Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co na tom, ze ziadne dlc vobec nemuseli byt a mohlo to byt bez cavykov priamo v hre, preco nevytlct trocha marketingoveho kapitalu z dutych hlav
    • Ghost47
      Verze, která jde do distribuce, musí být hotová několik týdnů před vydáním (pak je ještě potřeba vylisovat média, zkompletovat krabice a rozeslat do celého světa). U konzolí přidej ještě pár týdnů na certifikace u Sony a u MS. Dalších x týdnů před tím se už dolaďují jen chyby v kódu a ve skriptech.
      A celou tuhle dobu se tvoji grafici buď můžou škrábat na zadku, nebo vyrábět takováhle mini DLC s novými zbraněmi, brněním a podobně.
    • danny_the_hound
      ...alebo to nemuselo byť absolútne vôbec a všetci blbci, čo teraz nadávajú, by asi spokojne držali hubu. Veď ani v Baldur's Gate 2 nebolo 400 kúzel, ale len 300. A ani v Planescape Torment nebolo 10 spoločníkov, ale len 7. A tých vecí, ktoré sa nedostali do finálnej verzie vo Falloutoch, ale boli po nich stopy v dátových súboroch hry... To aj vtedy sa čertili ľudia, akýže to sú v Bioware a Black Isle vypočítaví hajzli, ktorým sa nechce poriadne makať?
      • black isle mohli byt lenivci, ale nie vypocitavi hajzli ako cdpr, co chcu na "free dlc" vyryzovat marketingovy kapital

        nie zeby bg2 chybali nejake kuzla naviac kedze 90% bolo aj tak uplne nanic *6*
        • danny_the_hound
          A k čomu ti ako bude tých pár účesov v Zaklínačovi *3*

          Nehovoriac o tom, že Bioware a Black Isle samozrejme vypocitavi hajzli boli lebo si dovolili vytvárať kvalitné hry a čo už bolo v tej dobe marketingovo zákernejšie než vytvoriť kvalitnú hru, ktorá sa vďaka tomu bude dobre predávať *3*

          Som dokonca taký odvážny, že poviem, že aj CD Projekt je vlastne hrozne falošný, hnusný, zkazený a zákerný keď si dovoľuje vydať tak dobrú hru ako je Zaklínač. Veď to tí vývojári isto robia len preto, aby predali čo najviac kópií a aby sa o ich hre veľa hovorilo. Keby to boli ozajstní komun... pardon... filantropi ako tunajší súdruhovia diskutujúci, isto by hry vyvíjali len za skivu chleba a každému počestnému proletárovi by jednu kópiu odniesli až do jeho zemljanky a ešte by sa ospravedlnili, že vyrušujú. A samozrejme by z krabíc a z CREDITS odstránili mená všetkých vývojárov a hnusných buržojov podieľajúcich sa na vývoji, aby ani náhodou neboli obvinení z toho, že sa chcú nejako zalíškať ľudu či nebodaj z hry nejako profitovať. Tak právil súdruh Lenin *14*
          • neviem co fetujes, ale vidim, ze to ma grady
            a ked pojdes vecer spat, tak si radsej skontroluj izbu, aby na teba v noci spod postele nevyskocil lenin abo nedaj boze dokonca marx *15*
        • Still
          Co to kecáš? *7*
          • vlastik.plaminek
            Asi si myslí, že když někdo oznámí DLC zadarmo tak se prodá o 3 miliardy víc kopií, protože to naláká lidi na 3 účesy a 2 zbroje, i když normálně by šla hra mimo ně. Prostě účesy a zbroje zadara, kámo, no nekup to.
  • Aneb vyndali jsme 16 věcí ze hry a vydáme je zvlášť a zadarmo a budeme vypadat jako největší dobráci.
    • Aneb nemam na to, stahnu si to, poplivu je a jeste budu na netu vypadat jak nejvetsi bourak.
      • Stahnuto uz mam z ulozto cekam jenom na crack
        • no ty si fakt cisty :D
        • wenceslaus
          Máš sice nick PVC, ale očividně jsi spíš guma. Trochu matoucí...
        • Stahnuty mas maximalne tak dupacky a cekas na mozek.
  • Jako je hezké že to dávají zdarma a CD Projekt je mi velmi sympatické studio, ale 16 DLC?

    Možná jen prohlášení že v budoucnu vyjde několik bezplatných DLC na které se můžou těšit všichni hráči by se mi líbilo mnohem víc.
    Ono i ten pocit když zapnete hru a vyskočí vám "nové free DLC" zvedne podle mého hráčovu náladu lépe, než když si řekne "no bezva teď vyšlo 7 DLC a nic moc v něm nebylo, tak kdy asi vyjde to 8, 9, 10..."

    Ale jak říkám, přístup CD Projektu se mi líbí, vždyť jejich hry mají v normálním balení talik bordelu co jiné ultra drahé "nabušené" limitovky her jiných za které jsou v obchodech schopní chtít sumy přesahující 3.000,-...
  • Mato1987
    Kvalita, aj keď je to len marketingový ťah, kedže sa jedná o dlc, ktoré obsahujú len kozmetické úpravy, ale aj tak sa to cení :)
  • Z toho plyne, že nemá cenu kupovat hned, ale až tam bude vše a dokonce i levnější. *1*
    • presne, oni ted spamují zaklínače 2 na steamu za 2 € v každe akci. to bych si mohl koupit ale tahle hra mne nebaví.
      • to je mi te lito
    • Magister_Peditum
      To je tak u všeho. Počkáš 2-3 roky a budeš to mít za pakatel a určitě to rozběhneš na plný detaily. *15*
  • Za starých dobrých časů bylo slušností vydat hru a potom případně další obsah (ve formě datáče, který skutečně obsahem byl narozdíl od většiny DLC) a ne ohlašovat další obsah ještě před vydáním. Jako OK, je to od CDP pěkný, že nás neždíme jako ostatní firmy, ale zase je to jen laciný trik jak nahnat body u fanoušků *7*
  • Kozy
    Proč 16 proboha? Proč to nevydaj najednou, nadvakrát?
    • species
      Pac si predstav ze se ti libi vlasy z dlc c.4 ale vubec se ti nelibi bradka z dlc c.8. Proc stahovat a "zasirat" si hru vsim kdyz si muzes vybrat. Je to zdarma tak neni co resit.
      • No to by byla opravdu hrůza, jelikož jedny vlasy budou rozhodně zabírat minimálně 4 GB, že? *7* *6*
        • species
          Porad nechapu proc si tahat do PC 30typu vlasu, i kdyby mely po 1kb, kdyz se ti libi jen jedny.
      • Jack1947
        To by byla hrůza, takhle je to aspon pěkně pohromadě no. *3*
  • Tato hra se ke mě dostala poměrně pozdě. Oba díly jsem si pořídil nedávno na Steamu ve velké slevě v rozšířených edicích. Byl jsem k této hře velice skeptický, ale jsem velmi rád, že jsem se pletl a může se v mých očích zařadit vedle velikánů žánru jako Ghotic série nebo TES série. Takže u 3 dílu jsem moc neváhal.
    Že je to jen marketingový tah je nad Slunce jasné, i když moc nechápu, proč si chtějí tímto nesmyslem ubírat na kreditu. DLC jsem nikdy neměl moc v lásce a ani teď se to nezmění. Za nedlouho někdo přijde s DLC "nové cool hlášky pro NPC" nebo "buď jiný, odliš se, kup si DLC tetování na prdel". Už to začíná zacházet do absurdit :)
  • Nějak nechápu to zdůrazňování, že je to pro lidi co si to koupili. Pirát asi težko půjde na jejich officální stránku to stahovat....
    • Ten si pusti svuj neofiko patchovator, a dls se mu sosne v den vydani.
      • Můj point, lidi co to koupí, tak to budou mít, lidi co si to ukradnou to budou mít stejně. *Majitel jako *majitel to oba budou mít.
  • Morraw
    Tak v první řadě super. Jakákoliv jiná velká firma by z vás, za těch 16 DLC, dokázala vytřískat slušné peníze. Pravděpodobně jednou tolik, co za původní hru.
    Všechno ostaní je marketing, což není nic špatného. V dnešní době jde hlavně o to nalákat na předobjednávky. Ale oznámení na mě působní až moc okatě. Možná jako výsměch EA a podobným. Osobně bych byl radši, kdyby oznámili, že za 2 měsíce vyjde nový obsah a obsahovalo by to všech 16 DLC.
    Oznámení DLC před vydáním hry moc nemusím. Ani těch neplacených. Je očividné, že to je většinou hotové, když už jsou i obrázky. Mám radši když jsou ve hře takové věci hned a můžu je začit používat. Ne až po týdnech hraní.
    Raději mam Seasony Passy, kde vím, že po x měsících vyjde větší množství obsahu. Takové novodobé datadisky.

    PS: DLC systém je špatný. Osobně bych byl radši, kdyby CD projekt přišel s něčím novým, aby se inspirovali i ostatní. Nebo vydat hru bez DLC.
    • a cim by hru hypovali po hernych weboch, nemozu dookola kazdy tyzden opakovat, ze nema drm a 99% je uprdle ze ma dajaku technolgiu na vlci kozuch *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit