Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Odulin
    Jednička vylepšená všemy směry, za mě spokojenost. Chtělo by to ale kruci aspoň týden nebo raději dva dovolenou, kdo to má všechno stíhat pařit?? DOS II, Shadow of War, South Park, Grand Turismo, Evil Within 2,dojet Cupahead...šichta to bude.
    • species
      Pohoda, kup par lootboxu a mas to dohrany za odpoledne.
  • species
    To ze slecna nemela potrebu kupovat loot boxy neznamena ze neni pru*er ze tam jsou! *16*
    • Fraizer_cz
      když na to nemáš, tak to nekupuj a nebreč
    • Nevim, v singleplayeru to je pak uz jen o lidech, asi by me to trapilo kdybych mel potomka a ten nemel paru o hodnote penez a proste si ty loot boxy kupoval jako na bezicim pasu i když ma mrte casu si to dohrat i bez toho a kvalitněji třeba...
      Kazdopadne pokud jim někdo dobrovolne prispeje tak proc ne.. mohli to třeba popsat jako donation (dotaci) pro další vyvoj :).
      Kazdopadne ja to neobhajuji ale ani mi to asi nevadi, v multiplayeru (resp. v kompetitivním) by asi vadilo.
    • Ano to to presne znamena.
    • Dva prsticky tam strcime jen co se ohrejeme...
      Monetizacni manazer bude mit alespon o jeden argument navic proc se priste na mikrotranskace zase bude moct pritlacit.
      • Jack1947
        Přesně to mě na tom hodně seree, že nějaký obtloustlý saka si na tom honěj *16* *10*

        Na druhou stranu, co oči nevidí to srdce nebolí ale je to hnus kde je férplej když to může kdokoli hned dohrát *7* a upřímě ani bych se nedivil ten grind je tam celkem otravnej.
      • species
        Tak tak :D Krasne receno ^^
  • Morraw
    TL;DR Shadow of Mordor 2.0. Jestli vás bavil první díl, tak NEVÁHEJTE a SoW si kupte. 8/10 je adekvátních. Hra byla podstatně rozšířena ve všech směrech, ikdyž pár menších nedostatků má. Na lootboxy zapomeňte, nejsou vůbec potřeba a tak samo grind. Přečtěte si recenze na steamu a hlavně i ty negativní. Spousta lidí píše, že je hra dobrá, ba skvělá, ale hru přesto nedoporučí, kvůli DLC a lootboxům. Po 50h jsem zhruba v polovině a dobyl jsem jen první pevnost z celkových 5, takže mě minimálně dalších 50h čeká.

    PŘÍBĚH Jestli jste schopni akceptovat základní premisu, tedy že mrtvý hraničář spolu s přízrakem elfského kováře budují armádu orků proti Sauronovi, tak vás ostatní alternativy Lore (převtělující se Odula) nemohou znechutit. Chápu, že se tady připravuje srovnávací článek jako v případě prvního dílu, byť moc nechápu smysl. Autoři mají prostor pro alternativní příběh bez většího narušení Lore. A to říkám jako velký fanoušek LotRa pro kterého je Tolkienovo dílo svaté. Filmečky jsou skvělé, dabing a herci výborní. Talion/Celebrimbor jsou skvělé duo a Celebrimbor opravdu působí jako někdo z dávneho věku, za což může hlavně jeho úžasný dabing. Mise jsou rozmanité, ale úplně nejlepší a hlavně nejvtipnější je část s ologem Bruzem, u kterých jsem se vážně nasmál kvůli jedné postavě, ale nebudu prozrazovat. U při prvním díle jsem si zasteskl, že dalšího dílu se asi nedočkáme a přesto tady je. Ze hry na mě dýchla atmosféra Sillimarillionu a také jsem si vzpomněl na skvělou War in the North. Dostat hru, kdy ještě existoval Númenor nebo světem kráčel Morgoth by bylo opravdu úžasné. Momentálně nám ale musí stačit skvělý SoW a doufat v pokračování.

    SVĚT/GAMEPLAY 5 velkých regionů oproti dvěma mapám v původní hře. Zelený Núrnen, ohnivý Gorgoroth, ledový Seregost a samozřejmě Minas Morgul a Cirith Ungol. V každém z nich je pevnost, kterou lze dobýt, vylepšit a bránit. Menší nedostatek je, že dobývání pevností není tak cool, jak nám bylo prezentováno na prvním videu, ale je spíše o zabírání bodů až po finální střet s Overlordem pevnosti. Spousta vedlejších aktivit s Celebrimborem nebo sbíráním artefaktů, které doplňují příběh. Díky novým skillum je i rychlejší pohyb po mapě a jízdu na Caragorovi, které si můžete i nově vyvolat bude využívat, ptže mapy jsou opravdu velké. Samozřejmě skvělý soubojový systém zůstal, tam ani není potřeba nic měnit. Nově už nemáte pro vybavování jen runy ale přímo celé kusy vybavení od měčů, brnění, pláště až po prsten. K dipozici jsou i legendární sety, které lze několikrát vylepšovat. Takové vylepšení ale odemknete až po splnění výzvy, a to mi příjde zábavnější než jednoduch upgrade za miriam.

    NEMESIS SYSTEM/ONLINE Hlavní hvězda hry a defacto hra ve hře. Totálně jsem se v tom ztratil a chytat orky a připravovat je na válku je prostě hlavní zábava a přednost hry. Kombinace orků je mnohem větší díky právě přidaným Olog-hai, vetší kombinaci traitů a skillů a hlavně díky orčím kmenům, které určují finální vzhled. S Nemesis systémem je i spojena spousta veselých a neveselých příběhů (představení betrayal a iron will mechanik) a každý si tam najde to svoje. Jestli jste hračičkové a budete si chtit postavit armádu snů, tak po pár hodinách píle můžete dojít i k něčemu takovému https://imgur.com/a/3EntM :) Rozšířena byla i funkce online, když můžete jít pomstít jiného hráče nebo zkoušet dobývat pevnosti jiných hráčů. Za tyto aktivity jsou samozřejmě odměny, z kterých se pak dostanete i legendárním orkům. Právě v online vendettách jsem se totálně na několik hodin ztratil.

    LOOTBOXY/MIKROTRANSAKCE Hodně se o nich napovídalo a realita je taková. Když jste offline, tak se k marketu a lootboxu ani nedostanete. Mikrotransakce nejsou potřeba a jsou spíše jen zpestřením. Herní měny ve hře (Miriam) budete mít opravdu spoustu a nebude vědět co s ní. Pár krabic jsem si otevřel, když jsem potřebovat doplnit rychle orky ale i tak jich mám ještě spoustu v záloze a nevím co s nima. Neříkám, že mikrotransakce podporuju, ale nebudu kvůli ni bojkotovat jinak dobrou hru. To je každého volba. A samozřejmě jako i v případě porvního dílu, zase mám chuť si přečíst Sillmarillion.
    • species
      Kamarad je cca na zacatku ctrteho aktu a grind je pry docela peklo.V single playeru.
      • Morraw
        Slyšel jsem o tom, jen jsem se už nedočetl, co přesně lidí grindí.
        • species
          Hele ja nehral ani jednicku takze me ber s rezervou ale pry ve ctvrtem aktu je potreba mit pevnosti s kvalitnimy orky pac uz je tahle mechanika "meta". Takze, jeho slova ne moje, pokud to chcete dohrat priprav se na sakra grind.

          Opet, nic z toho nemam potvrzene, ale verim mzu vic nez recenzentum.
          • Všechno záleží na tom, jestli odměna odpovídá úsilí. Jestli je to podstavený, jako většina mikrotransakčních her, tak né každej tohle po delší době skousne. Málo kdo nemá v hlavě přirozenej smysl pro "podvod", Kdy odměna právě neodpovídá úsilí a člověk se cítí jaksi nesvůj, nebo rovnou jako blbec, ale tu hranici určitě máme každej trochu někde jinde.
    • Morraw
      Nově je i možná volba obtížnost, kterou jsem uvítal, ptže první hra byla dost lehká (Bright Lord DLC přineslo větší výzvu).
      Hraju na Nemesis a s vypnutými ukazateli pro obranu je hra rozhodně zajímavější, ale díky spoustě únikovým skillům zas tak často umírat nebudete. I tak je hra díky vyšší obtížnosti zábavnější a ubít vás dokáže i obyčejný ork.
  • KrPa
    Kdo vubec ted ma prava na LotR a Tolkienovo universum? Byly s tim nejake problemy a jedina mozna hra byla jen LotR Online, ted tu mame dve Middle Earth hry a pritom stale neni mozne koupit ani jednu bitvu o stredozem?
    • Zdárec, long time no see KrPo :)) Práva na hry s příběhem a postavami z jakékoli knihy jsou velmi striktní, v podstatě můžeš udělat jenom hru "inspirovanou" LotRem. Ergo dva Stíny ze středozemě jsou OK, ale příběh o Gandalfovi a Bilbovi je zapovězen. Ale právníci bojují a řekl bych, že touha po penězích tuto uměle vystavěnou bariéru brzy prolomí.
  • Jack1947
    Aha zdá se že na NEMESIS je to více otravné stačilo snížit na normal ahle jde krájet snadno i ten Op skřet.

    Co je humus a že to tam vůbec je *11* *11* Dynamické rozlišení omg jakej tatar tohle vymyslel. Jsem se málem pozvracel ale stačilo snížit na 30% a hle je to ostřejší sice občas to připomíná Shadow of mordor ale na PS2 nechápu jak můžou bejt na High tak vyblité textury když třeba Orčí ksichty jsou povedené. Nemám moc smysl grindit armádu když vás zabije beztak nejakej bezvýznamanej a jsem rád že Lootboxxy nepoznamenali hratelnost. Na driuhou stranu těch 30gb ultra 4k textur je fakt škoda 100GB cvo bude příště 250 ? *7*
  • No, nevim. Za me to moc zabavny neni. Nekoho krouhnu a zas ho nekdo nahradi. Sice nevim proc bych to mel furt dokola dela... pockat. On to rika sam v pribehu - pac to je spravny. :-D Defakto je to nekonecny lootovani.
  • takže ak som si užil pár desiatok hodín v jednotke, dvojka bude prakticky to isté len v ružovom s vylepšenými mechanikami? to je celkom fajn správa. ostáva na whishliste a časom kúpime.

    vďaka za peknú recenziu a teší ma nová krv na games.
  • Je to stejná hra, jako Shadow of Mordor, graficky dokonce horší, než jednička s repetetivním obsahem. Těšil jsem se, ale tohle je zklamání
  • Sr_Lobo
    Za mě spokojenost (45+h) a lootboxy sem měl celou dobu upřímně u hnědele. Super arkáda s fajn soubojákem a jediný co mi vadilo byly nepřeskočitelný intra orčích kapitánů a warchiefů.
    • Jack1947
      To myslím bylo už v1 dílu lol. Stěžovali si na to i v bonus webu... ty popravy byli podobné už v 1dílu taky.
    • Ristoro
      Souhlas. Ty komba co se tam dají sekat jsou brutální. A nemesis systém byl super už v 1čce, tady je fantastický.
      PS: Za mě má Shadow of War nejlepší animace poprav, radost pohledět jak Talion Olog Haiovi usekne ruku, potom nohu a zakončí bodnutím do zad nebo dekapitací.
      • DOTAZ: Nedostavi se velice brzo stereotyp?
        • Ristoro
          To je individuální no. Někoho to může bavit 10 hodin, někoho 50 atd... Já tam mám momentálně 45 hodin a pořád mě to baví. Taky záleží na herním stylu hráče. Někdo mačká jen levé tlačítko, použije 2-3 skilly a občas střelí lukem, to tě pak asi brzo přestane bavit. Já se snažím využívat všechno co mi hra dává na výběr a různě kombinovat, tak možná proto mě to baví déle :).
        • To je extremne subjektivni. Cely ten soubojovy system je pomerne repetitivni, ale to je vetsina her, zalezi jen na tom, jestli te zrovna tento stereotyp bude bavit. Nejlepe si zahraj prvni dil, da se sehanat prakticky zadarmo, to ti udela velmi dobrou predstavu.
  • KronosDeret
    Přátelé hráči, prosím, ikdyž jste fanoušci Lotr nebo SW nekupujte jim to, čím víc na těchhle nechutnostech budou rejžovat tím víc toho budem ve hrách mít. Nakonec nezůstane nic svatý a budem si muset kupovat úkroky stranou a skákání za minipoplatky. Chceš se přikrčit? 5 euro, nový zásobník? 2 éčka.
    • A nebylo by lepší koupit si tu hru a nekupovat si za peníze ty in-game věci? Čistě teoreticky se tím zvětší rozdíl mezi zakoupený kusy hry a počty in-game nákupů. A když se pak podívají do statistik a uvidí, že si sice hru koupilo velké množství lidí, ale za tyto věci zaplatil malý podíl hráčů, třeba se dojdou k závěru že se jim implementace podobných věcí nevyplatí.
      Pravda, oni to budou brát jako pozitivum i když jich prodají pár... ale i tak mi to příjde jako lepší způsob protestu. Proč se ochuzovat o výbornou hru jen kvůli věci, kterou v ní můžu v klidu ignorovat.
      • O tom sa ale bohužiaľ nerozhodne na našom malom trhu, preto príliš nechápem tým odporúčaniam, lebo v konečnom dôsledku rozhodujú predaje niekde inde.
      • KronosDeret
        Ok, to je rozumný argument. Já sem taky koupil nový Deus Ex a pak se zhrozil, že si můžu za prachy koupit skill body a nevyužil jsem to neochuzen o jakýkoliv zážitek... otázka samozřejmě je, jak dlouho to ne nutné zasahování do herních mechanik vydrží ne nutné. Zvlášť u multiplayeru ... představa že si za pár kaček můžu koupit v PUBG bouchačku už na začátek mě vyloženě děsí. Nebo jinak nedostupné dalekohledy nebo extra silnou munici. U WoT mě to taky prudilo, ale ta je aspoň free a neschopovy jsou všechny průbojoný speciály k ničemu když to neumí hrát... ale pořád je to jak utahování palečnice. Ještě to nebolí, ještě to nebolí, ještě to nebolí. *3*
        • Jack1947
          Zrovna Deus ex je hra kde ty skill body ani člověk pořádně nevyužil *4*
        • Hlavně největší problém v tom je překročení té hranice. Už se pomalu smazává rozdíl mezi hazardem a hraním single player hry (u multiplayeru hlavmě případě WG F2P už se dávno smazal). Lidi by si měli uvědomit, že dneska to není nutné, tak si to koupím, je jenom příprava na další změny, aby si hráči zvykli. Prostě pokud hra jenom umožňuje podobné věci dejte vývojářům najevo, že vaše peníze nedostanou. Her vychází mrtě, takže není proč si zoufat pro pár vynechaných.
        • Tak nechci si raději ani představovat, na jaké úrovni to bude za pár let. Když se podívám 15 let zpět a porovnám to s dneškem... tak z toho mám obavy. Bohužel to ale neovlivníme, jelikož vždycky tady budou rozmazlený děcka, co si to u rodičů vydupou. Na ty je to myslím mířené primárně a né jak trvdí oficiální zdroje, že je to pro lidi co u toho nemohou být tak dlouho.
          U mulťáku, pokud budu brát čistě MP hry (jelikož u primárně SP her jej obvykle ignuruji), je to podle mě dost subjektivní. Zrovna třeba u WoT, mě to také štvalo a štve, na druhou stranu jsem si z toho udělal motivaci. Zkrátka jsem chtěl nakopat zadnicim těm zbohatlíkům. *3* A podobně to beru i u jiných her. Zaleží na individuálním přístupu. Ale samozřejmě, až mi nějaká hra dá na začátku zasobník nábojů a oznámí že za zbraň si musím zaplatit, asi už mi žádná motivace vztek nepřebije. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit