Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • proč nikdo nemluví o "For Honor"? Ubisoft sice nemůžu ani cejtit, ale tento projekt zpracovává masové souboje nejlépe jak jsem zatím viděl - KCD působí ve srovnání jako parodie.
    • Asi ještě nezačala marketingová kampaň.
    • Magister_Peditum
      Tak jestli jde o "Hollywood-style-fantasy-fencing" tak v tom je For Honor vážně dobrý, ale o to se Kingdom Come nesnaží. *4*
      • jj kingdom come se snaží o realističnost - ale jen tam kde se to hodí a kde to není technicky moc náročné - viz děti, souboje atd. *4* . To já raději mírnou stylizaci, jen ať to má něco do sebe, nějakou atmosféru. Zaklínač měl styl, Gothic měl jiný styl, Oblivion taky jiný, For Honor vypadá zase jinak stylizované. Kingdom Come je realistické - ale vypadá to sušše, nezábavně, bez jiskry, bez stylu, bez atmosféry. To že se nad tím pár historiků udělá z toho jak je to přesné z toho nedělá zábavnou hru...
        • wenceslaus
          Souboje nejsou technicky náročné?
        • Kingdom Come vypada diky vedle vsech tech "high fantasy" tak neuveritelne exoticky a sveze a rozhodne ma styl!
        • Magister_Peditum
          Tebe to třeba bavit nebude, ale jiné ano. *3*
  • Jak ta bojovala 2 npc a jeden ho odkopl..
    To bylo supr. Jestli doladi animace, tak to bude bomba.
    K boji. Chce to v klidu a nezmatkovat. Systém je pochopitelný.
  • Vy jste tady snad vsichni na hlavu.
    Jednomu vadi, ze se tam nemluvi hatmatilkou, starocesky, ktere by nikdo nerozumel.
    Dalsi chce v demu projit celou hru, i kdyz demo slouzi aby si clovek osahal nejakou mechaniku hry jak se to bude hrat. Nevim co by chtel delat az to vyjde, kdyby vsecho prosel uz v demu.
    Dalsimu vadi, ze tam nebudou decka, do kterych by mohl sekat.

    Kdyz jste to vedeli, ze to bude naprd, nemeli jste jim nic posilat.

    Pockejte az to vyjde a pak ho muzete jit dotriskat.
    • Tak je to beta, demo, placené demo, nebo placené beta demo? *1*
    • Ty decka jsou docela problem, vzhledem k tomu ze se tu vavra navazel do skyrimu.(imo nejhorsi tes, takze nic proti, ale nakakal si do bot).

      Imo jestli tam nebudou zachody, tak to nikdo hrat nebude.
      • Hlavně aby tam byly různé druhy stolice! Však je to RPG.
    • Až to vyjde tak všichni budou pařit až do morku kostí *1*
  • Tak za me parada. Pusobi to skvele. Jako Gothic bez kouzel, ale mnohem kvalitnejsi. Trochu se ale bojim tech souboju. Je logicky, ze dva jsou presila a ze to asi protivnik v mensine neda. Mohl by si ale vsimat i toho druhyho, co ho seka do zad. Kazdopadne parada. Chce to ale silnej pribeh s durazem na rpg zaklad - ztotozneni s hrdinou.
    • Nejlepší příběh v RPG je takovej, který ani nevnímáš, ale je to o preferencích. Silnej příbeh se tak trochu vylučuje s RPG, protože ne každému se bude příběh líbit a takovej člověk pak bude mít s roleplayem problém. Nejlepší je, ať si píše příběh každý sám. Nebo ať je tam víc příběhových linek, aby si každý mohl vybrat.
      • Slušný blábol, ale i tak máš na něj právo. Mimochodem, právě si vyloučil z RPG asi tak 99% JRPG, protože ty jsou primárně o silném (a taky silně nalajnovaném) příběhu...
        • Proto se tomu říká JRPG a ne RPG, že :) v JRPG opravdu můžeme nálezt zajímavé příběhy na rozdíl od současné západní produkce, kde se pořád hledají princezny a zachraňují světy...
          • Souhlas s Del0. Možnosti roleplayingu v JRPG byly vždy na mizerné úrovni. Na druhou stranu s těmi příběhy o princeznách soulasím jen částečně. Když si vezmu, o čem je jedna z nejlepších japonských her historie a vůbec her celkově, tak se musím smát. Je pravda, že v západní produkci je to často o zachraňování princezen a o zlu vs dobru. Na druhou stranu, ve většině JRPG za ty princezny (i prince) rovnou hraje sám hráč. Největší bolestí je, když se tyhle dětsky a naivně působící postavy pokouší o duchaplné dialogy, které jim jaksi nejdou. Působí to velmi komicky, i když, pokud mi bylo 12 a byl bych holka, tak bych si hraní v takové partě postav asi i užil.
            • taktéž si myslím, že s DelO se nedá než souhlasit, jistá dávka infantilnosti, někdy až kyčovité dětinskosti, je této pokémoní kultuře zkrátka vlastní
      • Naprosto a zcela s tebou nesouhlasím. Silně si protiřečíš a vlastně to působí jako bys vařil z vody, jen aby ses mohl přidat do řeči. Každá hra, film, knížka, je konstrukt. Nevím vlastně o čem mluvíš.
    • Gothic z toho na mna dycha tiez a strasne, resp. taky Gothic zmixovany s Oblivionom a tento pocit je pre mna osobne v hrach najdolezitejsi. Moze mat nejake rpg akekolvek skvele mechaniky a co ja viem co, ale pokial ma tam na mna nedycha ta atmosfera, tak si z toho neodnasam nic osobne. Preto je pre mna Gothic vrchol rpg zanru, pre tu svojsku atmosferu, ktoru si nejde zamenit s nicim inym a v tejto hre zazivam podobne pocity, takze za mna zatial palec hore i ked ta beta bezi priserne, to je pravda.
  • Zdar, pár komentářů k této hře jsem už napsal tak už mým sílu snad jen na: Vysnít si hru a realizovat sny jsou dva rozdílné světy, které se tady vůbec nedaří. Chápu, že pro mnohé je Dan Vávra ikonou a neustále kontrujete, že je to skoro bůh když ne světové tak alespoň té české herní vývojové scény, a všem rozdává rozumy, v recenzích pomlouvá skvělé hry jiných studií a když vlastně přednáší jak se mají hry hry vyvíjet ta přeci asi je bůh - to by komentoval jen slovy, s tichou omluvou všem učitelům - "kdo neumí ten učí". Za mne je tato hra a i další hry příkladem proč by se měli zpřísnit podmínky pro různé Kickstarter kampaně, nyní se řeší Bear simulátor, hra je děsná, nehratelná a prázdná, má několik pozitivních fake hodnocení psané autorem a lidma z jeho okolí, ale je slušné říci že si nehraje na 3A titul. Bohužel hra od D.Vávry je v demu, děsná, prázdná a není v ní co hrát a navíc si hraje na 3A titul... Co s tím, hmm nic, asi se jen smát... :D Česká herní média to budou stejně stále vychvalovat, protože lubrikantu je v obchodech stále dost ale aby se tady řeklo na rovinu, že něco je opravdu velmi špatně to se přeci nemůže, nebo už může ?
    • Řekněme, že netroluješ. Pak bych k tomu řekl toto:
      1. Máš pravdu, vysnít si hru a pak jí skutečně udělat je velký rozdíl. Vávrovi se to samozřejmě nedaří na 100 %. Je velmi omezen enginem, lidma a penězma. Proto to nebude 100 % toho, co asi někteří lidi čekali. Ale ti zkušenější tohle ví a nebudou pak nemile překvapeny, řekl bych.
      2. Vávrovi se dost her nelíbí a jeho důvody jsou většinou podle mého názoru oprávněné. Co je skvělá hra je ostatně věc čistě subjektivní. Já tu příliš skvělých her nevidím. V každé vidím dost chyb a dementních řešení.
      3. Právě že je tato hra příkladem dobré KS kampaně. Celý průběh až do dneška včetně je naprosto ukázkovým příkladem, jak by se to mělo dělat. Že se někdy mezi hry (hlavně na Steam) dostane naprostý hnůj, to je pravda a máš pravdu, že by se s tím něco mělo dělat.
      4. Tato hra je AAA hrou, ačkoli menšího českého formátu. Tohle by si měli všichni uvědomit. Na české poměry to bude velké, na světové ale zase tak moc ne. Stačí se podívat na rozpočet a na tým, který mají k dispozici. Často se tu vytahuje Zaklínač jako ukázka toho, že i hry z "východní Evropy" můžou protlačit. Jenže Zaklínač je z Polska a Polsko je co do obyvatel 4 krát větší a navíc má obrovské komunity v zahraničí a je podstatně známější než ČR. Takže nesrovnatelné.
      5. Hra je beta a jak sám píšeš, je to cosi jako demo. To je logický, že je to prázdná hra. Osobně ani po vydání nečekám o mnoho více. Bude to Mafie ze středověku! Nic více, nic méně! Žádný Skyrim s milionem questů...
    • další nemocná duše, zkažená neustálými obchodními humusy studií typu EA a Ubi, která nepozná, nechápe a není schopná zpracovat rozdíl mezi skutečnou betou a "týden před vydáním betou"
      doufám, že se tvá omezená mysl ještě probudí a nasaje nějaké znalosti ze scény vývoje videoher, aby si ze sebe nemusel dělat blbce i nadále
    • Hra neni v demu, je to early access betaverze. Komentar o ceskych mediich je smesny, tak se teda podivej jak o hre pisou zahranicni media. Kritizovani KCD protoze Bear simulator je hrozny naznacuje, ze nejsi uplne koherentni. A nakonec co se tyce osoby Dana Vavry... tvuj (a vetsiny verejnosti, v tom nejsi sam) spociva v tom, ze ho vydite jako klicovou osobu projektu, ktera to ma cele na haku. Bylo to sice jeho myslenka a pomohl projekt nastartovat, ale od sameho zacatku v tom nebyl ani zdaleka sam. On je proste jenom tvar, ktera se ukazuje mediim, protoze to je pribeh, ktery je pro ne snadno uchopitelny, libivy a dostatecne jednoduchy. Byla doba, kdy prakticky delal vic PR nez nejakeho game designu/quest writingu. Ja nechci snizovat jeho roli, ale ona proste v celem projektu neni takova, jak ji media a i vy vnimate. A zatím co hra je určite pořád zabagovaná až po strop, tak tvrdit o ní, že je prázdná mi říká, že jsi ji zřejmě vůbec nehrál a nic o ní nevíš.
    • Může, ale kdo si dovoli zkritizovat Vavrovo monumentalni dilo, bude vystaven verejnemu lynci na Vavrove fb profilu, kde se do neho pusti zmagoreni fanboys majici erekci z Vavrova plnovousu a jeho sbirky plastovych zbrani, s nimiz si hraje na vojacky. Paskvildom samozrejme bude prusvih a ano, je mi to lito, protoze potencial studia Warhorse je veliky, ale nesměl by v něm despotickou rukou vládnout guru Vávra. Vávra bude zřejmě schopny vyjednavac, mozna solidni marketer, ale je prachbidny creative director/game designer/director nebo jakym titulem se to castuje... Hra zkratka potřebuje lepší vedeni a design, aby měla sanci.ale to už teď vidi vsichni, kdo nemají nasazene růžové brýle..
      • Jj vidi to vsichni az na "fanboys" ale ty tomu stejne nerozumi a nemuzes je pocitat. Proste to vidi vsichni!
        • já to vidím zrovna přesně opačně...konečně můžete vy dva a podobní internetoví rváči začít pořádně kopat a brečet a vyjímečně vás možná bude i někdo poslouchat, neb se tvoří něco u nás, o co je celosvětový zájem, tudíž budou vaše zbytečné plky i vidět *3*
          asi věc pohledu...jen mi laskavě vysvětlete, co za problém zrovna s touhle hrou a jejím současným stavem a výhledem do budoucna máte za problém (kecy na Vávru mě nezajímají, ptám se na hru samotnou)
    • davidBray
      Vem si léky a napiš to ještě jednou a česky. Ať tomu rozumíme i my ostatní..
  • Ty souboje jsou komický.
  • Tedy ať se na mě nikdo nezlobí, klukům fandím a na hru se těším, ale tohle je opravdu tragédie.
  • To by mne zajimalo, s cim teda Vavra pred tremi roky objizdel investory, kdyz si stezoval, ze mu nechteji zafinancovat hru kvuli tomu, ze tam nejsou draci....
    • No, když se podívám jak vypadá beta, tak se nedívím, že mu nikdo nedal prachy, když objížděl vydavatele s prototypem. To musela být katastrofa :D
    • btw: nektere clanky je lepsi cist i po tech letech. Napr:
      "Další Warhorse blog - jak udělat lepší hru s méně prostředky"
      http://games.tiscali.cz/tema/dalsi-warhorse-blog-jak-udelat-lepsi-hru-s-mene-prostredky-58873
  • Vždy jsem byl zastáncem 3rd person pohledu. Ale po té co jsem viděl tu krajinu v KC, tak jsem rád, že to bude 1st person. I když si to možná někdo neuvědomí, tak ve 3rd person se stále díváte na postavu trochu shora. Tedy stále koukáte do země. Zatímco v 1st person se krásně pohlíží do krajiny, pohled je níž a všechno to krásné je kolem Vás. Vávra měl pravdu, že 1st person lépe vtáhne do hry.
    • to je snad jasne uz nejakych 25 rokov
  • jetkeyz
    Nevíte jeslti bude nějaké demo? Abych si vyzkoušel jestli mi hra bude šlapat.
    • Tilwaen
      Můžeš si ji koupit na Steamu a vrátit, pokud zjistíš, že ti slušně nejede.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit