Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Celkom pekne, hairworks tradične vyzerajú perfektne spolu s animáciou textílie, najviac ma štve, že ten downgrade je fakt masívny...keď si porovnáte ukážku túto s rôznymi nvidia technológiami, ktoré aj tak vo finálnej verzii vôbec nie sú, kuknite tu.https://www.youtube.com/watch?v=3SpPqXdzl7g
    • Lukyz
      Srovnání PS4 vs PC

      https://www.youtube.com/watch?v=1fUGFmmikn4
      • skoda ze na YT videu neni videt rozdil v plynulosti hry 60fps je 60fps!
        • Me tv nelaguje jako monitor,tv me to dopocita.Nove konzole se spolihaj taky na novy zobrazovace,ktery umej dost dobre pomahat konzoli,kdyby konzole byla delana na monitor,tak je uplne jinak postavena.
          • TV dopocitava njnj ze ty mas panasonic s 600Hz *1* *1* *1* at zije marketing a prozradim ti tajemstvi dnesni PC jdou bez problemu pripojit pres HDMI a jeste k tomu dopocitavani musi bejt super pocit z hrani kdyz ti TV dopocita 4 snimky jak bezis stale rovne zatimco ty jsi se otocil :D no jesteze to nepostrehnes
      • Tak jsou tam rozdili,s tou travou,ze je na ps4 mazlejsi,to je tim ze ma dannou malou ostrost,to moje tv doladi funkci v pokrocilim nastaveni zvirazneni detailu na stredni,a zvyrazneni obrysu,taky na stredni.Kdybych to vse dal na vysoky,tak je to ostry jako britva,a bez zubu.A stou strechou to tyto funkce vyresi taky,mam to vyskouseny,jinak na tom pc ta slama byla detailnejsi,ale jak rikam tv tohle umi bezvadne,jinak ty sloupky byli kostrbatejsi.Voda mi prisla lepsi na ps4.Dohled do dalky mi prisel stejny,akorad ps4 tam ma min stromu,ale vice detailni mlhu.Kun na pc ma lepsi hrivu,a to slunce mezi stromy,ale to slunce je individualni,a pro me az prehnany,jako ten zapad slunce u pc,pak je to hrozne cerveny.A jeste v jedny ukazce chybi,ze vpc verzi chybi cervena lod v pristavu,ps4 ji tam ma.Ale jinak pekny srovnani.
        • Sorry,ale ja vic z toho videa nevycet.
        • Jinak mam 50kdl 805b,a ta je na nastaveni obrazu,a grafiky supr tv,snad nej co jsem kdy mel,samsung jde k ledu.pc hracum doporucuji,odezva vse supr,jeste je varianta bez 3d.Vse tak nadherny ,cisty a bez sumu,malem jsem spad na hubu.
      • Kouknul jsem na dostupné benchmarky a brečím - kvůli optimalizaci...

        Tak nějak jsem doufal, že si to na vysoké zahraju i já vzhledem k hw PS4...

        No tak si počkám na slevu, až to poladí všechny zainteresované strany...

        Fail...
        • myslíš tieto ? http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/
          veď to je celkom slušné, treba brať na vedomie, že ultra nastavenia sú nastavenia so zapnutými nvidia gameworks funkciami, preto tie fps aj na titanx karte sú tak mizerné. Ale aj tak je to podľa mňa blbosť.
          Veď hra vyzerá rovnako na ps4 aj PC len s minimálnymi rozdielmi ale s tým že na PC v 1080p to ide na karte drahej ako celé ps4 len o 15 fps viacej ako na ps4ke kde je staručká a šmejdácka amd karta tak to ide na 1080po 30+... O titanx už ani nehovorím, hrať to na 60+ fps na karte za pomaly 1200 ojro tak to je fakt silná káva, tzn. že framerate je len o 20+ fps vyšší...CD projekt pekne poondil celú optimalizáciu.
          • Starucky jsi ty,jak jsem psal,ps4 pouziva jen graficky jadro,konzole zadnou grafickou kartu nema,jinak graficke jadro a gpu je zdilene s 8gb gddr5 pameti,ddr3 ramku ps4 vubec nema.Graficky jadro ma 21 jader,a gddr5 pamet jede na 5500mhz,tak se koukni na jaky frekvenci jedou grafiky od amd na 5500mhz,a dojde ti z jaky grafiky ma graficky jadro ps4.
            • Takze graficke jadro je pouzito z rady amd r9.na 5500mhz
            • Vono se to da lehce poznat u ps4,z jaky graficky karty ma graficke jadro,diky gddr5 pameti,kterou pouzivaj grafarny,a ta je na 5500mhz. *3*
          • Je to hodně zlé...
            Snad z toho něco vykřešou revizemi ovladačů a patchi, jinak to koupím až za rok, dva, ve slevě...
            Fakt mizérie, si dělají prdel, že to nedává 60fps ani s i7 a GTX 970 - to je prostě totálně mimo, asi jako Ubi...
            • nightborne
              Mně to náhodou udělalo vcelku radost, hraju v 1680x1050, takže si pár fps můžu připočíst a evidentně by to teda i moje sípající dýchavičná gtx770 měla na ultra utáhnout na těch baj voko 30fps... což je upřímně lepší, než sem čekal.
            • vypneš hairworks a budeš mať stabilných 60 fps aj ty na gtx 970.
      • nightborne
        Hmm, přišlo mi že textury možná nepatrně detailnější a voda možná nepatrně hezčí na PC, ale kdo si toho bude při hraní všímat, že? Takže jedinej znatelnej rozdíl byla ta Head & Shoulders hříva na koni.
        • Head & Shoulders :D lol. Ináč ty tie minimálne rozdiely takto z youtube videa asi ťažko rozpoznáš kvôli kompresii, lepšie by bolo keby si mal vedľa seba priamo screenshoty grabnuté z hry a tak by bolo rozumnejšie porovnávať.
      • Minimálne resp. takmer žiadne rozdiely. Je to na zaplakanie...
  • hah, ul zase jede bomby, samodoostrovaci tv, technologie budoucnosti, jiz dnes *15* *15* *15*
    • Ul je profík a všechny nás tady svými znalostmi PS4 architektury a funkcemi moderních TV strčí hravě do kapsy. *1*
      To si věděl, že v-sync u monitoru je to samé, jako deep color mode u TV? Kdyby mi to mistr ul neřekl, tak jsem ještě pořád žil v domnění, že to nemá nic společného.
      Takovej on je kádr. *1*
  • Dnes už porovnání grafik AMD vs NVIDIA dávno nejsou o výkonu ale podpoře a inovaci. Jestli má 45 FPS Nvidia nebo 50 AMD bez hairworks je mi skutečně jedno. Ale že má AMD 4 měsíce beta ovladače a ještě k prdu mi jedno není. AMD byla dobrá tak na těžení cryptoměny ve své době, proto se tak rozšířila. Ale kvalitu bych hledal u NVIDIE. Konec konců AMD MANTLE v klidu strčí do kapsy DX12. Tak že zase žádná revoluce. A těch pár efektů co nám na NVIDII pustí, jo proč ne, vždycky když je něco navíc není na škodu. A hlavně mají super podporu.
  • Hnisavec
    ten hairworks je fajn funkcia....mali by to mat už dávno povinne všetky hry, taká blbosť a pridá to i postavám na uveritelnosti.
  • Lukyz
    Tak tohle okusím až při dalším upgradu *1* Celkem bych ocenil, kdyby šlo zapnout podporu Hairworks jen pro Geralta, protože ty vlasy vypadají / vlní se opravdu lépe a většinu hry budu přeci jen koukat na jeho zátylek *4*
    • Údajně to možné je viz tenhle benchmark http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/
      • chápu to teda správně že grafika téměř totožná jako na ps4 a přes 60 fps se dostane pouze titan x ?? co to má sakra bejt ?!
      • Lukyz
        No, já německy umím akorát základní barvy a možná pár nadávek *1*
        Ale pokud je to možné je, tak je to super zpráva. Díky!
        • To jsme na tom stejně :-), ale použil jsem Google překladač, který tvrdí tohle:
          Hairworks lässt sich in drei Stufen regeln: Aus, nur Geralt und komplett an.
          Hairworks lze regulovat ve třech krocích: Off, pouze Geralt a úplně.
      • Podte toho benchmarku by hra mohla nakonec vypadat docela dobře. *4*
        http://www.pcgameshardware.de/commoncfm/comparison/indexb2.cfm?id=125710
  • Jsem,zaslechl,ze sony planuje obdobu,co dela nvidia ve spolupraci ze sony pictures.Ale otazkou je jestli to bude jen pro only on playstation hry,nebo i pro studia z 3 stran.
    • Jestli mas narazku,ze sony ma udelany hw od AMD,to sice ano,ale podle svich predstav a pro svoje vyuziti,nevim jestli do ps4 dava system software sony,nebo AMD.Ja myslim ze sony.Staci kouknout na efekty in famous sekond son,to dat do zaklinace,tak je to masakr.
  • Lukass
    Optimalizace je podle prvnich benchmarku dost sprasena, ale to sem cekal.
    Dvojka byla taky odflakla co se tyka optimalizace.
    Horsi je ze to podle vseho vypada na high hur nez dvojka.
    A rozdil oproti PS4 asi moc nebude, coz povazuju taky za podvod.
    • Taky je trikrat vetsi.A myslim ze na pc to bude supr.Dost o hernim pc uvazuju,ale mam jen 21tis,a na alze nabizi naky herni hp stolni pc za tuto cenu.Teda 21990kc.Ale bojim se,abych nenalitl.
      • no abys nebyl zklamaný, já jsem si stavil a jsem spokojený, ale jen bedna 36 k(včetně win 8.1), a to jsem nedávno před GTA kvůli němu dokupoval SSD za další 3k a to ještě nemám mechaniku páč dneska v době digitální distribuce všeho včetně operačního systému jí nepotřebuješ, ale dneska když máš v makru filmy na bluray za pár šlupek budu dokupovat mechaniku za dalších 1,5K a to jsme na necelých 40-ti jenom za bednu, ale pokud nepotřebuješ hrát všechno na ultra tak za 20 postavíš z AMD komponent
        • samotnou herní bednu sežene bez problémů za 15 000kč. SSD disk 250 GB 2 500 - 3 300kč, Procík i5 s 8GB ram a základkou by voko do 8 000kč se vleze, když nepůjde na alza.cz. Grafiku bych vzal klidně z aukra nějakou GTX 660, ty tam jsou okolo 3 000kč. Case, myš+klavesnice a i kdyby hi-fi věž- to se válí doma každýmu a zdroj třeba 1 200kč.....co se zvuku týče - než nějaký plastový chrastítka 5+1 do 2 000kč a méně, raději klasickou hi-fi z 90. let s reprákama ve dřevě - zase je toho plný aukro a zvuk ( když pomineme prostorový rozložení ) o několik tříd lepší. Okolo 15 000kč se dá určitě postavit PC, které bude stíhat současné hry na medium/high nastavení - a to přece většině lidí stačí :)
          • Hele já za ty prachy sehnal od geniuse 5+1 ve dřevě(opravdu dřevo ne jenom plast s potiskem) a hraje to za ty peníze skvěle, sám jsem tomu nevěřil, akorát jsem k tomu musel dokupovat 2 redukce cinch/jack aby to hrálo prostorově, ale za ty prachy... Brácha má u nový věže starý repro od Tesly z 60 let a samozřejmě že to kvalitativně je někde jinde, ale já chci na hraní radši prostorový zvuk než krystalicky čisté stereo. Jinak většině lidí co stačí medium/high tak seženou na aukru rovnou zánovní mašinu
      • Myslíš ten HP Pavilion 500-306nc ? Jestli jo, tak od něj ruce pryč co nejdál to jde *1* . Prý "herní" sestava a šoupnou tam nepoužitelnou lowendovou grafiku GTX 745 s GDDR3 *7*
        Tyhle sestavy mívají ve většině případů problém s tím, že je jedna (nebo více) komponenta totálně zabíjí (a jiné jsou třeba zbytečně předimenzované). V tomto případě je to především grafika.

        Doporučení: zajdi si na fórum (forum.zive.cz), kde ti poradí. A nebo si ideálně vyber rovnou jednu z doporučených sestav a nech si ji pak u svého prodejce sestavit.
        • Fórum Živě.cz mohu taky doporučit. Sám mám počítač postavený přímo KineCZkem, dostatečně výkonný a absolutně tichý (to byl můj základní požadavek). Lepší počítač s podobně bezproblémovým během a dostatkem výkonu jsem v životě neměl, neviděl, nepoužíval. (Přestože jsem měl v práci sestavu HP v ceně cca 8k eur.) KineCZek ví co dělá.
      • Nekupuj zložené PC, poskladaj si to sám, výjde ťa to lacnejšie a budeš mať aj pc výkonnejší...
    • O akých benchmarkoch tu táraš priateľu? Tu je to snáď samí konfabulátor...
    • drasta
      Mne tvoje komentare nechavaji uplne chladnym.
  • Offtopic Dotaz: Je ve Witcher 3 stejné dabérské obsazení jako v předchozích dílech? Popřípadě, který dabing vám přišel nejlepší? Anglický nebo polský (o českém nemluvě, protože se v dalších dílech nenachází)?

    Ptám se, protože si chci znovu zahrát celou trilogii odzačátku a mít to pokud možno jazykově a hlasově jednotné :)
  • Doporucuji si precist https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/367qav/mark_my_word_if_we_dont_stop_the_nvidia_gameworks/ - pravda o Gameworks, je to neco neuveritelnyho.
    • Downvote? Jako vazne?

      Hry vystavene na Gameworks funguji podstatne hure na AMD kartach, nez na Nvidia i pres to, ze nektere AMD karty jsou podstatne vykonnejsi a dosahuji lepsich vykonu v hrach bez Gameworks, nez nektere karty Nvidia.

      Co je horsi, framework Gameworks je nastaven tak, aby hry jeli hure na starych kartach Nvidia nez na tech novych - duvod si domyslite samy.

      Nvidia v minulosti odmitla poskytnout AMD jakoukoliv cast kodu zahrnujici Gameworks, a herni spolecnosti jsou v tomto ohledu vazany mlcenlivosti, takze v podstate AMD nema jak sladit svoje drivery a optimalizaci se zakladem hry.

      Pokud se vam tohle zda zcela normalni, klidne si me downvotujte.
      • TressFX ti niečo hovorí kamoško? Je to vzájomné ale s tým rozdielom, že takmer všetky nvidia funkcie pri witcher 3 sú viazané na CPU, to znamená, že je úplne jedno či máš kartu od amd alebo nvidie.
    • Tam nejaký trtko s 290x narieka, že mu ide project cars na hovno, to je ale jeho problém že si kúpil šmejdáčku kartu za taký nehorázny peniaz, keby uvažoval, tak by si radšej zaobstaral 970 či 780ti...za tú cenu. Je to hlupák ale hovorí sa, že ak je sprostá hlava tak trpí celé telo. Mimochodom physx vo witcher 3 sú viazané na CPU, to znamená, že aj chamraď s amd kartami si bude môcť užiť hairworks a všelijaké iné efekty. Samozrejme, tí s kartami od nvidie, konkrétne maxwell karty, tí si môžu užiť efekty aj so stabilným a plynulým frameratom.
      • Ty jsi asi snědl šalamouna, viď ?
      • Je videt, ze jsi to necetl.
        • Ale čítal som to, samozrejme nie celé, lebo to je strata času samozrejme, v skratke ide o to, že chaloš sa ojebal keď kúpil šmejdácky hw za vysokú cenu v domnienke že mu pôjde každá hra perfektne, no len sa prerátal a teraz vyplakáva nad rozliatym mliečkom.
          • Samozrejme. Na ukazku toho ze si absolutny hnup ti stacili 2 posty. Najskor nepoznas ani vyznam slova objektivita, zato masturbovanie ega mas expertne naucene. Sice na ludi ako ty je uplna ignoracia riesenie problem nastava, ked taky ako ty urcuju penazenkami co sa bude v buducnu vyrabat, ake firmy budu na vrchole retazca a kam az bude posunuta hranica etiky v prospech prijmov bez nejakej negativnej odozvy a tam uz ten depresivny trend nejde ignorovat a hnup ako ty je plne viditelny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit