Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to je zas bulvární napdis článku co má akorát vyvolat flame proc by se báli pc hráci next genu? next gen = topinkovace budou na urovni dnesniho prumernyho pc. Jediny ceho se teda pc hrac musi bat je ze za dalsi dva roky se zas grafiky bude osekavat protoze ten "next gen" zase nebude stacit pc hardwareu.. . Dlsi veci ktery se MUSI PC hrac bat je jeste vetsi zjednodusovani, ktery uz ted je tak ohromny ze je to smutny . to je ten uzasnej herni next gen.
  • Free to Play model nemusí bejt špatnej pokud se dodrží pravidlo, že kdokoliv se může dostat ke všemu co jde koupit pokud bude dostatečně dlouho hrát, a ti co to chtějí mit hned si to koupí ušetří čas, ale přesto nebudou zvýhodněni oproti hráčům se stejnym gearem. Případně si mohou koupit věci které neovlivňují hru, např nějakou čepičku nebo obarvení oblečení. Např nedávno vydaná střílečka Blacklight: Retribution toto splňuje a řekněmě během 2měsícu můžete mít téměř kompletní gear a jste si rovni s lidma co si ušetřili čas a itemy si koupili, opačný připad je treba Battlefield Play 4 Free, kterej sem začal hrát před rokem a nenašetřil sem si za tu dobu na jedinnou zbraň, typický zástupce Pay 4 Win.
  • Takže si dáme další kolo nadávání na F2P a Crytek v diskuzi?

    Určitě za to můžou konzole! Sice na nich nic free to play není, ale je to špatná věc pro PC a za všechny všechný věco pro PC můžou konzole. PC PCPCOCOLCOPCPCPCPC
    • PS3Hrac
      Já jako hráč konzole taky můžu říct že PC zpomaluje vývoj her na konzole.Já teda nechápu proč všichni nadávají na konzole že brzdí vývoj her když herní PC a konzole vznikly za stejným účelem a ten je vydělat peníze a udělat novou zábavu pro lidi mě je jedno na čem si hru zahraji hlavně že mě bude bavit :)
    • free to play model nemá nic společného s konzolemi, vznikl v Asii pro asijské mmočka
    • Krtecek-GT
      Musím jen souhlasit, všichni vidí v konzolích brzdu ale když jsem se ptal v obchodech, tak všude řekli, že kdyby nebyli konzole, už to mohli dávno zavřít, protože prodeje her na pc jsou nesrovnatelně menší, ku proti prodeji her na konzole. A co za to může, DRM nebo že hraní na konzolích je "pohodlnější, nebo prostě jen to, že na pc si většina lidí hru stáhne z netu a tady pak nadávají na konzolisty jak jim ubližujou a přitom svoji platformu podporují minimálně (přece jen hrát neoriginal na x360 nebo ps3 je pořád složitější než je hrát na pc)??
      • Mahcake
        Jsme na tom holt stejně. Mám doma jak dobrý PC tak i konzole a když řeknu svůj objektivní názor, kterej trošku víc komplimentuje konzole, mínuska jen svištěj. :)
      • kdyby nebyly konzole tak vsichni maji pc a hrajou pc hry
        • Mahcake
          Chtěl jsi říct: "Kdyby nebyly konzole, tak všichni mají PC a hrajou zpirátěný PC hry a tim pádem by se většina vývojářů a sponzorů zaměřila na jinej trh."
          Je to tak? :)
          • nemyslím, že by pirátství bylo bez konzolí nějak vyšší než je teď
            • Krtecek-GT
              Jinak se mi dost líbí jak jsou tady rozdělený tábory na fandy PC nebo konzolí. Nikdy se nezavděčím oběma stranám a to mám doma i konzole i pc, ani proti jedné platformě nic nemám. Ale jakmile se zastanu konzolí, pcčkaři hned řádí a mínuskují :-)
            • Krtecek-GT
              Přesně tak, vývojáři když vydají exkluzivní titul třeba na ps3, např. serie Uncharted tak vydělají daleko víc, než kdyby ji prodávali na pc. Nebo je ještě model, který nesnášíme, a to, že se udělá hra na konzole, vytvoří se zisky a něco málo se ještě utrží po převodu hry na pc (u toho se většinou šetří, takže pak vznikají "těžko" hratelné porty). Asi celkově dnes vydat titul pouze na pc je risk, bez zaběhnutého jména (třeba Diablo 3 se určitě prodalo hodně)..
            • DangerousDave
              Mahcake : možno by bolo o polovicu menej hier ale neboli by tak retardované. A to je podstatnejšie ako kvantita.
            • Mahcake
              Pochopils špatně. Máš pravdu, že pirátství by bylo stejně vysoký jako bez konzolí. Spíše i větší, ale bez konzolí bychom měli víc jako o polovinu míň her. Vývojářům a sponzorům by se nevyplatilo do toho investovat. Ale s konzolema mají jistotu. 85% hráčů si hru koupí kvůli složitému či nemožnému flashi či módu konzole a zisk je na světě. Když vydají hru na PC, tak naopak těch 85% hráčů si hru stáhne a zisk je v nedohlednu.
            • Ano, protože už teď je dost velké.
    • Black_Hand
      na ps3 jsou f2p veci.
      • Tak je to jasný!
        Burn le consoles!
        • Black_Hand
          eh, proc? jen jsem chtel aby si byl trochu fakticky korektni.
  • No ze zrovna neco jako Crysis by melo byt free-to-play? Si nedovedu moc predstavit. Pro me ma model free-to-play jediny vyznam v tom, kdyby pro normalni hrace byla hra fakt komplet zadarmo, bez omezeni, a hru sponzorovali jen ti blazni, co nevedi co s prachama a zplati za nejaky blbosti, co stejne pro hru nepotrebuju. Coz ale takhle urcite nebude a free-to-play uz vylozene smrdi tim principem, ukazme hru radoby zadara, ale nakonec to bude jakesi demo a pro celou hru pak hraci zaplat v souctu mnohem vic, nez by sis ji koupil klasicky v obchode. Zname to...
    • Pokud budou hry financovany blazny, budou designovany pro blazny. Komercni vysoce nakladne hry nikdy nebudou a z principu ani nemohou byt dobre zadarmo. Takhle herni prumysl nefunguje. Chtelo by to trochu racionalniho uvazovani.
      • Chtělo by to trochu inovativního uvažování.
    • lang="cs"vsak Crysis 1 a 2 presne tak fungovala pro drtivou vetsinu to bylo free z warezu a par blaznu co nevedi co s prachama a pro dobry pocit mit v ruce originalni omezujici placku si to koupilo *1*
      • Pár bláznů co nevědí s prachama?? Díky nám sis to vůbec mohl stáhnout, jelikož mi zaplatili tvůrcům k výrobě. Jej si jen další warezák jak zminuješ ...
        • My*
    • Black_Hand
      tak hraj planetside 2 az vyjde. ja o tom taky uvazuju.
      • Jo, to by se mohlo vyzkouset :)
  • F2P, P2W? di do p**e.
    • Lepší je EA zkratka P4F:
      Play for Free
      Pay for Fun
      *1*
  • Black_Hand
    ten Cevat je celkem orisek co? v poslednich dvou zpravach o cryteku mel zkomoleny jmeno. ale ok, jmena Word neopravi :).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit