Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrá hra, hezká grafika a možnost hrát za více národů. Jen mě štve, že se ty kampaně pořád opakujou. V prvním kole se bráníte, potom jdete dobývat, v druhém máte základnu a postupně dobýváte území. A tak to je u všech národu. Co kampaň, to ten samý úkol, akorát z jiného pohledu.
  • Jack1947
    Matchmaking je asi opravdu naprd. 30level , vs 15level... (aspon to řikali v Re-playi.)
  • 5) Obtížnost - tady musím uznat, pro nováčky je to dřina. Proto, nemáte-li hluboko do kapsy, zkuste původní Men of War (za pár šupů) a zkuste si mise. Jednak se tam naučíte základy a jednak ty mise opravdu stojí za to a ukážou vám právě sílu téhle série *3*

    6) Matchmaking (taky automatch) - systém, který bude asi hlavní tahoun MP her, až se spraví optimalizace (snad již brzy). Bude řadit proti sobě hráče se stejnými zkušenostmi. (Mimochodem, oproti AS1 změna - sbírají se zkušenosti, každý hráč má velice detailní statistiky - kill/death ratio jednotek a každý národ, nejlepší/nejhorší jednotky, % vítězství apod... opravdu hodně detailní statistiky)

    7) To ani nemluvím o několika nových jednotkách, novému přebalancování národů a dalších drobnostech, který AS1 už hodně chyběly...

    = Podtrženo sečteno - tahle hra stojí i za těch 20e. AS1 bude brzy mrtvá (Gamespy vypíná postupně servery), má dost nedodělků, chybějící balanc národů, a s podporou jednoho jádra to nikdy nebude takové pokoukání, jako AS2. Samo sebou, jakmile se doladí optimalizace. Proto, chcete-li tuhle hru, doporučuji za sebe. Pokud se vám ještě nezdá její stav, připojte se na Steamu do hlavní skupiny v komunitě a sledujte, kdy se objeví patch, který MP pořeší (měl by již brzy).
  • Trochu doplňujících informací k Assault Squad 2, neb sleduju už nějakou dobu dorum:

    1) Problémy s optimalizací nejsou na straně vývojářů, ale Valve (co vlastní Steam). Jedná se o nějaký problém s IP adresami v MP a způsobuje tak skoro všechny lagy a další problémy. Už se testovala před 2 týdny 8v8 hra přes DirectIP na max rozlišení a fachalo to luxusně. Takže vydržte, už se to řeší a brzo i dořeší *3* Pak bude AS2 opravdu grafické pozlátko oproti AS1.

    2) Autor článku očividně hru moc nehrál - přibyly skiny pro jednotky, do zimy i léta - tzn., oproti AS1 už nebude ani pouštní ani zimní bojiště vypadat divně. A za mě, nové skiny stojí za to *3* Ani nemluvně o nových HD modelech vozidel, hlavně tanků. Třeba takový King Tiger teď vypadá asi nejlíp ze všech ww2 her co sem viděl...

    3) Proč AS "2" ? Přešlo se na nový engine, což přinesl dost práce. Přešlo se z Gamespy na Steam servery - pro malé studio jako je DMS (autoři AS1 a 2) je to kupa práce. Dále se přidal Workshop (tzn. snadná práce s MODy), nahrávání videa během hry, nové ozvučení všechn 5ti národů, atd...

    4) Cena - u tak malého studia jako je DMS, které produkuje opravdu TOP ww2 RTS hry, si myslím, by se nemělo koukat na každou korunu... Jednak protože pracují na dalším titulu z moderní doby a jednak se chystají na vývoj Men of War 2. Nehledě na to, že 20e (a to nepočítám letní slevy) je cena 4 lístků na 2D film... si myslim že ty hodiny zábavy nad AS2 stojí za to...
  • Až nějakýmu vojákovi dáš kulomet .50 cal a pár nábojů do inventáře, tak si tuhle hru zamiluješ *3*
  • Zaprvé, máš si zjistit, co kupuješ. Za druhé, autoři neslibovali 40 novách skirmish misí, ale 15 nových + 25 renovovaných z AS1. Taky je tam nemuseli dávat vůbec že... Ale dali. Je to špatně?

    Dále, 27 euro ? Nepovídej... Jestli vlastníš AS1 a nekecáš, mohl sis to sehnat za 20e. A nebo jestli moc škudlíš a nechceš vývojářům přispět na další vývoj MoW titulů, tak si počkat na slevu, proč ne...

    Pokud ti to připadá málo, tak co je podle tebe CoH2 ? ...
  • To byla ta pouštní žejo ? *3* Jo ta byla super :-)
  • Tak když na to nemá... *15* Asi nějakej lulánek z arkád...
  • VaZqeZ_EU
    Ty snad fakt troluješ nebo co? Ať je hra jaká chce ale mizerná grafika??? LOL...
  • mow jsem jednou zkoušel demo, reknu vám po chvilce to letelo z disku, mizerna grafika a hratelnost overkill. nedelali to nahodou rusove?
  • Dvojku jsem nehrál, ale v jedničce funguje systém skupiny. Pokud je jednotka vojáků (max 10) nahuštěná v menším prosotru, respektive nejsou vojáci příliš daleko od sebe funguje distribuce v rámci skupiny, takže už neřešíš, kdo má kolik munice, ale kolik puškových, samopalových a kulometných nábojů máš.
  • Třeba ta popisovaná mise byla fajn, taky mě bavila, jen mě trochu mrzelo, že mám na konci pár vojáků, němci víc než stovku a já je držím zpátky.
  • Zayl
    Já si pamatuju misi za němce, myslím že z jedničky, kde člověk bránil velitelství proti překvapivému výpadu spojenců. Člověk nafasoval jednoho Tigera, pár 88ek na křídlech a pár vojáku... To byl sakra masakr. Na konci mise Tiger střílel už jen z MGčka a to jsem vylootoval celou mapu pro munici.
  • Miserius
    Hral jsem jen puvodni MoW a Red Tide a oboje to jsou naprosto famozni strategie... Kdyz se do toho clovek dostane a pochopi ty jejich pravidla, je to fakt pecka... Doted si pamatuju misi kdy se za Rusko bráníte v továrnách proti postupujícím náckum a musíte vydrzet nez nalozi posledni vlak... Ke konci clovek operoval s 5 vojakama kterejma drzel desitky vojaku a brzdil vozidla... Možnost se "vtělit" do vojáka taky hodně pomáhala... Člověk pak v pauze poletoval po bojišti a sbíral náboje a granáty než přijde další vlna
  • Zayl
    Jak říká kolega, ta obtížnost je do značné míry iluze. AI v kampani má přesně dva módy chování, buď někde stojí a brání, nebo útočí na nějaký bod.

    Je docela škoda, že se s assault squad 2 série nepohnula z místa, protože neznám jinou RTS, která se snaží o jakž takž realistickou balistiku a penetraci projektilů, má direct control, inventáře, cover systém, atakdále. Stačí koupit na steamu jedničku, která teď stojí 3 eura a ošahat si to.
  • Miserius
    Jenže CoH i MoW jsou oboje dobry strategie... *15*
  • ale, zas tak těžké to není, nepřátelé jsou dost tupí a často se skupina AIček zasekne na jednom tvojem vojákovi
  • Zayl
    27 euro za update netcodu, maličko quality of life vylepšení a .... to je vše. Tohle by bylo málo i na DLC.

    Coop který to přidává akorát recykluje mise z kampaně z jedničky. A to beze změny.

    Když jsem to spustil, tak jsem nevěděl, jestli jsem omylem pustil jedničku nebo jestli si ze mě někdo dělá srandu.
  • a pointa??? Ja ich neradim vedla seba, len pisem, co je pre mna osobne zabavnejsie.
  • tomocz
    CoH2 vs. MoW2 = CoD vs. Arma (s trochou nadsázky) :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit