Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • maros.goc
    Gothic - 8/10
    Gothic II - 9/10
    Gothic III - 8,5/10
    Risen - 8/10
    Risen 2 - ešte som nedohral

    ...nuž ako vidím, mne sa tie hry od Piraní páčia stále veľmi :) ale týmto previevom som si nie moc istý oj škoda :(
    • nezlob se,ale prostě gothic má pro mě 10/10....jeho ovládání bylo naprosto genialně vyřešené,příběh....všechno to pro mě bylo naprosto geniálně vyřešené a parádní
      • No zrovna ovládání byla jedna z mála věcí, co mi na gothic vadila. A ve třetím díle, kde už ovládání vychytali, mě štvalo, že mě sejmul gobliní šaman jedním fireballem v nejlepším paladinském brnění a to jsem byl na sakra vysokém levelu a gobliní šaman je ta nejzákladnější potvora. Ano, šlo uskočit, ale on mě viděl skrz slušný křoví, přesto mám třetí díl nejradši- skvělá atmosféra a super hudba, příště ale hraju za skřety
        • gothic 3 je prave najhorsi diel...dobra atmosfera,OST,prostredie ale tam to tak nejak hasne...
  • Kinet1c
    Mne by ten duch nevadil, keby ho tak spravili ako Lilarcor s BG2, tzn keca mozno navrhuje nieco, ale ty si pan, ty robis veci, ktore treba urobit a ty rozhodnes ako dalej a ty si ten kto vyhra suboj a ty sa musis ako v kozi hrdinu zasluzit o vytazstvo v subojoch a ne ze nejaky duch tam nabehne a ja zabijem tu naslabsiu potvorku a zvysok si len pozrem ako film a pozbieram veci. Dufam, ze to cele zmenia do vydania, aj ked pochybujem a tym padom, je to daleko od korenov.
  • Teda ten dabing je zklamani, ale treba to bude v jine jazykove verzi lepsi.
  • dam tomu možna šanci, jen se mi nalibi to pastelove brneni a souboje taky vypadaji trocha hrecovite.
    jinak na gothicu 2 se mi nejvic libila ta atmosfera evropskeho (nemeckeho) malomesta s typickou nemeckou architekturou. je škoda že tohle je pryč, ačkoliv me treba risen 1 bavil, tak se mi nelibilo zasazeni do mexikanskeho prostredí. tady taky koukam je to nejaka exotika. skratka ja bych radší starou dobrou evropu, s jeji architekturou a prirodou
  • LOL nechapem co sa vam nepaci.. Konecne ziadne priblble pokusy s alternativnou piratskou tematikou.. Tesim sa :)
    • Tilwaen
      Dle videa jsou mezi frakcemi i "piráti". Promiň.
  • BoB.2
    Zpátky ke kořenům a hned to poserou nějakym duchem co za vás všechno pobije a já se ptám prooooooč kur*a. *16*
    A já se tak těšil. *13*
    • Já sa ptám proč! *15*
    • Taky si rikam, ze tim duchem to podelali, ale vem si ze je to jen preview a dotycny to hral nejspis opravdu chvilku a ten duch muze byt jen na uvod, na seznameni s prostredim (nerikam, ze je to dobre), ale jeste je tu nadeje, ze ten duch po chvili treba zmizi a vsechno bude v pohode.
      • Tilwaen
        Podle toho, co autor napsal, tak dostal postavu zřejmě ne úplně na úvod hry a duchem vyčistil pováženíhodný kus mapy po celou dobu, co hrál... Máš ale pravdu, že je to jen preview a tento aspekt mohou ještě hodně změnit. Ty dialogy už by asi do data vydání změnit nestihli.
      • BoB.2
        Snad *7*
        • duchovia neexistuju!
  • tomocz
    Gothic 1 a 2 jsem dojel až do konce, trojku zhruba do třičtvrtě, ale Risen 1 mi vydržel asi 8h no a Risen 2 sotva 2 hodiny. Nevím proč, ale už to prostě není ono a podle mě by Pyraňáci měli zkusit něco novýho...
    • N7N7
      Hrál jsi Risen 2 sotva 2 hodiny a už víš, že to není ono? Kam ses za ty necelé 2 hodiny dostal, kolik ses toho naučil? Nejsi ty náhodou ten samý týpek, co tu nedávno rozhlašoval jak stojí Dark Souls za h*vno a pak z něj vypadlo, že to hrál jen 4 hodiny?

      EDIT: Teď se dívám a vidím, žes to byl opravdu ty... *2*
      • Psychotic
        Čtyři hodiny na posouzení zábavnosti hry stačí bohatě, nevím, proč mu to předhazuješ. Pokud mě hra nedokáže zaujmout ve čtyřech hodinách, pak ji nemá smysl dál hrát. Dvě hodiny jsou hraniční, ale nic hrozného.
        • N7N7
          Některé hry nejsou přístupné ihned od samého začátku. V Dark Souls se za 4 hodiny nestihneš ani pořádně naučit ovládání, nic neumíš, daleko se nedostaneš. Zábavnost se dostaví až postupem času, až pochopíš aspoň základní principy hry, zabiješ prvního bosse a hra se ti dostane do krve. Problém je v tom, že dnešní rozmazlení hráči chtějí všechno ihned po zapnutí hry. A když to nedostanou, tak přestanou hrát, chodí po fórech a fňukají, jak je ta hra špatná a jak strašně je nebavila.
          • Nebo je to možná tím, že třeba pracující člověk i s jinými záležitostmi než jen hraní, nemá čas strávit u hry 4 hodiny než ho začne bavit, takže potřebuje / vyhledává spíš hry, kde se něco děje od samého začátku. U rozmazlených 15ti letých harantů, které živí rodiče to chápu, u dospělého člověka se starostma už ne. A proto je tak skvělý, že her je spousta a každý si má z čeho vybírat.
            • N7N7
              To záleží na osobních prioritách. Někdo je pracovně vytížený a přesto svou trochu volného času stráví u TV sledováním podřadných seriálů a reklam. Jiný si zahraje nějakou plošinovku nebo solitaire a je spokojený...
              Já jsem dospělý, mám spoustu starostí, a přesto jsem ochoten věnovat stovky hodin vzácného volného času hrám jako Dark Souls, pokud ten zážitek stojí za to. A nelituji toho ani trochu.
  • Gothicu a Gothicz.net jsem věnoval několik dlouhých a krásných let. Bohužel s přechodem na Risen v mých očích Piraně lehce klesly a s každým dalším dílem klesají níž a níž. Bojím se, že pokud radikálně nezmění klíč, podle kterého tvoří hry, a nezkusí něco originálního, nebude to za chvilku nikdo hrát :(
    • Sorry, ale R1 byla vyborna hra a dustojny pokracovatel Gothicku, 2ka je horsi ale za to muzou lide a jejich obliba kravin jako Pirati z karibiku a trend delat vsechno s piratskou tematikou.
  • cumpi3
    Já jsem byl dříve neskutečný zastánce Risen 1 i Risen 2, ale po delší době jsem hrál oba díly a nic moc...obzvláště s porovnáním se sérií Gothic...u R1 mě štvalo, že hra se postupem splošťovala, což pro mě bylo naprosto nepochopitelné, člověk už mohl hrát jen tu hlavní linii..dvojka si svou mainstream snahou odlákala své fanoušky, ale zároveň žádné nové pořádně nezískala...Titáni pro mě navíc nejsou ani zdaleka tak zajímaví a příběhově mě to tady příliš nechytlo...Gothic byl pro mě naopak po všech směrech zcela pohlcující a rozáhlejší zážitek...a do dneška to jsou právě hry ze série Gothic (Arcania tam pro mě nepatří), které hraji a na které vzpomínám *4*

    K trojce jsem skeptický, návrat ke kořenům zní fajn, ale pořád to bude Risen a ne Gothic...jako bych měl pocit, že vývojáři přesně nevědí, kde byl ten duch, kouzlo a ty kořený série Gothic
    • N7N7
      Nejprve jsi byl zastánce Risen 1 a 2, pak sis je zahrál a nic moc? Tomu nějak nerozumím... Já jsem dohrál všechny tři Gothicy, následně i oba Riseny a naopak jsem byl z Risenů nadšený, protože duch a kouzlo série zde zůstalo zachováno, ne že ne. Pořád to byl ten starý dobrý Gothic, jen na trochu jiné téma. Pirátské období bylo příjemnou změnou, i když jednou to bohatě stačilo a už bych se k němu nevracel. Nejlepší díl série byl pro mě Gothic 2.
      • Wildstonecz
        Mluvi o tom kdyz si je zahral podruhe s odstupem.
        • cumpi3
          tak tak *4*
          • N7N7
            To mě taky napadlo, jen mi tam nepasovalo, že bys sis těch věcí které vytýkáš Risenům všiml až při druhém hraní. Ne každá hra se na opakované hraní hodí a je fakt, že třeba Gothic 2 lákal projít znovu mnohem víc než Risen. Oba Riseny jsem si výborně užil - jednou, hrát znovu nevidím důvod. To už by mě taky asi nebavilo.
            • cumpi3
              jsem o pár let starší a některé věci zkrátka při opakovaném hraní vnímáš víc a nebo mohou psobit jinak...já neříkám, že ty hry jsou špatné, jen to nedosahuje takových kvalit, kterou od Piraní očekávám (očekával :()
  • Krescz
    je mozne hrat za zenu? nechci cumet celou vecnost na zadek drsnakovi *15*
    • deridon
      Gothic byl prostě čistý testosteron! Ženský jen v bordelech či na farmách v kuchyni a plantážích. Snad jen Risen 2 byl víc female friendly.
      • Obyvatelky Khorinisu a selky z okolních příměstských farem z G2 s tímto tvrzením silně nesouhlasí a rády by ti něco vysvětlily srpem nebo nožem ^_-.

        Je to opravdu k nevíře, ale dávno před tím než se A³ svět sesypal z jedné con artist podvodnice které tady někteří členové redakce Games ještě fandí, tak ale opravdu existovaly hry, které toto téma řešily řekl bych velice s citem.
    • samozrejme ze ne, tohle je gothic style.
      • to je tak hrozně sexistické, udělat postavu s ženskými animacemi je záležitost na chvilku pro zkušeného grafika, jak to vlastně odůvodnili že tam nelze hrát za ženu??
        • Hlavne je to asi zalezitost na chvilu pre animatora, nez grafika *1* a museli by este minimalne upravovat text, za zensku postavu.
          • A dabing a reakce lidí ("Get back to the stove, wench!") (já vím, je to text, ale jenom pro jistotu). A navíc, kdyby chtěli aby to bylo realistické aspoň trochu tak by baba musela vypadat jak Brienne of Tarth, spíš než sexy princezna *1*
            • Psychotic
              Jestli mají meče mít v tý hře dvacet kilo, tak si stejně asi na realitu moc nehrajou :-) Průměrný obouručák neváží ani tři kila.

              Ženy-šermířky by ani tak neměly problém s váhou a objemem meče, jakožto spíš s váhou a objemem svého hrudníku.
            • Ale sexy ženy u toho většinou nemávajou dvacetikilovým mečem jak kdyby to bylo párátko *1*
            • Krescz
              sexy zeny umi taky bojovat s draky *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit