Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zda se mi to nebo tam za nema v pozadi prosel bajny Drda Junior ?
    • Mart9
      Mě napadl podobný fór, ale hned potom to vystřídal pocit lítosti.
  • Děláte tu jak pominutý z pár převzatých cizích slov. Taky se občas přistihnu při tom že nevím jak se některý výraz dá říct česky když něco popisuju kamarádům nebo kolegům. Když se většinu času pohybujete v anglicky mluvícím prostředí a snažíte se odtamtud čerpat informace a zkušenosti a nehrát si jen na českém písečku tak se vám to prostě čas od času stane. Nemá to absolutně nic společnýho s tím že by člověk neměl rád naši kotlinu nebo nebyl jak se říká vlastenec, situace je taková že u nás málo co pochytíte a tak musíte prostě být mezinárodní - a tam se většinou bez angličtiny nechytnete.
    • MickeyMutant
      "Čas od času" určitě, ale tohle není čas od času. A nikdo netvrdil, že to snad způsobuje nedostatek vlastenectví, možná jenom nedostatek ohledu k jazyku. Když někdo použije tolik patvarů v tak krátkém proslovu, tak si prostě koleduje. Není to nic kriminálního a určitě mu přeju, ať se jim ReNoir povede, ale i v té rozjuchané náladě s angličtinou v hlavě by si mohl uvědomit, že mluví k víc lidem, než doma v kanclu, a že ze sebe v očích mnoha potenciálních zákazníků dělá tak trochu vola.
      • To máš pravdu, spíš mě zajímalo co ten člověk dělá a nějak jsem neřešil jak to prezentuje.
    • tak ty jsi jasnej. Tak podchycuj a vymyslej vymysleny
      • Mno, mě ty věci spíš jen zajímají a co tvořím nikde nepublikuju, neříkám že je to kdovíjak originální ale baví mě něco vytvářet a chtě nechtě je většina návodů na netu v angličtině. Zas tak mladej nejsem abych si myslel že udělám díru do světa svojí tvorbou.
  • Tady je zas chytrolínů.
    Zkuste se sami zamyslet, jestli je snažší říct "networkovat", což každej chápe naprosto jasně, nebo hledat nějaký krkolomný český pojmenování.
    • seznamovat ?
      navazovat kontakty ?

      blbce poznas lehce, pouziva slova jako networkovat....
      • celoush
        Asi se budete divit, ale v některých kruzích jde o již zavedené a používané slovo a rozhodně nebudete jeho používáním za blbce. Možná tak pro hlupáka.
        • to jsme to dopracovali. To neni o hlupacich, to je proste o pudu "jazykove sebezachovy" A tech slov jsem se naucil uz snad 100 diky takovym jako jsi ty. Ale nikdy jsem je sam nepotreboval uzivat.
          • Pokial ma clovek anglictinu ako pracovny jazyk (maily, dokumentacia, kod, ...), co predpokladam ma, tak ho za taketo vyrazy neodsudzujem. Najma ak nemaju presny preklad. Napr. spominany networking je o nadvazovani, udrzovani a rozvijani siete prepojenych kontaktov (primarne pracovnych a primarne neformalnym sposobom). Doslovný preklad sietovanie sa v tomto vyzname pokial viem zatial nepouziva.

            Chapem ale, ze pre cloveka co s tym nie je pravidelne v kontakte to znie asi hrozne.

            Este pikoska, pamatam si ze volakedy myslim jazykovedci chceli zaviest slovensku verziu click (mouse) a malo to byt myslim klepnut. Nastastie sa presadilo v tom case uz zludovene kliknut.
          • Jazykova sebezachova :D.
            Nebyt narodniho obrozeni tak se mame lip, par generaci a vetsinu cesky mluvici populace budou predstavovat cigani.
  • Ty jo, ten chlapik ze Zlina byla na piluli a v hlave mu jeste porad jelo techno z predesle party. Fakt hustej *15*
  • Mart9
    Tak to je hodně výživná diskuse tohle *1* *1* *1*
  • MickeyMutant
    Networkovat, sbírat feedback, pazl platformr, story driven, vytůnili. Jestli mu to zůstane, až se vrátí ze San Francisca do Zlína, tak ho na Moravě jistě vydědí.
    • zlin? to je nekde v polsku?
    • Coffin.Corner
      Na Moravě se nevyděďuje, dostane jednu, dvě přes čuňu a je to... *4*
    • Sr_Lobo
      Anebo se stane přeborníkem v Bullshit Bingu http://www.bullshitbingo.net/cards/bullshit/ :D
  • Paulcz
    "snažím se networkovat"..
    • Sr_Lobo
      Jak se to prosímtě dělá a k čemu to vůbec je ? Rád bych poučil *15*
    • peklo... uz ten minuly typek co zas "publishoval"... taky na facku
  • VaZqeZ_EU
    Falešná "pipka" pod "cool" nápisem "Ocuhnus" s "fake" amerikánským úsměvem..
    Edit: Teď mně napadlo - pro upřesnění: myslím tu v pozadí *15*
    • už by z tebe ta komunistická propaganda taky mohla vyprchat.. *7*
    • podle ceho jsi usoudil, ze je "falesna" a "pipka"? sesty smysl?
      • VaZqeZ_EU
        Přesně tak...
  • "Tak ééé, teda, jakoby..." -Martin Bach 2K15
    • Meznia
      Někdy mi ta frekvence vycpávkovejch slov taky rve uši, i když si s nima občas pomůžu sám. Přitom stačí nesoustředit se na to, co budeš říkat za 10 sekund, ale na to, co říkáš teď.
    • BachÉééééngine 1.0 with Bachglasses supported *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit