Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Souhlasím ze konverze Dark Souls není nic moc a že ovládáni je frustrující ale to nemění nic na tom ze to je dobra hra. Při prvním spuštění jsem zuřil a hru jsem zanedlouho vypnul ale nedalo mi to a tak jsem se přizpůsobil a hru jsem nakonec i dohrál všichni co tu plivou jed na Dark Souls by si měli uvědomit ze problém je tudíž mezi klávesnicí a židlí…
  • Já jsem s PC verzí DS spokojený. Koupil jsem jí, asi hoďku jsem řešil patch na ovladač a grafiku a pak jsem asi 100 hodin hrál podle mě nejlepší hru za poslední zhruba rok. Naposledy mě takhle dlouho bavil Skyrim. K tomu připočtu krásné balení PC edice, artbook atd., pro mě jednoznačně hra roku 2012 na PC.
    • Rhulad
      Jo balení se povedlo.. ta artbook kniha je fakt povedená
  • No parada, jednicku jsem prave kvuli spatnemu portu hral na klavesnici 5 minut, a neco podobne tragickeho co se tyce kamery a ovladani, jsem zazil snad jenom kdysi pri hrani Die hard trilogie pres PS1 emulator na pc ..
    • Urcite si si ju stiahol (c*cknutu ) sudim podla stylu pisania.
      Ja som sa v DS citil skvelo nahranych cez 500 hodin...nelutujem
  • Herní mechniky mají své mouchy, to nelze popřít. Lockování je vyloženě na po*rání, kdy hra má nelogicky nastaveno, že se lockuje nejbližší soupeř, i když stojí nad vámi nebo pod vámi. Čekal bych, že se zalockuje to, na co se koukám, ale co už...
    Obě hry (DS a DeS) mají hrozivě velké hitboxy, takže se vám zasekne šíp i metr nad zábradlím a nikdo to neřešil. O zasekávání se na překážkách ani nemluvě.
    UI je taky kapitola sama pro sebe, ale tam by stačilo jen malé zlepšení v navádění monster, aby se nezasekávali a nehledali hráče půl hodiny (Blighttown).

    Ale co si budeme namlouvat, chvilkami to herní zážitky kazí, ale že by to učinilo hru nehratelnou? Těžko. Ne jako Skyrim, který dodnes na PS3 někteří lidé nerezjedou. Ta hra bude vždy akční rpg, čili příběh a lore na 10 knih, 100 hodinové questy, jeden dialog na půl hodiny od ní čekat prostě nemůžete. Je to jen rubačka, která má ale pokročilé soubojové systémy a omezené rpg vlastnosti.
  • Zase ta stará písnička o absenci příběhu, kterou jsme řešili již před rokem. Dark souls má tak skvěle promyšlené podání příběhu, jaké jsem ještě neviděl.
    Já názory lidem, co to dohráli jednou, neberu. Když jsem hru dohrál poprvé (a to platí i pro předchůdce), tak jsem si říkal, že ta hra NEMÁ příběh. Dal jsem NG+ a říkal jsem to samé. Dokonce i po rozehrání nové postavy jsem nepřišel příběhu na kloub, ale začal jsem dávat pozor na dialogy a popisky předmětů.
    Pak jsem ale přečetl většinu popisků a slyšel většinu dialogů a už jsem si svým předešlým tvrzením nebyl tak jistý. Našel jsem si videa hráčů na Youtube, kde se rozebírá příběh a lore a nemohl jsem uvěřit vlatním očím. Příběh té hry se dá rozebrat na spoustu videí, která sama o sobě mají víc jak 20 minut!
    Nakonec jsem přečetl veškerý text, který se ve hře nachází. Pro lidi, co do hráli hru jednou, dvakrát: takový quest se Siegmeyerem vám zabere takřka celou hru a dialogů tam je víc než dost. Nebo Solairův příběh.
    Abyste mohli posuzovat lore Dark souls, musíte questy DOKONČIT a číst jednotlivé popisky předmětů (což, jak jsem zjistil, nikdo nedělá). Pak zjistíte, že i jeden klíč má za sebou několik řádku zajímavého textu.
    • Problem je , ze ine hry maju takisto lore a popisky na predmetoch (inak to bude daky zazrak ziskat mec s pribalenym manualom) ale maju aj pribeh, dialogy, moznosti volby, ten magicky ROLEplay , ktory obsahuje skratka RPG. DS je len akcne RPG so vsetkym co k tomu patri. A ak je treba lore v hre zistovat na wiki alebo youtube, tak to sveci iba o ZLOM designe.
      • Dialogy, volby, rozhodování - to všechno tam je v míře vrchovaté, jenom ti to nikdo nestrká pod nos. O to právě jde: o co je lepší přijít sám na to, že jedno NPC nenávidí druhé, běhat mezi nimi, a pak si SÁM říct: ok, do toho se nebudu míchat, nebo naopak "ok, zabiju ho, než se stane neštěstí, on něco chystá", tak o co je tohle lepší, než nablblý dialog na konci s volbou "co teď uděláš? a) zapíchneš ho, b) otočíš se a budeš dělat, že nic"? O to jde. Ten pocit, kdy ti dojdou souvislosti a kdy se sám nějak ROZHODNEŠ, je úžasný, možná dokonce lepší, než když se ti konečně podaří zničit toho nezabitelného bosse. Protože je to OPRAVDOVÉ, ne nějaká cutscéna, kde je na konci rozdvojka a ty si vybíráš mezi "a" a "b". Ty věci v Dark Souls se prostě dějí, ty si jich musíš všimnout a nějak reagovat, nebo nereagovat. To je naprosto famózní a v podstatě nikde jindé nevídané. To není "ZLÝ design", to je "DOKONALÝ design"...
      • To nie je zly design.Ta hra je robena presne na to.
        Oni nechceli ten stary zazity system podavania pribehu.Vymysleli niceo ine , tazzsie.
        Kto hra DS , tak vie ze ta hra ma dusu , musis ju vsak najst a poskladat.
        To ze za kazdym predmetom je urcity pribeh uz samo o sebe dava neskutocny rozmer celemu pribehu.
        A vlastne to najlepsie na tom celom je ze ta hra nema uceleny pribeh.
        Vsetko si to tak vlastne skladas sam , a kazdy moze pochopit pribeh inac. Co dava rozmer spekulovat ako to vlastne mohlo byt.DS je pradne nadesignovana hra , a nie.Nie je to iba akcne RPG ako pises.To je absolutna blbost. Ano core je akcne RPG ale obycajna urcite nie je. Davno som tka prepraqcovanu hru nevidel , co sa tyka pribehu , prostredia , nepriatelov I roznych NPC.A je to asi jedine ARPG kde dostavas moznost rozhodnut sa koho nechas zit a neskor ti moze byt na pomoc.Ako napr Solaire of Astora ktoreho pri prvom hrani som hned zabil. Aby som si mohol zobrat jeho vybavenie.Potom som zacal hru od znova a zistil som ze on my vlastne moze pomoct pri hrani proti bossom.Ale kazdopadne "mas volnost , moznost volby" a zakazdym , akokolvek sa rozhodnes v rpibehu nastanu zmeny.Co je parada.Nehovoriac o skvelom bojovom systeme (komba, zbrane, crafting).
      • Na žádné wikipedii jsem nebyl a ti lidé na youtube pouze oznamovali své postřehy z hraní, veškeré informace jsou ve hře, jen musíš mít dostatek času a trpělivosti je najít. Toto je nejlepší design, protože ti hra nestrká prvoplánový a klišoidní příběh pod nos, jak to dělá většina dnešní produkce. Chceš hrát? Hraj. Chceš příběh? Máš ho mít, ale musíš si ho poctivě najít.
      • Preed
        Mozes si tom mysliet co chces ale ak by bolo DS presne take iste ako vacsina inych RPG to znamena rozhovory,cut sceny,''normalne'' questy a podobne tak by ta hra bola o triedu horsia,to ze sa to niekomu nepaci je pochopitelne ale miesto pre hru s podobne podanym pribehom tu urcite je a nie je to chyba designu.
  • MidnighT91
    Btw. Po tom co jsem dohrál tohle, už se na žádnou fantasy rpg hru nedokážu dívat stejně...
  • MidnighT91
    GTA 4 byl horší port...
    • Jazz
      Ten se poved! *1* *1*
      • MidnighT91
        Nechápu co je na tom vtipné, mě to spíš připadá k pláči vzhledem k tomu že znám tři lidi kteří mají v GTA mín jak 15 fps, na nových sestavách za víc jak 30 tisíc...
        • ucho
          no jo, před deseti lety byly ty komponenty ještě drahé.
          • *1*
  • Při pročítání diskuse mi došlo,že existují dva typy hráčů:jedni potřebují ke hře"Holywoodské pozadí" a ti druzí jsou obdařeni jistou dávkou představivosti spojenou s potřebou jakéhosi masochistdoppingu.Nebudeme se tady přít o tom,jestli je ve hrách důležitý příběh či ne.On třeba takový Zaklínač na příběhu staví už vzhledem ke své knižní předloze a kdo nečetl Szapkowského veledílo,měl by to napravit:-)Jenže Demon´s Souls a Dark Souls staví na něčem jiném-totiž na syrovosti a atmosféře.Nejsou to hry pro každého a mají tu pro někoho docela nepříjemnou vlastnost a sice,že odhalí limity toho či onoho hráče....a mám na mysli limity trpělivosti a výdrže.Ta hra totiž není těžká-je jen neskutečně férová.Vidím to na svém 10ti letém synovi:vztek,frustrace...ale nakonec to vydrží,otřepe se a jde dál.A proto říkám:"Vy,co jste slabí v kolenou a porazí vás sebemenší prohra-jděte od těchto her dál a vyhněte se jim širokým obloukem,neboť se může stát,že budou odhaleny vaše slabiny a to málokdo snese!!!".
    • Muze mit nekdo vysvetlit co presne znamena ten blabol, ze "hra je neskutečně férová"? O kolik moc je tahle hra "ferovejsi" nez treba freecell nebo hledani min?
      • Ten "blábol"znamená,že když dáváš pozor,soustředíš se a zbytečně neriskuješ,tak zjistíš,že ta hra není zase tak těžká,jak je prezentovaná.Vím to podle sebe,kdy jsem neustále chcípal u Taurus Daemona a přitom stačilo při skoku z věže uchopit zbraň obouruč a hned měl polovinu zdraví pryč a pak už to byla brnkačka.Prostě chyba byla mezi židlí a TV:-)
        • Bohuzel jsi asi nehral PC verzi, to ovladani je fakt neskutecnej opruz, nejhorsi port, co jsem videl :) A tam bych rozhodne ferovost nezaradil, jako by vubec zapomneli ze existuje mys nebo i klavesnice. Pocitam ze 99% testeru to nehrali na klavesnici :D a kvuli tomuhle si fakt nebudu kupovat ovladac *11*
          • tak ja som si ho špeciálne kvôli DS kúpil a neľutujem *1*
          • ucho
            nevím, proč někteří lidi dělají překvapené. pokud někdo prohlásí, že bude dělat port 1:1, tak nějak bych čekal, že ovládání hry na klávesnici a myš úplně promakané nebude. přesto někdo tvrdí, že se to dá hrát na klávesnici v pohodě a že to tak dohrál, někdo samozřejmě prohlašuje, že to tak hrát nejde. každopádně bych neignoroval při koupi informaci, která je od vydání na steamu: "Microsoft Xbox 360® Controller for Windows® (or equivalent) is strongly recommended."
            • Rhulad
              na čem hraješ fifu, na čem hraješ prince z persie atd... Hrač si najde na příslušnou hru to co mu vyhovuje... tyhle kecy o myši mě připadají vyloženě trapné. Na některé hry je lepší gamepad a na některé myš... A pochybuji, že nemáš 7. stovek na ovladač.
            • Ano, to vsechno je hezke. Netvrdim ze o tom neinformovali, ale ze to neni vyvazene pro klavesnici a mys. Proste me vadi vsechny ty navyky z konzoli :) Nic proti, ale proste mam takovej nazor a jsem zastancem klavesnice a mysi, nechci aby me cokoliv nutilo si kupovat nejaky jiny ovladac, kdyz ho nechci *5*
        • Nebo to znamena, ze kdyz bezite v Undead Burgu po lavce a date lock na nepritele. ktery je par metru pred Vami, tak se hra locke na nepritele vlevo nahore, krery je mimo zorne pole, otoci Vas o 90 stupnu a necha Vas zahucet do propasti. Nebo kdyz bojujete se Stone Knightem v lese, tak necha jeho dvoumetrovy mec projit metrovym stromem. Takze si muzes vybrat, co presne ta ferovost znamena.
          • Toto co pises vyriesil DSFix. Takze s tym lockem jdete uz nekam...
    • dobře napsáno, osobně u hraní obtížných her moc dlouho nevydržím a začnu se vztekat.. člověk už toho času zkrátka nemá tolik co dřív a představa herních situací, které člověk zvládne až na dvacátý pokus se zatnutými zuby a pěstmi se dnes už rozchází s mou dřívější představou trávení volného času
      tím netvrdím, že hraju hry, které mě vodí za ruku, zkrátka zlatá střední cesta; aby se hra nehrála sama ale stále byla i hratelná
      posledně jsem se nejvíce navztekal asi u hraní Icewind Dale 2... ta hra stále jen spawnovala kolem party monstra, stačilo dojít na naskriptované místo a už se to na vás valilo i z míst skryté fog-of-war, kde předtím nic nebylo
  • hele a neni to uz trochu nuda po 150 rozebirat jak ten port ds byl spatnej a jak tuhle hru plno lidi nepobralo? Rozebirate to tady pri kazdy zmince o ds, furt dokola..jak kafemlejnek :)
    • Je fajn, ze to hned ohlasili na PC, bylo by skoda o tuhle hru prijit. Jinak uz DS1 ukazalo, ze zadny port nemuze byt natolik spatny, aby ho talentovany moder nedokazal upravit do hratelne podoby. Takze ted jeste aby se i hra povedla, port bych opravdu neresil ;-)
      • Cypri
        To já bych teda port dost řešil. Možná se naše názory rozchází, ale nezlobte se na mě, když mám studio co dělá hry, chce je prodávat za takové a takové peníze tak ať je sakra udělaná tak, aby za ty peníze stála.
        Není to tak že bych jim nepřál prodeje, DS1 jsem koupil. Bavilo mě. Ale ve stavu v jakém to vydali... to vážně ne. Nekupuju si hry od toho, abych si řekl, že to nějakej moder opraví za profíky. Kupuju si hry od toho, abych autory podpořil za kvalitní práci. Ale tohle kvalitně udělané nebylo. Takže: Další díl: Ano beru, díky koupím. ALE: udělat pořádně.
        • Nemuzu nez souhlasit, osobne jsem na tu hru mel chut, ale uprimne to ovladani jako port na PC je otresny. Zkousel jsem jeden mod a trochu to vylepsilo, ale dosli me nervy prave na tom ovladani.

          A jestli bych si kupoval dvojku, tak jedine az po nejake recenzi a hlavne reakcich lidi na PC verzi, jinak at si ji strci nekam jinam. A sry, jak jsi psal, prace je to vyvojaru nikoliv moderu.
          Takovej skyrim je vec jina, tam jsi dostal urcitym zpusobem solidni produkt hratelnej a moderi pouze pridavali obsah a ano i vylepsovali, ale pozor NEBYLA TO NUTNOST. *2*
          • Rhulad
            ty si vyloženě s*reš do huby.. Skyrim nešel dohrát bez tweaku.. hra se zasekla v hlavní linii a nešlo dál.. plus miliony bugů.. V Dark Souls nenajdeš ani jeden bug... tady jde vidět hloupost zdejší komunity.
            • Rhulad
              Samozřejmě sem nebyl sám.. navíc v tom questu nefungoval ani zvuk :D... byla to ta diskuze s člověkem, který je ve vězení(víc ti neřeknu Skyrim letěl z disku velice rychle).. vím, že jsem musel ze skyrimnexus stahovat audio soubory a nakopírovat do hry a pak přes konzoli se dostat k dialogům.. Skyrim= epic fail... ps . nejsem si jist, ale možná to bylo ve slavičí linii, ale určitě to vygoogliš ten problém mělo spousta hráčů
            • Kde se mel zaseknout presne? Proc se me nic nezaseklo a normalne jsem to dohral? *8* Patche jsem nemel.
        • Rozumim, ale: kdyz jsem videl tu petici neveril jsem ze na ni zareaguji. Mile me prekvapili, a i kdyz ten port stal za houby, za svoje penize jsem dostal zajimavou hru ktera mi na PC chybela. Plus jeji pokracovani budu mit uz bez petice. Libi se mi jejich vstricnost hracum a jsem jim ochotny furu veci odpustit pokud bude DS2 dobra hra. Dobry port je lepsi nez spatny, spatny port lepsi nez zadny ;-)
  • Jsem jedinej kdo neměl s PC verzí takovej problém ? Byl jsem vděčnej že si to na PC vůbec můžu zahrát ! Stačilo si sehnat DS Fix a jakejkoliv gamepad a bylo po problému...
    • Cypri
      Ano běžně si totiž kupuju hry abych se spoléhal na to, že co nezvládli vývojáři opraví modeři. V tom případě by měli vývojáři vracet část z ceny...
      Že jsem si to mohl zahrát jsem byl fakt rád. Ale bylo to odfláklý až fuj. Neuměli se s tím poprat. Prostě si měli vzít na port klidně o pár měsíců víc času.
      • To by ten port byl zhruba 2x drazsi.
    • Leonidasss
      Já něměl problém hru dohrát ani na klávesnici. Asi to bude rukama.
      • Jako rukama se to da, me vadi i navadeni v menu, kdy musis stisknout uplne zcestnou klavesu aby se ti otevrelo, neslo si to pomalu nastavit a jeste zakazou mys.. dokonalost :D
      • Asi jo. Ale na každej je chobotnice.
        • LoL u made my poop come out earlier.
        • Ty jsi chobotnice? Tak to mas vazny problem :-).
          • Co to tu na mě zase zkoušíš za falismus? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit