Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • The_Nameless_One
    Dost dobře nechápu smysl tvého dotazu, pokud to není vyloženě trolling. Pokud tyto hry nehraješ a nebaví tě, proč tě zajímá, jak moc jsou si podobné (pokud vůbec) a proč se vůbec chceš zapojovat do diskuze? Mě třeba nebaví střílečky, sportovní hry a simulátory, tak se k nim taky nevyjadřuju prostě z toho důvodu, že je nehraju.
    Ale abych ti odpověděl: ano, výše zmíněné hry jsem hrál, a ačkoli jsou to izo RPG, tím jejich podobnost víceméně končí. Tyranny mě zaujalo systémem magie, nekompromisností válkou zmítaného světa a vztahy různých frakcí k tobě jako hlavní postavě, Pillars of Eternity jiným pojetím RPG pravidel, správou vlastní rezidence a odhalováním jejího tajemství a Planescape Torment zase "podivností" tamního světa, nesmrtelností a smyslem života, znechucením nad činy minulých inkarnací nebo třeba "porodem" zbrusu nové části města (to jsem vážně napsal?)...
    Abych pravdu řekl tak nad novou Numenerou docela váhám, i když jsem fanda žánru.
  • jsem fanoušek rpg a dialogu ale tohle by bylo na mne moc.
  • kvantita nad kvalitou, to mi zní spíš jako Skyrim, Zaklínač 3 nebo DAI - obří svět, který je potřeba nějak vyplnit, no tak tam náhodným generátorem nasekáme otazčníky po celé mapě. Z tebou uvedených her jsem hrál jen PoE a mám rozehraný Torment, Tyranny ani Age of Decadence jsem nehrál.

    PoE je dle mého hra tak 8/10, tj. nedosahuje kvality BG2 nebo PT, což jsou 10/10 hry. Ten lore je trochu slabší (nemůže se rovnat s Forgotten Realms), a hlavně to má mnohem horší systém soubojů a tříd než DnD pravidla. Prostě je to pokus o BG2, který však kvalit BG2 nedosahuje v žádném ohledu. Přesto to byla docela dobrá hra a ten příběh byl taky zajímavý.

    Torment je dle mého celkem unikátní hra. Myslím že na ten svět budu dlouho vzpomínat. Souboje tu nejsou žádné. Je to přesný opak UnderRail, což je hra postavená na propracovaných bojích a buildech. Zatím bych to ohodnotil tak 8-9/10, ale uvidím po dohrání. Pokud máš rád opravdu bizarní světy a nevadí ti číst, tak jednoznačně doporučuju.

    Stejně jako není 3D hra jako 3D hra, tak není izometrická hra jako izometrická hra.
  • Mohl by tu někdo, kdo má zkušenosti s izometrickými RPG hrami tohoto typu, napsat jaké v něm zanechaly dojmy hry jako Tyranny, Pillars of Eternity nebo Torment? Přijde mi, že tyto výtvory akorát zasytí hladovějící fanoušky žánru aniž by jim nabídly něco k zapamatování(i když momentálně Torment se zdá, že je takovými věcmi napěchován ono město "Bloom" zní zajímavě), načež se hned přesměruje pozornost k něčemu jinému. Řeknu-li to tvrdě přijdou mi jako "Béčková" RPG, kde se vymyslí spousta random fantasy/scifi lore a věcí (za které by se nemuseli stydět ani autoři z různých webů zaměřených na sdílení fan fikce) a nějak se to uplácá dohromady. Shrnu to, přijde mi že se v tomto ohledu začíná uplatňovat "kvantita nad kvalitou".

    Všechno co jsem uvedl výše jsou jen domněnky, které jsem nabral ze sledování videii třeba tady na Games nebo z debat od hráčů, tudíž mě jen zajímá jak to vidí hráči, kteří tyto hry dohráli.

    Díky za případné názory.
  • Tak to rád slyším. Je dobře, že je to kratší. Podle mě i původnímu PT by to prospělo.
  • mám to rozehrané a nahrané něco kolem 12-ti hodin. Je to opravdu spíš gamebook než hra, tj. čtení, čtení, čtení. To jestli si člověk tuto hru užije nebo ne záleží čistě od toho, zda jej bude bavit explorace toho bizarního světa a čtení. Mně to docela baví, protože ten svět je velice bizarní a zajímavý. Atmosférou toho světa bych to přirovnal k původnímu PT nebo i Dark Souls (ne herně, jen atmosférou). Investoval jsem hlavně do exploračních skillů, tj. rozhovory, čtení myšlenek, vnímavost, přesvědčování atd. Soubojů je tu málo a o ty se musí postarat společníci. Taky je dobře, že to má jen 30 hodin a ne 100 jako Pillars, což bylo moc dlouhé.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit