Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • spoock
    Prodej licence může být mnohem výhodnější, pro nás. *5*
    • KIMCID
      nebo taky ne
  • KIMCID
    jsem velký fanda SW ale asi budem muset udělat za tímto universem jednou tlustou čáru.Lucas už ji loni udělal.Teď je to asi už jen na nás.
    • Další kterej sundává kalhoty ještě daleko před brodem.
      • KIMCID
        když to vzdal mozek SW nikdy už to nebudou SW
        • To, že George se vzdal podstatného vlivu na další vývoj SW, je naopak velmi pozitivní. Poslední léta stejně nedělal nic jinýho, než že kurvil původní trilogii a vymýšlel Jar Jar Bingse a blbý prequely. Takhle aspoň mají prostor ostatní, bez kterých by SW už dávno neznamenalo to co dnes.
          • Black_Hand
            ironii je, ze pokud bych napr. hledal nejzajimavejsi charaktery ze sveta SW tak bych jen v malo pripadech vybral postavu z filmu. vybral bych hlavne kylea katarna, kreiu, maru jade, dartha banea, revana atd. z filmu maximalne hana sola pred sprznenim modernima "vylepsenima" puvodni trilogie. pripadne bych bral i bobu fetta za to, ze mel jako jediny gonady jednat s darthem vaderem, bez toho aby se pred nim krcil (taky mandalorian, tak co od nej cekat ze?), i kdyz ten byl hlavne rozebrany taky mimo filmy.
            • Black_Hand
              Rixo: vidis, me hodnoceni sily z hlediska canonu vubec nezajima :P. ja to bral z hlediska: "koho zajima lucas? kdo vykazuje nejlepsi pochopeni sily s maximalnim zachovanim sebekontroly?"
            • Reaguju na příspěvek nad tímto. Canon jednoznačně říká, že Palpatin je nejmocnejší Sith, co kdy žil, takže nějaká Kreia by naopak bylo pro smích jemu. Stejně tak například Vitiatovi, který je třetí nejmocnější, dle canonu. Osobně bych to viděl na druhé místo, ale co nadělat ... Vader byl prý mocnější než Sith Emperor. Blbost. Možná že je taky na čase ty Lucasovi stanoviska trochu pozměnit, když už jde od válu.
            • Black_Hand
              njn, staci jen kreia, ktera vsechny sithy, co se nedokazou ovladat ve svych zachvatech zurivosti, jsou posedli moci a vyzivaji se v muceni ostatnich k potese svych vlastnich chuti, strci do kapsy. vsadim se, ze cisar z filmu by u ni vzbudil jen lehky posmesek, protoze si neuvedomuje jak neskutecny otrok sily je.
            • reaguji současně i na příspěvek trochu nahoře, už mi na něj nejde reagot..
              ano mělo to být 6. :) no právě že SW je taková napůl pohádka, některý věci jsou tam dost drsný, ale prostě si mohl odpustit idioty jako Jar Jar, Ewoci atd. Naprosto zbytečný.

              A co teprv postavy z období před filmy, sithský války, stará republika, vznik stihu apod. Kam se na to hrabe příběh o Anakonovi :)
          • tak tak
        • Black_Hand
          lucas uz davno neni mozek SW. je zaplava lidi co rozumi SW vic a co v tom svete vytvorili daleko lepsi veci, nez na ktere se kdy zmohl on. vzdyt puvodni trilogie by nebyla to co byla, kdyby lucas mel prachy a lidi se ho bali jako neomylne modly, coz byl pripad prequelu, a jak to dopadlo.
          • přesně tak, jsem sice skalní fanda SW, ale on Lucas zas takovej borec není, EP IV byla super, EP V je nejlepší díl celý ságy a EP VI už začla být docela blbost, hlavně co se týče Ewoků atd. G. Lucas se asi pomátl, nebo nevím co, ale udělal ze SW naprostou blbost a pohádku pro děti. Když se na ty filmy podívám z pohledu ne-fandy SW, ale obyč člověka, tak je to trapná pohádka. Díky bohu, že to Lucas prodal. Kreslený Clone Wars je taky chujovina největšího kalibru a vše okolo CW spojený.

            Si představte, že by Star Wars bylo natočeno více dospěle, surově, chladně.. to by bylo panečku něco a ne ta pohádka jako episoda 1,2,3,5
            • Black_Hand
              navic, jak jsem rikal, jsou nektere veci v te kritice, se kteryma tam taky nesouhlasim, takze je mozny, ze to budou ony, protoze jde i o namitky vuci pribehu. rekneme, ze to serezu na opravdove minimum a mluvim fundamentalnich pozorovani jako absence protagonisty, absence charakteru postav, krome ocividnych nalepek, popreni interpretace sily z puvodni serie, absurdni chovani postav za ucelem posunuti deje (tedy proste "idiot plot" - viz wiki), to ze efekty jsou dulezitejsi nez to vsechno ostatni atd. tak s tim jsem rozhodne zajedno. porad je povazuju za extra spatne filmy tazene jen efekty.
            • Nejde jen o in-universe věci, ale i o jejich poznatcích o ději, vyprávění, a podobně. Ale myslím, že rozborů RLM bylo na internetu už dost na to, abychom to netahali sem :)
            • Black_Hand
              primarne jde o veci dokreslene jinde. oni hodnoti filmy samotne (v kontextu ostatnich filmu), takze komiksy, knihy, hry atd. jsou irelevantni. ty recenze nejsou z pohledu SW nerdu. to by se bavili i o rule of two a dalsich vecech. nejake dalsi chybky tam samozrejme budou, ale nevim o nicem fundamentalnim v hodnoceni samotnych prequelu, nebo ty ano?
            • Ta rádoby recenze od RLM je plná faktografických nesmyslů a jejich vymyšleností, až mě překvapuje, že lidé jí dávají takovou váhu.
            • Black_Hand
              ok, nebudu ti tu psat nekolikastrankovou esej, takze dobry zacatek je toto:
              http://redlettermedia.com/plinkett/star-wars/

              mas tam rozebrane vsechny prequely, pomalu scenu po scene, a vysvetleno co je na tom spatne rezisersky, scenaristicky, v cem si to protireci s puvodni trilogii, neguje celou mytologii (a nikoli nezbytne retcon, ale prevraceni myslenek na hlavu) atd. nemuzu rict, ze souhlasim uplne se vsim, ale je to dobry zacatek.

              kamenovat ho nechci, akorat ho povazuju za mizerneho rezisera a katastrofalniho scenaristu, ktery si mysli, ze jde vsechno zachranit grafickymi efekty a vsechno ostatni je podruzne (presny opak toho co rikal, a delal, v dobe nataceni puvodni trilogie). navic ho povazuju za cloveka co ztratil veskerou soudnost pokud jde o vyber kolegu, protoze zapomel ze nebyt jejich konstruktivni kritiky pri nataceni puvodni trilogie, tak by ta trilogie ani nevznikla a nebyla tak dobra. pri nataceni prequelu jenom lizali podrazky - viz dokumenty z nataceni. a kdyz se pak podivas na tvare kompetentnich lidi pri prvnim screeningu a jejich komentare, tak vidis jak jim mrzne vyraz na tvari z toho jak velkou katastrofu vidi. nic na cem se lucas v poslednich 15ti letech podilel nebylo dobrym filmem, od SW, pres indyho vcetne rudych vocasu.

              lucas zasahuje do filmovych del, ktere uz vydal, ktere byly hotove a s kazdym zasahem je kurvi az k absurdnim vysinam. napr. zabil vyvoj hana sola jako postavy (na greeda by nevystrelil prvni). sere kraviny do zaberu, ktery tam nemaji co delat. a uspesne tak pracuje na vymazani puvodnich verzi z historie. a dalo by se pokracovat.

              nicmene rikal jsem, ze nebudu psat esej. tak prestanu tady. vsadim se, ze treba takovy lukas by tu spustil daleko vetsi kobercovy bombardovani, kdy mu lidi co obhajuji lucase nebyli davno jedno a nepovazoval by to za ztratu casu. ten by to jako SW vseznalek rozbebral jeste daleko, daleko lepe.
            • Já se na věci dívám z širšího úhlu pohledu a dokážu si proti záporům postavit klady. Leckdo nadává na Lucase, ale skutečné argumenty proč už nepoužije. Napiš mi prosím některá ta zvěrstva, která za posledních 20 let udělal, kvůli nimž ho chcete ukamenovat. Co vám tak vadí na nové trilogii, že jí nemůžete přijít na jméno? Nebo přesněji, co vám posledních několik let vadí na tom, že Lucas vůbec žije? Vypadá to, že většina lidí by ho po roce 1983 nejraději zastřelila. Sakra vždyť on Star Wars vymyslel. Jakým právem mu upíráte do nich zasahovat podle své vůle? Já s několika jeho kroky také nesouhlasím, ale chápu, proč je udělal. Rozhodně nejsem taková svině, abych v jeho konání viděl jen negativa.
            • Black_Hand
              wow! konecne jsem narazil poprve v zivote na apologetu lucase a jeho moderni tvorby! bohuzel mam dojem, ze ani z poloviny nemas predstavu co vsechno je spatne na lucasovi poslednich rekneme 15ti-20ti let. ty ses ten co zije v koji, co ma steny polepene lucasem a jar jarem binksem. kdykoli vyhlednes malou dirkou ze sve koje tak vidis jen lidi, co ho kritizuji za veci co udelal v tomto obdobi a rikas si, ze jsou na nej proste jenom zli, zavidi mu a jdou s davem, protoze, a staci se jen rozhlednout, v tve koji ty davy jaksi chybi, ze ano...
            • Normálně jsem zdrženlivý, ale za tohle musím napsat, že jsi xVŮLx. Jestli má někdo právo dělat si v SW co chce, je to právě Lucas a pokud něco nedopadlo podle tvých představ, tak si vymysli vlastní universum. Když nic nedělal, prosili ho, aby udělal další SW. Když je natočil, nadávali mu, že je natočil. Chtěli jsme víc záběrů z klonových válek, nechal udělat dva dobré seriály. A stejně se vždy najde nějaké chytré hovado, které mu to vyčte a myslí si, že by všechno udělalo lépe. Zavři se do bedny s VHS staré trilogie. Ty budeš spokojený a my také. Díky Lucasově neustálé (a fandy vynucené) práci zájem o SW neupadá ani více jak 35 let po jejich vzniku a každý, kdo na George nadává, je jen tupá ovce, která se veze s davem haterů.
            • Black_Hand
              ta posledni cislovka v seznamu asi melo byt 6 :). i kdyz ta je porad daleko lepsi nez 1, 2, 3.

              jen je zajimavy, ze v pohadce pro deti se urezavaji ruce, rozrezava vejpul, provadi masova vrazda, rozmackava prudusnice, nechavaji se sezrat lidi (mimozemstane) zviraty, dochazi k muceni a samozrejme nesmime zapomenout na masakr deti odhadem pod 10 let svetelnym mecem. :P
        • Lukyz
          No hlavně že poslední (první) tři epizody a přeremastrovaný / upravý edice původních dílů byl nějakej skvělej tah *11* Pro SW je jedině dobře že to Lucas pustil - IMHO
  • Doufám, že se konečně dočkáme pořádných her. Nejraději bych pokračování Jedi Knight serie a doufám, že znovu od Raven Softu. Jedi Outcast je nejvíc srdcovka.
    LucasArts stejně poslední dobou dělali jen sra*ky pro děti..
  • Nenávidim Disney.... *16*
    A to jsem ještě furt držel naději na KOTOR 3...
    • Omg, jak muzou jeste lidi doufat v KOTOR 3? News flash: SWTOR je KOTOR 3,4,5,6,7,8,9,10,11 atd.
    • KOTOR ale delaji BioWare ne LucasArts
      • Tak to se za tenhle výrok omlouvám, zapomněl jsem...
      • Jedničku ano, dvojku dělal Obsidian *3*
  • Ziadna skoda, vsetky SWhy ktore za nieco staly boli aj tak robene externe, coz sa nezmeni.
  • nevim no.. je to podivný jak Lucasarts teda mělo takovej potenciál v rukou.. prvenství na jeden z nejrozmanitějších světů... Že to teda víc nějak nevyužili... nebo něco... Jako je fajn že aspoň Star Wars žije nezávysle.. to vypovídá o síle značky... A doufam že teda si alespoň někdo rozebere ty projekty na kterých pracovali ať se to aspoň nezastaví... To by mohla být škoda... ten 2313 a tak dále... Nevim co si o tom mam myslet... smutný konec původce značky? Nebo zmařený potenciál? Je to jako když Elvis prosadí určitý styl rockandrollu a apk se předávkuje a umře místo toho aby hrál dál? Já to nechápu.. mít v ruce značku a nevyužít toho... Co bych za to dal... Mít svojí značku....
    • Vždyť toho využijí, akorát ty hry bude vyrábět někdo jinej. Je přeci normální, že na něco co neumím nebo se mi to nevyplatí si najmu někoho jinýho.
      • no to je ale právě ono... To je jako by si Nestle nechalo dělat čokoládu u Orionu.. nejde tu o to jestli to uměj nebo ne... jde o to když máš nějakou značku.. tak bys to měl umět ty a ne to nechat dělat jiné... Já kdybych vymyslel svět star wars tak chci být ten kdo vyrábí nejlepší star wars produkty.. a ne někdo jiný.. čistě z toho principu že jsem nositel té značky... mluvim tady o určité hrdosti a respektu a snech.. ale asi nebylo snem lidí z LucasArts nést jméno značky na svých bedrech... Má to takovou pachuť toho, že buď LucasArts nebylo založeno s dostatečně pevnou vizí, nebo tam byli neschopní lidé...
  • No a teraz zacne vymackavanie syrupu :-) Disney potrebuje dohnat tych vyplatenych 4mld za celu spolocnost. A ostatne ani samotneho Lucasa moc nemam rad za to jeho zmykanie SW. Ved okrem toho a indiana Jonsa nema na triku uz nic take zaujimave. Este ze v LucasArts boli schopny ludia a dokazali tvorit aj nove PR a napadite advetury.
  • Chválim obrázok redakcia. Veľmi pekné! *1*
  • Nádhera! Teď jen, aby se toho chytlo nějaké pěkné studio...
  • Beztak je star wors jen pro děcka. Dospělí chlastaj a souložej že...
    • ringmancz
      š*kání je pro děcka...

      starý český slovo pro uklízení je zakázáno :)
      • Není to spíš hledání? :)
    • x_ander
      Proto se už nemůžeš dočkat až dospěješ, co? Ale to uteče ještě hodně vody...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit