Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zaty
    Sice cecky často cucám i teď, ale v době, kdy DF vyšel jsem je po dlouhé době začal opět cucat (16 let), ale i jako milovník RPG musím říct, že ta hra byla odpad. Prvotní nadšení z obrovského světa, vystřídalo rozčarování z nudných generických questů a vlastně generického všeho.
  • haha michal to rekl za me :D
  • Proč rozehrával? – mno... jinak by každej pátek mohli hrát dokola pořát jednu a tu samou hru. *4*
  • jnsCZ
    Ono by jinak tohle video nejspíš nevzniklo ;)
  • ultímátní RPGčko z 90tek co vzít na pustý ostrov? Nejspíš Wizardry 7. Ale 90tky byla zlatá léta RPG žánru. Tenkrát RPGčka tvořila skupina lidí, co hrála stolní RPG, a tvořila ji pro skupinu nerdů, co měli přístup k hrám, takže ty hry byly promyšlenější, složitější, obtížnější a mnohem hlubší než většina dnešního šrotu typu MEA, Horizon zero dawn atd.
  • Prislo mi docela vtipny jak Honza rika, ze kdyby si mel vybrat RPGcko z 90-tek, tak Daggerfall by to nejspis nebyl... no jo, ale tak proc ho vlastne rozehraval? :)
  • Tezko to pochopi nekdo, kdo v te dobe cucal cecky.
  • atmosféra? Kde? Ta rovina bez ničeho? Kdyby vyšlo něco takhle generického v současnosti, tak to bude dostávat trojky, jenom nostalgie tohle drží nad vodou.

    Opravdová TES započala s Morrowindem.
  • a ma to vubec smysl, napr. Skyblivion a Skywind vypadaji, ze jsou v nedohlednu a buhvi jestli dopadnou. A jak to dopadne asi s timto pocinem?
  • Tak to udelej, bude klid.
  • Ve sve dobe jedna z nejlepsich her, ktere se daly hrat. Zejmena vynikajici atmosfera, hudba, zvuk, propracovanost - no proste ty aspekty, ktere se dneska uz ve hrach delat neumi.
  • Souhlasím s Pavlem. Zlatej Skyrim, tohle dneska hrát, tak si budu muset vypíchnout oči.
  • tak urcite, je to uplne jinej koncept

    ale na daggerfall nikdy nezapomenu, ten pocit ztracenosti v temer nekonecnym svete

    jediny, co me krome bugu, stvalo, ze kdyz se nedokoncil dungeon a vylezlo se, tak se vygeneroval pri dalsi navsteve znova, neslo se teda do nich vracet
  • ucho
    tohle byla parádní věc. ta atmosféra byla skvělá, hlavně zimní prostředí (hudba + zvuky kroků ve sněhu). mělo to své kouzlo. jen teda některé ty dungeony byly brutální a naprosto psycho. no ty bugy v nich byly taky brutální.
    nad tou hrou jsem strávil tunu hodin, dost věcí tam bylo fakt dobře udělaných, ale teda přiznávám, že jsem hru nikdy nedohrál, přestože jsem do hry pronikl hodně a všechny věci jsem měl v malíku (silná postava, perfektní výzbroj, machr přes kouzla nezbytná pro přežití - bez teleportu se ty dungeony fakt nedaly :) )
  • abych se přiznal, tak v době vydání jsem do toho ani do Areny nějak nepronikl, prostě mi ten svět přišel obrovský, ale prázdný a nebavilo mě se v něm toulat. Mnohem lepší hry byly Ultima Underworld nebo třeba Stíny nad Rivou, které byly taky 3D, ale ten svět byl geniálně promyšlení a ručně dělaný a ne náhodně generovaný
  • ultimatni je minimalne rozlohou

    v ty dobe to byla extremni svoboda, no vlastne jeste dneska
  • nej TES celé serie, doporučuji sledovat projekt Daggerfall Unity (DFU)
  • Viem, že minimálne jeden z autorov bol Čech. Dá sa tam totiž nájsť niekoľko odkazov v češtine.
  • "Pixel v duši."

    -_-
  • i586
    Můj nejoblíbenější TES. Skvělá atmosféra, totálně hardcore rozsáhlý dungeony, kde je výhra už jen to, že se dostanete ven. Nejpromakanější skill systém série, kde si můžete vylepšovat i vztahy s potvorama (language systém) až do tý míry, že na vás neútočí. Pocit z velikosti světa, který nemá konkurenci. Nejlepší crafting systém kouzel inspirovaný D&D.

    Škoda jen, že zrovna tenhle díl nikdo nemoduje (holt DOSovka), je tam bohužel, jak je zvykem u Bethesdích her, spousta děr, který by potřebovalo zalepit, popř. přidat nějaký obsah navíc, pak by to byla naprosto ultimátní TES hra.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit