Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdybych to předevčírem neviděl na Hrej, tak bych si to možná i pustil... příště.
    • Na Hrej pousteji videa z Tiscali, jo?
      • Ne.
    • C-BEAM
      najmä keď máme stovky starých hier na ktoré stojí za to si spomenúť, fakt nemá zmysel "gamesplayovať" jednu hru dva krát. Games by si malo viac začať všímať konkurenciu.
      • ? A kdyz Hrej zrecenzuje hru, tak uz ji GAmes recenzovat nemusi? Delaji to ruzny lidi, vysledek je ruznej... komu sednou lidi z Hrej, pusti si Hrej. Me treba vubec, takze jsem rad za to tady.
        • C-BEAM
          určite ale s recenziou by som to nezrovnával, ich účel je odlišný. Jednoducho vzhľadom na to, že výborných starých hier z ktorých je možné vyberať sú stovky som skôr za rozmanitosť ako opakovenie toho istého. Hlavne ak Hrej.cz má tento formát podľa mňa zvládnutý lepšie.
          • Tak si vezmi jak to Hrej dělají dlouho, navíc fakt skoro každý den vysílají, to člověk praxi nabyje ani neví jak. Já bych byl třeba pro, kdyby různí redaktoři hráli svoje oblíbené retro kousky - nic proti Pavlovi, naopak dělá to suprově, ale třeba "Petr Poláček hraje Freelancera", to by mohlo bejt slušný videjko.. anebo k tomu pustit Drdu :D
            • taky ve FC nebo SC zmínil, že znovu hraje LoK!!
  • Zrovna nedavno se "tato retro" objevila na konkurenční webu. Je to ale náhoda, co?
    • Thorar
      Tak to je fajn ze chodim jen sem a muze mi to bejt jedno *3*
    • Vzhledem k tomu ze "tato retro" slavila pred nedavnem dvacate vyroci a vysla necely mesic nazpatek v remasterovane edici na Steamu tak to asi nahoda opravdu nebude...
      • Nedávno myslíš, před třemi lety? Vylepšená verze vyšla už k 15. výročí, zajímalo by mě, jestli je ta 20. v něčem jiná, nebo jestli byly jenom jiné bonusy.
        • Sorry ja bych cekal ze kdyz ted vysla 20th anniversary verze tak ze to proste bude dvacaty vyroci tenhle rok :D Chyba lavky....
          • Mně to také připadá, že jsem tu 15. kupoval nedávno :-)
      • Nezlob se na mě, ale upravenou verzi jsem kdesi sehnal už loni (s novější grafikou). Snad i od původního autora. Ale tady se nic neobjevilo...zvláštní.
        • Ty blazeno, tak sem kouknul na ten remake a nevypada to veru zle.
          • Nová verze AW je parádní. Žádné novinky, jenom vylepšená původní grafika, resp, detailnější pozadí a vysoké rozlišení. Naopak novému remaku Flashbacku se v klidu vyhněte. Před pár dny jsem to koupil asi za 2,5 € a právě to dohrál. No, ani za tuhle cenu to ani nestojí. Totální předělávka do 3D je hnusně umělá, navíc s nesympatickým hrdinou, který prapodivně pobíhá a poskakuje. Souboje o ničem. Pominu fakt, že dvojrozměrné plošinovky ve 3D jsou snad všechny divné. V druhé půlce už nuda. Původní verze měla svůj originální styl, nádherně rozanimovaná postava působila lépe, než ta nová, která je jak plastová figurka. Kdyby Flashbacku někdo věnoval takovou péči jako remaku AW, to by bylo skvělé, ale u AW to bylo asi technicky jednodušší.
            • Údajně na tom pracovali někteří lidé z původního týmu, ale nevím, neorientuju se moc ve jménech herních tvůrců. Pokud je to pravda, tak o to víc zamrzí, jak je to odfláknuté. Ale myslím, že autor Another World nedělal ani původní Flashback. Dějově se to, co se pamatuju, spíš drží originálu, takže to není jenom použité jméno pro jinou hru, ale není to ono. Malou zajímavostí je, že to obsahuje i původní verzi, jenže hranou jakoby na arkádovém automatu, okraje obrazovky jsou pro efekt televizní obrazovky takové do ztracena, ale hlavně tam chybí hudba v animacích, což je hloupé.
            • Na tom Flashback remaku taky pracoval původní autor AW a Flashback jako v případě AW remaku?
        • Loni jeste na games.cz zadny gameplay videa nedelali. Jinak upravena verze s novejsi grafikou sla sehnat uz davno davno predtim ale porad to nic nemeni na tom ze se ted o ty hre zase zacalo vic psat protoze bylo dvacate vyroci od vydani takze to asi k podobnym vecem uplne vybizi.
  • Pro mě a spoustu dalších určitě jedna z nej klasik PC éry devadesátejch let. Úžasná stylizace a atmosféra. A ty nervy u toho. Nakonec jsem to myslim dal, ale některý levely určitě až na x tej pokus. Na youtube je walkthrough, ve kterém to týpek dá na jeden zátah, takže to vypadá jednoduše a krátce. Ale musel to mít hodně nahraný, protože to rozhodně jednoduchá hra nebyla. Mimochodem, konec a závěrečná animace patřej nejspíš k tomu nejdojemnějšímu co jsem kdy ve hře viděl. Jako malej kluk jsem u toho normálně slzel.
    • Tak pro mě to byla spíš klasika Amiga éry :-)
    • Jo a ještě si pamatuju podobnou hru Heart of darkness. Byla asi z roku 95 a graficky vychytanější. Ale tohle + AW jsou asi nej plošinovky co jsem hrál.
      • C-BEAM
        HoD je podľa mňa lepší úplne vo všetkom, nie len v grafike ale i v hratelnosti samotnej. A z kvality animácií by sa mohli učiť aj dnešné najlepšie plošinovky. Ale určite výraznú rolu hrá aj to ktorú z nich hrá človek skôr. Verím, že v dobe keď AW vyšiel musel pôsobiť ako zjavenie (súdim aj podľa dobových recenzií) a že okolo seba zapálil auru nedotknutelnosti.
        • Heart Of Darknes je především trochu jiná hra, takže těžko říkat, že je jedna lepší než druhá. Za největší průšvih u ní považuju nízké rozlišení, i na tu dobu. A pak také to, že se mi sekla u závěrečné animace.
        • Souhlasim, HoD byl přeci jen lepší.
      • to bude mladsi, na tu dobu se vyvijela strasne dlouho, nekolik let, ale mozna s tim v 95 zacli *5*
        • Máš pravdu. Rok vydání je 1998. Měl jsem doma Level z roku 95 a tam byl pravděpodobně jen preview a já si to nějak automaticky spojil že to bylo z toho roku.
  • No tak ale teda... Hrej uz dela (paradni) Retro LP nejakou dobu a to nedavno i AW, mohli jste dat treba Flashback..aspon
  • Tohle mělo Hrej minulej týden. Nevím jakej má smysl dělat to podruhý ve stejnej čas.
    • Jack1947
      No a tady se snad ridi konkurenci?... a je to druhej prispevek co to tu pise. Uz cekam az nekdo napise ze tady to je zas onicem, fakt ... *16*
      • Vzdyt je to pravda bylo tu 15 let okno kdy ta hra nikoho nezajimala a jakmile to je na hrej tak honem jdeme to hrat toto je prece super klasika ... tolik k vlastnim napadum.
        (ostatne tyhle gamesplaye jsou tu taky jenom proto ze s tim zacali na hrej.
        Nehlede na to ze to stihli dohrat obe verze behem hodiny zatimco tady se stihlo 500x chcipnout *1*
    • konkurenční boj?
  • Nezabudnutelna hra... nezabudnutelny zazitok... nezabudnutelna atmosfera... No skratka KLASIKA v tom pravom slova zmysle!!! *14*
  • Odulin
    Pro mě je legendární proto, že jsem se z ní jako 8letej nělikrát posral, jak to bylo hustý a těžký. *4*
    • frantisek_nejezchleba
      mastne, to já jsem se u počítače myslím nikdy nepokadil. Vlastně v osmi letech jsem se obecně vůbec neposíral, myslím.
    • Že ses posral? A že to bylo hustý a těžký? Něco jsem propás?
  • Moje srdcovka *14* U kámoše jsme se na tom střídali u jeho dva-osmy a díky návodu jsme to za noc dali... Btw ten návod byl z jednoho herního plátku s jepičím životem dvou vydání, kterej tenkrát vycházel na novinovém papíře. Jmenoval se "Hráč", pamatujete někdo? *3*
    • Hráče mám obě čísla :-)
    • C-BEAM
      http://www.oldgames.sk/mag/hrac-cz-1/page/13/
      • No ty kráááááso, to snad už ani neni pravda *1*
    • S návodem to je vzhledem k celkové délce hry tak na hodinu. Že vy ste s kámošem dělali ještě jiný věci ;-)
  • Jinak Flashback nebylo pokracovani, to byla Heat of the Alien, Flashback je ale pro me mnohem lepsi hra, po vsech strankach upgrade. AW je vybornej, ale je to proste jen o tom tisickrat umrit a zjistit jak dal, ponekud frustrujici.
    • Flashback byl paradni, ale me stejne vic bavil ten another world, hrozne me brala ta temna grafika cervenej paprsek u zbrane atd. Flashback vypadal samozrejme lip. Vubec se mi zda, ze tenkrat na amize co hra to perla. Mohli by mrsknout gameplay z Agony nebo z Wings.
      • "Vubec se mi zda, ze tenkrat na amize co hra to perla" - to se ti nezdá, dříve totiž vývojáři museli sázet na čistou hratelnost, dneska stačí pár grafickejch efektů a hurá na marketing
  • Jack1947
    Hral jsem jen nejakou edici na Symbianu a kupodivu me to snad i chvily bavilo. Jasne neni pro kazdeho,
    jenze se to tak snad i bere/bralo. Je dobre ze zde delate RETRO Gamesplay aby dnesni hraci co nemaji tolik zkusenosti poznali i druhou stranu mince ( ze drive vychazeli i obtizne hry). *3*
    • Ač obsah textu vzhledem k tobě je naprostý nesmysl. Normálně už tvé věty dávají i smysl! Ty jeden starý harcovníku :-)
      • C-BEAM
        mne teda moc zmysel nedáva ani tento jeho príspevok :) ... prečo píše, že "drive vychazeli i obtizne hry" ? to vyznieva tak akoby si dnes hráči mysleli, že v minulosti boli hry jednoduché.
        • Jack1947
          Nemusis hned me chytat za slovo... i muze znamenat ze byli i obtizne hry ale i zaroven jedniduche ale nebylo to jako dneska nebyl Mainstream.

          Dost, takhle by se zas muj jeden prispevek mohl zavezt nekam uplne jinam. Nez mel puvodne namireno.
      • Jack1947
        Nevim ted jak si to mam presne vylozit, uz jsem psal ze obcas mam i svetle stranky ... takze tak. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit