Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Myslite, ze tu hru muzou hrat i nasi prvoligovy a repre modelky, nebo na ne bude moc slozita?
  • Zlatej simulator toustu :D
  • Letošní ročník asi vynechám. Databáze s letošníma sestava si stáhnu do 2014. Chtělo by to už nějakou větší revoluční změnu a nějakou pořádnou konkurenci, aby nám kluci ze Sports Interactive neusnuli na vavřínech. Nicméně pokud nebude 2016 nějak totálně zmršená tak zase kupuji.
    • Existuje na to aspoň čeština ?
      • Jo hra vycházi v češtině každý rok. Jen doporučuji pokud chceš hrát českou/slovenskou ligu si stáhnout databázi od fans. Bohužel naše ligy dělá nějaký jelito.
  • A dá se v té hře konečně něco natrénovat? Třeba říct hráčovi, kam má v určité situaci běžet? (Jako to šlo třeba v sws...)

    Já jsem teda hrál fotbal jen v divizi, ale že by mi trenér někdy řekl, že mám hrát raumdautera, tempo vysoký, do skluzů zlehka, přihrávky odvážnější a centruj vždycky na první tyč... to si teda nevybavuju.

    Trénujou se spíš určitá schémata, typické situace, přechody do útoků, signály... nic z toho tady dosud nebylo... nebo už je to lepší?
  • A ako je to s tym zapasovym enginom a omnoho vacsim poctom golov na oboch stranach, nez bolo zvykom v minulosti? Sa pytam, lebo na Reddite sa na to ludia v podstate stale stazuju, ze vysledky typu 6-5 apod. nie su v tejto verzii neobvykle. Recenzia sa ale o tom nezmienuje.

    Ja inak, tak ako kazdy rok, asi pockam na patch 15.3 a kupim potom.
    • Nejnovější patch to trochu zkrotil, až na v podstatě neexistující zápasy se skóre 0:0 se to teď hodně blíží reálným výsledkům. Samozřejmě, pokud člověk hraje hurá fotbal a nemarkuje soupeře, nemůže se divit, že v zápasech vidí 5+ gólů pořád...
    • Když jsem hrál betu, výsledky byly hokejové. Jako u každé bety FM. Engine jde malými kroky kupředu, avšak při opakovačkách je vidět, že brankáři dostanou občas kuriózní gól. Nebo se objeví trochu jiný pohyb hráče - motion capture se bude dle mého názoru v dalších letech pilovat, aby to vypadalo hezky a přesto účelně. Patche to vždy rychle napraví, akorát se občas stane, že po mém gólu soupeř odpoví do pěti minut.

      S těmito menšími bugy je třeba počítat, ale patche vždy pomohly. Minulý díl měl tuším maximálně pět větších updatů a už ten druhý hodně upravil k lepšímu. Teď je FM 15 na verzi 15.1.4 - takže směle do toho :)
  • Dogkiller
    Nechápu smysl této hry. Opravdový manažer dostane za tu pakárnu aspoň zaplaceno, ale hráč? Ten z toho nemá vůbec nic... Zábava asi jako vytvářet tabulky v excelu. *6*
    • V tom nepravdepodobnem pripade, ze to myslis vazne - vzdyt je to strategie, dejme tomu s prvky rpg.

      Obdobnych her je spousta. Jasne, _sportovni_ strategie je hodne uzky zanr, ale mas vselijake budovatelske simulace, ruzne politicke ci dokonce ekonomicke strategie, tak proc ne neco takoveho? Skladas tym (armadu/stat/spolecnost/jednotku...), zlepsujes hrace (provincie/vojaky/poddane/autobusy...), budujes jim silnejsi zazemi (garaze/hrady/vylepseni/vybaveni...) atd.

      Anebo u klasictejsich strategii se taky vztekas, ze neklikas mysi, aby pajdulak sekal orka?
    • Tak to je slušný trolling :D Je ti jasný, že ne v každé hře je cílem hry někoho zabít, žejo ?
      • No, když přidají rasismus a výtržnosti na stadionech, budou to hrát i ti, kteří to berou jako nudu :) Naštěstí IS nedělá hry pro masy.
    • Já mám vždy radost, když komentátor žasne nad mladým hráčem, kterého znám už roky. Není to jen o tabulkách. Stačí pár nevýrazných výsledků a jste v nemilosti i u malého a chudého týmu.
      • Přesně. Je zajímavé, jak některé hráče mají vývojáři v oku. Lépe než skauti z celého světa.
      • Mart9
        Dej příklad pls
        • Hm, těch chybek tam je víc, to je tak, když se vášnivě rozepíše o tématu :)

          Jinak, seznamů na talenty je hodně, tento se mi zdá nejlepší, nejsou v něm samozřejmě úplně všichni, občas objevíte někoho náhodou, ale jako nápověda je to více než dobrá.

          http://www.fmscout.com/a-football-manager-2015-wonderkids.html
          • Mart9
            A nepřipadají ti tyhle seznamu tak trochu jako švindl, když víš, kdo je jak talentovanej, aniž by ti to řekl tvůj scout?
            • Pokud nemáš dost financí (hlavně v české lize), většinu z těch nejlepších si stejně nekoupíš. Když vedu velkoklub, tak si většinou koupim maximálně 2-3 hráče, protože na zbytek stejně příjdou další týmy. Spousta jmen tady ani není, takže je pořád koho objevovat. Scouti v FM občas špatně přiřadí počet hvězdiček, který neodpovídá vlastnostem osmiúhelníku. Kromě toho, pořizovací cena těch nejlépe hodnocených je značná, byť jsou ještě velmi mladí.

              Seznam používám, když se chci podívat na nové tváře. Někteří talenti už přešli během tohoto roku do vekloklubů, takže je to stále mravenčí práce.
        • Těch jmen je hodně. Alex zmínil Rodrigueze a Ochou, kteří byli dobří už před lety, ale veřejnost je objevila až na MS 2014. U mě např. když komentátoři srovnávali rumunský fotbal s českým, zároveň neměli tamní hráče zmapované a já jsem si jen říkal, že to bude zajímavé až doroste Dorin Rotariu a Nicusor Stanciu, jelikož se jedná o velké talenty nejen v rámci Evropy. Nebo když měl jít do Jablonce Karim Abdoul Sylla, což je mladík z Francie (černoch), který má ale také české občanství. Nebo, jak teprve teď Juventus objevuje potenciál Paula Pogby. Teď jim roste v líhni talentů nový Ribéry (který ale zatím hraje v rezervě), znám spoustu Němců do 22 let, kteří, ale mají i další občanství a kdyby fotbalové svazy věděli, že je mají, určitě by si je rychle přetáhli do reprezentací, jako to např. udělala Belgie s Januzajem, jelikož ten má několik pasů. Mám docela dobré znalosti o Ajaxu a jejich mladících, takže pokud se nezraní nikdo z nich nezraní, bude mít Robben atd. velmi důstojné nástupce. Naše reprezentace by mohla vyzkoušet bratry Twardziky - Filip a Patrik jsou dobří záložnící a Daniel je velmi dobrým brankářem. atd. :)
          • Pac juve stahl Pogbu uz pred dvema roky z UTD, tak asi o jeho potencialu vedel, a hraje tam dobre uz druhym rokem...takze myslim ze juve zadny potencial neobjevuje, ten o nem vedel uz 2012, kdyz jste hrali FM2011 *5*
            Takze klidek
            • Mart9
              jo Čmovs je v FM14 slušně naskillovanej *3*
            • Chtěl jsem dát příklad z těch známějších, protože jména talentů jako Lucas Romero, Timo Werner, Ricardo Kishna, Kingsley Coman (to je ten talent v rezervě Juve, o kterém jsem psal), Markus Bay, Carlos Fierro, Adama Traoré, Jeronimo Rulli, Edér Alvarez Balanta (letos už byl na MS) atd. nezná široká veřejnost,

              Bratry Twardzíky jsem dal jako příklad toho, že Česko nemá dobře zmapované hráče v zahraničí, prestože si často svaz stěžuje na nedostatek hráčů, dalším příkladem je Pavel Čmovš, který je velmi dobrým stoperem, ale jelikož u nás nehrál v žádném týmů, tak neměl moc šancí hrát za ačko.
            • Mart9
              Za to Ferguson evidentně FMko nehrál *1*
          • Mart9
            Zrovna Ochoa už byl v nějakém screenu z FIFY pár let zpátky, tam jsem na něj přišel já *4* Mám takový pocit, že Twardzikové jsou v FM2014 docela sračky, stejně jako ve fifě.
          • "Aleš" - omlouvám se za překlep :)
            • Docela se vyplatí sledovat Wonderkids - nebo určitou ligu. Já sleduji hlavně Anglii, Nizozemsko a Česko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit