Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    To je zas kuгva keců tady! Ste v kostele do píče, tak držte huby a pomodlete se, hоvada.
    • pomodlit se? ke komu??? podle jednech vericich kostely slouzi falesne nevestce tedy Dablu podle jinych Bohu a pritom podle prirodnich a fyzikalnich zakonu ZADNEJ Buh neni *1* *1* *1*

      Dnes v boha veri jen dusevne labilni jedinci co v matematice byli spatni uz na zakladce!!!
      • Podle kterejch přírodních a fyzikálních zákonů žádnej bůh není?

        (Tu otázku kladu jako zapřísáhlý antitheista.)
        • Slabý logický klam. Neexistence se nemusí prokazovat, protože je základním stavem, dokud se neprokáže opak. To je základ vědeckého myšlení.
          • Základ vědeckého myšlení? Oh, skutečně? Evidentně velmi dobře víš, o čem tu píšeš a pochopil jsi předmět sporu. *7*

            Chce tady někdo prokazovat nějakou existenci? Nikoliv, naopak neexistence božské entity je postulována jako axiomatická, jako faktická. Pokud aplikuješ svou vědeckou metodu, zjistíš, že je to nesmysl - a přírodní věda se proto pojmem boha nezabývá; momentálně není schopna hypotézu božské existence potvrdit, ale stejně tak ji není schopná vyvrátit. Je to nevědecká a s přírodní vědou nesouvisející hypotéza.

            Na druhou stranu je velmi snadné empiricky dokázat existenci boha jako myšlenkového konstruktu, předmětu lidského myšlení, cítění a uvažování obecně, fenoménu boha. A s tímto fenoménem mimo pole vlastního bádání pracují i světově proslulí matematici a přírodní vědci, bez ohledu na to, jak špatní nebo dobří na základní škole v matematice byli. Tak si nechc svoje logický klamy od cesty. *3*
            • MickeyMutant
              Je tu ovšem ještě hypotéza třetí, ale ta není dolóžená. Podle ní nebyla Göbekli Tepe svatyně, ale silo na tu domestikovanou pšenici kolem.
            • Jenže planeta Pokémon bude tvůj subjektivní myšlenkový konstrukt; a tedy nezajímavý, bezobsažný a jako ideologie zcela marginální. Kdežto intersubjektivní bůh je jedním z nejpodstatnějších podkladů ideologie, bez které by mimochodem ani přírodní vědy nejspíš nebyly možné a která byla velmi pravděpodobně konkurenční výhodou druhu homo sapiens ve srovnání s homo nenaderthalis a dalšími druhy člověka. Pokud budu parafrázovat Pratchetta (o kterém si myslím své, ale tuhle metaforu trefil výborně), bůh existuje, pokud existuje víra. (Existuje jako předmět víry; a to často stačí.)

              Doporučuju podívat se, co je to Göbekli Tepe a zaspekulovat si, proč vznikla obrovská svatyně asi ještě v neolitu zrovna nedaleko původního centra rozšíření endemické divoké pšenice. *3* (Aktuálně se operuje se dvěma hypotézami - domestikace pšenice předcházela stavbě svatyně... a nebo naopak, pokud by se opačná hypotéza potvrdila, byl by to otřes srovnatelný s gravitačním zákonem nebo teorií přirozeného výběru.)

              Jaké přírodní zákony konkrétně přesvědčivě dokazují nebo aspoň dokládají (fyzickou) neexistenci boha? Žádné. Je potřeba neexistenci boha prokazovat? Nikoliv, je to nezajímavá kategorie, která se oblasti zájmu přírodních věd jen lehce dotýká.
            • a) Neexistence se nemusí prokazovat.

              b) Chce tady někdo prokazovat nějakou existenci?

              .....
              Slušná práce, včetně těch pár řádků rádoby erudovaného textového guláše. Tohle mě zaujalo nejvíc: Na druhou stranu je velmi snadné empiricky dokázat existenci boha jako myšlenkového konstruktu.

              Když budu věřit v planetu Pokémon, tak vlastně existuje, protože je to můj myšlenkový konstrukt. *15* Tohle bude slušnej model, skoro bych řekl nějaký nepřírodního původu.
      • walltar
        Nemůžeš se prostě pomodlit k Vávrovi?
    • :-D
    • Meow
      Pěkně trapný, ale u tebe to už nepřekvapuje
  • největší kámen urazu bude pokud to nebude celé v češtině.
    tím nemyslím dabované, na to kašlem, ale VŠECHNY popisky v čj.
    ne jak to idiotský Bohemia interactive které všechny hry vydává jen v angličtině a pak brečí že už z principu je střední Evropa nekupuje
    • Wtf, Arma 1, 2 a OFP byly česky i dabovaný a jejich hry se tu prodávaj nejlíp, nevylezl jsi portálem z nějakýho obrácenýho vesmíru či co? *1*
  • Podle mě bude největší kámen úrazu ten systém bojů, jako nápad je to dobrý ale je to zdlouhavý a hodně lidí to nebude bavit podle mě. A vsadim se, že někdo udělá nějakej skyrim like mod, že se budete mečem ohánět právě jako ve skyrimu/oblivionu.
    • jamar28
      Soubojový systém v KC patří k nejlepším, které jsem v nějaké hře kdy viděl. Zdlouhavý není vůbec, to asi myslíš ten soubojový tutorial, ne? Ten je zdlouhavý proto, že je to tutorial a je to jen cvičení. Opravdové souboje na život a na smrt trvají chvilku.
    • souboje ve Skyrimu/Oblivion/Morrowindu jsou jedním slovem PŘÍŠERNÉ. Neznám nic horšího, nudnějšího, zoufalejšího. Jen mácháš mečem v doprovodu příšerných animací.
      • jamar28
        Animace má Skyrim celkově naprosto katastrofální. Kvůli nim ho prostě nejsem schopen hrát delší čas z pohledu třetí osoby. Je to jak z nějakého animáku.
      • No más tam ještě krytí štítem a zbraněma, úskoky, několik typů úderů, kouzla, dokončováky, boj s dvěma zbraněma nebo obouruč, každý má jiný animace a komba
      • Mozna kdyz hrajes za bouchace. Ale magii, stealth a lukostrelbu ma skyrim/oblivion paradni. Taky si pamatuju v oblivionu, pokud se nepletu ze bylo mozne protivnika povalit na zem, odzbrojit, omracit stitem a delat ruzny komba. Nudny mi to rozhodne neprislo.
    • walltar
      No tak ne všechno se líbí všem... Já zatím lepší soubojový systém neviděl. Příjde mě to jako další krok správným směrem od systému, který najdeš třeba u M&B.
  • Meow
    No, nenapadá mě žádná jiná hra, kde by absence českého dabingu byla větší škoda... A třebaže by ten dabing měl vyjít i o rok později jak samotná hra - tzn 2030+ :-D
    • Přesně, ta hra jede na autentičnost tak moc, že to chvílema připomíná virtuální skanzen, simulátor středověku, to že tam budou mluvit anglicky to trošku nabourává
      • Pokud chceš simulátor středověku tak se poohlédni za Life Is Feudal, je to sice sandbox, ale nic co ve středověku bylo tomu nechybí. Království, rytířské souboje a turnaje, obchodování, erby na štítech a celý chod vesnice či města je středověku opravdu přiblížen.
      • Česky prý budou mluvit jen děti.
        • Tilwaen
          Ale jen po tom, co jim usekneš končetinu.
          • A jen při pohledu ze třetí osoby.
        • A slovník českých dětí všichni dobře známe, že... *1*
  • smejki
    V sázavském kostele. Sázavský klášter je krapet vedle.
    • Já nevím co furt máte s tím kostelem. Je to sázavský klášter, je to reálie ne něco co si někdo nazval takhle proto že se mu chtělo...
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Sázavský_klášter
  • Konečně pěkný autentický kostel a ne ty šedivé stěny co jsou ve všech hrách.
    • Když člověk vidí, s čím vším se piplají, tak hráčovo srdce zaplesá, jen aby si Vávra taky uvědomoval, že to celé musí pak působit na hráče jako kompaktní celek a hlavně to musí fungovat, na encyklopedii naší historie totiž nebude nikdo zvědavý.
      • No právě že encyklopedie naší historie je u téhle hry mnohem víc než nějaká fantas magořina s drakama.
        • To je v podstatě v pořádku, ale aby to opravdu nebyla jen interaktivní učebnice dějepisu.
  • Další bleskovka natáhnutá na skřipec.
    • Magister_Peditum
      Všichni víme, že máš na tuhle hru z nějakého důvodu pifku. Tak proč se stresuješ sledováním informací o ní? Já taky už neřeším BF1. Prostě to pro mě není WW1 hra a jsem s tím spokojený. *15*
      • Já jsem tady nekomentoval hru, ale způsob, jakým se dělá herní žurnalistika. Kdyby to bylo o jakékoliv jiné hře, tak napíšu to samé. Což jsem ostatně už v minulosti dělal. Nebo nějak záleží na tom, jestli se bezobsažnou vatou obalí video o Kingdom Come nebo třeba BF1? Je to přece úplně jedno.
        • Magister_Peditum
          Jistě, proto snad u každého článku ke KC máš nějaký komentář o chybějících dětech. To je taky součástí tématu. *15*
          • To není pravda a jde to snadno ověřit. Resp. ukaž mi u posledních 10+ článků o KC, že jsem psal něco o dětech. Neukážeš, protože nepíšu. Vyjádřil jsem se k tomu kdysi asi pod dvěma články. Důrazně, protože absenci dětí považuju za chybu. Od té doby, pokud si to dobře vybavuju, to téma nikdo znovu neotevřel. Ve skutečnosti ho tady neotevírám ani já, je to jen špílec pro pamětníky. *4*

            A pořád jsi nevysvětlil, jak to, že dlouhodobě upozorňuju na to způsob, jakým se dělá herní žurnalistika, souvisí s tím, že - podle tebe - nemám rád Kingdom Come. Když se tady uměle honila návštěvnost a příjmy z reklamy jednotlivými teasery na SPECIAL z Fallout 4, tak jsem tam psal úplně to samé. To jsem u toho jako myslel na Kingdom Come? Nepřipadá ti samotnýmu, že to nemá vůbec žádnou logiku?
            • Napsal jsi, že řeším děti snad u každého článku o té hře. Což není pravda a každý si to může ověřit. Existuje jedna jediná důstojná cesta, jak z toho ven, a to napsat "Jo, máš pravdu, omlouvám se, nenapsal jsem pravdu". A potom je řada nedůstojných způsobů, jak odklánět téma a všelijak se vymlouvat. Mrzí mě, jak ses k tomu postavil, ale co už.
            • Magister_Peditum
              Jenže to není pravda, že bys neřešil absenci dětí, nebo Vávru obecně. Nic proti, máš na to právo. Jen je to otrava. *3*
            • Příště hlavně nepiš něco, co není pravda. Já ti to taky nedělám. Dík.
            • Magister_Peditum
              Jo, aha, tys po mě chtěl nějaké vysvětlení? Ok, příště ti to dám pod ten správný komentář.
  • at ten ceskej dabing udelaj jako placene DLC za 10€

    Pak se uvidi kolik lidi v cesku priati/nepriati
    • neumis napsat priplati ? v obou ti tam chybi "pl"
    • solomon.short
      slysel jsi nekdy v posledni dobe cesky dabing? proc takovou hruzou kazit hru?
      • Každej normální člověk, kterej ještě neni skaženej amerikanizací naší řeči(lidi pod 20 let si bez anglickýho výrazu neuměj ani namazat rohlík máslem) ,by měl stát o českej dabing. Trochu toho vlasteneckýho ducha by neuškodilo.
        • stupidní kecy
        • Jen si tak říkám, který vlastenec by napsal "skaženej", aniž by ho hanba fackovala už jen při té myšlence. *4*
        • jamar28
          No on už taky český dabing zdaleka není to, co býval.
          • KrPa
            Doby ceskeho dabingu operace flashpoint, vietcongu nebo original waru jsou davno pryc.
          • Paulcz
            Co to je k vidění v TV, je to nejlevnější na trhu a všem je to fuk, protože to lidi skousnou a hlavně nemusejí číst titulky. Jsou vlastně šťastní a za ten kýbl reklam navrch asi taky :)

            Pokud se ale někdo angažuje a má pár peněz, není problém, a i třeba neherec může udělat lepší dabing než ty profláklé tváře, kteří hrají spíše sebe než roli, kterou dostali.
            • Talentovaný neherec určitě. Ale kromě herců má málokdo zvládnutou techniku řeči. Herci dneska už možná taky ne. *1*

              Televizní herci nepatří mezi hereckou špičku. Tu tvořej spíš divadelní, špičkoví filmoví. A pak jsou tu studenti. Je to přesně tak, jak píšeš - pokud někdo dobrý dabing zaplatí, výsledek může stát za to. Televizní dabing se jede bez přípravy ze strany herců (a často i štábu), bez studia scénáře, na první "klapku". Ostatně stejně jako soap opery. *7*
        • walltar
          Já CZ dabingy posledních pár let prostě nemůžu slyšet... Ale nevím, zrovna tuhle hru bych možná v Češtině i hrál.
      • jesus. Běž domů, jsi drunk.
  • nevim co s tim ceskym dabingem chteli rict jestli tam bude i kdyz oficialne rikali ze ne nebo chteli udelat radost fanouskum tak dabing udelali jen tohoto jednoho videa
    • walltar
      Podle toho co jsem někde četl, tak je to interní dabing. Dělali si to ve studiu sami.
      • Jj, za DLC se staročeštinou bych si i připlatil
        • To neřikej nahlas.
  • Ales smutny a jeho klasicke zavadejici nadpisy. Chtelo by to napsat ze ty podovizny maji v klastere ve hre a ne ve skutecnem klastere, jak by se z nadpisu mohlo zdat.
    • Rejsek
      Je tam napsané "KK má v SK podobizny...", až tak natvrdlý snad nejsi :-/
      • Stejne se to da chapat i tak ze hra ma podobizny ve skutecnem kostele. Tak natvrdly snad nejsi.
        • Tak natvrdli omi jsou
      • Až tak natvrdlý on je...
    • P.s.
      Jo a church neni klastet ale kostel nebo chram
      • Kostel, chrám se obvykle překládá "temple". No a? Už jsi viděl klášter bez kostela nebo aspoň kaple?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit