Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to jak Rybka řikal v jednou podcastu "socani platej chytrejm lidem, tak to má bejt".
  • SalemCZ
    Můžu se zeptat dá se ještě ty hry nazývat jako plná hra?
    • Ristoro
      Origins určitě. Dal jsem max level a hru na 100% bez jediné mikrotransakce. V podstatě se týkají kosmetických věcí a potom peněz či surovin, které jsem neměl problém za celou hru získat. Takže fakt nechápu ty dementy, kteří to kupují a děkuji jim za to :).
      • a jak je to s tou bonus misi, kterou udajne maji pouze lide co meli pre-order? pokud je to pravda, tak je to jasny vyseknuti z plny hry.
      • SalemCZ
        už to že si kupuješ kosmetický věci stejnak znamená že to neni plná hra. je to 99% hry třeba.
  • Remcejte si co chcete ale tohle je jedinej pravej ukazatel co hráci chtějí. A firmy se neřídí podle diskuzí pod článkama ale podle finančních statistik...neříkám, že je to vždycky správně a občas se to zvrtne ...ale několikrát mě hra bavila tolik, že jsem byl rád že si můžu přikoupit season pass a u hry strávit dalších pár hodin dál. A když už mé nebaví tak už mě nic nepřesvědčí do ní dál investovat.
    • Jasne a pak chodej brecet jaky sou ty hraci svine, ze jim metacritics vychazi 30% a nikdo to nechce hrat.
  • Jack1947
    To je paráda, takže v budoucnu už nebudeme muset hrát hry jen si koupíme " finish game pack" a hra se před náma sama dohraje na libovolnou obtížnost... nejlépe s god modem protože prostě jinak to nejde. Dělá se mi už delší dobu z budoucnosti her šoufl kam jsme se to s¨SAKRA dostali§!!??? *11*
    • Si vezmi že hodně hráčů kupuje
      1) hru,
      2) všechny DLC,
      3) ''vylepšení''
      4) cheaty
      5) podpoří streamera který tu hru hraje,,,

      ať mi někdo řekne že peníze si dokáže vydělat pouze moudrý a šikovný člověk,
      když je má i tato verbež,,,
      co je na to vtipné ? že já v práci skoro bydlím :)) a jsem někdy rád že mám aspoň na první bod a to koupit tu základní hru ....
      • Vůbec nechápu na co narážíš.
        Lidi co si umí vydělat víc peněz než ty jsou verbež?
        Třeba ta verbež vydělává tolik, že ji nějaké směšné částky za DLC nebo placené balíčky prostě nemusí zajímat.
        Když jsou oni verbež co jsi potom ty. *3*
        • Jack1947
          To je dnešní doba, stačí se nebát dělat ze sebe před kamerou super imbecila. Nějakej ten subscriber si cestu najde za to třeba na zábavné- zajímavé povídání tak to je už těžší.
      • Jack1947
        Počkej ale to že ty "v práci skoro bydlíš"ještě neznamená že to tak má více lidí

        Jinak souhlas to je hnus DLC to začlo a nevím už ani nehci myslet čím to skončí. Upřímě bych si koupil jen asi zlomek her co by za něco stáli. Možná více v indie sféře.
        • Skončí to tím že hráč bude mít na hlavě helmu, bude v prázdné lokaci a bude nakupovat stromy, kameny, baráky, a chudáci co si koupí jenom nějakou základní hru se budou moci k ním připojit :))

          Mikrotransakce, helmy, každá druhá hra online, kdo ví :))
          Nejhorší na tom je že Ubisoft má pravdu, vydá hru a ta překoná v prodeji všechny ostatní hry které tento trend nevedou, takže to nakonec zavede každé studio, i tvoje Indie hry, neboť nikdo nedělá zadarmo a ani zadarmo nepodniká ...

          btw jinak v práci ''nebydlím'' nemám nízký plat, ( i když ) brát 2x tolik bych se nezlobil :)
  • Když jsou lidi ochotný poslat prachy nějakému casual blbečkovi na streamu,, tak poslat prachy za svojí hru je už minimum kam ty prachy můžou vrazit,,

    prostě jsou lidi co mají kromě her X dalších koníčků a starostí, a pak je další skupina která žije jenom hrami, těm těžko vysvětlíte, že koupit červenou čepici do hry je blbost, když on kromě té hry nemá pro co žít,, 10 hodin denně hraje, 7 spí a dalších 7 kouká na stream jiných no-Liferů,
    • Chceš tedy tvrdit, že tvá existence je lepší?
      Že pracovat, hrát hry a spát, je lepší než hrát, koukat na stream a spát?
      Nejlepší by bylo kdyby jsi pracoval jako telefonní reklamní agent, to by byla sranda. *4*
      • jamar28
        Sranda je, že tyhle kecy o noliferech se objevují zrovna na herním webu. *1*
  • Lidi si to dělají sami, kdyby tyhle hry nekupovali tak tohle zlo nebylo.
  • Krescz
    Pamatujete ty časy kdy jste si koupili hru na disku a jen hráli a dokoupit jste si mohli maximálně datáč? #oldtimes #icrieveritim #fuknewgenerationofplayers
    • JamesFaith
      Časy před prvním placeným DLC?

      Přiznám se, že rok 1996 už si moc nepamatuji.

      Edit: Dávejte si minusy, jak chcete, ale to je rok, kdy vyšlo první placené DLC, takže ta "fuknewgenerationofplayers" už tu je dvacet let.
      • Úžasný wikipediajitsu, pane neckbeard, ale jde o to, kdy začal DLC bejt problém, ne o první úchylnej pokus.
        • JamesFaith
          DLC začala být "problém", když si jich díky Steamu a dalším klientům všimli i lidé, kteří nikdy nechodili na stránky jednotlivých vydavatelů, kde se do té doby dlouhou dobu dala stahovat. Spousta lidí pak objevila Ameriku a z DLC se najednou v diskuzích stal "novodobý" problém.
          • Přístupnost produktu má vliv na prodeje? Wow, kdo že to tu objevil Ameriku?
            • Takže mi chceš říct, že oba tvrdíme to samý a zbytečně tu blekotáme?
            • JamesFaith
              Ale já vím přesně, o čem mluvím.

              Od prvního příspěvku píši, že DLC není nová záležitost, že za problém to začalo být považováno mnohem později a že DLC byla zviditelněna díky klientům jako Steam.

              Nic víc jsem tam nenapsal, ale ty mi tady začínáš podsouvat něco o prodejích, tak se pak nediv, že mám pochybnosti o tvé schopnosti chápat psaný text.
            • Ne, slabší myslitel si ani neuvědomí, o čem píše a pak mlží, aby nevypadal hloupě a pak má ještě tu drzost se stavit piedestal. Ten Edwin v avataru víc než sedí.
            • JamesFaith
              Já psal o vlivu na prodeje?

              Ne, ale uznávám, že jsou to celé čtyři řádky textu, tak se v tom slabší čtenář mohl ztratit a špatně si to vyložit. Příště se kvůlli tobě pokusím být stručnější.
      • Což je vtipný, protože než se tady sám Krescz odlepil od kačera, tak už dávno vycházelo i call of duty...
  • RIP ....
  • A presne pre toto by mala do hry vstupit regulacia od statov a ochrana spotrebitela. Lebo trh sam o sebe sa nedokaze sam regulovat to je mytus ale len hamouni co najvacsi zisk pri co najmensich nakladoch a to je z principu zle! Taketo hry len od 18 rokov a oznacit ako gambling a obmedzit detom pouzivat kreditky rodicov v takychto hrach pripadne nakazat i kolko rokov by sa musel vydavatel o hru starat udrziavat servery ak chce pridat taketo svinstvo do nej. Stat by mal tvrdo zakrocit proti tymto hochstaplerom!
    • jamar28
      Z tvého komentáře je mi nevolno. Kritika mikrotransakcí je jedna věc (samotnému mi některé vadí), ale volat po nějaké státní regulaci a po tom, aby se úředníci sr*li vývojářům do práce, to už je fakt ubohost.

      Místo toho dětinského dupání bych spíš doporučil zkusit dospět a naučit se toleranci a respektu. Něco se ti nelíbí? Ok, nekupuj si to, odmítni to finančně podporovat. Ale když to někdo vidí jinak, nech ho na pokoji. Podpoř jiné vývojářské studio, nebo začni vyvíjet hry sám. Ale to by bylo moc složité, že ano.

      Ale jo, lidi, volejte po drsných regulacích herního průmyslu. Jen se pak ale moc nedivte, až tím umetete cestičku regulacím, které se vám už moc líbit nebudou. Vám se nelíbí mikrotransakce, nu a někdo zase bude třeba po politicích vyžadovat, aby hry neměly tak násilný a nenávistný obsah. Jo počkat, to už se vlastně děje, jen jim naštěstí nikdo nenaslouchá. Prozatím. Radši v sobě ty SJW tendence potlačte, nebo se to jednou obrátí proti vám. *3*
    • zaty
      Jen to ne. Jakmile stát začne něco regulovat, je to vždy směrem k horšímu. Hráči jsou svéprávní a můžou volit svou peněženkou. Pokud ovšem bude většina takových, kteří si koupí hru s MT s odůvodněním, že ty MT nevyužívají a tedy jim nevadí, tak bude MT jen přibývat. Takže já hru s MT v životě nekoupím a pokud se to dostane do stavu, kdy budou MT ve většině her, prostě přestanu hrát hry.
      • Když je někdo dítě tak podle principu není svéprávní a o tohle tady jde. Pleteš si hrušky a jablka. Nikdo nechce zakazovat tyhle hry, ale pokud jsou ve hře silně gamblingové prvky měl by to být vyznačeno a hra 18+. Zajímavé je že pokud je ve hře nahota, sex či erotika, tak nikdo nekroutí hlavou proč by to mělo být 18+ ale zrvona gambling je o hodně nebezpečnější než nějaké bradavky.
      • Směrem k horšímu pro horní 1%...
  • Tak minimálně u Ubisoftu nevyplývá, že by mikrotransakce byly nějakým tahounem, když do toho patří i DLC a season pass.

    Co bych však docela uvítal, aby gamble aka lootboxy a možnost je nakupovat za reál prachy automaticky zařadili hru do 18+ kategorie.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit