Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No bolo to celkom zaujimave len ako to tu uz bolo viac krat spomenute p. Polacek sa choval ako male decko a nie redaktor. Moze mat nazor aky chce, nech aj nesuhlasi ale ten jazykovy prejav bol vyslovene ubohy. Fakt by ma zaujimalo ci ma taky prejav aj ked robil rozhovory v LA zo zahranicnymi vyvojarmi. Tiez kadzde druhe slovo bolo urcite shit, fuck, a podobne ze ? Vavrovy trochu stupa slava do hlavy, na druhu stranu je fakt ze v mnohych veciach ma pravdu a vela krat dopadnu tak ako tvrdi. A tak isto si priznamje ze doba ked novinari v odbornych casopisoch boli prevazne aj odbornici v danej oblasti v ktorej aj pracovali, novinarcinu mali ako bokovku alebo pre zabavu, su davno prec. Dnes je velka vecsina novinarov len hrba teoretikov bez skusenosti z praxe. Netvrdim ze nemoze byt dobry novinar bez toho aby aj nerobil to o com pise, ale vecsinou bude len teoretizovat a pisat o pocitoch.
    • sleepless
      Za projev se omlouvám, včera jsem to opravdu přepískl. Nicméně naše debata s Danem nebyla otázkou praxe vs. teorie. Dan prostě v případě Nintenda neměl pravdu, že je na tom zle, což se dá ověřit jedním pohledem na jejich hospodářské výsledky třeba za poslední fiskál, případně na vývoj ceny akcií za posledních 5 let (poslední půlrok konstatně stoupá), nebo prodeje titulů, které vydávají atd. Moje chyba samozřejmě je, že jsem to nebyl schopný stoicky opakovat jako ohraná deska, ale když ono to jde s Danem někdy těžko. :)
      • No hadat sa o financnych udajoch je ako ked si pravnici vykladaju zakon. Kazdy vyklad moze byt pravne spravny a pritom kazdy je iny. V debate kde hned vidite ze kazdy moze mat pravdu, zalezi od roznych okolnosti, nema moc zmysel pokracovat ak su obaja diskutujuci v opozicii. Osobne mam ale pocit ze Danovy islo o nieco trochu ine len sa to nakoniec zvrtlo na debatu o hodote akcii/firmy ako takej. Pre mna pointa bola a je ze Nintento je velmi uzko a specificky zamerana firma ktora si robi vlastny HW a dodava na to aj svoje hry, kde 3th party tituly vecsinou neuspeju. Zatial im tato strategia vychadza len je to nesmierne rizikove prave v hernom sektore (ale aj dalsich sektoroch je taketo spravanie rizikove). Firmy prave preto investuju kade tade alebo sa snazia zabrat rozne trhy aby diverzifikovali riziko. Herny trch je dost nevyspytatelny, staci ze prudko klesne zaujem o ich hry a ich dalsia konzola bude znovu neuspech (alebo nedokaze im vytvorit vatu) a mozu im velmi rychlo dojist peniaze. To nieje ze by skrachovali do roka a do dna, ale moze im to narobit kopec problemov.
        Vo vseobecnosti by sa dalo ale povedat ze cena akcie odraza naladu alebo ocakavanie trhu. Ale ta tiez nieje vzdy realna alebo nesprava sa uplne standardne. Dost zalezi od sektoru a samotnej firmy.
        A co sa tyka toho ze Iwata si zobral na par tyzdnov dovolenku ako CEO a isiel pomahat programovat teamu, tak fakt verim ze je to skor taky pekny spomienkovy kec nez realita. Ak niekto uz par rokov neprogramouje a ma na hlave riadenie firmy, tak rozhodne nepomoze teamu ak na dva-tri tyzdne skoci do rozbehnuteho projektu riesit krizu. Pochybujem ze by bol taky genius aby to zvladol.
      • fallanga
        Nintendo na tom není zle, ale za posledních 5 let jim hodnota akcií rapidně klesla, v tom měl Vávra pravdu.
        • Ne, měl jsem pravdu ve všem. 10 let cena akcií konstantně klesá a Nintendo bylo poslední 4 roky ve ztrátě. Změna nastala až letos.
          • fallanga
            To nevylučuje to co jsem napsal. Hodnota akcií Nintenda klesá, ale pořád má relativně vysokou hodnotu. Prakticky stejnou jako Sony a Sony rozhodně není v prdeli.
            • Jak prosím souvisí hodnota akcií jedné firmy a druhé firmy? Říká ti něco třeba objem emise? Když máš firmu, která vydá tisíc akcií 1000,- a jiná firma vydá třicet tisíc akcií za 1000,-, pak dle tvé logiky vyvodím, že ty firmy jsou v podstatě identické?

              Přemýšlel jsi vůbec nad tím, než jsi to napsal?
          • jak dlouho už nebereš ?? :D
      • Vidíte ako pekne ste to zhrnuli tu? Prečo ste to takto nepovedali alebo ešte lepšie neukázali Danovi? Mali ste predsa v rukách notebook ;).

        No nič. Čo sa stalo stalo sa. Nabudúce to bude lepšie ;).
        • sleepless
          No protože jsem nečekal, že se tímto směrem vůbec debata stočí, jinak bych si to dopředu připravil. Zkrátka, poučení pro příště - a taky si vezmu prášek na uklidnění předem :) A za tu mluvu se fakt omlouvám, zpětně mě to pěkně štve.
          • Petře no tak. Tohle je graf hodnoty Nintenda za posledních 10 let. http://finance.yahoo.com/echarts?s=NTDOY+Interactive#{%22range%22:%2210y%22,%22allowChartStacking%22:true} Je tam krásně vidět ten obrovský boom po uvedení Wii a následný takřka konstantní propad každý rok hloub a hloub. Letos jim to stouplo jen kvůli tomu, že oznámili vývoj na mobily s DeNA. Ano, jsou finančně v plusu co se týče příjmů, ale zisk jim každoročně klesá. V roce 2014 byl 10x menší než v roce 2010. To, že máš naspořeno neznamená, že se ti daří. Nintendo je na tom ve skutečnosti hůř než za éry GameCube. Mají stejně mizerné prodeje a HW se prodává hůř než před 10ti lety a to včetně handheldů. Jediný plus je, že mají naspořeno, ale s tímhle trendem budou za dva roky ve ztrátě a budou muset šahat na úspory. http://www.gamesindustry.biz/articles/2014-05-27-e3-2014-nintendos-opportunity
            • Sleepless do toho tahá evidentně několik rozdílných pohledů. Jednou účetní a tržní hodnota firmy, pak hodnota firmy při prodeji a nakonec "zdraví" firmy, což už se dostáváme do hlubších sfér finanční analýzy firmy. Každý ten pojem znamená něco docela jiného. To, že cenu firmy vyjadřuje především tržní hodnota jejich akcií je prostě fakt, jelikož zahrnuje i různá očekávání, zdraví firmy, finanční zprávy atd.

              Kolik sleepless už prodal firem nebo koupil akcií? :)
            • sleepless
              Jasně Dane, ve ztrátě jsou od roku 2012, ale to o v podstatě o zdraví firmy nic nevypovídá - ve ztrátě jsou v podstatě všechny firmy, až na pár výjimek. Konzolové divize Sony a MS jsou ve ztrátě prakticky odjakživa :) Navíc jsem netvrdil, že se jim daří super, ale že nejsou v prdeli. A to si dovolím tvrdit, že opravdu nejsou, přestože se jim nedaří tak skvěle, jako v době okolo Wii a po Wii. Jejich úspory jsou samozřejmě plus, ale není důvod, aby na ně šahali. Když šli nahoru v loňském fiskálu a drží se v pozitivním trendu i celý letošní fiskál - zatím. Mají držáky v podobě handheldů a hlavně prodejů svých značek. Prakticky cokoli vydají, se v prodejích vyšplhá na několik milionů kusů. Mají zdravý byznys s Amiibo figrukama, konečně se snaží něco dělat s online byznysem, řeší mobilní byznys. A ne, aktuální cena akcií se ceně firmy, kdyby třeba šlo o její prodej, opravdu nerovná.
              • Chim

                Reakce na příspěvek:

                Na internetu prostě musí mít všichni pravdu a nikdo se nemůže mýlit. Škoda že to platí i u dvou relativně rozumných lidí.
            • A ještě - Nintento bylo od roku 2012 ve ztrátě a letos se dostali zpět do černých čísel a to ještě z velké části kvůli kurzu dolar-yen. http://kotaku.com/nintendo-reports-a-loss-of-457-million-3ds-and-wii-u-1572841102
              http://www.polygon.com/2015/5/7/8564943/nintendo-profit-fiscal-year-2015-financial-results

              Takže asi tak.
          • Ja to beriem tak, že sme len ľudia. Každému sa môže nevydariť deň. A čo sa týkalo obsahu tej debaty, tak bol úplne v pohode, len mi chýbal ten posladný malý krok: "Hele podívej se na monitor. Výroční správa Nintenda. Nejsou v prdeli, vole!". Ale super diel, bolo vidno, že sa stretli ľudia, čo vedia a majú názor. Tak to má byť.

            Apropos, nepozvete do niktorého z ďaľších dielov niekoho z SCS? Pavla som videl na GDS a vizeral ako fajn chlap.
    • celoush
      > "doba ked novinari v odbornych casopisoch boli prevazne aj odbornici v danej oblasti v ktorej aj pracovali, novinarcinu mali ako bokovku alebo pre zabavu, su davno prec"

      Asi nemluvíš o herním periodiku? *5*
      • Je fakt ze sa to netyka cisto hernych periodik ale kedze primarne sa zaujimam o techniku a IT tak to tam pekne vidiet ako klesa kvalita. Ale nechcel by som zasa moc do toho rypat pretoze su aj vyborne casopisy a tak isto spickovy novinari. A myslim ze aj tu na games odvadzaju vybornu pracu ale taketo prejavy ma proste znechucuju. Netvrdim ze maju byt vsetko ako naskrobeny kravataci ale zasa udrzanie urcitej urovne a kultury ma svoj zmysel. Nehcel by som dopadnut tak ze ked budem chciet zistit nejaku novinku tak si budem moct akurat vybrat medzi 20timi rozne vrieskajucimi PewDiePie typkami.
  • Cely cas som mal pocit ze Dan je furt nasraty, nepozna zabavu ale na konci ako rozpraval tu prihodu tak to bol ako iny clovek :D.
  • Kde je prosím vás ten strašně dlouhej dotazník o Kindome Come? Hodil by sem někdo hodnej odkaz? Nemůžu to najít *15*
    • smejki
      otevře se ti po zavření alphy a musíš se přihlásit pod backerským účtem, takže se tam asi nedostaneš
      • To jsem čekal, bohužel backer nejsem no. Nejsem fanoušek polotovarů, počkam si na finální produkt *3*
  • To je Dan Vávra vždycky takhle nepříjemnej? I Todd Howard má příjemnější vystupování. *13*
    • Vávra vždycky, Poláček se choval jako uraženej harant jenom včera, asi se od Dana nakazil jak seděl vedle něj
    • Nastastie Petr ho zbrzdil hned na zaciatku, takze tentokrat to bolo viacmenej v pohode.
  • Zrzzek
    Pořádný Fight Club! 234. díl byl dost nudnej - Dobrovský řekne téma, každej si odmele něco, hlavně ať už je konec... V tomhle díle spolu kucí nesouhlasili a rozvedla se nějaká + - smysluplná debata... Hlavní je, že ty 2 hodiny byly zábavný... Jen tak dál!
    • fallanga
      Nechci říkat, že klasický FC je nudný, rád se na něj dívám a bavím se při tom, ale tohle byl po dlouhé době ten pravý fight club. Vávra vs Poláček, nádhera.
  • Nevím, školy nemám, ale mohl by se Petr vyjadřovat aspoň trochu na úrovni, jasně, je to fight club, ale říkat za každým slovem vole... kolik je mu let, netuším, ale jak kdybych poslouchal v tramvaji mlet pantem puboše. Taky mi připadá jak jeden můj kámoš, kterej je proslulej tím, že musí bejt pořád a v každý situaci a rozhovoru v opozici, když mu řeknu, že lejno smrdí, začne mě skálopevně přesvědčovat o opaku, jen aby náhodou se mnou nemusel souhlasit. *1* "hodnota vole firmy není vole daná vole akciema vole"..."jo a čím je teda daná?"...."éééééé" *15*
  • celoush
    Novigrad je v Chorvatsku na Istrii. Pěkný místo na dovču. Lanterna naproti je super kemp. Doporučuju.
    • A taky mají v kanálech topivce?
      • celoush
        Geralt říkal, že už tam nejsou.
  • Slavoj Czesany mě zkoušel u státnic :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit