Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • PreidaQ
    A tak nám nový Deus Ex splnil alespoň jednu metu: i přes všechny podivné české nápisy a lidi s ruským přízvukem pořád vyobrazil Prahu jako mnohem hezčí a přívětivější město, než kterým ve skutečnosti je.
    • Kozy
      Ne.
  • Super hra. Pro fanousky predchoziho dilu povinnost. Bal jsem se mikrotransakci, ale houbelec. A jak pozoruji recenze na steamu, lide co to yacinaji dohravat, tak vetsina kladnych recenzi. Asi podobna situace jako kolem Falloutu 4. Spousta lidi, co to ma na steamu a to hejtuje to, ma odehrano 0.5 hodin. Hodne z nich priznava, ze se jim predchozi dil nelibil. Tak proc si to nekdo kupuje?

    Nacez se dostavam k nejlepsimu designerovi v cechach. Vavru jsem nejak nepochopil. Hral prvni dil. Ten se mu nelibil. Tak hral druhy dil. Ten se mu take nelibil. Tak hral z nejakych pohnutek treti dil. Ten se mu ale take nelibil! Tak si bezel koupit dil ctvrtej, chytre rozhodnuti, no. :D
    • ps: dal jsem si plus. *14*
  • Čekal jsem od hry víc, tohle je průměr, podle toho co čtu a vidím,,, nechápu jak se to firmě povedlo že o hru s názvem Deus Ex nemám zájem, asi jsem už starý a nebo už mně nebaví dělat za moje peníze kompromisy...
  • 0011
    První dohrání 35 hodin a už se těším na new game+ a na Jensen story. To že Praha nevypadá jako Praha je vedlejší, protože by to bylo na úkor leveldesignu, který je naprosto fantastický a až na vyjímky se cesta musí opravdu hledat. Tahle hra je ve všech ohledech lepší než Human Revolution, ve které jsem nechal celkem(když sečtu základní verzi + directors cut) 157 hodin. Přesto na mě hra působila, že je krátká, 35 hodin je dost, ale jako u každé skvělé hry mi přišlo, že to uteklo nějak moc rychle, pro mě zatím nejlepší hra co letos vyšla a nemyslím, že jí letos nějaká stihne překonat, ale v těhle případech se velice rád mýlím *3*
  • Ja to vidim tak, že si vecer nainstaluju Deus ex1 nebo sydtem shock 2 a pockam si az bude HD za dve stovky.

    Mate tipy na zajimavy mody pro prvni dve jmenovane? Revision je pry pekny fail.
    • jo - GMDX.
      Revision byl fakt fail a ten hype na MODDB.COM byl tragickej a taky se to těm bez pardonu kokotům vrátilo. Slibovali, přeháněli, 10 x odloženej release date a nakonec s velkou pompou dodali slepenec
      cizích modů. Snad jen těch pár novejch interiérů a částí map stojí za řeč. Revision určitě nebrat.

      Pro mě je Deus Ex nejlepší díl - i když už ho znova hrát nikdy nechci. Stačilo cca 5x vč. módů. Alzeimera ještě nemám.
    • Lukyz
      Už jsem to tady někde psal - pro první DE jednoznačně GMDX (Give Me Deus Ex), jen se po prvním spuštění nelekni červeného HUDu, vše tam jde nastavit dle vlastních představ.

      Popis všech změn a oprav najdeš na jejich webu.
  • Veny
    Skilly nezměněny, koncept hry nezměněn.. jediné změny jsou k horšímu (krom grafiky, což je ale kompenzováno HW nároky). Mikrotransakce, denuvo, odfláklá Čeština... osm bych nedal ani náhodou, ale když HR dostalo 10/10, porovnání je adekvátní.
    • mikrotransakcie su vlastne plateny cheat, nepotrebne k hraniu a samotna hra ich ponukne presne 0 "slovom nula" krat.
      denuvo nema ziadny dopad na samotnu hru ak teda niekto nieje ochotny dat 30 oci za origos (kazdemu podla gusta kludne odporucim preferovany online obchod s klucmi).
      odflaknuta cestina, no ako kde a ako co. ale ze by to nejak zasahovalo priamo do hratelnosti? ani napad. ak niekto nieje grammar nazi tak sa maximalne pousmeje.
      • Veny
        Denuvo a mikrotransakce zmiňuji spíš proto, abych vybídl k zamýšlení nad tím, jaké s jakými prioritami byla hra vyvíjena.
        Denuvo sice žádný přímý dopad na hru nemá, ale osobně bych řekl (většina komunity se mnou v tomto moc nesouhlasí), že denuvo je taková pojistka pro vydání méně kvalitních her. Navíc je to investice do produktu ze strany vývojáře která pro zákazníka nemá žádný pozitivní dopad (kdyby aspoň stáhli cenu trochu dolů, když už jim teda rostou prodeje díky tomu, že piráti utřou a produkt si musí koupit).
    • Still
      Mikrotrtansakce? To se dá zeditovat v INI a nemusíš nic platit...
  • Ja doufam ze po tomhle nic moc dobre prijatem dilu daji uz Deusovi pokoj. Ono dosahnout aspon castecne kvality prvniho dilu je pro dnesni vyvojare problem jak vidno. Ale asi jim to nelze mit za zle, protoze Warren Spector je jenom jeden a kdyz ho nemaji tak to proste udelat dobre nemuzou:)
    • KronosDeret
      Ani náhodou, příběh je nastavenej na pokračování, dost pravděpodobně Squeenix rozseknul pokračování na dvě (ne snad vic) částí, který se rozhod vyždímat o poslední cent a tím tu fakt dobrou hru skoro zabili. Třikrát hosana tvůrcům, že to jejich dílo přežilo.
    • Ja by h rekl ze se mu v pohode vyrovnavaji. Level design stejne dobrej. A pribeh stejne nesmyslnej. Jen uz to v dnesni dobe neni takova pecka protoze to neni "poprve". Ale verim ze kdyz by jsi mel teoreticky moznost HR a MD hrat treba mesit pred vydani prvniho dilu presne v takove podobe jak jsou, tak by jsi byl totalne nadsenej ze vseho co tam je. :-)
      • DE:HR byla hodně zábavná hra, fakt jsem si ji užil, ale designově nesahala původnímu DE ani po kolena. Původní DE mělo mnohem vypracovanější RPG prvky, spousty skillů, které byly fakt využitelné, spousty způsobů, jak hru projet. To samé se týká dalšího Spectorova majstrštyku System Shock 2. Mohl jsi to hrát za 3 různé hlavní hrdiny a hrálo se to uplně jinak, můžeš si to zkusit zahrát za mariňáka a pak za psionika.
        • MrSanta
          System Shock 2 je majstrštyk Kena Levina. Ale ten už taky bohužel přestal razit teorii dát hráčovi co největší svobodu a nechat ho si hru projet podle svého. Já jsem třeba nikdy nepoužil psionické schopnosti. Nejraději jsem si nabouchal rychlého siláka a mydlil to laserovým rapírem a k tomu pistol, později assault rifle.
          • Ja som ss2 este nehral, vratil som sa k nemu az teraz. Je nutne pouzivat hacking? Tieto veci som na Deus ex moc nemusel, je to hrozne otravne, hackovat kazdy pc, ktory dokopy ani nic neobsahoval. Ak to neni nutne k dohraniu ss2, tak by som sa tomu aj vyhol.
            • Dik za obsiahlu odpoved. Dnes rano som sa do toho uz celkom aj dostal, ale je tma fakt dost veci, ktore netreba ani vyuzivat, ako napr vyzkum. Stoji to kopu bodov, stale behanie po chemikalie, je to trochu otravne uz dnes. Inak investoval som do hackingu, ale zatila teda len prvej urovne, co mi dovoli hacknut len tie kamery, ktore inak idu zostrelit aj jedinym nabojom z obycajnej zbrane. Vacsina bedni vyzaduje aspon druhu uroven. Inak ten hasak vyuzivam velmi casto, ja som dost investrovla do sily, aj hned na zaciatku v tyh treningoch, takze na dve rany je dole ten radovy zmutovany clen byvalej posadky.

              Ak by vznikol remake aj na SS2, tak verim, ze by som si to vedel uzit uplne inak, ako teraz. Tesim sa na ten remake prveho dielu a myslim, ze sa pracuje aj na plnohodnotnom pokracovani.
            • MrSanta
              Přijde na to. Záleží na tvém herním stylu. Samozřejmě k dokončení hry výraznou investici do hackingu nepotřebuješ. Jestli se nepletu, tak snad vůbec žádnej. Ale zase díky hackování získáš přístup k užitečnému vybavaní a hlavně můžeš vypínat bezpečnostní kamery a obrané věže. Když hackneš kamery, tak si můžeš běhat jak libo a neaktivují se věže, které pak můžeš snadno domlátit (já je třeba ničil hasákem a až na poslední kousek jejich HP jsem je zdálky střelil, aby mě nezranil výbuch) a získat z nich munici, která se hodí vždycky. Taky nemám rád neprozkoumané oblasti, takže hacking, alespoň při prvním průchodu každou hrou, používám.
              Hackovací minihra je v System Shock 2 v pohodě a navíc si vždycky před hackováním můžeš hru uložit, takže pak nic neriskuješ. Osobně doporučuji hacking používat. Přináší velkej zisk. Taky můžeš hackovat prodejní automaty a získat tak přístup k vybavení, který standartně není v dané mašině dostupné.
              Já hrál takový hybrid Marine/Navy - rychlej pohyb, hacking, cyber-affinity, ale k tomu síla a melee zbraně. Psioniku jsem nebral vůbec. S psionikou se to hodně mění, protože spousta psionických skillů ti nahradí ostatní věci. Máš tam něco na rychlost, na sílu, na HP, vlastní damage. Řekl bych že lepší je buď jít cestou bez psioniky, nebo cestou čistého psionika.
              Ale to nejlepší na System Shock 2 je, že si tu hru můžeš hrát jak chceš. Minimálně na normální obtížnost by si se musel hodně snažit, abys vytvořil nepoužitelnej build. Volba skillů a upgradů je důležitá spíš na začátku, který si můžeš volbou určitého určitého startu docela ulehčit.
              EDIT: jestli si chceš hru ulehčit, tak hacking a cyber-affinity jednozančně vylepšuj.
            • Ano, to je prravda, neni taka zdlhava, staci tam spojit len v linii tri body, ale aj tak... Hram to dodatocne a ono sa to vsetko okolo uz tazsie po tych rokoch vstrebava a rozlisovat stovku kdejakych poloziek v inventari, co naco sluzi.. neviem, toto uz nedam. Chcem si to ulahcit nejak a pritom si tou hrou prejst.
            • nightborne
              Já si ss2 vybavuju hodně matně teda, ale mám takovej pocit, že tam ta hackovací minihra byla přeci jenom zábavnější než ta vcelku nudná deusexovská.
        • vonTossis
          Až na to, že System Shock 2 není Spectorova hra. :)
        • Akurat to hram za marinaka... ale zaroven mam aj nejake psionicke schopnosti, takze som taky univerzalnejsi, akurat sa do toho uz dnes trochu tazsie dostava.
  • to nasvícení je fakt hrozné, jakoby na nektere budovy, ktere by meli byt ve stinu svitilo slunce
  • Za mě tak 7/10. Je to sice nejhorší Deus Ex, ale jinak celkem slušná hra u které jsem se bavil.
    • ravux
      Napsat, ze je to nejhorsi Deus Ex muze clovek jen ze tri duvodu:

      1. Trolluje.
      2. ZAPOMNEL, ze existuje druhy dil Deus Ex: Invisible War
      3. NEZAPOMNEL, povazuje Invisible War za lepsi nez Mankind Divided a v tom pripade je mentalne chory.
      • Mea culpa, na IW jsem opravdu zapomněl.
      • Druhej DE je nedocenena originalni hra zavalena tunou hejtu. Ctvrtej DE je hypovana komercni zdimacka.
        • Druhej DE je a) strašnej fail b) utrpěl konzolovou dmncí
        • ravux
          jj, je to komercni. Programatori by meli pracovat zadarmo a tez hru zadarmo rozdavat. Dvojka byla zdarma, ne? A co ty, taky pracujes zadarmo? Doufam, ze nejsi lidska komercni zdimacka. To by bylo hrozne... kryptofasisticke.
          • To jsi me nepochopil. Ja jsem v prvni rade tech, co rikaji, ze vyroba her je byznys, ktery se dela primarne pro penize. Ale i v ramci byznysu lze delat hry poctive a s invenci nebo delat komercni zdimacky, ci recyklaty, chces li.
  • hráčské recenze PC verze na metacriticu mluví o katastrofě (hodnocení 5.9) - ubohý příběh, mikrotransakce, DLC již od prvního dne, Denuvo, problémy s optimalizací, grindování kvůli mikrotransakcím. Myslím že si raději mezitím zahraju znovu původní Deus Ex, protože jsem ho dohrál do konce pouze 1x a to jsem nehrál stealth.
    • Grindovani kvuli mikrotransakcim? Asi je hlavni otazka zda to pise nekdo kdo hru hral a nebo zda plyve jen nekdo kdo videl nabidku mikrotransakci a hnusi se mu to z principu. Zadne grindovani neni treba. Expu je v zakladu tolik ze uz v pulce hry nevim na jake vlastnosti je davat (cpu uz do zbytecnych jako rychlost obnovy zdravi apod). Peneze na nic nepotrebujes (max obcas koupis praxis kit). Mam u sebe pres 30 000 kreditu a neni za co je utratit. Mikrotransakce v tyhle hre proste nemaji smysl a neni treba se jich bat.
      • Oni spis testuji jestli to hraci snesou, tohle je jen vlastovka a naostro se pujde v dalsich hrach
        • přijde ti 60 USD za AAA hru málo? Za takovou cenu by člověk čekal, že dostane kompletní a odladěnou hru a ne nedodělek založený na dodatečných mikrotransakcích, jehož SP je na 30 hodin (tj. 2 USD za hodinu hraní).
          • Tak 30 hodin je silny nadstandart ne? Navic u hry co jde projet minimalne dvakrat jinym stylem a s jinou hratelnosti (stealth vs akce). Kdyz budou mit vsechny hry delku a leveldesign jak deus ex budu happy. Ale nekdo radeji uprednostni 8h tunel bez mikrotransakci
            • Nj.. a nekdo ho dohral za par hodin, je snad jasny ze herni doba se bude u kazdyho lisit..ale o to moc neslo..slo o to ze 30 hodin neni nadstandart...
            • JamesFaith
              Prvního DE jsem odehrál za čtyři školní dny, takže těch 30 hodin by u mě odpovídalo, a to jsem hodně prolejzal a hrál většinou na stealth.

              V DE1 nebyla silná stránka délka kampaně, ale znovuhratelnost.
            • 30 hodin neni zadny nadstandart. Prvniho deuse sem hral 50 hodin. 30 hodin je prumer. Ja nevim ze si dneska lidi mysli ze kdyz ma hra 15 hodin ze to je jako ok. Nadstandart je kdyz ma hra 100+ hodin.
    • nightborne
      Jo, protože mezi hráčskejma "recenzema" najdeš sto ekšpertů, co tomu napálej 0, protože "postavme se na odpor mikrotransakcím, ach bože".

      Absolutně nepoznáš, že tam nějaký jsou. Grind je nesmysl, žádnej tam není, a hra ti nikdy, ani jednou nenabídne nějakej nákup.

      Tu špatnou technickou stránku beru, fakt není moc povedená, ale ty nejzákladnější věci už řešil patch, což napovídá, že na tom hodlaj ještě máknout, takže... budiž.
      • I kdyby tam grind byl, co je na nem vlastne spatnyho? jako ze je kazdej linej neco delat opakovane aby neceho dosahnul, vsechno radsi hned bez prace? Nebo je to v tom ze to nekoho urazi kdyz ho hra nuti delat nejakou cinnost opakovane? Samo 100 hodin grindu v nejakym MMO se zacne zajidat, ale proc je takovej problem pro plno lidi nekde stravit hodinu nebo dve moc nechapu. Lenosi:)
        • Protoze hry jsou zabava a liny sou predevsim autori, pokud v pribehove hre nedokazou vytvorit originalni obsah. Predstav si, ze bys koukal na film a jedna scena by se 5x zopakovala, jenom aby se to bez prace natahlo.
          • Tak to je priklad jako noha, ty volle:)
            • Jaký smysl by teda mělo hrát 3x jednu misi dokola v týhle hře? Viděl bys pokaždý to samý, našel bys pokaždý to samý a bojoval bys se stejnýma nepřátelema. Skoro stejný jak přetočit zpátky (dobře mohl bys něco zahrát líp nebo hůř), jen tě to zotráví a nic z toho nedostaneš navíc.
        • nightborne
          Nehodnotím samotnej grind =). Vždyť hraju Black Desert Online, proboha, z toho už musí bejt jasný, že se na grindování nedívám skrz prsty =).

          Jenom říkám, že v DXMD zkrátka žádnej neni =).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit