Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ohledně takových her, které si nejspíš nekoupím nebo jen část z nich, tak mi bohatě udělá obrázek třeba AngryJoe. Navíc se u toho i člověk pobaví a složí poklonu, že se do toho musel ponořit a tu hru dohrát. Jako velký fanda Godzilly jsem moc a moc a moc rád, že jsem si tu gamesu nekoupil, protože jestli jste neviděli recenzi na Godzillu od AJ, tak se určitě podívejte.
    Další z herních recenzentů, který ještě za něco dle mého názoru stojí je třeba TotalBiscuit, The Cynical Brit nebo Jesse Cox. Jsou to vesměs vtipní lidé s svým názorem.
    Kdo mě docela začal bavit, tak to je TheLazyPeon, který hraje MMO hry a poslední videa umíral u DarkSouls, takhle podobně hraju hry i já, proto se snažím nemít u sebe nic skleněného. :)
    Hodně povedená dvojice na rozbíjení her je pak BirgirPall s jejich pořadem We Broke, ta vás však nemá ani tak navnadit na hru, jako se jí spíše vyhnout.
    Týpci v čele s Kwebbelkop zase dokážou z minima vytěžit maximum, jen do toho mikrofonu víc řve.
    A u velkých youtuberů?... To je už trochu přes čáru nebo alespoň už mě nesedí valná většina - v čele PewdiePie, Tobuscus, Yogscast, atd. - lidi nebo už spíše týmy lidí, kteří s velkou popularitou musí udělat něco navíc, mnohdy ukrojit z normálního stavu do stavu šílenosti, materiál na psychinu. Dost věřím i těm povídačkám, že dokážou ovlivňovat vývoj her, protože jejich základna jde do miliónů.
    Kdo mě poslední dobou hodně překvapil je Boogie2988, protože jsem narážel jen na videa s jeho vymyšlenou postavou Francise, ale přitom jde o normálního chlapíka, co si prostě jen rád zahraje na pořádného nerda.
    Nutno podotknout nakonec, že žádný z českých letsplayerů mě ještě neoslovil, možná je to tím, že čeština se musí používat správně u recenzí, možná že všichni mají divný hlas nebo prostě jen nesplňují moje požadavky. Vsadím, že polovina toho co jsem napsal, se zase nebude líbit vám, tak by to mělo být - mějte svůj vlastní názor a ne nějakého youtubera...
    • kua, kedy stihas tie hry hrat, ked len cumis na youtube? *8*
  • Mě se morrowind líbí mnohem víc než skyrim. Ten je opět zabitý level scalingem (všechno co najdeš v truhlách si zároveň můžeš koupit v každém krámu, protože oboje škáluje zhruba stejně), je podstatně zjednodušený (ubili kouzla, zbraně, schopnosti, typy nepřátel). Navíc polovina perků je úplně generických. Trochu to vylepšují mody, ale pořád mi tam toho spoustu chybí.
    • Scaling (itemy, potvory) je víceméně problém všech TES her. Je to daň za otevřený svět, kde můžeš jít do jakéhokoliv dungeonu chceš už od začátku hry.
    • Tilwaen
      S tím level scalingem to máš těžké. Když ve hře je, tak to spoustě lidí přijde moc snadné a pitomé; pokud tam není, tak lidi nadávají na backtracking, protože se na jedno místo musí párkrát vrátit, aby tam vše vymlátili. To si nevybereš.

      A nevím, kdo ta kouzla ubil, ale musel to být pořádný silák.
    • Lidi docela zapomněli, že Morrowind měl taky level scalling :-D Jen ne tak agresivní a absurdní jak Oblivion. Tam si an něj lidi vytvořili alergii a od té doby na něj nadávají z principu. :-/
      Ale fakt si nemyslím, že by ve Skyrimu byl level scalling špatně udělaný. Na začátku hry jsem potkával monstra před kterými jsem musel utéct. Na konci jsem dával většinu monstet na jednu ránu. A unikátní zbraně a zbroje šlo najít na předem daných místech vždy - klidně na lvl 1. Vyvážené to měli docela dost v pohodě. Víceméně úplně stejně jak v Morrowindu.
      • flash789
        Ne to nemá smysl, s tim ze v TES hrach je strasne spatny level scalling nic neudelas. To je uz v lidech tak zakorenene ze i když to je z velke casti uplny nesmysl lidi tomu veri i když hru hraji 200 hodin.
        Jedina hra kde to tak bylo a bylo to skutecne prehnane byl Oblivion, ale pouze u vybaveni. většina potvor se obměňovala za silnejsi verzi s postupem hrace, coz není zas tak velky problém. To ze v Oblivionu leveluje treba krysa spolu s hracem je samozrejme uplny nesmyl. U Skyrimu to je tak jak pises, většina nepratel tam ma pevne dany level a dobre vybaveni se dalo najit klidne na levelu 1. Ostatne vybaveni ve Skyrimu spis zavisi na kovarstvi a enchantingu.
  • Veskoslav
    Když už videa ze hry, tak klasické nekomentované walkthrough, kdy občas potřebuji vědět, kam jít, když se zaseknu. Ale tihle pseudoumělci, to je vyloženě tragédie.
    • tak nekomentovane walkthrough je nejvetši prasarna protože ten človek tam nedava nic svyho jen parazituje na hre.
      • Veskoslav
        Maxíčku, jdi spinkat.
      • flash789
        tak když si někdo u toho krkne a zarve fuck, tak tam vlozil něco co obohati nejen jeho ale jistojiste cele lidstvo *7* kam na ty nesmysly chodite...
        • No pravdou ale je, že odehrát celou nějakou kratší hru bez komentáře a třeba bez informací o autorech hry a tak mi nepříjde úplně správné a dobré. Máš hry, které jsou velmi zážitkové a poměrně krátké a kdo je vidí na youtube, ten už je vůbec nemusí hrát, protože viděl naprosto vše. Takové video je v podstatě tím samým, jako by člověk nahrál na youtube celý film - tak trochu na hraně či za hranou pravidel, řekl bych. Ale to je jen můj osobní názor. Minimálně link na zakoupení hry a poděkování autorům by video mělo obsahovat, když už tam není nic jiného než čistý gameplay.
  • jakubc
    Skvělý článek, ovšem drží se trochu zkrátka. Vstříc divákům jde jít totiž mnohem víc i bez zásadního omezení samotného zážitku pro hráče, který diváky nemá. Umí to třeba hra Party Hard a nadcházející česká hra Killing Room, ve kterých diváci mohou do hry letsplayerovi přímo zasahovat. Pokud ale člověk hraje bez diváků, tak se nic neděje a hra funguje, jak má i bez nich. Drobná funkce, ale dokáže dodat interaktivitu mezi diváka a letsplayera.
  • Femto
    Kdosi tady dával tip na tohle týpka a je to fakt týpek :D

    https://www.youtube.com/channel/UCMTqRHg51IVvOtUbwQTRNtA

    Když tak zkuste...
  • Jack1947
    Mor herního průmyslu ještě že - peníze nevládnou tolik herním světem omg.
  • TheGGG
    pár youtuberů sleduju, ale jen když hrajou nějaký totálně stupidní/neznámý/vtipný a nablblý hry, který bych sám nehrál a jen za předpokladu, že k tomu maj nějaký dobrý komentáře... pak se rád zasměju...
  • Clanek jsem sice necetl a jediny letsplaye, na ktery koukam, jsou z amigy a bez komentare, ale nakonec uznavam, ze letsplayeri muzou byt velkym prinosem pro budouci hry, diky tomu obrovskymu feedbacku.
    • Jenze, aby to nakonec neskoncilo tak, ze si budou velke firmy platit vlastni letsplayery jen jako dalsi reklamu.
      • Tak placené recenze už tu dávno jsou. Nic nového. *1*
        • tak, games by mohlo vypravet
          • Blue.Shark
            Pokud už máš na hru vlastní názor, proč si čteš recenze? Když má herní novinář jiný názor, než ty, proč ho hned označuješ za podplaceného? Já nevím...přemýšlíš někdy ty a tobě podobní? Chce to špetku empatie. Najednou zjistíš, že na věci se dá dívat různými pohledy.
            • Blue.Shark
              Pokud názor vyjádříš slušně, nikdy zde takový problém mít nebudeš. Jednoduchá pravidla, ovšem pro někoho přesto příliš složitá.
            • no když ono stačí vyjádřit, že máš opačný názor(že hra je šmíra) a hned tě mažou tak to je pak jasné proč....
          • Je to špatně? Ty jsi ochoten někomu platit za nezávislé recenze a postřehy? Posílal by jsi mu třeba 20-50,- měsíčně? Oddělal by jsi kvůli němu Adblock? Jestli ne, tak drž hubu a krok.
      • No a za čeho myslíš, že mají značnou část zisků aktuální youtubeři?
  • Sry za of topic ale neznate klasicky sach pro android akorat animovany a nejlip nejake fantasy
  • Je mi 40 a natáčím hry na Youtube. Zazil jsem pmdecka, sinclairy, amigy i atari. U pc neni vec, kterou bych neum vyresit, ostatne rozjel jsem vlastni zvukove studio. Zazil jsem celonocni lan party i Atari srazy.
    Nevidim duvod, proc by nekdo nemohl sledovat nekoho jak hraje hru. Naopak, lze si k letsplayerovi vytvorit vztah a sledovat jeho videa, protoze se v nich vyviji nejaky pribeh. Vy chcete byt u toho.
    Ja tyto videa mam rad jako podkres k praci, televizi uz mnoho let nemame. A bavi me vic, nez ty krvaky, co byvaji v televizi.
    Ja sam hru jako takovou beru jako prostredek pro vytvoreni nejakeho zajimaveho dila. Setkavaji se tady ingredience jako dej ve hre, komentar hrace, efekty, hudba, a celkovy zvuk. Napriklad takovy Minecraft je k tomu idealni zalezitost, kde muzete s hracem prozivat zajimave situace, a ano, jen pri pasivnim sledovani, asi jako i serialu v telce.

    Ve svych letech ovsem vidim, ze drtiva vetsina mych vrstevniku to absolutne nechape. Je to skoda, protoze televize vam dava spoustu lzi a ptakovin, misto abyste dali sanci i tomuto moderniho trendu zabavy.
    Muj kanal je pri zajemce zde http://youtube.com/c/mirekpakr
    A nejde o reklamu, pac nemam videa zpoplatnene. Jde o zabavu. Diky a mejte se fajn
    • Jiný pohled skoro stejně starého "herního veterána" (začátek na Atari800, 386, první černobílé Excalibury ještě mám atd.). Televizi mám taky jen na to, aby si děti mohly hrát u konzole nebo koukat na pohádky (já si tam maximálně občas stáhnu film v pořádném rozlišení).
      Nevidím důvod, proč koukat na někoho jak hraje. Proč se koukat, když si to můžu zahrát sám? Proč se připravit o ten zážitek, že něco objevím, získám archievment, něco mě překvapí, že něco udělám podle sebe a jak chci já?
      V podstatě pozorovat streamera je (subjektivně pro mě) stejně tupé a s nulovou interakcí jako sledování seriálů. Pochopím to u mladého člověka co třeba cestuje na intr. Ale sedět u toho doma? Je pravda, že asi nemám až tolik volného času jako zamlada, kdy jsem proseděl u počítače a hrál kde co. A když už ten čas je, tak raději si přímo sám něco zahraju, než abych se jen díval.
      • Jack1947
        "V podstatě pozorovat streamera je (subjektivně pro mě) stejně tupé a s nulovou interakcí jako sledování seriálů"

        Důležité je že jsi napsal to pro

        Protože, to se opravdu srovnávat nedá. Pro všechny. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit