Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Blue.Shark
    Mně právě tyhle oldschool RPG nevadí (rád si počtu), ale jsem si jistý, že pokud Obsidian pocítí nějaký závažný globální pokles zájmu, trhu se přizpůsobí. Můžeme zatím jen spekulovat, jestli k tomu dojde, každopádně doufám, že se tihle veteráni budou zdatně držet.
  • Morraw
    Hry, které dokáží převést ty kvanta textu do perfektních motion capture animací, se dají zpočítat na prstech jedné ruky.
    Příběh o záchraně světa je dnes omílán v drtivé většině RPG her.
  • ten žánr vyčpěl už před x lety. V této době to funguje na základě retro vlny, v globále je Pillars naprosto průměrná hra se zastaralými mechanikami, kde se kvanta textu snaží vynahradit výslednou kvalitu. Nezlobte se na mě pane, ale já opravdu nepotřebuji druhý díl této hry, která bude stejná jako předcházející, jen se zápletkou s bohem, který se po x letech probudil a chce zničit svět a vy a vaše parta má svět zachránit.
  • Origins je příběhová hrůza, ale combat je dle mého fajn a menší RPG s menšími lokacemi bych prostě uvítal. To tady trochu chybí, samý sandbox nebo iso a něco mezi tím tu není! Zase číst tuny textu jako v Pillars 1 a nakonec dostat zase klišoidní story je prostě sebemrskačství, které už nebudu podstupovat. Raději klišoidní RPG jako Origins, kde nebudou tuny zbytečného textu a bude tam nějaké rozložení gameplaye/textu, protože co si budeme říkat, combat je v Pillars i v Tyranny naprosto strašný.

    Hele, oni kdyby přišli s pokračováním Pillars a dali by to 3D, tak vyberou i desetkrát více, ale Obsidian evidentně ustrnul, zamrzl a nechce se posouvat. Pár fandům to stačí, za pár let ale už to stačit nebude, protože i tohle se přežere. Mně se to přežralo po jedničce. A dej na má slova, že tu do dvou let máme Pillars 3 a bude to samé co jednička...
  • Morraw
    Tu jsou zase chytrolíní. Vadí jim, že Obsidian jdou zase žebrat, ikdyž peněz mají dost (to same diskuze u třetí Banner Sagy) a zároveň mluví o vyčpělosti žánru a chtěli by rovnou hru o velikosti moderních RPG s mnohonásobně vyšším rozpočtem.
    Výsledkem je, že Obsidian by měl udělat mega rpg a vývoj zacálovat úplně sám, ptže tak to dnes dělá každý, ne ?

    EDIT. nehledě na to, že Tyranny vyvíjeli sami a hra měla i skromný marketing.
  • Vávra za sebou ale má Bakalu, tam prostředky vybraný skrz crowdfunding tvoří poměrně malý procento z celkovejch financí. Jinak nevim, proč vytahuješ zrovna Origins, Pillars RPG ve stylu prvního Dragon Age už jsou, vzhledem k tomu, že obě hry vychází z Baldura.
  • Blue.Shark
    Uznávám, taky by mi nevadilo RPG ve stylu Origins. Jenže jen při změně na 3D je nutné řešit mnohem více záležitostí, než u 2D. V první řadě grafika - hráči tě za nedokonalý vizuál roznesou na kopytech, přičemž 2D v současném stavu poskytuje krásnou podívanou; hlavně není třeba řešit detailní modely prostředí. V druhé řadě potom soubojový systém, kouzlení, animace postav, rozhovory (kdyby se chtěli vyhnout velkému množství textu). Ono se to nabalí a pokud by nechtěli zaostávat za konkurencí, měli by vážný problém, řekl bych.

    Ještě si neodpustím malý rýpanec: Origins bylo příběhově také dost klišoidní - velká hrozba, kterou se hrdina vydal potřít. Cesta k tomu potírání byla ovšem dost zábavná a proto je třeba mně ta klišovitost celkem fuk.
  • tak zkusit vytvořit RPG ve stylu prvního Dragon Age, by snad nebyl takový problém. Lokace nemusí být obrovské, stačí udělat kvalitní level desing a udělat menší lokace. Nevím, jak jsou na tom s financemi, ale doba pokročila, tak snad něco ve stylu Origins s lepší grafikou by nebylo tak finančně náročné. Klidně ať s tím jdou net, pokud to přinese něco nového. Vávra se taky pokouší aspoň o něco nového. Tohle je jenom dřenění přežitého.
  • nikdo nedava hry ,,sam,,...a je lepsi kdyz tim investorem jsou hraci, nez nekdo kdo o hrach vi prd a nuti je delat veci, ktere sami nechteji
  • nejspis delaji to co je taky bavi a to je super, protoze me bavi hrat jejich hry, takze cim vic tim lip
  • Uprimne bych taky cekal, ze by třeba další dil uz mohli dat sami bez komunity.
  • Blue.Shark
    Tam je podle mého názoru ten problém - Obsidian je dobrá firma, která dělá dobrá RPG, ale kdyby chtěla tuto látku zpracovat moderním způsobem (řekněme třeba ve stylu Mass Effect), bylo by pro kvalitní provedení zapotřebí vynaložit obrovské zdroje, kterými momentálně firma nedisponuje. Celý tým má ale slabost pro iso RPG a to do značné míry určuje směr, kterým se vydávají.

    Co se týče crowdfundingu, docela mě mrzí, že jej spousta lidí pořád bere jako nehrdinské žebrání na internetu. Je to prostě jen jiný způsob financování, který má své klady i zápory - není na tom nic hrdinského ani zbabělého. Je to způsob, jak udělat hru bez keců sponzora "všeuměla".
  • je to tak, narvou tam tuny zbytečného textu a kvantita má nahradit kvalitu.
  • I přežitá věc může zaujmout lidi. Navíc je to třetí iso rpg hra asi za dva roky jenom od nich. Navíc nehrdinsky opět lezou na net, aby se prodali, jelikož získají marketing a peníze. Nechápu ty lidi, co jim ty prachy pořád cpou.

    Obsidian má navíc než dělat 20 let starý koncept her. Mně je to jedno, ať vydělávají, ale osobně bych si od nich zahrál něco svěžího a moderního, je to dobrá firma, škoda zakrnět v pravěku
  • Suhlas...PoE bola strasna nuda. V poslednej dobe tie oldschool rpgcka stoja za staru backoru. Naondia tam tonu nudneho textu, pribeh nuda klise az strach a akurat utocia na city hipsterskych hracov co vyrastli na isorpg. Tiez som vyrastol na Balduroch Falloutoch ale dnes uz by som take hry nechcel hrat ked su moznosti inde. Cest vynimkam ako bolo Divinity
  • Pokial musi firma ako Obsidian a ludia ako Fargo a spol zobrat peniaze vopred od chudiny tak kapitalizmus ako system zlyhal na plnej ciare....
  • Blue.Shark
    Obsidian našel jednoduchou cestu k příjmu: představí plány, které poctivě realizuje, pokud zaujmou dostatek lidí. Nutno podotknout, že pokud skutečně zaujmou dostatek lidí (a já doufám, že ano), koncept iso RPG zřejmě ještě nebude tak úplně přežitý, že?

    PS: Ta zápletka je v rámci žánru celkem standardní, a pokud bude výborně rozpracovaná, není se za co stydět.
  • Obsidian našel jednoduchou cestu k přijmu. Vrátí se na stromy, vybere peníze od lidí, čili nulová investice či náklady. Chtěl bych vidět pokrok od Obsidianu, zkusit něco nového, ne 20 let přežitý koncept iso RPG.

    PS. Ta zápletka je naprosto směšná *15*
  • A to mně zas nevadí vůbec. Teda pokud na konceptu Watchera zapracujou, v jedničce mi jeho potenciál přišel trochu nevyužitej.
  • no ta zapletka bude doufam trochu jina...socha tezko bude samotny Eothas, navic urcite ne ,,znovuzrozeny,, kdyz nikdy neumrel, tak se nemusi znova rodit :) Jinak k te sose... Adra Drak co kempi dole rika, ze se zivi na dusich titana. Navic to ze socha-titan-avatar ? ozije muze mit pricinnou souvislost s tim co jste provedli na konci hry a jak jste nalozili s dusemi, takze sochu jste mozna ozivili vy sami.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit