Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vypadá to skoro tak dobře jako Skyrim s RealVision ENB, dobře Vávra. *1*
  • Mám velice rád veškeré novinky ohledně Kingdom Come: Deliverance a velice tímto děkuji redakci, že se je usilovně snaží přinášet. Ovšem návštěvníci webu mi jistě dají za pravdu v tom, že budoucnost hry se již nezdá být tak zářnou a kvalitní a lze to pozorovat u každé nové informace. Tak snad příště, pane Vávra, k Vaší Mafiánské sérii se vracím každý rok.

    Ludvík Trečko
    • Magister_Peditum
      Koukám že Lotr je tvůj pseudonym... *1*
    • Achtung, mame tu novy prirustek sofistikovaneho trolla, ktery se dvakrat podepisuje. GGG asi uz uznal, ze je prilis trapny a zalozil nove acc a zavedl novy styl.
    • Tilwaen
      Co se Ti zdá špatně?
    • VaZqeZ_EU
      What?! *15*
  • Keyz
    Pěkný.
    A příprava nápojů vypadá normálně. Asi tam nebude na každém metru krysa co zaútočí na hráče, anebo boje kde sám hrdina díky 50 lektvarům vše zničí jako ve Skyrimu.
    Pak nevidím problém v delší ale pěkně udělané přípravě lektvarů. Nebude asi taková nutnost je používat ve velkém množství...Navíc od začátku říkají, že to chtějí mít věrohodné a přece tam nebude nějaké 2 sekundové naklikání lahviček...
  • Lotr
    Dan Vávra má jednu extrémní nevýhodu.
    Jako manažer nestojí za nic.
    A také má problém věci dotáhnout do konce.

    Není to kritika. Ta hra má potenciál být vůbec to nejlepší co se v českém herním průmyslu objevilo.
    Ale jak nás učí po roky Peter Molyneux.
    Je rozdíl mezi tím si něco představit a je rozdíl z té představy vytvořit hru. Mnoho projektů bylo ukončeno z jednoduchých důvodů. Byli prostě příliš megalomanské. A Dan Vávra si nemůže dovolit další zdržení. Není žádným tajemstvím že investoři k tomuto projektu ztrácí důvěru. To nakonec byl důvod pro KS kampaň. (a ne skutečně peníze vybrané z kampaně nemohou financovat hru až do vydání)

    A proto mám opravdu silné obavy. Vyjde ta hra vůbec? V současném stavu se spíš přikláním k možnosti že ne. A to je mi líto.
    • ucho
      nevšiml jsem si, že by zatím něco nezvládl. řekl bych, že je vše v normě a stále poměrně optimistické.
      • Lotr
        Pak nevíš nic o tom co dělal poté co opustil 2K Czech.
        Já vím o třech hrách které byli ukončeny v raných fázích vývoje jen díky tomu že došli finance. jeho chybou. nabaloval na sebe nápady jejichž realizace nebyla možná.
        A to jsou jen věci které se ke mne dostali. V tomhle oboru jsem nikdy nic neinvestoval. Ani čas ani peníze.

        Já skutečně myslím že Vávra je ve svém oboru vizionář. Jen jeho schopnosti nejsou tak velké jak je přesvědčený. A jen čas ukáže zda jsou dostatečné aby tuhle hru dotáhl do konce. A upřímně si přeji aby ano.
        • VaZqeZ_EU
          Moc mně to nedává smysl. Pokud jim došly peníze už v raných fázích vývoje, tak měli málo (nedostatek) financí ne?
          • Lotr
            Zjednodušeně.
            Nejdřív vytvoříš návrh - oběhneš investory - ty ti dají peníze aby jsi návrh víc propracoval - pokud to zvládneš a bude se jim to líbit dají ti víc peněz

            to je a)
            b)
            vytvoříš návrh - oběhneš investory - ty ti nic nedají

            tak to v Česku funguje.
            minimum jakýkoliv projektů začíná s dostatkem financí
            • wenceslaus
              "Jistota" je přesně to, čím tenhle projekt od začátku není (historické RPG)

              A znovu. Hratelnou ukázku měli už před kickstartrem a od té doby dost pokročili (má vyjít alfa). Proč by měli být brzy natvorbu minihry a proč je to takový problém. Ty minihry mají být pro hru docela zásadní.

              Navíc právě tohle by mohlo nalákat víc backerů až se to distane do alfy a na youtube.
            • Lotr
              No absolvent jsem. S víc jak desetiletou praxí jak v investicích tak v managementu a vedení jak malých tak velkých firem. Úspěšně podotýkám.
              Souhlasím s tím že knížky ze kterých s dnes učí jsou veskrze mimo realitu a čistě teoretické. Ale jedno prostě musíš uznat. Je rozdíl mezi tím jak si může dovolit fungovat malá firma a velká.
              To co předvádí Vávra je strašně riskantní. A já jsem velký fanoušek tohoto projektu. A z toho dvodu bych radši viděl sázku na jistotu.
            • Trosku mi pripadas jak absolvent nakyho management/marketing oboru (nerikam, ze si). Takovy lidi znam, jak studenty, ucitele na VS a lidi v praxi. Strasne se ridej podle danejch pravidel, jak se ma ridit, komunikovat atd. Precteny vsechny knizky od zapadnich guru marketingu aplikujou na svoje aktivity atd. "Ale svet se neridi zakony na papire, ale svet ridi lide" (Tommy Angelo).

              Podle me, to ze ve warhorse pokulhava profesionalni styl rizeni, marketingu, PR je zatim naprosto v poradku. Uz jenom to, ze neziskali vydavatele jde na vrub spatny komunikaci, spatny prezentaci atd. Kdyby to tam vedl nekdo, kdo skutecne vi jak ridit, a lidi co vedi jak komunikovat, zapadniho vydavatele slusnyho jmena by urcite sehnali. Nastesti timto stylem se to u nich neridi – a to je vyhra. Proto museli na kickstarter, proto to s nima bude nejisty, a proto je velka pravdepodobnost, ze vydaji lepsi hru nez kdyby se ridili pravidlama uspesnejch firem z herniho prumyslu. Jasne riziko je vetsi, ale sance, ze vyjde lepsi hra nez od velkejch firem, ktery maj nejlepsi marketing, nejlip ridej firmy a lejlip prodavaj jako treba ubisoft, je obrovska.

              A tomu, ze se zda ze porusujou i uplny zaklady pri tvorbe a maj spatnou hiearchii pri vytvareni dulezitejch/mene dulezitejch veci, bych neprikladal zatim vahu. Sam vim, ze ruzny tymy/firmy muzou pracovat naprosto atypicky, odporujic logice, flakacsky, rozhazovacne, proste jakkoliv a muzou mit perfektni vysledky. Proste tady pracuje mnohem vic faktoru nez jen management/marketing, ktery delaj uspesnou firmu uspesnou.

              Neber to jako offense :-) v podstate s tebou ve vsem souhlasim
            • VaZqeZ_EU
              ..za c) firma dostane zakázku na hru a peníze předem.
              Každopádně to je jedno. Pokud si pamatuji, tak Dan na jedné přednášce povídal, že projekty na kterých se účastnil, tak byli úspěšné ale jelikož nemohl dělat na čem chtěl, tak založil Warhorse.
              Mimoto, pokud by něco tak hrozně posral, tak by s největší pravděpodobností dostal vyhazov.
              Dokud nedoložíš nějaký důvěryhodný odkaz, tak se přikláním k názoru co napsal "ucho" - "jedna bába povídala"...

              EDIT: Co se týče hry Hi-Tech http://www.danielvavra.com/games/hi-tech ..tak to vidím, na podobnou situaci, v jaké byl u hry Kingdom Come: Deliverance, akorát že ho tentokrát podpořil Bakala. Absolutně to nedokazuje NIC o jeho neschopnosti...
        • ucho
          no jo, ale to jaksi mluvíš o jiných hrách a stylem "jedna bába povídala"... já jsem si to popravdě o něm myslel trochu taky (říkal jsem si i to, že si neuvědomuje, proč byla Mafia úspěšná, ale i v tomhle mě přesvědčil o opaku) a měl jsem obavy z toho, jak to bude vést a jak to půjde dohromady s tím jeho experimentováním, ale to, jak zatím ten projekt prezentují, podle mě svědčí o velmi slušném vedení. počítám, že tam do toho má co povídat i Klíma... zatím nemám pocit z toho, že by hru nedotáhl do konce. samozřejmě je otázka, jaký bude výsledek, ale už jen když se jim podaří udělat jakž takž fungující svět, kterým bude zábava se jen pohybovat, tak to budu považovat za úspěch...
          • Lotr
            Nepamatuji si jména. Přeci jenom je to už nějaká ta doba.
            Projel jsem v rychlosti Google a už v jeho biu je nějaký Hi-Tech. A s trochou snahy by jistě bylo možné najít i ty další.

            Víš to co vidíš z videí je pracovní morálka a styl práce "Silicon Valley". Jo tak se to skutečně jmenuje. Má podpořit kreativitu. A funguje. Jen potřebuje neomezený přísun peněz.
            Není to vhodný způsob vedení pro malé firmy.
            Protože na tucet blbostí se najde jedna geniální "věc". Ale těch tucet blbostí pro velkou firmu neznamená nic. Pro malou je to likvidační.

            Ale jinak se shodneme. Pokud to vydají osobně se půjdu do Warhorse omluvit. Ehmm tedy ne ale budu rád. Osobně opravdu myslím že podobné RPG tady prostě chybí.
            • lol.. vis o tom uplne *censored*.. byl jsem v ISu hodne dlouho a zazil jsem tam hodne projektu ktere se zrusili, at uz v praze, na slovensku ci na morave..

              tak to proste chodi. Nekdy se holt predstava designera nedokaze realizovat, nekdy se blbe realizuje, nekdy ta predstava byla dobra akorat na papire a nekdy to nechce publisher.. vsechny co na tom delaj to sere, ale to je tak vsechno co s tim muzes delat.. no mozna tak psat na forech, jaky je designer/manager/leader/publisher/atd *censored* a ze bys to udelal lepe
            • risa2000
              Warhorse má mít údajně už přes 60 lidí. To už není "malá firma" - minimálně v tom smyslu, že musí mít setsakra dobře zorganizovanou práci aby nezbankrotovala jen na tom, že někdo nebude mít co dělat.

              Firmu Dan založil dohromady s Martinem Klímou, ještě před tím, než sehnal investora (Bakalu), právě proto, že Martin měl daleko praktičtější přístup k produkci (a víc zkušeností) než Dan. Dan je kreativní ředitel, Martin finanční.

              Takže i když to třeba Dan neumí, tak jak si představuješ, že by to měl umět, tak minimálně si je toho vědom a proto má ve firmě i jiné lidi, kteří to umí. Což je paradoxně ten nejlepší příklad rozumného přístupu k vedení firmy.
            • Vynikajici názor,plně se ztotožňuji.
    • VaZqeZ_EU
      Tak jak se říká "posrat se může všechno", ale je očividné, že nemáš úplné informace..
      Nebudu ti vysvětlovat vše, co bylo napsáno tady, na fórech, kickstarteru, blogu, atd. Zjisti si to sám, pokud máš zájem.. *3*
    • Chim
      Jsi byl na obědě s Bakalou nebo odkud máš tohle info?
      • Ja nevim, ale toto nemusi mit od Bakaly. Preci vetsinou se udela cela kostra hry a pokracuje se od nejdulezitejsiho k nejmene dulezitejsimu. Veci ve stylu vareni a alchymie, se mohou delat na konci, do Te doby muzes v questech mit itemy a vis, ze budes muset dodelat jejich vyrobu, ale jestli bude tak alchymie dopodrobna propracovana, Te v teto chvili vyvoje nemusi trapit.
        • ucho
          a ty si myslíš, že vše ostatní stojí? :) proto ve firmě dělá víc lidí, aby se mohl někdo vyčlenit jen na ty minihry...
          • Lotr
            Nic proti ale o tomhle nevíš nic. Nevíš jak funguje vývoj čehokoliv. Je to stejné jak u her tak u programů tak sakra u baráku.
            Je to přesně jak píše ten nad námi. Tyhle věci jsou naprosto k ničemu pokud nemáš základ hotový.
            Co když se ukáže že prostředky které vynaložili v této chvíli na tyhle zbytečnosti budou chybět v pozdější fázi?
            Mohou se objevit problémy. Nejdřív využiješ finance na základ který bude sám o sobě fungovat a poté ho došperkuješ detaily.

            Když vyčleníš TEĎ víc lidí jak můžeš vědět že ti později prostě nebudou ty prostředky chybět? Nemůžeš. A hned je zde riziko. Je to čistá kalkulace s rizikem. Když chceš uspět a něco vytvořit musíš umět s rizikem pracovat a eliminovat ho.
            Už z profesního hlediska je pro men urážka co v manažerské oblasti Vávra vyvádí. Úplně špatně.
            • Roztouzenahnida
              Nic proti, ale meleš nesmysly, nikdo v to důvěru neztrácí, spíše nabírají další backery. Ty tomu moc nerozumíš viď?
            • johnyfojtik
              Aaaa pan stavař promluvil :-D
            • Ucho vi vsechno a o vsem
            • VaZqeZ_EU
              A ty jsi v té firmě že víš co se tam přesně děje? Fakt zbožňuju tyhle chytráčky co kážou kolem sebe co se má jak dělat. Si uvědom, že na vše není jenom jedno řešení.
        • wenceslaus
          Nebo mají různé skupiny různou práci (viz „mezní užitek“).
          Nebo protože chtějí autoři vidět jak to bude působit..
          Nebo to chtějí do dema (vyjde alfa - uvidí to lidi na youtube)
          Nebo na tom závisí další minihry a je třeba začít dřív.
          ...
          • Nikolivek, tomuhle se rika nimrat se v kravovinach ... to muzes, pokud mas hru komplet hotovou, funkcni, a jde ti uz jen o to vysperkovat ji k dokonalosti. Pokud zacnes presne opacne, tak bude vysledek presne jak psal predrecnik - propalis vsechny prachy a cas na podobnych vecech, a ve finale zjistis, ze mas sice spoustu uzasnych technologickych ficur, ale hru ne.
            • wenceslaus
              Dělají minihru, nevyšperkovávají... řekl bych, že je skoro na stejné úrovni jako soubojový systém.
              Mají upravený engine v kterým už se dá něco dělat (a taky už udělali).

              Tj. mají jízdu na koni, systém oblékání, budovy a adon na jejich editaci, upravené osvětlení a několik lokací, inventář a základ jako zbírání věcí, obchodování, rozhovory... soubojový systém! Střelbu a zvěř včetně AI...

              Vážně nevím, prooč by mělo být na minihru brzy. Všichni najednou nemůžou programovat AI nebo tvořit qesty.... a i kdyby - víc lidí se vždycky plně nevyužije a tak je lepší poslat část dělat něco jiného (mezní užitek o kterým jsme psal)

              Nejde o to mít hotovou kostru a pak začít s obsahem. Ideál je mít obsah připravený v momentě, kdy se dodělá kostra, nebo?
    • co je tohle zase za blabol ?
  • vareni jidla a lektvaru vypada dobre, ale kdyz bych chtel varit 10 lektvaru najednou, zabere to cele dopoledne :D
  • Ach boze. Nabrali skluz kvuli minihre o michani lektvaru. A ted se chystaj na stejne narocny vareni? Jj, tady nad sebou nekdo potrebuje pevnou managerskou ruku jako prase drbani.
    • Magister_Peditum
      Třeba mistry "vydáme raději rychlokvašku" z EA? *15*
  • Vypadá to super...btw všimli jste si té "barokní" airsoftky za Danovou židlí? :D
  • porad tajne doufam že dabing hlavního hrdiny dají dobrovskemu, byl by to takovej českej easter egg (hrdina vypada podobne jako dobrovsky)
  • BoB.2
    Paráda a zahlídl jsem i českej překlad. *14* *14* *14*
  • BoB.2
    Co ten borec s tim balonkem na hlavě?
    • smejki
      to jsou dva trpaslíci na sobě
    • VaZqeZ_EU
      http://www.pixentral.com/show.php?picture=10z0ZgVi52plpkC9m9kB5vGLIxTvi0
      *15* *15* *15*
      • kdo si hraje nezlobi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit