Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • hmm, horší než skyrim a zaklínač to být nemuže, u toho jsem usnul nudou. Tady je videt že není rozhodující grafika a obrovsky rozpočet na to aby se udelala zábavná a kvalitní hra :).
    • Ty hodně nevíš hochu...
      • ucho
        joe je troll... snaží se jen hloupě provokovat. jen ho nech, řeší si tím nějakou úchylku ze skutečného života, tak ať se tady vybouří...
        • Koukám, že pro některé slaboduché je každý s opozičním názorem troll. Nevadí *15* Použijme fotku svého idola a holááá na diskuze ... nůďo a tak trochu trapný *6* ...tedy smutný
  • koupil jsem na GOGu a pár večerů se skvěle bavil - vtípky mi přišly celkem vtipný (i když občas na hraně), hrálo se to pohodově a nebyly tam žádný hluchý místa... až teda občas na fakt dlouhý bloky textů - ale zas jsou pěkně napsaný, takže komu to nevadí a rád se dozví víc o světě, kde hraje, bude spokojenej.

    má to pěknej příběh, líbilo se mi, že sidekickové tu nejsou jen sidekickové, ale fakt i něco důležitýho dělají, když zrovna nejsou s hrdinou (jo, myslím bráchu), to bylo hodně super.

    RPG tu znamená jen to, že si čas od času odemknete nějakou drobnou abilitu, která ale není nutná, abyste přežili, spíš vám to zpříjemní hraní. nový zbraně nacházíte taky ve chvíli, kdy tuhnou nepřátelé, takže taky žádný speciality...

    možná je to pro děti, ale po pravdě musím říct, že se to hrálo parádně - jsou prostě chvíle, kdy se vám nechce pouštět třeba Zaklínače, protože byste se museli dlouho dostávat do toho, kde jste vlastně přestali; tady pustíte hru a jedete, furt se něco děje, a když už by vás to možná mohlo začít nudit, je konec.

    prostě taková příjemná instantní zábava :) na GOG.com ušetříte za rozdíl EUR a USD, já navíc kupoval ve startovní akci se slevou, takže rozhodně nelituju.
  • davidBray
    vidím tam už spolupráci, ne kolaboraci. To jsi neudělal dobře. Měl jsi to tam nechat a jen ať se místní děti učí cizím jazykům a jejich významům. Protože taková prima cool se serošema co dávaj odpolko to určitě neudělá :D:D

    a že se ozvali hlavně hlupáci :) kteří by stáli určitě v první řadě při pálení Alexandrijské knihovny ..
    • Bohužel žijeme v době, kdy náš zákazník náš pán, a když někdo zakňourá, autor musí kmitat.
      • milos.bohonek
        Autor je hotovej kolaborant! ;-)
        • Připomnělo mi to, když každej nadával na konec Mass Effectu, tak ho tvůrci předělali. Proč? Jedinej dobrej důvod bych bral, kdyby i jim samotnejm připadal pitomej a dali ho tam nějak nechtěně, z donucení (už to rychle vydejte!), ale zjevně to byl záměr... A když si tvůrci nechávají kecat do tvůrčího procesu od lidí, tak to nedopadá dobře. Takže já jsem pro kolaboraci (v kontextu pomáhání si, nikoli paktování s válečným nepřítelem)
  • Zase to hrozny nebylo...
  • Co jsem tak vyrozuměl z recenze, tak se jedná o hru pro děti (plus minus) s pořádnou dávkou angličtiny, takže v našich končinách vlastně nemá cílovku. To jsem si myslel, že toho Miloše využijete na užitečnější recenze... *7*
    • Mart9
      A já jsem zase myslel, že když byl v podcastu označován za posilu games.cz týmu, tak napíše víc než jen 4 články za dva měsíce. Je to holt dříč *1*
      • sleepless
        Kdybychom potřebovali otroka, co jede na počet recenzí, tak by nebyl důvod brát mezi nás Miloše. Chtěli jsme kvalitního autora, toho se nám dostalo.
      • Také jsem čekal Milošovu větší aktivitu. Rád bych si od něj přečetl třeba Walking Dead nebo Army of Two které tu zatím nemají, i když jsou očekávanější. Ono se možná nakonec ukáže že JD měl tehdy ohledně Miloše vlastně pravdu https://twitter.com/jaydeecz/status/302794648550780928
  • A co keby sme zavreli jazykovy kutik a venovali sa diskusii o hre?
    • Po neakom tom roku co sledujem diskusiu na games. tiscali... jednoducho ked hra vyzera nezaujimavo a oni ju hrat nebudu tak radsej budu preberat vsetko mozne a hladat kazdu chybu aby aspon nieco bolo napisane. Preto ked sa ukaze preklad, cestiny z Abc tak tam radsej nikto nic nepise lebo nemaju co z kritizovat. :D.
  • Možná proto, aby byl text pro čtenáře zajímavější nebo to Milošovi dobře znělo. Každému se hned nevybaví český ekvivalent a píše rovnou slovo cizího původu. A naopak.
  • Cosi
    Blázen, strkat Julku do ohně...
    • Nooo tak se překlep no jééééžiš a zveřejnil to. Za to ho nebudeme přece odsuzovat a hned na něj pouštět včely. Ber to Cosi v klidu, děláš jak kdyby ti někdo dlužil prachy *15* .
    • Je libo hot dog?
    • Snad ne. Little Inferno live..?
  • "výsledek sedmileté manželské kolaborace"? Možná by stálo za to použít jiný překlad. Leda, že by se jednalo o období 1938 - 1945, pak by to slovo mohlo být namístě.
    • Trisska
      Jo, taky mě to praštilo do očí. Autor recenze zjevně nezná význam slova kolaborace... Podle mě tam patří slovo kooperace, tedy spolupráce.
      • risa2000
        Kolaborace odvozená z cizího "Collaboration" (viz. např wiki), znamená spolupráce. V Česku (ale také třeba ve Francii) se to začalo používat ve významu "spolupráce s fašisty". Nicméně ve francouzštině (i v angličtině) to má i původní obecný význam (a i v tom se to používá).

        Kooperace je česky součinnost.
        • Trisska
          Tak vidíš, sám píšeš, že je v Česku známo ve významu spolupráce s fašisty. Pak tedy nechápu, proč ho autor české recenze vůbec použil. Proč rovnou nepsat krásné a příjemné české slovo *spolupráce*?
          • Hmm, kolaborace, takove osklive cjzi slovo! To je hnus, velebnosti! Ale slova uplne stejne ciziho puvodu jako "fasisty" a "recenze" ti nevadi pouzivat, vid chytraku? *5* .
          • protože bagr neplave *7*
          • Kinet1c
            pretoze je to uplne jedno
            • Ne není to jedno, ještě pořád mluvíme a píšeme česky.
            • Trisska
              Mně ne.
    • ucho
      nemá to náhodou dva významy?

      "V první řadě cituje definice předložené v roce 1995 Dillenbourgem a spol., které říkají, že kooperace je „aktivita, při níž je práce rozdělena mezi účastníky, přičemž každý z nich je zodpovědný pouze za svou část řešení úkolu“. Kolaborace je pak chápána jako „zapojení účastníků do koordinovaného úsilí vyřešit úkol společně“."

      "Kolaborativní skupina má jiné vlastnosti. Na plnění úkolů pracují všichni dohromady. Diskutují nejvhodnější postup, střídají a doplňují se v práci na výstupech, vzájemně svou práci připomínkují a za výsledek nesou společnou odpovědnost. Hodnotit lze v takovém případě pouze skupinu jako celek. Její členové pomáhají jeden druhému, a tak je mnohem snazší formovat i heterogenní skupinu z žáků značně odlišných schopností. V mnoha případech lze v praxi oba typy spolupráce kombinovat (viz např. úlohy typu Webquest)."
      • Trisska
        ucho - Tak řekni tvůrcům hry, že jsou kolaboranti - jistě budou mít radost. *3*
        • ucho
          zmlkni, trole diskuzní

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit