Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak to jsem zvědav jak mi to půjde, jednička byla moje první, a šlo mi to lip než jsme čekal, zato o dvojice se řikalo že je mnohem lehčí a hrozně jsme si na ni namlátil hubu, skoro jsme to nedohrál
    • Tak to kamo nejsi moc dobry hrac... dvojka byla hodne easy, na maga jsem to dal rekneme v s prstem v nose...hold priste nez zacnes hrat, tak si nejdriv zvol charakter, ktery ti vyhovuje a hned tupe mackat valecniky, protoze ma velky mec, s tim kamo v tehle hre moc nedojdes, to neni klasicka rubacka, tady musis u souboju uvazovat
      • Jedničku jsem dohrál s hodně silnym a také hodně pomalim knightem, to přestalo fungovat v ds2 protože tam je vic slabšich ale rychlejších nepřátel, jinak klasu jsem zvolil bez zaměření, toho co je jen v trenyrkach, ten se dá upravovat nejvic, tim že neumí nic
    • Vogon
      Protože jednička byla nadesignovaná férově. Vývojáři počítali s tím, že hráč bude levelovat jenom pomocí duší z bossů. Level design byl orientovaný na boje proti jednomu či malým skupinám nepřátel. Vždycky když po tobě někdo střílel z dálky tak se k němu dalo lehce dojít. A tak dále.
      V průběhu vývoje Dark Souls 2 si vývojáři pustili pusu na špacír, o tom že dvojka bude cílit na publikum Skyrimu(Prostě Bamco) a bude podstatně jednodušší. To vyvolalo velký rozruch, tak Bamco najalo Yui Tanimuru, aby zachránil co mohl(On může za to že DLC k Dark Souls 2 jsou lepší než původní hra). Nicméně většina hry byla nadesignovana hrozně a navíc neférově. V téměř každé lokaci po hráči střílí těžce přístupní nepřátelé. Nepřátele mají automatické zaměření, proto se točí jak gramofonová deska. Většina bossů jsou chlápkové v brnění se stejným movesetem a hrozně velkým HP, aby byla šance že hráč v průběhu zdlouhavého boje něco pokazí. Téměř vždy byli nepřátelé v přesile. A tak by se dalo pokračovat ještě dost dlouho.
      Ohledně tohoto doporučuji výborné video od Matthewmitosis, Dark Souls 2 Critique(45 minut). https://www.youtube.com/watch?v=UScsme8didI
      • Vždycky když po tobě někdo střílel z dálky tak se k němu dalo lehce dojít. A tak dále.
        ---
        myslíš třeba silver knight lučištníky v Anor Londo?
        • Vogon
          K lučištníkům v Anor Londu se dalo naprosto jednoduše dojít, koneckonců stačilo jít rovně a udělat jeden kotoul a parry. Každopádně je to ojedinělá situace a připravilo tě to na OaS. K flusákům v blighttownu si ani nemusel chodit, protože si před Blighttownem(Ať už jdeš jakýmkoliv směrem) dostal Spider Shield, který ruší jejich útoky. Nehledě na to, že byli tak tři a dalo se kolem nich naprosto jednoduše proběhnout. Měli špatnou mušku a v Blighttownu je hodně stěn, za které se prostě schováš.
          V Dark Souls 2 po tobě střílí mágové kouzla, které tě pronásledují, a zároveň musíš bojovat s nepřáteli a uhýbat ve vodě, která tě zpomaluje. V první lokaci je obdoba černého rytíře a zatímco bojuješ po tobě střílí lučištník ze střechy budovy, který jde zespoda jen těžko vidět. Je tam copy paste boss fight, ve kterém bojuješ proti dvěma stejným chlápkům v brnění s velkou zbraní a jeden na platformě, takže na něho nemůžeš zaútočit, a střílí po tobě šípy, které tě zastunují. A ne aréna není designovaná ohledně toho boss fightu, je to prostě prázdná čtvercová místnost. A jsem si jistý že tam toho je o dost víc, jen si teďka nemůžu(a nechci) vzpomenout.
          • Vogon
            Uvědomujeme si, že to že tě level připraví na boss fight je dobrého základem level designu že? Pokud o hrách nic nevím a jsem moc hloupý na to, abych si uvědomil co vývojáři zamýšleli s level designem, byhnul bych se kritice, protože bude působit naprosto směšně, viz. tvé komentáře. A ne, když nám tu řekneš "neumím hru hrát" tvůj argument nepodporuje, a když se nezmůžeš na nic víc než na "vymýšlíš si", tak už tvůj argument naprosto zesměšníš.
          • Jasne Anor Londo lucistnici su uplne, ze vrchol feroveho designu...rovnako ako Sen's Fortress hadi magovia, giant skeleton archeri v Tomb of Giants, ktorych pre istotu nevidis vobec atd...ako fanboyizmus je fajn ale nemalo by sa to prehanat ;-)
            • Vogon fabulujes, nekritickost a fanboyizmus z teba v pripade DS len srsi. Nastastie kazdy jeden co to hral si nazor urobi sam a kto nehral moze si tu genialitu pozriet na videu s absolutne zbytocne neprakticky umiestnemym checkpointom. Ja radsej pouzivam ten druhy lebo otacat tie schody je na maslu. Takto lacno dokaze designovat lokaciu naozaj hocikto, podobne naschvaly sa pri inych hrach beru ako zle rozmiestnene checkpointy a lacny design , len u "bozkeho" DS nie je mozne kritizovat vobec nic, lebo uplne vsetko v hre je genialne. Aj to, ze hrac je v chodbe s velkou zbranou obmedzeny , kym prisera veselo mava cez steny, aj autoloot zbytocnosti ktore zdvihat nechcem, aj NPC ktore sa nepohnu a nechaju sa usrielat sipmi...
              Ale hlavne, ze v DS2 uz to nie je genialne, nepripravuje ta na na bossfighty kde nemozes urobit chybu a kuzla ta dokonca nahanaju a voda dokonca spomaluje ;-)
            • Mantorko co se tak odvalit do trollího brloho na sectoru, kam patříš, ty mistr argument *15* *15* *15*
            • Vogon
              Mantor to su take hluposti. Samozřejmě, že to má naprosto stejný gimmick jako boss fight, ale to bysme museli přemýšlet, a to nám vůbec nejde, tak radši vypusťme něco o fanboyích to je totiž naprosto solidní argument. Celá obtížnost té situace spočívá v tom, že na tebe útočí dva nepřátelé, na které se těžko dává pozor, využíváš prostředí jako kryt a chyba je fatální. To samé by se dalo říct o OaS. A ano, šípy v Tomb of Giants jdou vidět naprosto v pořádku, protože jsou jasně bíle(A zbytek obrazovky je černý), naprosto obří a začnou se renderovat ihned po vystřelení, takže když zapojíš mozek zjístíš kde je lučištník(Mimochodem v celé tomb of giants jsou tři snipeři. Jeden po tobě vystřelí jednou když jedeš po skluzavce, takže vždycky mine. Jeden stojí za rohem, takže stačí jít rovně. A jenom jeden z nich po tobě střílí z dálky a má šanci tě trefit.), navíc luky vydávají zvuky takže víš kdy na tebe něco letí.
            • Vogon to su take hluposti...ze imitujuce boss fight, ktory nema vobec nic spolocne so sposobom akym sa prechadza tou pasazou a vobec nenasleduje nasledne.
              V Tomb of Giants ta samozrejme trafia, lebo vobec nic nevidis a lucistnikov kdesi uplne mimo uz vobec nie. Sen's je to iste dat za sekery maga a teba nutit tam proste liezt schovaneho za 100% lightning stitom alebo na toho zboku tahat stale luk je proste uplne lacny design.
              "Blizko checkpointu" a teraz realita https://www.youtube.com/watch?v=mmhQqj22QCE , minutu so zrychlenym casom , cez uplne stupidne "ferove" otacanie schodiska a velmi casto konciace ako dopadol on pri tom prvom pokuse. Jasne, ze uplne kazdy blbec sa to nauci prechadzat, ale to je tak na 4-5 pokusov na prve hranie s uzasne designovanym checkpointom s tym mimoriadne zabavnym otacanim schodiska ;-)
              Fanboyi su ako jeden, ani obraz ani zvuk, len zboznovanie svojej modly. Ale hlavne ze places nad lucistnikmi ci kuzlami v DS2 a ich "neferovostou", proste komedia v priamom prenose.
            • Vogon
              Ano, jsou. Začnou po tobě střílet ještě než tě jejich šípy mohou shodit. Máš tam místo kde se můžeš schovat a promyslet svůj postup. Jejich šípy jdou jasně vidět a luky vydávají hlasitý zvuk. Jsou blízko checkpointu. Hráč se nemusí soustředit na nic jiného. Imitují budoucí boss fight. Že hru neumíš, neznamená že hra má level design. Celá sen's fortress je designovaná okolo hadích mágů, takže se máš vždycky kam schovat. Jejich kouzla letí pomalu. Pasti jim také ubírají. Mají málo života. V celé Sen's Fortress jsou tři, proti kterým musíš bojovat. vždy jsou blízko hráči. První je za pilami, které hráče v devíti z deseti příkladů vykryjí. K druhému stačí jít rovně. K třetímu by sice hráč musel první projít pastí, ale je k hráči tak blízko, že na něho jde dá lock-on takže stačí použít jakoukoliv pyromancii/luk/kouzlo/kuš. Nehledě na to, že tě zase připravují na budoucí bossfight.
              V Tomb of Giants jsou asi tak tři lučištníci, kteří stříli šípy tak velké a pomalé, že pokud se do tebe jednou strefí, tak bys měl vzdát svůj život a spáchat sebevraždu.
              Ako pohlavní styk s ovcemi je fajn, ale nemalo by se to prehanat. ;-)
            • Co furt máte s lučištníkama v Anor Londu? Ten vlevo se dá vesele ignorovat. Je to sice trochu loterie, ale když je člověk dostatečně rychlej, rozseká toho pravýho dřív než dostane šíp do zad. A i když šíp do zad dostane, neni to smrtelnej zásah a postava by neměla z toho parapetu spadnout.
            • neferove a lacine by to bylo v pripade, kdyby to neslo udelat mym popisem a lucistnici meli daleko rychlejsi salvu, takze jsi se zase odkopal. Diky za to!
            • ne, nazor cloveka co to dal asi na potreti. Nejsem zadnej hrac, co v tom stravil 1000 hodin, na poprve jsem dojel zakladni hru a prvni NG, ted jsem se k tomu asi po dvou letech vratil a neumrel jsem tam ani jednou, je pravda, ze jak jsem ziskal Vessel, tak jsem to nezapl(Bloodborne, PoE, W3, MGS), ale porad hra ma na me silny dopad...
            • Vynikajuco si to popisal, kazdy kto tu hru hral vie aka je realita a kazdy blbec sa to nauci prechadzat ked si odtrpi tie uvodne smrte. Na tom designe ale nic ferove nie je je to len lacny "naschval" na znovubehanie od uplne tupo umiestneneho ohna. Nazor nekritickeho fanboya na tom nic nezmeni.
            • na tebe jsou uplne zbytecne argumenty, lucisnici v Anor Londo jsou naprosto ferovi, tim že jsi to napsal, jsi se zase po x te odkopal, mas tam zed, za kterou se muzes schovat, od vybehu z toho ukrytu, muzes probehnout do leva k prvnimu lucistnikovi bez zasahu, toho zhodis a porad nemas zasah od praveho, otocis se, das pred sebe stit a jdes, naprosto ale naprosto easy cheesy a naprosto ferove. Navic tohle je jen jeden zpusob jak se tam dostat...
            • Uz som sa zlakol, ze das zmysluplny argument ;-)
            • náš malý, čobolský zakomplexovanec *15*
        • a nebo ty trpaslíky s jedovou flusačkou v Blighttownu, které člověk musel prvně najít a dostat se k nim?
    • mám to podobně, asi jsme si po jedničce mysleli že už všechno umíme, jsme kingové a povolili v pozornosti..
      • To určitě hralo svou roli, začal jsme dvojiku hrát hned po jedničce, ale zase na druhou stranu, jsem hned po dohrání dvojiky koupil ps3 a Demons Souls, a to mi připada trochu lehčí než dvojika, řekl bych že lidi co to hráli ve správném pořadí si myslí že demons souls bylo nejtěžší, protože to bylo jejich první, a neměli s takovýmy hrami ještě zkušenosti, první 2 bosse jsem tam dal napoprvé aniž bych je někdy viděl, až ten pavouk mi trošku dělal potiže, ale vůbec se to nedalo srovnavat s tim jake problemy jsem měl s oběma DS
      • Nechápu, jak každý tvrdí jak je to "hardcore" a že to nejde zvládnout. Dark Souls série byla jedna z nejlehčích her, co jsem kdy hrál.
        • Disco : musíš vypnout ten trvale zapnutý trainer víš. Pak je to trošku těžší. Jinak DS1 byla po retexturaci od duranteho TOP a TOP je stále. Dvojka byla o dost jednodušší, už jen proto, že tam po více smrtích atd ubylo nepřátel. To bylo trochu takovej podraz. Dvojka byla jinak také super, hraji ji ještě teď a nepřestanu do vydání trojky.
        • archie777
          Společně s Fable 2 nebo Journey.
  • Ilusiveman
    "Ano, osvědčenou formuli, kdy vám hra navodí zoufale falešný pocit sebejistoty, aby ho vzápětí rozdrtila na ubohé kousíčky tunovým kladivem" mehehe.... tohle moc dobře znám. Zrovna se koušu druhým dílem, se zbraní ve tvaru klíče. Trojka vypadá fantasticky, hlavně tedy po grafické stránce. U druhého dílu jsem byl trochu skeptický, ale přes stinné místa je to nádherná hra. Zoufalství je realné, ne pouze v pixelech. *4*
  • Nevíte někdo prosím, jestli je nějaká stránka, která by se detailně vysvětlovala příběh týkající se her Dark Souls?
    • Vogon
      Zde, 6 minut, skoro celé lore Dark Souls vysvětleno stručně a jasně, a s málo omyly.
      https://www.youtube.com/watch?v=M9x_koRZ2bA:

      Nestručně:
      Doporučuji podcast Bonfireside Chat(https://soundcloud.com/bonfiresidechat), docela profesionálně dělaný a jdou podrobně u každé souls hry lokaci po lokaci, postavu po postavě. Počet poslouchání nebr vážně, protože celý playlist je na soundcloudu nahraný tak dvacetkrát.
      Jinak je luxusní EpicNameBro a jeho From The Dark(https://www.youtube.com/playlist?list=PLQDWoXFQ-YLpeEFkzeDZF1MmNQS7BDoI4) nebo třeba jeho shrnutí příběhu Dark Souls "The tits are lie"(https://www.youtube.com/watch?v=Balq4yCcAJg).
      Jinak ještě Dark Souls Commentary od Matthewmitosis, kde rozebíra něco z lore a příběhu, ale hlavně se zaobírá mechanikami. https://www.youtube.com/watch?v=EV16ROaHVfo
    • wikidot dark souls tam je vsetkovvratane vsetkych dailogovych variacii
    • jeanczarny
      Koukni na kanál VaatiVidya, má tam všechny "souls" hry a má kvalitní videa obsahem i prezentací.

      https://www.youtube.com/user/VaatiVidya
      • díky :)
    • www.youtube.com
      • takový dutohlav zas nejsem, ale díky teda :D ..já myslel, něco jako fanpage nebo něco na tento způsob. Procházel jsem pár stránek i videí na YT, ale přijde mi, že jen pár lidí ten příběh nějakým způsobem chápe nebo ho zdá dopodrobna. Dark Souls jsem zatím nehrál, a z gameplay videí mě to spíš táhne k hraní DS2 než DS.
        • To bych moc nedoporučoval, DkS2 je nejhorší, nahoře nějaká ta kritika zazněla, takže přídám nic neříkající hudbu, špatný level-desing, atmosféra vyprchala. Když DkS2, tak jen ty DLC, třeba ta pevnost na lávě je dle mého super, ale i tak se budeš muset drbat s celou hrou. Buď počkej na trojku nebo si zahrej jedničku nebo ještě lépe, jestli máš konzoli nebo kámoše, tak si půjč PS3 a dej Demon Souls...
  • pravě hraju DS 1 poprvé. dal sem Nita a hra mě vážně baví jen musím nesouhlasit s tím že je hra férová... to ani náhodou.
  • Nerozumím jedné věci, v recenzi na jedničku i dvojku a v tomhle článku taky není ani jeden obrázek ze hry! Ale ani jeden. Beru, že tady autor článku asi nemá kde jinde brát a tak musí vzít za vděk nějakými obrázky od vývojářů. Jak mám ale rozumě tomu, že pak vyjde recenze a není tam ani jeden obrázek, který by autor udělal. V hodnocení si pak přečtu takové obecné tlachy a mám spíš pocit, že se mimo první lokaci autor nikam nedostal ale recenzi napsat musel.
    • Jestli to hrál na konzoli, tak konzole z nějakého záhadného důvodu neumí 100 let starou funknci jako vyfotit obrazovku a někam to uložit. tak asi proto.
      • Omyl. Ps4 umi udělat screen.
        • wow
      • Nez placnes takovou blbost, tak si over co povidas! Delat screeny konzole samozrejme umi, jen ty to nevis nebo delas ze nevis a rad si kopnes do konzoli.
        • Jóoo? A co k tomu potřebuješ? Adaptér nebo se pak patláš aby jsi to z toho dostal v nějaké kvalitě a snadno.

          Jinak by již dávno byly obrázky u recenzí pro konzolové verze her a to tam nejsou. Nikde to zde není.
          Jestli myslíš to upload and share z PS4, tak to NENÍ vyfocení obrazovky a uloží na disk. To je sociální funkce pro sdílení obsahu. A pro někdo, kdo chce během hraní rychle fotit a pak to lehce použít, nepoužitelná.

          Jo, kdyby to fotilo na flasku apod...Pak by to asi lidé používali pro recenze.
          • Potřebuješ k tomu ruce, pak položíš ruce na gamepad, pak zmáčkneš share, hodí tě to appky, kde můžeš uložit screen či video, zmáčkneš trojúhelník a máš screen, pak to můžeš hodit na flashku nebo to sdílet, screen si můžeš nastavit na PNG(lepší kvalita) či JPEG(horší kvalita. Všechny screeny se ti samozřejmě ukládají na disk a pak si to můžeš prohlížet v aplikaci. Doporučuji se příště nezapojovat, když jsi v životě neměl konzoli v ruce.

            Jestli chceš, můžu sem hodit např. screeny z Bloodborne.
            • nightborne
              Třeba když recenzuje něco Volej na konzoli, přidává screeny, který sám udělal. Netuším, proč to u jiných her není ^^.

              V tomhle případě je to nicméně jasný, v Ceneze si na prezentačce nadělat screeny prostě nenechali =).
            • Jo, měl by to umět stejně. Běž se podívat na Konzolistu.cz, hoď si tam třeba recenzi k Bloodborne a tam najdeš vždy screeny ze hry od recenzenta...
            • Tohle hlavně pošli recenzentům na games. Pak snad konečně bude u recenze obrázek ze hry a ne ty od vydavatele....
              Xbox to umí stejně?
  • "...z úvodní lokace bych nepoznal, že se nejedná o HD remake jedničky s hezčími texturami."

    o HD Remaster


    -Děkuji.
  • Díky za spoiler...
    • za jakej, že umřeš?
      • lol, pokud jsi hrál jedničku a umíš číst (a četl jsi tento článek), tak víš.

        Co třeba:
        "jednalo se totiž o okolí Firelink Shrine"
        "Jaké bylo mé překvapení, když jsem zaslechl ponurými halami zvonící nárazy kladiva."

        Jasný, že někdo prostě příběh, překvapení a napětí neřeší...
        Pro nás ostatní už ten zvuk kladiva překvapení nebude *16*
        • nightborne
          Screeny z Firelink Shrine ze trojky a fakt, že tam bude, jsou po netu známý už nějakou dobu. Není nicméně jasný, jestli je to ta samá, protože lore by jich teoreticky povoloval víc - a ty lokace mají podobný okolí, ale jinak jsou úplně jiný.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit