Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdyby raději do přenosných zařízení vymysleli baterii, která neklekne po půl hodině na netu a jednom puštěném dílu seriálu.
  • A jeste by mohli ukazat tu skrin na koleckach, ve ktere se to bude chladit.
    • 5 Wattů zas není tolik :D
  • Paulcz
    Klasickej Tegra marketing, každej novej kousek je minimálně 2x lepší než konkurence a 10x lepší než předchozí verze :D V grafech a dalších prezentačních materiálech se používají numera vycucaná z prstu, pseudotesty, případně dech beroucí tvrzení "vyrovná se PS3, PC, HAL 9000".. prostě bomba :) Tak zase za půl roku jo ? :)
    • Presne, tegra je vzdy uzasa, ale jeji nasazeni pak kulha na obe nohy.
    • svatá pravda
  • Gordar
    Tohle má spotřebu 5 W, to určitě hned do mobilů nebo tabletů nepujde. Už ted to skoro nic nevydrží a tohle by to vycuclo za pár hodin.
  • Ve star treku lidi lítali nadsvětelnou rychlostí, byli schopni uzdravovat pouhým paprskem i těžká ranění, přenášet materiál či živé organismy jen prostřednictvím teleportu, ale mobilní telefony a tablety s současným výkonem si tvůrci star treku představit nedokázali. V tomhle lidstvo překonalo samotné scifi. *4*
    • Star trek přeci není tak starý, už v té době byli náznaky podobných technologií. Zkuste zapátrat po předpovědích 50 - 60 let zpátky většina je úplně mimo..
    • tydus.net/img/tabletsTrek.png
      jo jasny nedokazali
    • no to by som tak uplne netvrdil. Hlasove ovladanie pocitaca na takej urovni ako v Star treku je dnes stale scifi. Vecsina systemov dokaze rozpoznat len zopar jazykov a aj to este musi byt presna vyslovnost a pokial mozno ticho v miestnosti alebo aspon nie ine hlasy/ruchy.
  • tonnymontana
    jsem zvedavej co z toho nakonec bude ale co jsem cetl recenze na nove herni notebooky za 50 klacku tak se to ani neda dat na nohy. Pokud by byla pravda vsechno co pisou tak by se udelala cara a vsechny notebooky se zamerenim na hrani (2x grafika atd) sli do kose. Uprimne si myslim ze realizace bude uplne jina. Fyzika plati pro kazdy cip a prijde mi zvlastni ze tu byl stejny trend nekolik desetileti a najednou by prisel takovej zazrak:) podobnych prohlaseni jsme za zivot cetl az moc. J jsem spise za Vetsi vydrz zarizeni a mensi teplotu. Pdole me jeste dneska vetsina telefonu a tabletu ma ukrutne malou vydrz a to se nebavim o prehravani videa atd.
    • tak ono sa to tu v clanku nespomina ale staci sa trochu pohrabat po internete a podla vsetkeho minmalne ta 64bit verzia Tegrt K1 s Denver jadrom ani nie je, aspon z pociatku, cielena do beznych zariadeni ako skor do automobilov a podobnych veci (niekde som cital ze aj do lietadiel ale netusim ci na avioniku, co mi pride trochu uletene, alebo skor na zobrazovanie do hudov a podobne). Tam zasa tych 5W neni az tak hrozne vela.
      Co sa tyka hier a dohanania vykonu konzol/pc a teda "velkych hier" prave mobilnymi zariadeniami, tak si myslim ze je to hlavne sposobene pomerne dlhym zivotom poslednej generacie konzol Ps3/Xbox360 a tym aj sa ludia naucili na urcity standard grafickeho vystupu ktory neni az tak vysoky oproti tomu co sa povedzme da dnes vytlacit z high end PC a preto sa aj lahsie mobilnemu sektoru tento standard dobieha. A tak isto vyzera ze ten vykonnostny skok pri PS4/XboxOne nebude az tak vyrazny.
      • tonnymontana
        dika za to upresneni kde tento cip bude, souhlasim s tebou ze do letadel se 5w ztrati. Pocitam ze armada uz ma davno absolutne jinou generaci takze civilni sektor aviatika popripade drahe auta zni logicky. Ano konzole nam ten vyvoj trosku ohnuly a zbrzdily to je holej fakt at si kazdy rika co chce. Uvidime jak to nakoénec dopadne i kdyz ja jsem i trosku rad za to pozastaveni diky konzolovemu trhu. Pamatuju na hry ktere bezely jen na strojich za 100klacku. je pravda ze od te doby si v podstate muzeme zahrat vsechno i na stredni tride kdyz ubereme neco z pozadavku grafiky. Kdyz se bavime o tom pokroku me treba zaujal clanek v chipu kde pomoci pajky udelal z grafiky 4 000kc quatro ktere se prodavalo tenkrat kolem 40k. Vyrobci nas casto omezuji zamerne aby se porad prodavalo, takze kdyz nad tim premyslim asi je mozny nejaky vetsi krok mimo herni segment a mimo vladni agentury kde se nedozvime snad pomalu ani nazev:)
  • to Jack - pokračuju tady. Můžeš mít GTX780, ale tearing tam třeba bude. Já se bavím hlavně o tom, jaký neskutečný potenciál tohle má. Zkrátka přenášet obraz z GPU do monitoru 1:1 v podstatě, to může být skutečná revoluce, nehledě na to, že už nebudeš potřebovat 60fps, aby jsi si plynule zahrál ,myslím opravdu plynule a tím pádem, jak jsem psal, nebudeš potřebovat ani tak rychlé GPU, respektive ten výkon co ti najednou "zůstane" navíc se může použít pro další výpočty = lepší grafiku (na stejné kartě) ...
    • Hádáte se o píč*vinách zatím nikdo z vás to nezkusil a kromě marketingových keců nic nevíte stejné jako mantle od amd...
      • No rozhodně toho víme víc jak ty ;)
        • Teorie, teorie, teorie... praxe 0
    • Jack1947
      Jo, oni to asi nejvic vyuziji PROGAMERi kde jim de o kazdy zivotne dulezity obrazek se obavam a tearing (input lag) a jine si dovolit proste nemuzou.
      • Inputlag způsobený monitorem nemusí mít vždy tearing. Tearing je artefakt kdy monitor nestíhá zobrazovat všechny snímky, které grafika produkuje a zobrazuje je smíchaně (potom je to ten tearing), inputlag v monitoru je že monitor je o pár (nebo i o jeden) snímků pozadu s tearingem nebo bez.
        G-sync řeší myslím jen tearing, proč ? protože abys neměl inputlag stačí ti monitor s vysokou zobrazovací frekvencí a grafiku co to zvládne krmit.
        • Tearing neni ani tak sposobeny tym ze by monitor nestihal zobrazovat obraz/signal ktory dostava ale skor tym ze je rozna synchronizacia medzi zobrazovanim obrazu na monitore a jeho generovanim na karte. V podstate keby bol monitor nekonecne rychly tak by tearing nevznikal ale kedze zijeme v realite tak prave gsync by to mal riesit. Ano input lag monitoru sa nezmeni ale obraz bude synchronizovany s grafikou a v podstate na plynuly obraz by uz malo naozaj relane stacit 24-30fps.
      • Naopak nejvíc to využijí obyčejní hráči
  • Lawliet
    Pravda. Baterie jsou stále v plenkách. Vlastně mi příjde, že jsme skoro v době kamenné.
  • Aha, tak to jsou pěkný břídilové když do této doby vyráběli mnohasetwattová monstra s tak obřími rozměry a aktivním chlazením když teda stačí čip 2x2 cm pasivně chlazený *1* To je tak když markeťáka necháte kecat o technologiích, teď se v Nvidii musejí chytat za hlavu jak tenhle trapas zamluvit *1*
  • Hah! To radši Surface Pro 2, než tenhle krám. Jen ať mi ukážou, jak na ARM „můžou vzít prakticky cokoliv, co běží na PC nebo high-end konzoli a spustit to na Tegra“. A pak ať mi ukážou, jak to má hratelný framerate.

    Edit: Ale je fajn, že taky zas píšete o technologii :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit