Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jak už vyplývá ze jména RPG = role-playing game, tj. hra, která ti umožňuje hrát nějakou roli. DS je RPG, protože má třídy (můžes si vybrat roli), můžeš alokovat skilly, máš tam vývoj postavy. Stejně tak je RPG Diablo (svého času jsem si na něm taky ujížděl)
    A, ano, je pravda, že DS si bere hodně z arkád 80. let + do toho přimíchává ty RPG prvky.
    Co je víc hard-core RPG je věc vkusu - někoho víc baví akční souboje a tuzí bossové, někoho lore světa a někoho hrát se se složitými pravidly a statistikami.
  • Ode me mas minus, ze davas DS do RPG her. DS je hra akcni, ktera vychazi z arkad 90 let minuleho stoleti - typickym prikladem je First Samurai. Cely system checkpointu, vcetne respawn nepratel je z tohoto zanru. Dale si bere, ze dana lokace je ukoncena bosem i vcetne tech bilych sten, ktere jej ohranicuji. V arkadach bylo omezeno misto, pro souboj s bosem, ktere neslo opustit.
    Cely pristup hry k soubojum, kde je nutny vetsi skill, nez vyvoj a schopnosti postavy, ktery hrac ziska po opakovani danych useku + nauceni se prislusne strategie niceni bose je prevzata z arkad.
    I z tech arkad je prevzaty pomer mezi bojem = 90% hry a jinymi cinnosti hry=10%, ktere hrace nemaji prilis zatezovat a odvadet od nej - napr. nepodstatne rozhovory s NPC, nebo neexistujici hadanky, kterych vzdy bylo v RPG pozehnane.
    A co se tyce diskuzi, tak ty jsou podobne tem jako po vydani Diabla 1 a 2, kde spousta lam mela pocit, ze jsou cool, protoze konecne hraji RPG, ktere je podle nich nejlepsi. A proto vznikl "novy" balastni pojem "akcni RPG", ktery se predtim pouzival pro RPG, ktere nemely tahovy system souboju.
  • del0
    "ono myslet si ze automaticky mas pravdu"

    Líbí se mi, jak ses chytnul toho "pro dem*nty" a teď se mnou polemizuješ "o pravdě", protože samozřejmě výrok "pro dem*nty" = jednoduchý - může to hrát každý a ne, že ti lidi jsou dem*nti. To se tak říká, flashíku.

    Škoda, že si honěním se za nesmyslama nějak opomněl podstatu debaty, a sice, že LoU je easy casual tunel proti starým střílečkám, o čemž byla řeč v první řadě. Opět se bavíš o HOV*Ě a ublíženě se se mnou snažíš polemizovat o něčem, co nebyla pointa mého postu.

    Ty si taková buranská babka z novinek, co se ulbíženě hádá do krve o ho*nech, jen aby mohla oponovat. A řeknu to ještě jednou. Last of Us je hra, kterou může hrát a dohrát i opička. Máš s tím problém? *15*
  • del0
    Protože srovnávat DS a Witchera 3 je nefér, ale srovnávat AAA hru s indie je fér.
    Stupidity level over 9999.
  • del0
    Bacha na mínuska. Má je proklatě nízko.
  • kdyz uz se tu probiraly prodeje poe, proc souls boys nerikaj, ze cely serie souls dohromady se prodalo jak samotnyho witchera 3? to je lepsi primer nez s indie zalezitosti s naklady odpovídající platum svacinaru v cd projektu
  • Tvoje argumentace je dementnni, ne ze ten dav je dementni. Navíc ty sam tvrdis ze LoU je pro dementy, takze když se nekomu libi něco co vetsine tak je demennt? Vazne většího iddiota nez jsi ty aby pohledal. Trochu soudnosti by nezaskodilo, ono myslet si ze automaticky mas pravdu protože jdes proti proudu nemusi byt vždycky to prave delíku.
  • vaclav.pechacek
    Souhlasím. Taky bych řekl, že kdyby si člověk celou hru zahrál od začátku a White March pro něj byl jen další sada vedlejších úkolů (která ho stojí další peníze, ale pst), tak by to hodnocení asi bylo vyšší. A taky uvidíme, co s tím udělá druhá část datadisku, protože ten příběh evidentně ještě není úplně uzavřený :) Doufám, že to příště bude o něco lepší už jenom proto, že fandím těmhle oldschool hrám, které zřejmě podle některých už vůbec nikoho nezajímají.
  • jj, jedna vlašťovka s 20 různými nicky jaro nedělá :)
  • No, naštěstí zdejší diskutéři ani zdaleka nevystihují složení herního publika. Hodnocení na Steamu a Metacriticu, to potvrzuje. Stejně jako celkový úspěch hry.
  • s pastí s kouzlem Gaze of the Adragan je možné oba draky zabít velmi snadno. Jedna tato past je v Paths.
  • V zime 2016, cize asi taky januar/februar.
  • Nikomu Pillars of Eternity neberu, ale myslím, že hodně jde o to, jestli jste třicátník, který přestal zhruba před 15 lety s hraním. Potom samozřejmě zabřednete do nostalgie a budete mít pocit, že jste se vrátili o 15 let v čase.

    Pokud jste ale třicátník, který hry posledních 15 let kontinuálně hraje (včetně těch, o které se tu pořád dokola hádá smečka trollíků - Dark Souls, Skyrim, Last of Us), může se stát, že budete mít - jako já - pocit, že Pillars jsou prostě krok zpátky, herní model, který byl ve své době odůvodněný technickými možnostmi počítačů, ale dnes už je hraní dál.

    Je tomu podle mě tak hlavně proto, že i systém typu Baldurs Gate se za ta léta vyvinul a přešel do 3D. Knights of the Old Republic, Mass Effect, Dragon Age - to jsou Bioware hry "moderní" doby. Neříkám, že jsou lepší, než Baldurs Gate, ale Bioware a jejich RPG už jsou prostě jinde. Totéž platí o konkurenci - Zaklínač, Elder Scrolls, Risen atd. Mě osobně už prostě moc nebaví, chodit po 2D lese, když ho v tolika hrách mám v 3D.
  • zaty
    To je fakt. Asi každý si občas neodpustí nakrmení nějakého trolla, nebo zatrollování. Nicméně, ty by jsi šel do diskuse k nějaké hře, jejíž žánr vůbec nehraješ a nebaví tě a začal tam vykřikovat, že je tenhle typ her mrtvý a podobné cancy?

    Můžeme se do krve dohádat, jestli je lepší PoE, Divinity nebo Shadowrun ale težko se dá dohadovat o tom, jestli je lepší Dark Sous, Witcher nebo PoE, když se evidentně jedná o extrémně rozdílné hry, které spojuje jen to, že jsou RPG.
  • takže jsi to nehrál, nevíš která bije a meleš tu blbosti, připad vyřešen
  • Ale ked sa nad tym zamyslis, taky hnisavec musi mat max 10 rokov... Lebo vies si predstavit, ako dospely chlap pride na toto forum a zacne nadavat na HRU, a hadat sa ze tato hra nie je dobra lebo ju nehram a moje hry su lepsie? ...level kyblicek a lopatka, piskoviste a skolka...

    V ramci datadisku - vie niekto, kedy ma vyjst druha cast? Aby sme nemuseli zacat hrat hru odznova tretikrat... :)
  • nightborne
    =). Ale občas do toho spadnem všichni, jak já, tak ty, tak ostatní publikum =). A není to poněkud osvěžující se po práci pěkně pohádat?
  • nightborne
    Ooooh, to vypadá zajímavě =). Metal Slug jsem přivedl na paškál, protože když se řekne arkádová automatová řežba, automaticky mi vyskočí v hlavě =). Tohle je hra, do který jsem sypal za mlada pětikoruny já =).
  • za 1) uvedomelej troll si nevybira,
    za 2) pokud muze troll spojit dve sve oblibene cinnosti zaroven, tak fofola
  • del0
    Co to meleš? Oh, jasně.

    a) pleteš si gameplay s combatem (každý žánr má gameplay postavený na něčem jiném ty střívko)
    b) srovnáváš knihy s hrama (ale ono to obojí mít text!, lol),
    c) nemáš ponětí o tom, co je RPG (jaké to překvapení, že interakce s NPC může být i o dialozích a ty kupodivu můžou obsahovat text)
    d) neustále ze sebe děláš idiota (výsledek)

    Ale co, anonymita to jistí, že? *15* Dej si radši jiný nick a zkus něco rozumného, tohle už je trapný, protože taková demence se nedá nepoznat. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit