Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • miky: Fallout série je založená na tom, že si lidé z padesátých let představují, jak bude vypadat budoucnost. Tzn že to dává docela dost široký prostor pro fantazii a potlačení realismu.

    F1/F2 byl skvělí v tom, že právě ty technologický artefakty zůstali netknuté protože žádní lidé na povrchu prostě snad ani nebyli (možná pár nájezdníku, ale u těch mám pocit, že jsou taky z vaultu -> opravte mne jestli se mýlím, nepamatuji si přesně kanon; pak kmeny v Zion national park). Ono taky zásadní rozdíl mezi starými Fallouty a novými je ten, že pustina je fakt pustina (s pár zajímavými místy) v těch starých. Zatímco v nových falloutech to vypadá jako po větším bombardování a většina budov je fakticky netknuta. Vyjímkou je FNV, kde Vegas bylo ochráněno Mr. Housem a velká část zůstala nepoškozená... Joooooooooooooo kdyby Bethesda uměla dělat komplexní a uvěřitelný svět, tak to mohla obhájit třeba protiraketovým deštníkem, který chránil větší města východního pobřeží...
  • Bata a jaja, tak čekám na odkaz, kde si budu moci stáhnout Vámi vytvořený, dokonalý RPG, když Vám tak neuvěřitelně jde jenom na všechno nadávat, fakt jsem velmi zvědav na vaše skvělé a nedostižné výtvory, borci :D :D :D PS: myslím, že tý hrozně špatný Bethesdě nesaháte ne po kotníky, ale nesaháte ani po Bethesďákama vykálený lejna s těma Vašima případnýma výtvorama nebo se pletu co, borci??? :D
  • Vis milasku, vyroba strelnyho prachu patri do davny minulosti myho detstvi, delali sme to celkem bezne. Dreveny uhli vemes z ohniste, ledek seskrabes ze zdi v kravine ... a pro syru si dojdu do nedalekych kopcu. Samo, nema to idealne horive-bouchaci parametry, ale funguje to.

    Zato se vsadim, ze luk ty rozhodne vyrobit nezvladnes, protoze nemas ani paru o tom, jaky drevo na to je potreba.
  • XorxoxTalarius
    A vis o tom ze na takovem poli muzu pestovat dobytek, rekneme dvacet kusu a to mi pokryje spotrebu masa, zhruba pro 10 - 15 lidi na cely rok (bereme zdejsi mirny zemepisny pas). V pripade ze by jsi pestoval brahminy, tak jsi schopen nasytit jeste vic lidi (mleko, vetsi svalova hmota).
    Samozrejme, zde muzeme namitat, ze potrebujeme pestrou stravu, ale v pripade ze tedy pristavime dalsi pole o rozmerech 45x100, pak jsme schopni uzivit ne 20 - 30 lidi, ale 30 - 40 lidi. Samozrejme, ten multiplikator nefunguje takhle porad, ale cim vetsi diverzifikace produkce, tim vice lidi jsme schopni uzivit. A to uz nemluvim o tom ze drubez nepotrebuje tolik prostroru a krmiva, nebo prasata muzes krmit skoro cimkoliv, klidne bandity a z jednoho sto kiloveho prasata jsi schopen udelat i o 50% vic potravy nez to prase vazilo *5*
  • Ano :-)))
  • No vzhledem k tomu, že asi považuješ naraci a příběh za synonymum a stejně tak leveldesign a lokality, tak bych se krotil a šel zagooglit....
  • Z tvyho prispevku primo cisi to, ze ani nevis co je narace a leveldesign. V jakem vesmiru ta hra neni hratelna, to je taky velka zahada.
  • New Wegas sice všichni vychvalují do nebe, ale pro mě osobně to byla spíš ukázka nevyužitého potenciálu. Začátek byl super, připadal jsem si jako ve starých dílech, ale od přehrady už to byla nuda. Konec taky nic moc. Sice lepší než Fallout 3, ale celkově bych tomu dal tak 7/10.
  • Pro lepší představu 45 x 100 m :) A to vážně není moc :)
  • Řekni jedno rpg od těch obsidianovejch diletantu které strčí do kapsy Morrowind... Jinak, řekni jedno rpg co strčí do kapsy i tu původni, stařičkou arénu. Jo ty nic nemáš? Aha...
  • MIKY: Tak, ber to tak, že Fallout je spíš komiksová série, než seriózní sci-fi. Ale máš samozřejmě pravdu, že 200 let od katastrofy by svět vypadal asi jinak - asi tak, jak píšeš. Tohle je spíš něco na způsob The Road, kdy ještě žijí lidé, kteří katastrofu pamatují. Trochu to ruší, ale podle mě ne nějak strašně.
  • Já hraju bez modů, nějak mi přijde, že tam všechno je (oproti např. Oblivionu), navíc si nejsem úplně jistý, co dělají mody s achievementy.
  • Přesně tak, já osobně u Falloutu 4 používám 25 modů (samozřejmě všechny kompatibilní navzájem, ani jeden se s žádným dalším nehádá). Ono u her od Bethesdy počínaje Morowindem už je tak nějak zvykem, že autoři vydají základní hru, a moderská komunita tu hru vyšperkuje jak to jenom jde. Akorát u těch modů z Nexusmods silně doporučuju stahovat je a zprovozňovat přes Nexus mod manager, zprovoznit ručně třeba DEF_UI upravující zobrazování roztříděného inventáře je docela hardcore : ) .

    Mimochodem, člověk občas fakt až žasne, co všechno dokážou modeři udělat, některý ty skripty ... muselo dát šílenou práci je vymyslet a zprovoznit.
  • Fordzy
    Stavění nebylo dokonalé, ale byla to nejzábavnější část hry, což je docela smutné.
  • Fordzy
    Jo, protože Obsidiani narozdíl od Bethesdy umí dělat pořádné RPG.
  • Tim bych si nebyl tak jistej. Ono vyrobit efektivní luk a šípy vyžaduje dost velkou manuální zručnost a ty správný materiály, podobně jako ten prach. Rozhodně je jednodušší vyrobit luk z nějakýho náhodnýho klacku, ale ten je ti k ničemu, pokud teda zrovna nepotřebuješ drbátko na záda.
    A dále 1) moderní serepetičky neměli lidi po většinu času existence střelnýho prachu. 2) Ve Falloutu existuje celá řada organizací, která má přístup jak ke know-how, tak k surovinám. 3) Společnost, která umí vyrobit psycho a jet umí vyrobit i střelnej prach. 4) Výroba munice by byla jedna z prvních věcí, ve který by se každá větší komunita snažila získat nezávislost - jednak kvůli bezpečnosti před různou havětí, jednak taky kvůli případný konkurenci v podobě ostatních lidí. Zkus si jít s lukem proti AKčku. Nebo proti Deathclawovi. 5) Střelný zbraně maj jednu velkou výhodu - dokáže je efektivně používat téměř každej, lukostřelba vyžaduje intenzivní tréning.
    Luky by v týhle nový společnosti měly určitě svoje místo. Hodily by se pro průzkumníky, přepadovky a tak, protože ve správnejch rukách jsou tichý a smrtící. Asi by taky nikdo nekropil krajinu plně automatickou palbou, munice by pravděpodobně skutečně nebyla dost běžná na to, aby si s ní člověk moh dovolit plejtvat. Čekal bych renesanci pušek. Ale hodně bych se divil, kdyby se lidstvo vzdalo střelnejch zbraní, protože výroba prachu dá moc práce. Kdyby to totiž tak bylo, střelný zbraně by se v první řadě nikdy neuchytily.
  • New Vegas k tomu má myslím dost blízko..
  • víš co zkus si to. teď se všemi vymoženostmi moderní civilizace, zkus někde vykopat kus síry, z kravského hnoje získej ledek a vypal nějaké dřevěné uhlí, všechno to semel na jemný prach a smíchej v přesném poměru, stačí jedno kilo střelného prachu. uvidíme jak dlouho to bude trvat nebo jestli to vůbec zvládneš. pravděpodobně bude výrazně jednoduší udělat si z kusu klacku luk a pár šípů
  • To staveni ktery ti pri pulce ohrazeni tvy vesnice vynadalo, ze uz nejde umistit dalsi kus zdi? To staveni, kery neumi to co hry 15let stary = navazat prvek predchozi a prizpusobit ho terenu? Nebo to staveni, ktery ty nekde ve tretim patre vynada, ze vejs jako prej ne?
  • Neblbni, to by museli vratit F1/2 ... oboje sem dohral nekolikrat, pokazdy zcela jinak a pokazdy to byl zazitek. Jedno jako sniper, podruhy jako vypatlana gorila ... jindy zas jako ukecanej corkar ... a pokazdy to skytalo uplne jiny moznosti jak resit danou situaci. Pricemz kazdej bodik ve statistikach byl zatracene znat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit