Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pamatuji, ze vysla nejak tesne po GTA3. Tenkrat to jeste vypadalo ze hry budou porad uzasnejsi a uzasnejsi. Byla to ta stastna doba strmeho rustu, kdy se vyvojari snazili predevsim priblizit realite. Pak nastoupil marketing se svymi kravataky, konzole a hry se zacly prizpusobovat cilove skupine. Diky konzolam se kterymi mohl hrat kazdej imbecil se zacly delat i hry pro imbecily. Skoda.
    Je to videt i na komentari tech dvou. Stezuji si na jizdni model, ktery je na dnesni dobu neakceptovatelny, protoze tupec s gamepadam ma problem se udrzet na silnici. Ja mel v tech casech jeste levny volant a zavod na okruhu jsem vyhral na druhy pokus. Pak jsem se k te epizode casto vracel a zavodil. Bylo mi lito, ze po dohrani cele hry nebyl ten okruh pristupny pro zavodeni. To mne fakt zklamalo.
    • Já jsem vžydcky byl toho názoru, že jízdní model v Mafii je lepší, než ve většině závodních her. Je jednoduchý, ale dost dobře odpovídá dobové konstrukci aut - měkké šasi, tenké pneumatiky, vysoké těžistě, mizerné brzdy, atd. A to platí hlavně pro obyčejná civliní auta. U formulí už ten model viditelně narážel, ale pořád to bylo OK (závodní stroje z 30. let úspěšně ztvárnil málokdo). Takhle má podle mě vypadat arkádový jízdní model. A že se to blbě řídí? No samozřejmě, řízení aut bylo tehdy těžké. To je na tom to dobré.
    • Páni, taky bych chtěl bejt zaslepenej mustard a pořád na fórech brečet, jak je ten herní průmysl k chudáčkům mustardům nefér (zvlášť když pak v dalších diskuzích melou o tom, jak jim tam vychází nejvíc her - mustardi, vyberte si jestli jste teda takoví chudáčci anebo ne).

      Ono to je jednoduchý, firmy viděly, jaký hov*o se na PC prodá a narostly rozpočty her, takže aby se vývoj zplatil, musely se najít další trhy. To je taky důvod, proč na PC vychází totální minimum velkých her, které prodejemi nezávisí na konzolích (poslední zajímavý byl snad Crysis z 07 a pak další díly stejně už na konzolích byly).
      Takové menší doporučení: mustardi, přestaňte warezit, občas nějakou hru kupte a pak možná vám i na ty vaše krabičky jednou zase něco AAA vyjde, co na konzolích nebude.
      Třeba v posledním FC taky nějakej mustard Vávrovi brečel a odpověď jednoduchá. Aby se vývoj zaplatil a ještě se něco vydělalo, tak konzole tam u KC být prostě musí, protože samotní mustardi vývoj prvního a financování dalšího dílu nezaplatí. Taky neznamená, že kdyby nebyly konzole, nějakým zázrakem se tihle lidi přesunou na PCčka a už vůbec to neznamená, že každej bude mít Titan Z.

      Ale jestli chceš mustardí ráj, v Číně konzole kdovíjaký úspěch nemají, takže tam by se ti jistě líbilo, protože hry tam konečně "omezovaný" konzolema nejsou.
    • Myslim že njnj chtěl říct to, co asi všichni víme, že konzole prostě a výrazně zjednodušili nejen ovládání, ale teké mechanismy her. Tak to prostě je, není to nutně špatně. Samozřejmě je škoda, že zasáhly do světa her i graficky a hodně negativně podpořili úpadek klasických RTS strategií, protože najednou všechny ty písmenka a interface byli pro ně tak malé, že se raději vyplatilo celý žánr potlumit. Osobně upřednostnuji gamepad i na PC, ale konzole nejsou v předešlém komentáři o gamepadu, ale o zjednodušování a to prostě přinesli. Bohužel velmi špatně njnj použil místo slova jednoduchost slovo imbecil, to je chyba.
      • ZvacA
        Chudák ta velká PC scéna a komunita. Nechali se převálcovat jinou a podřadnou a zjednodušenou platformou. No tak to asi takoví machři moc nejsme. Klucí, pojďme pobrečet.
        • nic si nepochopil, iq tyq
    • A ještě jedna věc, ta závodní pasáž v Mafii se na gamepadu hraje mnohem lépe než na klávesnici ty imbecile...
    • Imbecil jsi akorát ty, konzole existovaly dříve než ses narodil a dávno před nějakou Mafií ty hlupáku...
      • Paulcz
        a už od té doby měli zhoubný vliv :)
        • konzoly pred sony konkurovali viac commodorom a atari takze to bolo jedno.
    • A imbecilní PCdementi který už dávno měly někde hnít začaly brečet jak je všechno ošklivý a nefér.
      • Prophet
        https://www.youtube.com/watch?v=Yy8MUnlT9Oo
      • Vsichni PCdementi jsou podle tveho prispevku zeny, neni to diskriminacni?
  • mafia vs watch dogs
    https://www.youtube.com/watch?v=S5t0_WVinF8

    Kdo tn nevidel pri vydani watch dogs tak se musi podivat ted. Smutnej dukaz toho ze se hry za 15 let neposunuli ani o milimetr
    • Tož jasné. Že to má asi 12x větší texturu, 20x víc polzgonů atd je fuk *2*
    • Bože, tohle neustálý brečení, jak se hry neposouvaj, jak byly dřív lepší a podobný kecy jsou fakt děsný, ale tak žij si hezky v minulosti. WD prostě bylo vyhajpovaný, lidi od toho čekali třetí příchod Krista a pak byli zklamaný (ale nebyla to rozhodně špatná hra). Nemluvě o tom, že když pak mrkneš na GTA, tak to je jinej level světa ve všem, takže jaký neposouvání...
    • Neni zrovna dva krat rozumne to zovseobecnovat na vsetky hry. Watch Dogs je proste k hovnu. Keby si mi to nepripomenul, tak som na tu hru uz aj zabudol.
  • Mart9
    Sice je to teprve druhý gamesplay, který jsem viděl celý, ale nemůžu chválit. Jako fanoušek Mafie jsem asi dost náročný, ale ukázali jste v podstatě to nejhorší, co šlo. Vždyť Honza od začátku do konce jen jezdil autem a nakonec 3 rozflákal, to je vše. Přitom si stačilo stáhnout savy (nebo si to odehrát) a zahrát 4 ukázkové mise. Těch 40 minut taxikaření bylo naprosto zbytečných a ještě jsem u toho trpěl, protože Honza jezdil jako čuně a vysloveně to neuměl. Prosím o pokračování, lepší pokračování.
    • Je to škoda, tenhle gamesplay byl docela odfláknutý a to si herní klenot jako Mafia nezaslouží.
    • Přimlouvám se *3* I když to jde mimo retro, můžete to pojmout jinak, např. porovnáním se dvojkou.
  • raisen
    To bylo tak krátké *9* Ale bavilo mě to, děkuji za GamesPlay *4*
  • Mafia byla svého času dostupná na Steamu. Poté byla odebrána zřejmě z podnětu 2K. Těžko říci přesně proč, ale zkrátka tam byla. Měl jsem to štěstí jí koupit ještě před stažením.
  • :D když se podíváte na část kde jim hra spadla tak je tam vidět jak si jí "koupili" z uložta :D
    • jnsCZ
      Mafii mám koupenou. Až se vrátím z Německa, pošlu fotku jako důkaz. Jenže jsem ji s sebou zapomněl vzít do redakce, takže to bylo potřeba vyřešit takhle blbě pokoutně (proto také to zdržení na začátku). Sypu popel, sypu.
      • Mart9
        Vlastně jste to udělali pro diváky, aby se nemusel gamesplay rušit, to beru.
    • LOL, dobrý postreh, chcel som si to pozrieť ale po tom čo som si tu prečítal diskusiu ma prešla chuť :D
      Games.cz = piráti a amatéri. Kvalitka *1*
    • Mart9
      Máš pravdu, ale je to spíš smutné než vtipné. Obzvlášť u takové hry.
  • Pánové, to už jsme tak staří? :) Kdo vzpomíná na to, jak Suchánek hrál tuhle Mafii v Game Page?
    • VortexCZ
      To jako fakt? Tak to chci vidět. *5*
      • No, jasne. Prisel jim tam nejaky host a ten hral v ty dobe nejakou novinku. Pamatuju si na Suchanka, jak rikal, ze jeho syn je ten tezkej pirat silnic, co nedodrzuje predpisy a on, ze stoji na kazdy cerveny nebo neco v tom smyslu. Ja teda musim rict, ze jsem se taky snazil dodrzovat predpisy.
  • jinak jen takovy detail 32:23 si všimnete v pozadí vystupuje chlápek z auta a zrazí ho auto
  • Mimochodom Mafia na Steame bola. Pamatam si, ze som ju tam raz v akcii kupoval, ale teraz uz z ponuky zmizla, zrejme ju z nejakeho dovodu stiahli, neviem, ale v kniznici mam aj prvu Mafiu.
  • A já se těšil na Posla Smrti...
    • Thorar
      Já taky, ale snad to jen posunuli na jindy, nezrušili.
      • jnsCZ
        Posel bude příští týden
        • Thorar
          Tak super, jsem asi jeden z mála koho Mafia minula a těšil jsem se na Posla :-) Ale samozřejmě jsem se koukal :-)
        • co takhle hrát aspoň dvě hoďky vzhledem k tomu že to je adventura :) a bylo by super kdybyste nějak dopředu mohli zjistit a pak říct na kameru co dnes dělají tvůrci a proč přesně skončili - nemohl jsem nic solidního vygooglovat, předem dík :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit