Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jednoduchá odpověď na otázku v závěru článku:

    Co nejvěrnější předělání System Shock 2 do moderního enginu.
    • co nejvernejsi predelani system shock 1 do moderniho enginu ;]
      • Malleth
        Co předělání Skyrimu do moderního enginu?
      • Jo, to taky :-)
        SS2 se mi ale líbí mnohem víc.
        • tak ss2 byl oproti ss1 akcni arkada ;]
          • No, mně SS1 přišel mnohem akčnější než SS2. Jinak předělání SS2 do moderního enginu by imho nemělo moc smysl, protože SS2 je i sám o sobě velmi dobře hratelná a v zásadě moderní hra. Rozhodně netrpí přílišnou oldschoolovostí tak jako jednička.
  • Robotron3: http://iambrony.com/mlp/gif/haters_gonna_hate-(n1296206488342).gif *1*
    • Podle me jsou hateri ti, co tvrdi, ze driv vychazela jedna uzasna hra vedle druhy a dnes to nestoji za nic.
      • moc nestojí no :).. Nejsem hater, jen pamětník
  • Krisit legendarni hry v dnesni dobe je jako devastovat hroby

    edit: jsem u toho myslel na Planescape tak to vyznelo trochu divne, kdyz to ted zpetne ctu :)
    • *1* Druhý díl by nebyl špatný, ale museli by za ním stát lidé, co dělali původní PT. Jinak to dopadne jako Fallout 3 *4*
      • Cahir
        Yep, není nic horšího, než když noví tvůrci nepochopí sérii, kterou se rozhodnou oživit...
  • Nejlepsi je, ze se hadate uplne zbytecne. Protoze, kdyz je neco noveho jako kdyz si poprvne hral nejakou hru a bavila te tak jsi z ni byl unesenej a porad spominas na to jak si se pri hrani citil fajn a jak te bavila a ohromovala necim novym. Jenomze po tech letech ma kazdy odehrano uz spoustu her a cim dal tim min ho dokazou nadchnout a prekvapit protoze to uz v nektere hre videl nebo zazil. Chapete proto porad rikate jake byly predtim hry fajn a mela tohle a tohle. Ty hry to maji i dneska ale uz te to tolik nebavi jako kdyz jsi to zazival po prve. To same plati pro filmy. Je porad tezsi a tezsi udelat nejakou hru nebo film co te ohromi. Pamatujte na to.
    • Thorleif_cz
      To co jsi napsal částečně beru, ale není to žádná univerzální pravda. Uveď mi prosím jednoho jediného nástupce (co se týče herního systému) klasických izometrických rpgček od Black Isle. Žádná "novodobá" hra nemá tak komplexní systém umožňující, či dokonce nutící hráče taktizovat. Rozmísťení postav, ochrany, lektvary, schopnosti... Vím jen o dvou hrách které se k hratelnosti a rozvinutosti těchto klasických kousků přiblížily a to Drakensang a NWN2. Obě hry ale na Baldurs Gate, Planescape Torment a Fallout koukají smutně z povzdálí i když nadohled.
      Takovej Dragon Age je za sedmero horama a se svou nedomyšlenosti silně pokulhává.

      Baldurs Gate si alespoň jednou do roka dohraju a to už od svejch patnácti a pokaždý mám z něj na konci dobrej pocit, co víc - pokaždý mě mrzí, že to nebylo ještě o kousek delší.
      Nemnoho dnešních her mi tento pocit nabídlo a téměř žádná podruhý...
      • 13_11
        A hry od nezávislých veteránů ze Spiderweb Software jsi zkoušel?
        • Thorleif_cz
          Nevím, jestli to tady ještě chytneš, ale moc dík za tip. Vypadá to náramně, hnedka jdu do toho!
    • Mas pravdu, tohle se skutecne muze stat, to je ta nostalgicka slza, ktera cloveka svedi v slznem kanalku, ale v tuhle chvili ji treba ja zcela ignoruji. Dneska uz hry moc nehraju prave z toho duvodu, ze hry nejsou stejne, ale jsou z meho pohledu dokonce horsi.
    • Captain Obvious goes to the rescue. Ale vážně, toto je samozřejmost a je potřeba si na to při hodnocení dávat pozor. Já hraju starý hry doteďka, dokonce je často úmyslně střídám s těma novejma (ale ne pro srovnání, ale prostě proto, že se to tehdy dělalo jinak - a navíc mám rád ručně malované hry :). Takže to není vzpomínání na wow effect z doby před deseti lety.
    • Neřekl bych, že se současným trendem zjednodušování mají nové hry všechno, co měly staré hry *3*
  • Ja si tu pripadam jak v nakym spolku duchodcu, co breci nad ztracenym mladim a ze dnes uz to nestoji za nic :D A to je mi 34, a zacinal jsem v jednom krouzku vypocetni techniky na ruskejch kompech :) Jako fakt, na stary hry by se nemelo zapominat, ale tvrdit takovy nesmysly, ze Baldurs Gate melo nejaky uzasny pribeh a konzistenci questu a ja nevim co, delat z technicky zastaralosti prednost a kouzlo nechteneho, co je moc... Baldurs Gate, ani Planetscape bych dnes treba uz vubec nehral, protoze tenhle system map, ktery musim prozkoumavat a casto kde nic tu nic neni, chodim po krajine, jenom abych tam byl vedel, jestli tam nahodou neni neco zajimavyho, to uz nikdy. By me zajimalo kolik z retromilu ty stary hry skutecne hraje, dnes, nebo jestli mluvi ze vzpominek (pritom vzpominky jsou trosku neco jinyho, nez realita).
    • Tak zase muzes rict, ze se ve 34 letech citis na 15:-))
      Hele, i knizky muzes povazovat za technickou zastaralost v dnesni dobe plne zbesilych filmu nacpanych CG efektama (dobre tak na uvolneni), ale stale existuji davy lidi, ktery preferuji knizku, protoze jim poskytne neco, co film ne. Cely problem je v tom, ze knizka nebo hra typu BG nema tak intenzivni a rychly uvod, clovek si k ni musi hledat cestu a musi prokazat urcitou miru trpelivosti. Cely pristup spolecnosti se dnes odrazi v uspechane dobe, proto jsou hry povrchni a kratke, protoze clovek nema na nic cas. Kritizovat COD je stejne jako kritizovat lidskou konzumni uspechanou spolecnost:-)
      • Cahir
        EDIT: Pochopeno => smazáno. Dnes mám nějaké delší vedení. *4*
        • Nesrovnavam je, pouze pisu a naznacuji, ze se vzdy najde nekdo, komu se to bude libit bez ohledu na samotnou formu... Chtel jsem jen rict, ze technickou zastaralosti se nelze ohanet, nelze chvalit ani hanit, protoze to s urovni kvality nema nic spolecneho. Je to jen o tom, kdo je ochotny k dilu pristoupit i pres ten skraloup a uzit si kvalitu bez ohledu na zuby veku obrousenou technickou stranku...
    • Jinými slovy "MNĚ ty hry přijdou dneska už starý a blbý, MNĚ ten příběh přijde slabej, MNĚ nebaví prozkoumávat mapy...". Dobře. S tím nemám problém. Mám problém s tím, že mi cpeš, že pokud se mi líbí BG i teď a baví mě to hrát, tak jsem nejspíš úplnej de*il. Je mi podobně jako tobě, mám toho spoustu odehráno a skutečně nejsem zvědavý na nějaké "otcovské" poučování z pozice "starého machra, co začínal na ruských compech".
      • vlastik.plaminek
        Reakce na post o LOTR
        To mě právě na LOTR nejvíc s*re. Tolkien vytvořil univerzum s obrovskou historií, vymyslel elfštinu a plno dalších věcí. A na to celé naroubuje i v té době milionkrát ohraný příběh o Hloupém Honzovi, který tentokrát nejde zabít draka a zachránit princeznu, ale místo toho se vydá do Temné věže v Temné zemi nakopat Temnému pánovi jeho temnou prd*l. Totálně černobílý svět s dobrem a zlem a níčím mezi tím.
      • Vubec ne. Ja mam dokonce rad stary hry, nektery. Zvlast adventury (soucasne hraju Police Quest od jednicky), ale proste se musim ozvat, kdyz nekdo vyzdvihuje uzasny pribehy starych her a ja nevim kde co, a ze dnes to uz nestoji za nic. To neni pravda ani nahodou.
        • Já netvrdím, že dneska už se nedělají hry s dobrým příběhem. Ale příběh BG 1 považuju za hodně dobrý, a s ohledem na to, co mám načteno a odehráno, si tenhle závěr před sebou obhájím. Takže pokud pak přijdeš ty a začneš mě shazovat za tenhle můj názor, a navíc slovy jako "nesmysly", myslím si logicky o tvým názoru svoje.
          • A coje na pribehu Baldurs Gate tak uzasnyho? Ja si pamatuju, ze jsi zacinal jako nejaky synek, co ani nevi, kdo jsou jeho rodice a priplete se do nejaky potycky, pri niz zabijou jeho otcima, nejakyho maga, co se o nej staral. Pak se vydavas do sveta a zjistujes, ze se tam venku taky neco deje. Aneb neprekonatelnej pribeh o hloupym honzovi, co se vydal do sveta :)
            • Jasne, a nakoniec príde ten synek na to, že je vlastne Sauronov brat. Oh wait...

              Rozdiel je v tom, že v bg si na začiatku nevedel nič - ani o hlavnej postave, ani o príbehu, ani čo sa deje vo svete. A postupne si to zisťoval a rozvíjal dejovú líniu.
              Zatiaľ čo v da bolo od začiatku úplne jasné, že hlavným zlom je arcidémon a medzi hlavnou postavou a odstránením zla stojí ešte ten pofiderný šľachtic so škaredým ksichtom, ktorého meno som zabudol.
            • Hral jsem to takovejch rekl bych 20 hodin, asi (uz je to davno). Nedohral, pak uz me to nebavilo.
            • Hm, tak to se potom nelze divit, ze se ti to nelibi, kdyz mas takovejhle pristup:-))
              Prave tebou tolik generalizovana pasaz, kdy Honza jde do sveta zjistit co se vlastne stalo, je v BG klicova, originalni, plna zvratu a skvele napsanych dialogu v uzasnem svete... Hral si to vubec dal nez skoncila tahle pocatecni scena nebo vyvozujes zavery na zaklade absence kreativity ve tvem sesumirovanem osobnim story? *3*
            • To mi připomíná jinej příběh, kde taky začíná takovej synek, co už nemá rodiče, bydlí u svýho strejdy, a jediná zvláštní věc je, že ten strejda moc nestárne a nosí v kapse takovej zvláštní prstýnek... A pak se synek vydá do světa a zjišťuje, že se tam venku taky něco děje. Čili trivializovat se dá úplně všechno. Tudy cesta fakt nevede.
            • No to je jasny, vzdyt to prave povazuju za jedno z nejvetsich pribehovych klise co existuje :)
            • no ty nejsi prave obycejny synek, je to neco jako... Luku ja jsem tvuj otec...
    • Cahir
      Do velké míry souhlas. Jediný opravdový rozdíl mezi Dragon Age a Baldur's Gate je v mechanikách. DnD má otevřené mechaniky, do kterých hráč může dokonale vidět. Můžeš si prostě všechno spočítat a výborně (útok, obranu atd.) a nějak s tím pracovat. Mechaniky v DA jsou skrytější, u spousty z nich neodhalíš, na jaké bázi pracují. Tohle může někoho štvát, mě osobně to tolik nevadí, protože u DA jsou podle mě otevřené dostatečně.

      Autoheal a cooldown u kouzel a schopností mají , bohužel, mnohem dalekosáhlejší následky, než se na první pohled zdá. Kdo hrál BG2, určitě si pamatuje, jaké to bylo, když uprostřed dungeonu měli všichni klerici a druidi léčivá kouzla skoro vyplácaná, čarodějoví zase útočná a celá družina byla řádně nakosená. To pak hráč zvažoval každý pohyb a neustále ho provázel pocit nejistoty a strachu, jestli bylo opravdu moudré svoje ultimátní kouzlo použít, nebo by měl raději počkat, protože ho může za rohem čekat těžší fight. Tenhle pocit tíživosti situace jsem už hodně dlouho nezažil, nenabízí ho DA ani F:NV, tedy důchovní nástupci slavných HC sérií.

      Jinak ale souhlasím, ze spousty lidí mluví pouhá nostalgie. Neshledávám questy, příběh ani postavy starších titulů nijak zvlášť sofistikovanější. Čestnou výjimkou budiž Planescape a Vampire Bloodlines.
      • BG i IW melo skutecne tezke souboje i na normalni obtiznost... Hlavne - obtiznost klesala a stoupala zcela nahodne, zadnej level scaling... hra byla vskutku nekompromisni. Obcas jsem byl az zoufalej, protoze jsem se ocital v situacich, ktere nesli vyresit jinak nez loadingem (v BG jsem se naucil sejvovat na kazdem kroku do nekolika pozic)
        Tak ja vidim na BG2 chyby vice nez kdy predtim, v mnoha ohledech jsou tyto starsi hry skutecne obtiznejsi jen z duvodu spatnych a zastaralych mechanismu, ktere delaji hru lehce nevyvazenou. Ale stale si stojim za tim, ze dokonaly zazitek z BG2 nedelal hlavni pribeh jako spise ta celistvost sveta podlozena samotnym svetem forgotten realms, kdy vse do sebe krasne zapadalo. Planescape silne selhavalo v hratelnosti.. hra me potom ke konci ani moc nebavila a skutecne jsem ji hral jen kvuli dialogum.
        • no me treba prisel svet planescapu 1000x zajimavejsi nez klasicke fantasy balduru
          • Vzdyt s tim souhlasim, viz. nize, ale samotna hratelnost mi prisla radove o dost horsi, alespon z meho pohledu, to proste musim uznat.
    • no hele...DA1 byla v posledni dobe hra, ktera se snazila navazat na system, ktery ty tady zavrhujes a myslim, ze uspech te hry byl solidni. Takze ano, lide takove hry hrajou, bavi je a chteji je. A kdyby nekdo udelal hru stejne propracovanou jako F2, BG2 nebo Planescape a zachoval pritom principy puvodnich her, tak ta hra bude slavit uspech a bude ji hrat spousta lidi. Jenze ona to je docela piplacka a zabere to spoustu casu a je potreba si dat pozor na slozity pribeh a napsat spoustu dialogu a vytvorit chraktery atd...
      • To je zase nesmysl :) Vzdyt v takovym Mass Effectu je tohle mnohem slozitejsi, dokonce clovek muze pouzivat ulozeny pozice do dalsiho dilu.
        • Predem chci rict, ze me Mass Effect bavil, byl to dobry filmovy zazitek.
          Co se tyce slozitosti vetveni dialogu a pribehu, tak ta bohuzel nemuze konkurovat starsim hram jako jsou F2, BG2 a uz vubec ne Planescape Torment... Obavam se, ze prave z tohodle duvodu podobne hry v podobnem rozsahu uz nikdy nevyjdou, protoze je to nesmirna piplacka, kterou stejne malokdo oceni (a vubec objevi)
        • no to neni pravda...tohle je dalsi zlozvyk dnesnich her...ok u ME1 to jeste nebylo tak viditelne, ale podivej na ostatni rpg - vetsinou se jedna o relativne primocary hlavni pribeh, na kterem jsou naveseny slozitejsi bocni Q. DA1, ME2, Oblivion-Skyrim a rozmach ruznych DLC. Proste vyvojari si tim neskutecne ulehcuji praci, protoze bocni Q muze byt uplne nezavisly na hlavnim pribehu, s nicim se nebije, nicemu neprekazi atd...cest tem nekolika vyjimkam.
          • Bocni questy se davaj hlavne do DLC, coz me se treba taky nemusi libit, ale dela se to. Kdyz si vezmes treba Dragon Age 1 se vsema DLC a datacem, tak to je hra, ktera je podle me lepsi nez puvodni Baldurs Gate, a ano, hral jsem to.
            • bg2 je mnohem vic propracovanejsi nez DA1..at se to tyka vyvoje chrakteru, questu, pribehu, hernich systemu. To samozrejme neznamena, ze nekoho muze bavit min nez DA.
    • Jestli tě to potěší, tak teď hraju přes DOSbox Ishar II. *1* A jinak si stojím za tím, že jak Balduři, tak Torment nebo Icewind Dale mají lepší příběh i questy než většina toho, co vzniká dnes *3*
      • Heh, já teď právě pařím Wizardry 7 a taktéž v dosboxu. Nicméně dnešním hrám bych zrovna příběhovou stránku nikterak nevyčítal. Ta vskutku patří k těm lepším prvkům a často bohužel i jediným, na které tyto hry dnes staví. Co se však týče vývoje postav (D&D), mechanik soubojů (D&D, wizardry), logických hádanek (wizardry, amberstar, ambermoon, albion), micromanagementu postav (Realms of Arkania), tak se dnešní rpg prostě nechytají, a to jednoduše proto, že tyto prvky ze svého repertoáru absolutně vypustily. Je to velká škoda, protože toto byly prvky, které mě k tomuto žánru vůbec přitáhly a dnešní rádoby RPG, aka interaktivní filmy s několika akčními intermezzy, mne skutečně již nic neříkají, a tak mnohem více času trávím hraním v dosboxu než-li nejnovějších "pecek" v nádherném grafickém hávu a s tunami hodin filmových sekvencí. Tehdejší hry RPG byli jako příjemné posezení u knihy říznuté se seancí s deskovým RPG, kdežto dnešní "RPG" jsou spíše srovnatelné s posezením v kině s popcornem v jedné ruce a s colou ve druhé.
        • Mopped
          To by se mělo někam vytesat.
        • Pěkně napsáno. Přesně jak říkáš, ty vypuštěné prvky dělaly RPG rpgčkami. U současných her chválím grafiku a otevřené světy, ale zbytek je ohlodaný až na kost.
      • A to ještě nebere v úvahu propracovanost vlastností postav, předmětů, kouzel, chování NPC atd. *1*
      • Baldur a Icewind? Ja nevim, jestli to myslis vazne, nebo sranda? Dyt tyhle hry jsou jedno fantasy klise vedle druhyho. Ja jsem hral asi jiny hry, nebo fakt nevim.
        • Porad se tu ohanis klise, tak mi prosimte povez, v cem spociva ono hrozive klise, ktere tolik srazi pribeh BG nebo Planescape tormentu... Jak tu uz nekdo podotknul, tak to muze byt skutecne zpusobeno tim, ze jsou dnesni hry porad stejne a mylne to muze evokovat dojem, ze je BG kopie novejsich her:)
          • O pár postů níž se už přiznal, že BG hrál možná 20 hodin, takže diskuze s ním je mlácení prázdné slámy. Můj tip je, že to nehrál vůbec a pouze tady blije nějaké závěry z recenze, kde je ten děj nastíněný.
            • Určitě logičtější než tvoje blafy na téma klišé/příběhy u starých her, které jsi ani nedohrál (Jesli jsi vůbec hrál *1* )
            • Pokud nekdo nepovazuje Baldurs Gate za modlu RPG, ani to nedohral, protoze ho to prestalo bavit, tak jediny vysvetleni je, ze to vlastne vubec nehral. Jasne, to je prece logicky zaver, nic jineho neni mozne.
        • U tebe si nejsem jistý ani tím, že jsi ty hry vůbec kdy hrál *1* Prý klišé... Za to dnešní příběhy jsou jedna pecka za druhou *1*
          • 2Robotron3-tak povidej,prehanej. Ceho byl BG kopie,nebo co ti pripadalo stereotypni na te hre hend pri vydani? Kolik bylo v te dobe podobnych RPG?
            • Pribeh, zase ten pribeh, o tom celou dobu mluvim.
          • Nejsou jedna pecka za druhou. Vychazi dobry hry, horsi a spatny, stejne jako kdysi, je to stejny. Nevidim na pribehu treba Mass Effect a Dragon Age nic podradnejsiho, nez na hrach jako Baldurs Gate.
            • kopie, stereotyp, neco, co se opakuje a je takovym standardem. To je presne pribeh Baldurs Gate, i v te dobe.
            • 2Robotron3-co takhle si napred zjistit co to ''klise'' vubec znamena? Bud jsi jenom hater,nebo ti smysl toho slova unika.
            • Ale bylo to klise i v ty dobre, mluvim ciste o pribehu samo.
            • Zapominas na jednu vec. V dobe vydani BG to nebylo zadne klise,ale originalni prvky. Klise se z toho stalo az po letech,kdy vychazely stale stejne hry a porad dokola. Takze je nesmysl srovnavat.
              Zatimco dnesni hry uz to maji mnohem tezsi. Temer vse uz tu bylo. Vse zavani opakovanim se. Dnesni styl her je-tam ubereme tohle,tam zase tohle a budemem to vydavat za super uber novinku. Pridavat novinky do her se nevyplaci. Prilis velky risk.
              Nastesti se ale najdou vyjimky...
            • Nedivím se *1* Mass Effect byl dobrej, ale pak dostal šíp do kolena *15*
  • Double Fine jako hráč opravdu upřímně fandím, ovšem z pohledu vývojáře se trochu obávám, že svým postupem poškozují celý model financování indie projektů. Je sice pravda, že kdyby tohle neudělali, drtivá většina jejich prispevovatelu by o kickstarteru vůbec nevěděla, ale taky tím strhávají jakoukoliv pozornost, která se upne na kickstarter jenom na sebe, což na serveru určeném pro plošné představování malých indie projektů opravdu neni to pravé ořechové ...
    • Naopak myslím že právě tímle udělali nejenom kickstaru a podobným projektům ohromnou reklamu a když má reklamu služba, mají ji i její projekty. Já třeba o tomhle nikdy neslyšel a pochybuju že bych byl něják víc out než ostatní hipstři tady *3*
  • Chtěl bych vidět dnešní generaci hráčů, jak by si poradili s nějakým RPG podle pravidel D&D. By na to čuměli jak tele na vrata *1* Žádné zabíjení draků mečíkem na 3 rány bez jákekoliv přípravy, dementní opakující se questy typu zabij XY a přines YX apod.
    • Zaleží podle jaké verze DnD by hrali. Pokud 4e verze, moc velky rozdil by to asi nebyl ;).
      Jo a tvoje tvrzeni "dementní opakující se questy typu zabij XY a přines YX apod.". Dyt tohle je ve vsem i v tech starych (akorat ty questy byly o trochu víc tužší).
      • I sebeprimitivnejsi quest ve starych hrach typu bg byl obvykle zabalen do peclive vybraneho coverstory, hrace proste zaujmul a nedal mu moznost uvedomit si, ze se v podstate jedna jenom o ten primitivni quest typu najdi a zabij... Dneska ti postava ve hre akorat tak rekne : "oo udatny hrdino, zabij deset zlych warlocku, protoze mi kradou svacinu a prines mi deset jejich hlav jako dukaz jejich skonu", hrac dostane sipku, fast travel, koridor a muze vyrazit.
        • To sou s prominutim pekny zvasty tohle, vubec neni pravda. Kdyz srovnam Baldurs Gate s dnesnim Dragons Age 1 (dvojku jsem nehral), tak DA je prave v prezentaci pribehu a motivace mnohem dal, nez staricky Baldurs Gate, ktery dokonce ani nejakym extra pribehem vubec neoplyvalo.
          • Jde o to, ze BG mel blize ke knizkam, kdy prezentace pribehu byla vyobrazena pouze izometrickou grafikou a zejmena textem, tudiz hrac se musel spolehnout zejmena na svoji fantazii.... Dragon Age mnohdy sazi na lacinnou filmovost (dvojku vubec nekomentuju). Sila BG netkvela v hlavnim story BG (ktere bylo silne nadprumerne), ale zejmena v konsistenci postav a questu, kdy i sebeprimitivnejsi quest mel sve misto a kvalitu a cele to vytvarilo celistvy obraz. Zacinam mit pocit, ze patris do te nove generace hracu a divaku, kteri preferuji efektivnost prezentace pred hloubkou a komplexnosti a vse potrebuji mit podstrcene na stribrnem podnose v podobe intense-action cut-scenach...Drive velky tahak her - hracova fantazie - je dnes vyvazena akorat tim, ze u soucasnych mainstream her clovek nemusi vubec myslet.
            • Takze z nouze cnost.
          • Nesouhlasím. Baldur's Gate mělo super příběh. A prezentace příběhu byla adekvátní tehdejší době.
            • Příběh ti neberu. Ale prezentace je prostě něco jiného. Nechápu co je kontroverzního na tom říct, že prezentace o proti moderní hře horší, protože na to chyběli prostředky jako třeba voice acting, animace těla a obličeje nebo hudba. Chyběly z dobrého důvodu, ale to nic nemění na faktu, že chyběli. Pokud máš dobrou představivost a dokážeš si postavy z Baldurs Gatu představit živě včetně hlasu a emocí, tak dobře pro tebe, ale hra nemůže být přeci hodnocena jakoby takové detaily skutečně obsahovala.
            • Ale vždyť takto to vůbec není postavené. Prezentace příběhu má starosti to, aby byl správně dávkován, aby gradoval i v hlavě hráče tam, kde gradovat má, atd. Tohle všechno zvládají staré i nové hry, akorát k tomu používají místy jiné prostředky. Ono dívat se na dojemnou scénu v DA, kde postava cosi vykládá hlasem plným emocí, a polygonový ksicht se zoufale snaží zkroutit do jakž tak uvěřitelné grimasy a vůbec mu to nejde, taky není z hlediska vtažení do děje to pravé ořechové. Podstatný je nakonec stejně efekt v hlavě hráče - a pokud ten je, jaký má být, tak je vcelku jedno, jestli si scénu vymodeloval v hlavě sám, nebo jestli mu ji vymodeloval návrhář s directx 11.
            • No jistě kouzla nebyla a právě proto byla prezentace horší.
            • "Adekvátní ale horší." Já jsem myslel spíš technologii. Dnes samozřejmá "kouzla" tehdy jednoduše nebyla možná.
            • Adekvátní ale horší.
      • a problem bol v tom ze ten quest si mohol spravit zvycajne 20 sposobmi a nakonec si nikoho ani zabit nemusel.
        • no zase neprehanej ;]
  • Pokracovani si strcte nekam. Chci hardcore hry, alternativni zanry (dnes), ale novy hry. Novy adventury, novy hardcore RPG. Kdybych chtel hrat stary hry, tak si ty stary zahraju z gogu.
    • Nedostaneš!
      • Vy ste prdly. Tady se otevira uzasna moznost, jak prispet ke vzniku novych originalnich her a znacek, ktery by u tradicnich vydavatelu vubec nemely sanci a jediny co lidi napadne je pokracovani, pokracovani, pokracovani. Jestli se tohle zvrtne v nejaky Planetscapy 2 a kdo vi co dalsi dil nejaky stary hry v nedejboze izometricky 2d grafice, tak to du o dum dal. Prispel bych na projekty ktery mireji dopredu, ne dozadu.
        • Proc nerozvijet uzasny svet planescapu, ktery ma takovy potencial??? Tohle neni COD, u ktereho se recykluje mrzky obsah typu "jdi rovne a zab to co nejvickrat" ... Tohle je fantasticky svet, ktery je neuveritelne originalni, s hlubokymi myslenkami a fantastickym pribehem... Ja osobne preferuju baldur´s gate, alespon z toho "overall" meritka, ale jeho svet je moc tuctovy, takova ta klasicka fantasy, narozdil od planescapu, jehoz svet proste dechberouci.
          • MikeKing
            ehm a víš o tom, že Planescape i Baldurs Gate se odehrávají ve stejným světě? Oboje je to Forgotten Realms. *3*
            • MikeKing
              Dworkin, palad1n: V tom případě se omlouvám za svou mystifikaci a děkuji za uvedení na pravou míru.
            • Dworkin za me defakto odpovedel... diky mu. Forgotten realms je cele universum od WOTC, stejne tak jako planescape, vzajemne jsou interaktivni, ale svet planescape povazuji za veliky odklon...
            • Není. Sigil je v campaign setting Planescape, Faerun je v campaign setting Forgotten Realms. Z jednoho do druhého se dá dostat portálem, ale je to jako cesta do alternativní reality, protože Forgotten Realms má svoji vlastní "verzi" Planescape - Outer Planes.
          • Nechapu, co je na Planescape fantastickeho, neuveritelne originalniho s hlubokymi myslenkami. Hru jsem hral, je to uz davno, ale nekdy se opravdu divim, proc zrovna Planescape se vytahuje zas a znovu a lidi o nem hovori jak o nejake modle. Vemte jakoukoli lepsi knizku s fantastickym pribehem a mate steje kvalitni namet a prostredi / svet, jako takhle si dobra hra, ale podle me az moc vynasena do nebes. Mnohem radsi si zahraju novou originalni hru, nez pokracovani neceho, co sem hral kdysi a uz bych si ani nepamatoval detaly, na ktere by se odkazovalo, treba.
            • Cahir
              Znáš-li dějiny filosofie, najdeš toho v Planescapeu spousty. To je prostě fakt. Ta hra má hloubku, jaku nemá žádná jiná. To už není brakové fantasy, jakými, nalijme si sklenku čistého vína, BG apod jsou.
            • Na scénáři se podílel absolvent filosofie a je to na něm hodně znát. Ale pravda, musíš už toho mít hodně načteno, abys to dokázal ocenit. Z toho plyne to, že to nechápeš. Já jsem stejně jako kolega tuhle hru hrál nadvakrát, a teprve podruhé přišla extáze. Bylo to o šest let později.
            • planescape jsem hral poprve v dobe, kdy vysel baldur´s gate 2, ktere me neskutecne bavilo, oproti planescape, ktere jsem v te dobe proste nedokazal ocenit. Skoncil jsem nekde na zacatku a vratil se tomu az po par letech a dobre jsem udelal. Fakt bych tomu dal dalsi sanci., pokud ti nevadi cteni velkeho mnozstvi textu a vyssi obtiznost... neco jineho je, ze bych to uvital klidne i jako knizku, proste mi jde jen o samotny pribeh, hra jako takova me taky az tolik neoslnila. (Krom audiovizualu, ktery byl a je uchvatny)
  • pb_historic
    Pokračování série Elite: Frontier
  • Chcel by som pokračovania Baldurs Gate 3 a Icewind Dale 3 a samozrejme nezabúdajme na KOTOR 3!

    Myslíte že sa dočkáme hry Thief 4? Nie je žiadne nové info, nič.
    • kokotr uz mas online. TO mas smulu ale nejaky drobak na BG3 nebo ID3 bych klido hodil.
    • Thi4f je oficiálně oznámený a pracuje se na něm, to zatím stačí, ne? :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit