Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ženské lovkyně, ježdění na mamutu, kamarád smilodon, zapalování ohňu při kterém přibidou do mého kmene noví vesničeni, naváděná sova s bombami a zabijáckým útokem - takže vlastně pravěký dron. Zbytek přeskinované 4. Cena pc - 1399,- bez MP ... hm scifi cosi jako pravěk a ktomu jednou tak drahé co předchůdce 4 se stejným obsahem. = Naprostá a totální sjačka
    • Co se vám nelíbí looseři pravda ? hlavně běžte souhlasit se zmrderantem kterého tu každý fuckuje kkti !!
  • Magister_Peditum
    Proč v tom klipu z vylodění v Normandii běhají Amíci s Mauserem? (ještě by to mohl být Sprigfield, ale v roce 1944 už se dávno přezbrojilo na Garant) Ale jinak velice povedená reklama. *3*
    • Luckiller
      Nejsi jediný. Ten voják se tomu taky divil *5*
  • naprosto spickovej trailer, na naprosto shitozni hru. ale ten napad, tleskam.
  • pěkne video, konec se mi nelíbí
  • Super trailer na super 3,14covinu...
  • Neviem co si to dal ale musel to byt riadny matros :D
  • Sova na dálkové ovládání. Da best
  • KrPa
    No, já měl za to, že "charge" je povel pro boj na blízko, kdy se nasadí bajonety. Ale v Ubisoftu to vědí asi lépe.
  • Já nějak nevím, ale člověk který něco mál ví o historii, se tomu traileru může jen zasmát...
    • Doplním tedy svůj názor.
      Scifi - nemám co dodat, snad jen že to vypadá slušně a plní to účel.
      2sv.v.- vzhledem k tomu, že asi nejznámějším vloděním v historii (a určitě z 2sv.v.) je Den D, tak nechápu proč tam prší, včetně střelby za běhu.. což se sice ve filmech používá často, ale moc si podobné věci nevybavuji z žádných popisů boje co jsem četl.
      Napoleonské války - útok tak jak je zde předvedený mi připomíná spíš útěk poražené armády..
      Středověk - tady nemám moc co namítnout.
      Pravěk - jeden ze základních lidských pudů, je pud sebezáchovy, tzn vidím šavlozubou šelmu co váží pětkrát tolik co já (jen odhaduji), tak poběžím směrem k ní s kostí v ruce...

      Prostě mi přišlo, že video mohlo být trochu víc reálné a stále si uchovat smysl a funkci. Hra mě příliš nezajímá, ale na povedenou reklamu se pokaždé rád podívám..
      • Bežně nekomunetuju ale tohle už je.... prostě moc i na mě. Nechápu takový trotly jako seš ty, který za každou cenu hledaj realistické podání i v traileru na pitomou hru. To tě fakt nenapadlo, že tím jak se rozeběhne na tu šavlozubou šelmu nechtěli výprávět příběh založený na skutečné události, ale podtrhnout větu že tentokrát to nebude o zbranich, nýbrž o koulích? Je to marketingový heslo a celý video je tak i myšlený. Nejedná se o dokument ba dokonce polovina videa ani neznázorňuje časovou osu do které bude hra zasazená, proč se potom snažit o maximální realističnost? Se uvědom.
        • Pokud jsi četl celý můj komentář, tak na konci je napsáno tohle:
          Prostě mi přišlo, že video mohlo být trochu víc reálné a stále si uchovat smysl a funkci. Hra mě příliš nezajímá, ale na povedenou reklamu se pokaždé rád podívám..

          Pokud do nějaké reklamy nacpu hromadu peněz (a myslím si že jich nebylo málo), tak by nebyl zas takový problém se aspoň pokusit přiblížit realitě.
          Můj první komentář jasně říká že z pohledu HISTORIE je ten klip k zasmání. Ale jak jsem později doplnil na dobrou reklamu se vždy rád podívám...
          • Zrzzek
            Protože reálnější = lepší? Samozřejmě, že to není historicky přesné, ale to ani není účelem. Hlavní je, že voják běží do minulosti (což pozná každý i bez historické akurátnosti) a na konci z něho vypadne hláška.
    • Zkoušíte docente prorážet s nějakou novou historicko-vojenskou teorií, že se vlastně napříč dějinami tak úplně neválčilo a nezabíjelo? Nebo jakou tu akurátnost v tomto případě vlastně hledáte?
      • Magister_Peditum
        Válčilo se a zabíjelo, o tom žádná, jen ne úplně tak, jak je to prezentováno ve videu, ale jeho věrohodnost asi nebyla pro tvůrce až tak zásadní. Svůj účel plní dost dobře.
        • ZvacA
          ne úplně tak, jak je to prezentováno ve videu

          Tady se musím ze zvědavosti zeptat, kde přesně je ta "chyba" v té prezentaci. Nic ofenzivního, dá se tu určitě poukazovat na autentické/neautentické použití výzbroje a výstroje, ale určovat v tom hlavním smyslu tématu nad takto pojatými sekvencemi, které sice chtějí vyvolat nějaký historický dojem, o tom "jak se skutečně válčilo", je podle mého málo dostačující (i tím že my sami jsme nikdy nebyli přímými svědky), aby se dalo s jistotou tvrdit, jak se choval jednotlivec a jak to vlastně mělo teoreticky podle nějakých tehdejších a našich nynějších poznatků být a jak to naopak probíhalo a proběhlo v ostré akci. Chci říct, ten trailer až na ten závěr dle mého neukázal něco, co by se zase tak fatálně muselo vymykat představám vojenské historie a průběhu potyček. Trailer je samozejmě na jednu stranu taková dramatizace, to jo, ale chceme skutečně tvrdit, že třeba ten obraz útoku pěchoty a jízdy proti potenciálním protivníkovým silám a pozicím je něco málo věrohodného, co se tak nedělo a nemohlo podobně stát?
          • Magister_Peditum
            No, ten útok pěchoty a jízdy spíš připomínal úprk z bojiště. Jízda i pěchota té doby útočila v určité formaci. Pěchota navíc rameno na rameni, aby útok na bodák měl nějaký efekt, a navíc na kratší vzdálenost. O tom střelci s kuší snad ani nemluvě, ale jak říkám, tohle se objevuje nejen tady, ale i ve většině "historických" filmů, takže bych z toho vědu nedělal.
            • Magister_Peditum
              Jo 1864 jsem viděl a na evropské poměry slušná produkce (sice tam z chudáka dánského premiéra udělali šíleného nacionalistu a jako snad ve všech skandinávských filmech poslední doby tam musela být i nějaká punk holka. ale OK). *15* Škoda, že tam vůbec nebyla ani zmínka o tom, že vedle Prušáků tam bojovalo proti Dánsku i Rakousko. Bohužel, co se týče zpracování tohoto období, tak pořád máme co dohánět. Takový Gettysburg od Amíků je v tomhle na míle daleko před ostatní konkurencí.
            • Magister_Peditum
              Já netvrdím, že se formace nemohly sem tam rozbít, ale tohle mi prostě přijde, jako scéna z Patriota, kde americká milice rozehnala červenokabátníky hurá halabala útokem. Prostě taková ta scéna na efekt. Dokázal bych to ale pochopit například v situaci, kdy se už útok na bodák povedl a nepřítel se začal v panice stahovat, takže by útok mohl pokračovat tímhle způsobem. Morálka mohla hrát svoji roli, ovšem zpravidla ta strana která se na disciplínu vykašlala, nakonec skončila v tomto období na straně poražených.
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                Tak on Patriot je kapitola sama o sobě a určitě i pro tento trailer tradičně platí, že chtěl především taky zaujmout efektem, ale nebráním se celkově myšlence uvedené výše, že na bojištích mohlo být nakonec všechno možné, třebaže to může být sebevíc překvapující.

                Mimochodem trochu odbočím, ale už si třeba viděl dánskou minisérii 1864 pojednávající o dánsko-německé válce? Určitě by se našly výhrady a sem tam jsou patrný nějaký ty standardizace dnešních filmových produkcí, ale v zobrazených bojových scénách dobře syrový s obstojnou troufám si tvrdit kvalitou. Případně doporučuju.
            • ZvacA
              Ano to je pravda, ale zdá se mi, že tou představou, že boj ve formacích nebo podle soudobých úvah musel být při každém útoku pěkně úhledný, případně dle teoretických pravidel za každou cenu, se příliš uvazujeme a zevšeobecňujeme. Ukázku z kuší s asociací na středověk bych opravdu vynechal, protože je asi nejnevěrohodnější a budu se držet především té scény "napoleonské éry". Nechci tvrdit, že ta urá "epic" scéna, která se v traileru objevila musela být standardem a věřím tomu, že z vojenské teorie i z hlediska stavu a výbavy armád neměla v poli moc valnou hodnotu, zároveň však nevylučuju její historickou existenci. Celá ta scéna se nezdá být nějak tak ahistorická a přepálená. Těžko se věří při případných úvahách o vlivu neudržitelnosti formace v útoku, chaosu a zákonitostem vzniklého bojiště, masovosti nasazených jednotek a útoku proti určitým terénům, že se nemohl objevit takový případ, kdy třeba zoufalou naléhavosti nebo záměrností takto nebyly nasazeny ne úplně předpisově uspořádané formace do rychlejší, hromadnější a chaotičtějí přímé zteče i za cenu její reálné neefektivnosti a zbytečnosti. Scéna v traileru vyvolává dojem, že aktér běží bojištěm dramaticky jak na dráze až do prčic, ale i za cenu toho, že není vidět nepřítel, je těžko určující, kde by měla být ta teoretická vzálenost pro útok.

              Pracuji s tou myšlenkou, že navzdory tomu, co dnes říká a říkala teorie a předpokládaly vojenské příručky, se chování a pohyb po bojištích v ostrých střetech v nekterých případech nemusel tak vyvíjet a naopak se v závislosti na situaci individualizoval a přímý boj a předpoklad bojujících jednotek nemusel probíhat tak striktně jak si myslíme. Není to to, že bych pochyboval nad tenkrát volenou taktikou, spíše ten fakt, že kromě obecných popisů a vyprávění na těch bojištích a co se tam vše skuteně mezi jednotlivci i bojujícími skupinami odehrálo, nikdo z nás nebyl přímým pozorovatelem a účastníkem, což nás dost v tom posouzení a autentickém hodnocení limituje.
  • Jj, je to strašně vtipný, úplně jsem se za břicho popadal. Smutný zase boduje

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit