Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Tak tam maximálně se bude nějakému procentu lidí dělat blbě... On když zakopneš třeba tak mozek provede reakci a jede dál. Třeba jako když ležíš v posteli a mozek si najednou usmyslí, že padáš...

    Maximální problém je kinetóza... a to už si každý bude muset zkusit sám. Někdo má problémy i se čtením v autě, nebo i s jízdou v autě samotnou. A myslím, že nikdo ještě neměl žádnou příhodu po dlouhodobější jízdě...
  • len aby tá konzola vydržala 10 rokov :D lebo ak sa microsoftu nebude naďalej dariť tak o nejaké 3-4 roky očakávam novú konzolu a na to bude musieť reagovať aj sony.
  • haha ty si asi rok pozadu, už aj sťahovanie filmov a mp3 je trestný čin, aj keď teda u nás za to ešte polícia nikoho nezatvára ale to ani za sťahovanie hier. a ty moralista vysvetli mi ten morálny rozdiel medzi ukradnutím hry a ukradnutím filmu alebo hudby?
  • Me nejde ani tak o to co to predstavuje ale spis o to ze to co vidis neni to samy co si mozek mysli. Resp. kdyz ve hre zakopnes mozek bude cekat odpovidajici reakci ale nedostane se mu to a obavam se ze tam bude nejakej problem s timhle uvidime kolik lidi bude mit nejakou prihodu po dlouhodobejsim pouzivani.
  • wenceslaus
    Myslím, že ne Time.
  • Hnisavec
    stiahnutie filmu bez odosielania dát nie je trestný čin ani priestupok...stiahnutie softwaru áno...a to je rozdiel ako dostať výplatu a peniaze ukradnúť z banky *15* *3* *5* takže pcčkári sú zločinci, kto sťahuje filmy a hudbu je legálne v cajchu
  • taky duležita součást požadavek:
    http://belamost.cz/files/img/GC90010.jpg
  • walltar
    Jo pokud chceš hrát hry ve kterých je nutnost být kompetitivní tak nebudeš mít šanci.

    Vždyť lidi kteří hrají FPS, tak dost často dávají detaily na minimum aby se jim nezobrazovala tráva a podobně.

    Tady by byla jediná možnost, a to úplně lidi s OR oddělit od zbytku. Klávesové zkratky nahradit Voice Attackem a padání ze židle nevím... jsem s tím pár lítacích her hrál, ale že bych měl blízko ke spadnutí ze židle říct nemůžu.
  • walltar: Na kochání asi jo, ale třeba na diskuzích kde lítají lidi HC simulátory a měli možnost vyzkoušet OR se dosti často opakoval problém se ztrátou orientace při dogfightech (kdy se musí člověk hodně rozhlížet) a to jak ve hře, tak v reálu. Někteří dokonce psali že padali ze židlí :) Navíc opravdu zkušení virtuální piloti preferují ovládání systémů (což je u moderních mašin alfa a omega) skrze klávesové zkratky, přestože mají HOTAS a tak spousta z nich oznamovala, že se vrací k head trackingu a monitorům, mimo jiné i proto, že v multiplayeru lidi s oculusem prý neměli proti klasice moc šancí...
  • A to vys jak ty experte, proc hra pri vstupu do VR modu a teda renderovani 2x obrazu nemuze mit upravenej set nastaveni ktere znizi narocnost, nebudes mit stini an na super ultra s 4xmsaa ale jen high. Proste kec jak noha, kdyz je hra narocna tak se znizi efekty aby nebyla tak narocna, takova veda.
  • Taková kokotina na Entou :) za prvé nynější modely az do DK2 minimalně fungují na notebook takze doporučuji koupit poslední modely kdo by si chtel vubec aspon Oculus Rift uzít a nemá na to pc či notebook (na ty nové nároky) DK 2 je ideální
  • walltar
    Jak je napsané v blgu OR... To jsou požadavky pro hry vytvářené přímo Oculusem. Hry mimo budou mít jiné požadavky.

    "All of the games and applications for the Rift created by Oculus will provide an incredible experience on this system."

    Samozřejmě dost výrobců her se tohohle bude držet taky... Ale nikdo je nutit nebude.
  • taky nejak nechapu, jak muzou uvadet potrebne naroky...vzdyt zalezi na tom programu, u nejake jednoduche hricky bude stacit i stara sunka a jak na tom spustim neco extra narocneho, tak abych mel 2x titan ve slotech
  • stáhnout rip od yiffiho? nejsi náhodou ten co věčně kéruje do PCčkářů jací jsou to zlodějští piráti?
  • walltar
    3D televize = Sedíš u okna a díváš se ven.

    VR Headset = Sedíš přímo ve scéně, máš pocit jako že se můžeš těch věcí dotknout. Třeba když jsem hrál Elite tak jsem několikrát zvednul ruku a chtěl jsem si na tu loď šáhnout. FOV je nižší, než v reálu, ale to přenesení do hry celkem dobře funguje i tak.

    Moje vlastní zkušenost je taková, že potom co zkusíš hru s riftem, tak ti ta stejná hra bez riftu příjde nudná a nezáživná. Na monitoru máš taky mnohem menší FOV, než u Riftu. A i pokud použiješ headtracking, tak to není ono. Ani hraní na třech monitorech to nezlepší.

    Ale rozlišení je největší problém... to vyřešit by šlo celkem rychle. 4K panel co by se dal použít pro RIFT uš existuje. A to už by bylo dost použitelné. Akorát dneska na to nejsou GPIU, které by tohle utáhnuli. I pokud by si měl dvě GPU každou pro jedno oko, tak to nebude stačit. Ale nemyslím, si že na 4K Rift budem čekat nějak extra dlouho... Za pár generací to už třeba GPU utáhnou.
  • Tak mi to vysvetlete. Mozna mi neco uniklo. Pokud vim jedna se o dva minimonitory, pro kazde oko zvlast, ktere vytvareji 3d obraz, bohuzel v nizsim rozliseni. Timto je to stejne jako u 3d monitoru, ktery ale nabizi vyssi kvalitu. VR ma navic moznost rozhlizet se v prostoru, toto monitor samozrejme nema, pokud nepocitame pokusy s headgeary ovlivnujici pozici kamery, ktere neprinaseji srovnatelny zazitek. Tato featura "rozhlizeni" ale ve filmech fungovat nemuze a taky bude problematicka v nekterych hernich zanrech. V mnoha zanrech sice fungovat bude, ale prinese problemy s ovladanim.
    Muzete argumentovat ze VR vas prenese do herniho prostredi. To beru, jenomze porad se bude jednat o pohled z motoristicke helmy s omezenim periferniho videni, navic degradovany nizsim rozlisenim. To nizsi rozliseni mozna castecne kompenzuje naroky na vykon, jenomze porad to nebude ono a po prvotnim okouzleni da vetsina hracu zase prednost kvalitnimu obrazu, byt ve 2d na statickem monitoru. Je to muj nazor a za tim si stojim. Tecka. *3*
  • Ristoro
    No nevím, GTX 970 levná není, moc lidí ji asi nemá, ale podle mě to pojede i na 7čkových Nvidiích.
  • Alex81
    Ty HW naroky jsou zavadejici, budou sice stacit na provoz bryli, ovsem ne na vsechny hry. OR jako vsechny tyhle systemy je zalozen na stereosocopii, tedy vyrenderovani dvou obrazu - tedy je potreba dvojnasobny pocetni vykon... A HW pozadavky budou samozrejme stoupat, jak budou stoupat HW pozadavky her...
  • ...no pokiaľ by bolo slovo redaktor synonymom slova kkt, napisal by si niečo správne...žiaľ, zase zle...a pokiaľ budeš, vzhľadom na svoju obmedzenú slovnú zásobu a nižší intelekt trvať na slove redaktor, zrejme bude musieť byť zaradené medzi nadávky - inak to nebude možné...
  • Vzhledem na to, kolik lidi si koupilo DK verze, ktere ani nebyli urcene pro bezne hrani, bych se o prodeje vazne nebal...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit