Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Akorát že tyhle Jungovské archetypy najdeme i v pohádce o Jeníčkovi a Mařence.

    A víš jak se ve filmové nebo literární brandži říká tomuhle mytologickému eklektismu, který nám Lucas předvedl? Vykrádačka.
  • KrPa
    souhlas, 1 a 7 jsou nejhorsi dily, v 1 proste nesedel ten komedialni nadech, 7 neukazala nic noveho, 4 5 a 6 jsou proste nejlepsi
  • Rogue One byl slušná satisfakce od Dysney.
  • jamar28
    Hurikán: Tos tam fakt někde našel, jo?
  • "Fantafy klifé" zaprfkal fanoušek Flafoje Fifka. Neschopnost "intelektuálů" vidět mytologický archetypy a příběh o souboji kultu smrti, strachu a destruktivní technologie proti životu, lásce a přírodě, přestože v sériích jako SW nebo LOTR není ani nijak rafinovaně ukrytej, nevypovídá zdaleka tolik o filmech jako o zabedněnosti diváka. Jediný co se dá původní trilogii skutečně vytknout jako popkulturní značce, je použití Ewoků místo Wookieů, protože chtěl Lucas prodat víc figurek a marketingovej průzkum hovořil ve prospěch pidimedvídků.
  • Keďže sa tu už toľko ľudí vyjadrilo ku filmovej sérii Star Wars, vyjadrím sa aj ja. Môj názor je takýto. Neviem síce čo je prequel a čo sequel a podobný marketingový balast. Pôvodná trilógia od Lucasa (epizódy 4,5 a 6) síce nemali toľko efektov, ale boli asi najlepšie. Epizóda 1 bol podľa mňa prúser, dvojka jak by dal. Trojka už bola asi lepšia. Možno preto, lebo tam už nebol ten Jar Jar či jak sa volal a už to priamo naväzovalo na pôvodné 4,5,6. Všetko čo bolo natočené potom (prequel, sequel, obrquel, onaquel) bolo pre mňa sklamaním. Paradoxne ale musím priznať, že z toho nového sa mi asi najviac páčil Rogue one. Nečakane, ale páčil.
  • Star Wars je jedno velké fantasy klišé, které vykradlo Perryho Rhodana a pár další. Žádná intelektuální podívaná ani úchvatné artové dílo to nikdy nebylo. Některé filmy ze série jsou lepší, jiné horší, ale to je tak vše co se o téhle popkulturní značce dá říct.
  • to byla reakce tady na Hurikána, ne na tebe, ale to je fuk
  • Ty si jen myslíš, že argumentuješ: http://utminers.utep.edu/omwilliamson/ENGL1311/fallacies.htm

    Bylo by super kdyby aspoň ten následující film, kterej naštěstí nerežíruje Jar Jar, byl pro novou trilogii vykoupením, ale na kvalitě předchozího dílu to nic nezmění. Mimochodem on reagoval na mě, ne na tebe...
  • cumpi3
    Ze mam svuj nazor a obhajuji si ho argumenty? Ja vim, ono se to dnes nenosi, dnes je patent na vkus haneni vseho bez argumentu
  • ajaj, tak se mi zdá, že si hošku myslíš, že máš patent na vkus, tak bacha, nemáš *3*
  • cumpi3
    Tak jestli je nekdofanouskem kvuli machani s mecem, tak se mu sedmicka libit nemuze...argument s Leiou neberu vubec vazne, jsou tu dva dalsi filmy, ktere muzou cokoliv otocit...a zadny dalsi argument nepadl.
  • S nostalgií to nemá nic společnýho. Ve čtyřce bylo pár úsměvnejch kravin jako třeba Han zahánějící stormtroopery kříkem a jejich neschopnost všeobecně, ale jinak je to ucelenej a konzistentní film, kterej je výbornej i sám o sobě.

    Sedmička nedává od začátku do konce smysl. Jsou tam dvě krátký scény s generálem First Orderu a s Renem, který jsou překvapivě dobrý, jako kdyby do toho filmu vůbec nepatřily, dobrej nevyužitej nápad s Finnovo postavou a jinak je to chaotickej slepenec hoven, kde se Leia dojemně objímá s někym koho ani nezná a Ren se svým sebevražedným mečem dostane nasekáno v nejtrapnějším souboji století, aby to nakonec trumfli zprzněným vykradením New Hope. A přesně takovejm lidem, který nedokážou rozeznat masterpiece od odpadu, protože pro ně nejsou SW o famózním příběhu zasazeným do výbornýho světa, ale o střílení z blasterů a máchání světelnýma mečema, se sedmička líbí. Vim, že bavit se s fanouškama Bayových Transformerů o příběhu je samozřejmě ztráta času, kdyby mi to tu někdo chtěl vyčíst.
  • cumpi3
    Jj...Star Wars je tak siroky pojem, ze at by byl novy film jakykoliv, tak by na nej spousta lidi nadavalo...staci se podivat, na co u FA lidi nadavaji: neprinasi to nic noveho (ale u prequelu jsme chteli stary dobry SW) , je to remake (40let staryho filmu), pricemz druhym dechem dodavaji, ze to se SW nema nic spoecneho, hedaji chyby ve fyzikalnich zakonech, stejne tak logickych, pribehovych, zatimco u stare triologie to kazdy ignoruje...to same postavy: Anakin byl desny, jeho prechod na temnou stranu byl okamzity a neni tam nic mezi...Kylo ma presne ten prechod..a je to trapak...atd, atd...honibrci si honi ega a nevidi si do huby
  • Boha jeho, tady je to zase kritický kroužek. Abrams udělal v podstatě malý zázrak. Hvězdné války byly vždycky o obrovském světě a postavách/hrdinech. Bohužel ale i prkených výkonech a stupidních dialozích, které Lucas dotáhl k dokonalosti v prequelech (a ještě doladil blbým příběhem a politickou nudou). Takže tohle všechno je naštěstí pryč, akorát samozřejmě Disney, hajzl, šetřil obsahem.

    Na Battlefront se těším moc! Jdu si vyměnit trenky.
  • cumpi3
    Me se libilo oboji...a kdo zere starou triologii a nelibi se mu sedmicka, tak to zere z retro duvodu...me to stejne plusy i h jako stara triologie...plus bych pockal s absolutnim hodnocenim, dokud nebude triologie kompletni...takova ctyrka by bez petky a sestky byla uplne impotentni
  • Force Awakens bylo lejno, možná lehký nadprůměr z hlediska blockbusterů ale z hlediska filmu jako takového to stálo za pi*u *9*
  • Kdo konkrétně ti vadil? Obsazení je pro mě ten nejmenší problém. Podle mě by s tím retardovaným scénářem neudělal nikdo nic lepšího.
  • Původní trilogie je podle mě jedna z nejlepších filmových ság a Force Awakens je pro mě něco jako Jar Jar umocněno na pátou, ale z ohlasů mi přišlo, že většina lidí je ze sedmičky nadšená, i když samozřejmě nedokážou vysvětlit, co se jim na filmu líbilo, protože lidem schopným kritickýho myšlení se - až na výjimky, který na to koukali s nejrůžovějšíma brýlema na světě - nelíbil. Paradoxně Rogue One, kterej mi přišel lepší než Lucasovo prequely, u fanoušků docela vyhořel, takže Finn a Snoke spíš nezajímá menšinu a většina fanoušků SW bude celou novou trilogii uctívat, protože reklamní kampaň je k tomu naprogramovala.
  • cumpi3
    presne...fanousci Star Wars koukaji na klony utoci a rikaji, jake se tenkrat tocili filmy...a navrat ke korenum je vubec nezajima...lol

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit