Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • @Tonda

    Ještě nadladit a podladit. *5*
  • Numeneru jako pen and paper "svět" stvořil týpek, co dělal na Planescape "světě" pro ADnD a "duchovně" i na to odkazuje. Tím pádem převzali tvůrci tuto myšlenku i pro prezentaci PC hry a hrozně to prodávají. Přímo v pravidlech jeho text:
    The first was a product line I worked on a long time ago called Planescape®. It was a setting full of mystery. It never
    allowed itself to be pinned down. Planescape was weird and wild and imaginative. It was a setting about mood and
    ideas and amazing vistas more than it was about nailing down every little detail. It experimented with narrative voice
    and different kinds of presentation that stressed story, emotion, and flavor. So I knew it could be done.
  • Paulcz
    Izometrie - tři osy navzájem svírají úhel 120° a všechny délky se nanášejí ve stejném měřítku (1:1:1). (https://cs.wikipedia.org/wiki/Axonometrie). Takové zobrazení v žádné hře snad ani není. Většinou se používá dimetrické - 127° + 2x 116° atd.
  • zaty: Tomu věřím, všimnul jsem si, že to používá třebas Vávra. Ale to nemění nic na faktu, že to je špatně a nelogicky. Tak nevím, jestli je horší "odladit", nebo místo postava napsat "charakter" *4*
  • A proč že to neni izometrie z odborného hlediska?
  • Tonda: Možná jsem zdeformovaný tím, že pracuji jako vývojář, ale slovo odladit je fakt v kontextu vývoje aplikace nebo hry běžně používáno minimálně 15 let.
  • Paulcz
    Stačilo by psát: "z nadhledu".

    Pokud řešíte "odladit" zkuste si pustit některé z videí kde jsou lidé z redakce Games (Homola, Pecháček, Smutný..) se svou prapodivnou mluvou. Je to něco co kdysi připomínalo češtinu s něčím co kdysi připomínalo angličtinu.. peklo :)
  • Hele, kdybysme se měli šťourat v každý volovině, neděláme nic jinýho. Umělá inteligence ve hrách taky nemá s opravdickou AI nic společnýho. Ber to tak, že izometrická hra je zažitej termín, a ač to zhusta neni skutečná izometrie, lepší nemáme. Myslim, že označení "RPG z pohledu zvrchu a jakoby naštorc" by se asi úplně nevžilo.
  • Paulcz
    podprůměrná :)
  • zaty: Podle mě můžeš něco naladit, sladit, vyladit, možná poladit. Potom třeba psa nebo kočku můžeš odčervit. "Odladit" by tedy znamenalo hru ladu zbavit.
  • Co je na slově odladit patvar? Je to úplně normální slovo, český ekvivalent ke slově debug, tedy vyhledání a odstranění chyb v programu.
  • 3x sem prosel early access , uz se fakt moc tesim , grafiku neresim , chci pribeh a moznosti a toho tady je pozehnane
  • profesionali/herni kritici :D z najvacsieho a najlepsieho webu v cz/sk :D
  • snorgrind
    To je sice hezky, ale podle me nema smysl rozdelovat jeden zanr her na nekolik dalsich podle specifickyho zobrazeni herniho sveta jen proto, ze je to tak spravne. To se hodi spis na technickej rozbor hry.
  • Každý ví, o co jde, a dělat kvůli takové konině chytráka je ubohost. Mně třeba víc vadí často opakované patvary typu "ODladit" hru. To je totální nesmysl, objeví se to tu skoro v každém článku, ale nikomu to zřejmě nevadí, takže to asi budou za chvilku říkat všichni.
  • Morraw
    Myslíš Day one edici nebo tu se soškou ? Druhá jmenová tu totiž není běžně dostupná. Xzone už o zrušení informovalo.
  • Už mam predobjednanou sběratelku xboxove verze. Nemůžu se dočkat.
  • On sa snažil vyzerat ako skuseny herny developer ktoreho tituly su celosvetovo zname ale nevyšlo mu to a bol to skorej taky vykrik zo studne
  • No nevim v Tormentu jsem navstevoval spoustu bizardnich mist, takze pokud v Numenere budu take navstevovat spoustu bizardnich mist = vnitrek mezigalaktickeho tvora, tak to odpovida tomu, co jsem delal v Tormentu
  • Tak je na "znalci" novináři aby nešířil dále fámy, že pohled shora = izometrický.
    Je dobře, že to připomíná a je blbě, že to novináři ignorují.

    Takto se totiž opakovaná lež stává pravdou i když to je pořád lež. Vidíme to třeba v novinách... Přitom stačí tak málo. Neignorovat pojmy které existují. Jak by to vypadalo, kdyby si každý pojmy vykládal sám? I když se to děje tak to je blbě a pak se ten člověk pouze ztrapní...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit