Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mi to pomohlo se rozhodnout, a nelituji, díky *4*
  • U těchto her je problém, že jakmile se zjistí jak ta hra počítá náhody, dovednosti atd.. Tak se najde ideální taktika na různé situace a hotovo.

    To samé jak online hry travian apod.
  • Dobrý článok o zaujímavej hre :)
  • Pravda. S tou psychikou je to dost přehnané.
  • Khanemis
    Inu, těší mě:)
    No u Crusader Kings (předpokládám, že máš na mysli právě ty) mám nějaké poznámky stále, ale to je tím, že mě ta hra (i long-play samotný) tak baví, tam jsou právě tyhle úžasné vlastní příběhy, které se vyloženě hodí pro společné komentování před i za kamerou:) Škoda, že je už u konce, ale jsem zvědavý, co bude následovat.
  • Mart9
    Nervydrásající je v FM každý zápas, proto jsem to přestal hrát.
  • Je nutno si v pvní řadě uvědomit, že Football Manager je všechno jen ne réalné zobrazení fotbalu. *4*
    Faktor psychiky je podle mě až pžíliš velký. Ano, psychika je důležitá, ale neudělá z hráčů zničehonic tým na úrovni pralesní ligy (a naopak) jak se to ve FM často děje(hraju to už nějakej ten pátek).
    Někdy je to k uzoufání, protože o výsledku nerozhoduje taktika ale špatnej hovor před zápasem(jakkoliv se vám ta volba zdá logická a správná).
    Jinak je to v mnoha ohledech to nejlepší na trhu.
  • Je zvláštní vidět někoho kdo je takhle známý třeba z chatu u long-playe. Člověk má pocit, že potkal známého, i když ho nikdy neviděl.
  • jamar28
    To teda, hlavně v CK2 (EU není tak osobní). Někam bych si ty příběhy měl psát. Ještě doteď vzpomínám na geniální a krásnou (měla fakt oba traity a i "profilovka" se povedla) českou královnu Blanku Přemyslovnu, která si v 17 letech nasadila spojenou korunu Českého království (sahajícího až hluboko do Pobaltí) a Byzance a měla konsolidovat teprve nedávno spojená království tak rozdílného charakteru. V říši téměř nulová podpora, několik vzpour na spadnutí, nepřátelé na všech světových stranách včetně neustále dorážejících muslimů a nepříjemně ambiciozního krále Bulharska a Maďarska. Nejen že dokázala všechno ustát, ale během své dlouhé vlády vybojovala křesťanům zpět obrovská území ve svaté zemi a v Sýrii a spojila oddělená území říše skrze západní Balkán.

    Nakonec zemřela, celou říší svorně milovaná, v požehnaném věku více než 80 let. Navěky známá jako Blanka Veliká. *4*
  • Khanemis
    Souhlas, tyhle hry krásně podporují ony (dle strážnického dialektu) emergentní příběhy. Co je na tom nejlepší je to, že to vlastně svou samou podstatou podporuje lidskou představivost - poskytne nám to kulisy a kontext, ale samotné pospojování detailů do soudružného celku je již jen na naší fantazii. O to více se pak s výsledkem ztotožníme, protože je v tom kus z nás:)
  • Tyhlety nenapodobitelné příběhy člověk zažívá kromě FM, CK2 ještě občas i v Total War sérii.

    Třeba jeden takový moment z Medievalu mi utkvěl v paměti: Tehdy jsem poslal svého hlavního generála zpět do jedné klíčové provincie pro nahrazení ztrát a přezbrojení jednotek lepším vybavením. Po 3 tazích jsem chtěl poslat armádu zpět na pochod, když tu ale koukám, že můj generál zmizel!!!
    Po chvilce zběsilého hledání jsem zjistil, že se můj generál samovolně rozhodl přidat ke Křížové Výpravě směřující do samotného centra muslimské říše!! Ta Křížová Výprava byla určena k selhání! A můj 8 hvězdičkový generál právě mířil na jatka společně s ní!
    No jsem měl dělat? Přece nepřijdu o tak cenného generála?!! Veškeré moje plány se rozpadli na prach a musel jsem přesouvat všechny armády, abych podpořil tu sebevražednou výpravu.
  • vaclav.pechacek
    Ne, ve hře to není správně, právě proto, že k tomu dochází už v první sezóně (té, o které píšu v článku), a že k tomu není přidaný zbytek plánované play-off nadstavby. Vývojáři už tuhle chybu uznali na fórech a předpokládám, že je opravená, ale nechtělo se mi kvůli tomu zakládat úplně nový save.
  • fixcz
    Dááááááám dělovou rááááááááánu - jak Milan Škoda... A přestřelím brááááánu - jak Milan Škodááááá...
  • Autor má na začátku jednu velkou chybu. To že se hraje play off o sestup ne správně. Od následující sezóny 2018/2019 to tak bude ve skutečnosti. A Football Manager s tím počítá. Po odehrání prvního ročníku ve hře se tedy systém skutečně změní.
  • milý článoček. ja som za viac podobných. dobre sa to číta ako jednohubka k večeri
  • ale no... občas poteší, keď človek vidí, že chlapci ešte nestratili zápal pre hry :)
  • Vašek by měl zpracovat své longsplaye z Crusader Kings jako historický román.
  • Tohle bych viděl spíš na článek na soukromý blog, ne na web o hrách.
  • Football Manager je jedna z těch her, jako třeba CK2, které tvoří opravdu nenapodobitelné příběhy na které budete dlouho vzpomínat, jako by se opravdu staly. A proto ho mám tak rád.
  • MickeyMutant
    Počítačové hry jsou stejně unikátní formou zábavy jako všechny ostatní formy zábavy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit