Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud hrajete multiplayer fps, hrajete za sebe. Je to pro mě prostě soutěž. Nezáleží jak vaše postavička vypadá, ale kdo ji ovládá.
  • Nesouhlasím. *1* Právě to vědomí si sám sebe je silnější. Dříve jsem chtěl být jako Rambo s umaštěným svalstvem, dnes už je to pro mě primitiv. S tím souvisí i násilí ve hrách a jeho důsledky na mladé. Vzory chování na ně mají větší vliv, starší člověk má jiné ambice. Hra se pro mě stala pouze hrou. Chápu ji jako soutěž a výzvu, chci překonat nastavenou obtížnost a dostat se až na konec. Rozhodně se ale nějak morálně nestotožňuji se svojí postavičkou. Na filmy nahlížím stejně. Je to zajímavé, plno efektů, ale to je tak vše. *4*
    • Pak se někde stale chyba *5*
      • Mladší hráč to může považovat za chybu, protože to vidí trochu jinak. Nehledejte v tom nějaké napadání, pouze to konstatuji. To je právě ten rozdíl.
        • Jasně, neberu to zle. Jen říkám, že vcítění se do hlavní postavy je základním předpokladem zážitku hry. Kdo hraje hry jen kvůli statistikám a zvládnutí největší obtížnosti, ten se o něco ochuzuje. Mám jen takový pocit. Ne každá hra to samozřejmě vyžaduje, ale zrovna takový BioShock je toho exemplárním příkladem. Sdílení osudu člověka uvězněného v podmořském světě a jeho boj o přežití je základním kamenem celé atmosféry. Toť můj názor...
          • Ano, zážitek ze hry je s narůstajícím věkem menší. To vcítění je právě to podstatné pro ten doporučený věk od vydavatelů. Pokud máte pro postup ve hře virtuálně někoho umlátit, není to pro děti vhodné. Hra má předprogramované vzory chování pro určité postavy a u serie GTA jde právě o tohle. U deskových her tohle nehrozí, protože figurkou pouze pohybujete a žádný vzor chování, který není morálně košer nemá. Nikdo také nemá ambice stát se plastovou či dřevěnou figurkou, vcítit se do ní.
  • BioShock rozhodně fenomenální byl podobně jako byl svého času fenomenální druhý a první Half-Life...
  • m4rine.cz
    Má velikou pravdu. Když jsem byl malý, dost jsem hrával "SEGA hry" a teď se k nim rád vracím :)
  • KIMCID
    ano má pravdu a velkou
  • Bioshock by som v texte nahradil System Shockom 2 a vtedy uz sa o fenomenalnosti hovorit da.
  • Osobne by som sa zdržal hovoriť o "fenomenálnosti" hier mladších ako cca 5 rokov, a pre Bioshock platí teda dvojnásobne...
  • Má pravdu ten chlapec...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit