Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no ja prave mluvil o battlefieldu 2
  • spoock
    Já od Battlefieldu nepožaduji realismus, naopak si cením toho, že z něj vychází, ale kdyby ho měl kopírovat, asi by to nikoho nebavilo. Jsem rád, že existuje něco jako ArmA, protože i když to taky není úplně podle mojich představ, je hezké na ní vidět, že asi málo koho by bavilo po úmrtí cestovat 3-5 km na původní místo, kde jste byli zabiti cca 15-20min.
  • ono by to chtělo zlatý střed jako byl battlefield 2
  • Mně to tak připadá, že si dělaj akorát reklamu na svou hru. Nic moc jsem se nedozvěděl.
  • irdzi
    Asi to nikdy nevyužiju, ale bylo to hodně zajímavý a D.Vávra je dobrej řečník, takže se to dobře poslouchalo...přidávám i svoje díky:)
    Velký plus dávám za kladení důrazu na určitou "neabsurdnost" všeho, protože ač je to skoro neuvěřitelný, tak to dnes ještě není úplně běžný přístup ale spíš vyjímka.
    A nebo ono je asi těžký hledat ve který části výrobního procesu se většině dobrý nápady rozsypou:) Dělá na tom moc přece jenom hooodně lidí (ostatně u filmů je to stejný a výsledek často připadá podobně absurdní - tzn není to jenom problém her).
  • Janun
    Díky pěkný záznam.
  • m4sturbuje se v trenkách, ne na klávesnici... takováhle tvrzení jsou předčasná
  • v jednom z minulých podcastů myslím říkali, že téměř všechny... jinými slovy pokud tam někoho natočili jak se dloube v nose a pak si to strká do pusy, tak to pustí třeba za rok do silvestrovskýho speciálu :)
  • já jako člověk, který držel v ruce maximálně tak vzduchovku bych řekl, že kdyby Battlefield apod. válečné hry měly přesně kopírovat realitu, vznikaly by spíše akční hry typu Arma... rychlost, svižnost a "flow" boje by bylo utnuto realističností a tím pádem by hra pro spoustu casual hráčů ztratila na (ne)hodnotě, což by se projevilo na prodejích a to nechce nikdo
  • Takže tady budete dávat všechny přednášky? JInak moc díky a perfektní práce.
  • Cele jsem to nedokoukal ale souhlasím s nim, hlavne me oslovila ta čast o strileckach. nejde o to že by meli byt strilecky simulace, ale zda se mi že hry jako cod nebo battlefield jsou zažitkem z bojište na hony vzdalene realite. Jinak dan je sympatak, jen škoda jake ma zivotni presvedceni (satanista). To dokazuje i napis na tričku "chef rebel angel" co je satan.
    Zajimalo by me jestli i teda neslavi vanoce *11*
  • V mmo jde uplne o jine veci nez o detaily , primarne o to aby tam bylo co delat a bylo to motivujici. TEs serie ma detailu vic nez dost , a lore zaklad o rozsahu knihy Vojna a mir.
    A jestli je ve Far Cry 3 mysleno smyslem pro detail treba to ze stejne NPC stoji u obou vychodu z vesnice ,kdyby sel hrac nahodou tim druhym , tak potes pr.el.
  • zkus se podívat lépe.. srnka stojící vedle vlka.. třeba. Těch příkladů by bylo více, ale ve hře jsem nebyl už dobrý měsíc možná déle, tak to vypadne z paměti. V jedné charrské oblasti mě přímo iritovalo, že hned vedle tábora charrských rebelů stály kozy, které se ne a ne pohly, ať se dělo cokoli. Kolikrát chudinky padly díky tomuto designovému nedostatku.

    Skyrim má hodně nedostatků. Pořád má ale nejvíce detailů ze všech TES dílů.
  • Mně se líbil detail třeba v Crysis 1. Hra sama o sobě nic extra, ale detaily tam byly dobré. Úplně mě irituje absence lepších detailů v TES sérii. Naštěstí fanoušci ví, co je to detail a TES hry vždycky opraví.
  • Guild wars 2 má mnoho chyb, ale špatné rozmístění fauny slyším vůbec poprvé.
    Samotného mě zrovna tohle nikdy netrhlo, naopak jsem si dost často pochvaloval, jak uvěřitelně a žive svět Guild wars 2 působí. Na poměry MNO samozřejmě.

    Ale on i takový Skyrim může působit jako mrtvá pustina bez života, ikdyž se člověk zrovna prochází tamním lesem.

    Nejvíc mě v tomhle směru ale překvapil FarCry 3. Konečně nějaká hra dostála slovu "dynamický svět". *4*
  • Jenom pro vysvetleni - video jsem si poslechl cele:
    k bodu 1) 29:45 - nemaji scenar pouze zakladni osnovu hry na cca 20 stran, pritom tak jak hru prezentuje, ma jit o silne nelinearni hru - 37:55, to znamena, ze velkou cast prace maji pred sebou
    k bodu 2) ono mechanismy hry maji mit vyresene (31:30), ale je nutne ho mit tak detailni -napr. travit 2 dny nad mechanismy vazeni predmetu (35:00)? Nestaci si zjistit, ze v danem obdobi byly libry, coz je cca 0,5 kg a tudiz potrebuji mit mensi jednotku napr. pro vahu prstenu? Je jeste prinos pro hrace chtit mi pojmenovanou mensi jednotku nebo staci pouzivat desetiny?
    Dale mi neni jasne jakym zpusobem upravuje herni mechanismy v pripadech, kdy zjisti, pri level designu a designu misi, ze dane herni principy je nutne upravit ci vyrazne pozmenit. To pak muze lavinovite ovlivnit dalsi casti hry.
    ad 3) proc v dnesni dobe vznika tak malo hardcore RPG a rebricky prodejnosti valcuji Cody 8,9 atd. protoze lidi jsou navykli na urcite stereotypy a velka vetsina dnesnich hracu jsou jednoduchsi, nez kdysi, takze i super hra, kterou daji dohromady muze byt odmitnuta.
  • stronghold 2 je dokonalý příklad detailu.
  • je to placený českým zbohatlíkem. maj na to hodně času. ted jim podle mě trvalo pořádně se s tim naučit, kde si to natrénovali na téhle lokaci. potom to snad pojede jako po másle bez zádrhelů.jak já se těšim *14*
  • tvůj zaklínač nebude mít šanci se vůbec zapotit. tohle bude bomba
  • Mimochodem, hraju MMO a hrál jsem jich celou řadu a i v těch nejnovějších vídám jasné nedostatky v designu. Pro každou hru podle mě platí, že dobrou a průměrnou hry odděluje smysl pro detail. Jakmile má hra detaily, hned mě umí zaujmout.

    Např. v Guild Wars 2 mě naprosto fascinuje rozmístění fauny v některých regionech, které je řešeno až šokujícím a velmi špatným způsobem. A přitom je to naprosto zbytečná chyba, kterou je snadné napravit. Pro mnoho hráčů možná pidi detail, pro mě docela důležité.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit