Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • solomon.short
    na grafice mi naprosto nezáleží :) pro mě je třeba dodnes nejlepší a nejnávykovější RPG na světě Albion (dohráno asi stokrát)

    fakt díky za tip, podle popisu si myslím, že by mě to mohlo oslovit. I když časová náročnost bude kontraproduktivní, už přeci jen nejsem student s kvantem volného času...
  • Je to ale hodně hardcore hra. Já jí hrál v několika stavech - v době, kdy byla hodně na začátku a pak o dost později. Posun byl obrovský. Zlepšila se grafika, modely i celkově funkčnost hry.

    Začneš v jakémsi intru - tam si ozkoušíš naprosté základy a pak tě to plivne do velkého světa (nečekej grafiku Skyrimu, ale to je snad jasné). Tvým prvním úkolem je najít si svůj flek, případně někoho, kdo ti pomůže. Určitě to chce najít si komunitu, aby si neumřel hlady a žízní (ano, musíš tam jíst a pít). Když máš svůj flek, je na čase se pustit do práce. Musíš sehnat nástroje (základní už máš) a vyrobit si domeček. Na začátku určitě stačí malý, který budeš postupně rozšiřovat, různě zdobit atd. Ve hře se dá samozřejmě pěstovat rostliny včetně stromů. Dají se tam chovat zvířata. Jen si je potřeba dát pozor, aby neutekla.

    Pokud máš nějaké zásoby a náročnost není tak velká, můžeš se vydat na výzkumné cesty (pešky, na koni, na povoze, lodí), nebo dělat třeba úplné blbosti - znám lidi, co si dali za cíl vybudovat umělou horu a tak kopali materiál, vozili ho na kupu a pořád dokola, až měli aspoň kopec. Ano, můžeš tam zcela přetvářet krajinu - kopat doly, vytvářet řeky, kopce, cesty, sázet nové lesy, nebo naopak odlesňovat.
    Ve hře je boj, ale ten mě nebavil a vyhýbal jsem se mu.
    Když tomu dáš nějaký čas a najdeš si komunitu, je možné si založit vlastní vesnici, tu si pořádně opevnit a pak svůj vliv rozšiřovat.
    Hra je ovšem hardcore, jak jsem psal na začátku a pokud se hře nevěnuješ delší dobu, tvé stavby se nakonec rozpadnou a tvůj pozemek bude nabídnut jiným. Tvé výtvory ale může, pokud si dobře vzpomínám, udržovat třeba kamarád.
    Hra je Free to play. Nikdy jsem za to nedal ani korunu a užil jsem si. Ani jsem nezkoumal výhody. Hrál jsem s kolegou, co si platil nějakou furmu členství a nevšiml jsem si, že by byl oproti mě zvýhodněn. Teď jsou tam snad nějaké free a placené servery, to už nevím. Hru z časových důvodů nehraju (je strašně návyková).
  • wenceslaus
    Nebo možná neznáš UO. Rozhodně mi to připadá víc jako ta Ultima, než jako Wurm.
  • solomon.short
    podívám se na to, přiznávám, že vůbec neznám... ale aspoň někdy se ve zdejší diskusi najde příspěvek, který je užitečný. díky ;)
  • toho jsem si ani nevšiml. *1* Fakt hrozný logo.
  • Rozhovor s autorem:
    http://games.tiscali.cz/tv/tea-club-6-martin-mastny-o-novus-inceptio-16731

    Prostě Wurm Online. *1*
  • Logo té hry je nevkusné.

    Dají se tam budovy stavět část po části, nebo se staví jen předdefinované modely?
  • Mno to vypadá zajímavě :) Má někdo vlastní zkušenost?
  • No, myslím, že to hodně vypadá jako Novus Inceptio - česká hra ve vývoji, více zde: https://www.facebook.com/novusinceptio?fref=ts
  • Protože znáš nejspíše jen UO. Je to Wurm, nic jiného. V lepší grafice samozřejmě. Proto to nakonec může být solidní hra. Budu dále sledovat.
  • Každý dnes zná Minecraft. Kdo ale zná Wurm Online?

    Wurm Online, starší než Minecraft ale s pokročilejšími mechanikami a lepší grafikou je dnes pro mnohé naprosto neznámý a to je velká škoda. A teď nově přichází projekty, které byť třeba nevědomky kopírují to, co už dávno je právě ve Wurmu.

    Tato hra jinak vypadá velmi dobře. Jen mě štve, že obrovské zisky mají jen ty průměrné až podprůměrné přesně vypočítané projekty, které ale nemají žádnou přidanou hodnotu, nejsou ničím inovativní a vznikly jen proto, že si velmi dobře spočítali, že se to prodá, v jaké podobě se to prodá atd. Velké firmy nemají žádnou odvahu dělat něco opravdu nového a zbývá to jen na malých týmech. Přitom řada projektů by potřebovala opravdu velké peníze, aby se myšlenky autorů přetavily v realitu. Jenže velké firmy chrlí vesměs jen komerční slátaniny, které jim ovce pořád dokola kupují a herní průmysl je pořád hloupější a hloupější.
  • ma to otrasne UI. uplny hnus
  • BoB.2
    Hodinu se dívat jak chlápek seká úrodu.
  • solomon.short
    *Mně *1*

    a nekamenujte mě, nemyslím to zle.... grammar nazi v důchodu *3*

    edit: lepší a hlavně s humorem, to je fajn :)
  • Teda na to, že je vám sedm píšete skvěle.
  • to je prave problem dnesnich nezavislich mmo.. oni proste chteji byt oldschool a cool.. a nekdy je to prilis cernobile coz trosku muze kazit zabavnost hry.. ale i tak je to dost individuelni.. co se nelibi tobe se jinym libit bude..
  • Pokud někdo hru máte a nemáte se kde realizovat? napište mi na steam, potřebujeme řemeslníky jako sůl,je nám jen 7

    nick:/TLS/Pandapple
  • DeDy
    Shroud of the Avatar
    https://www.shroudoftheavatar.com/

    EDIT: autor Lord British http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Garriott
    Dobře, ještě video: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=vo2_QDNO_V0
  • To by bylo jedině dobře ... stále od stařičké Ultimi čekám, kdy nám nějaké MMO umožní se realizovat po svém tak jako právě ultima. S těmi všemi možnostmi budování/craftingu/úprav co tam byly.
  • wenceslaus
    Mně taky. A je to dobře.

    *slovosled
    *Mně (lepší? :-) )

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit