Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Destiny je strasne krasna hra, ale skyta jedno velke ALE. Investovat do neceho pul miliardy dolaru (na nase deset miliard korun) je opravdu silene a ikdyz to budou tlacit horem padem, tak pokud neudelaji opravdu vynikajici hru, tak muzou zapomenout na navratnost, prece jenom konkurence je vysoka. Bude Divison, Eternal Crusade, a ja nevim co jeste.
    A nejhorsi na tom je ze (jak pise Veskoslav) vetsinu tech penez sezere marketing, navic tim ze to vydavaji i na starou generaci konzoli si podle mne vic uskodi nez pomuzou.
    Tudiz rikam proc ne, ale ta hra musi byt proste legendarni, jinak ...
    • Právěže udělání verze na staré konzole je jen logický krok, protože je stále ještě dost lidí, co X360/PS3 mají a PS4/XO si ještě nekoupili. Nemůžeš prostě zanedbat nějakejch 80 (?) mega prodaných kusů od každé konzole.
      • XorxoxTalarius
        Jenze pak se ti zaprve prodrazi vyvoj a za druhe je otazka jak to bude vypadat ...
        • Jako jo, ale určitě předpokládají, že verze staré konzole budou mít dostatečnou prodejnost (klidně bych tvrdil, že víc jak 50%), aby se zaplatila a vydělala něco navíc. A že to bude vypadat blbě? Ono co víc chceš vymáčknout z 10 let starého HW?
  • x_ander
    Tyhle rozpočty jsou prostě prasárna. Pak se nemají studia divit, že sice hra prodá několik milionů kopií, ale furt je ztrátová. To si to vážně neumějí spočítat?
    • XorxoxTalarius
      Umi si to spocitat nemysli si, jenze pocitaji ze prodaji treba deset milionu kopii a tak se jim to zaplati. Na druhou stranu jestli je to rozpocet na deset let dopredu a celkove tri hry, tak je to pochopitelne, cimz netvrdim ze to porad neni prasarna
      • x_ander
        No prásárna to je. Jako já nejsem vyloženě proti, vlastně jsem rád, že někdo má ty koule investovat velké prachy do nové značky. Jenže ty počty jsou právě problém. I kdybych vzal naprosto nejjednodušší výpočet (a tedy hodně orientační a zkreslený), tak při ceně 60 dolarů za kus by Destiny musela prodat alespoň 8,5 milionu kusů za plnou cenu, aby se vůbec zaplatila. Když k tomu přidám samozřejmě daně a spoustu dalších faktorů, tak je potřeba ještě pár milionů přihodit.

        Jako jít do nové značky s tím, že musím prodat cca 10-12 milionů kusů, aby se mi vůbec vrátila investice (a co pak taky nějaký zisk, že jo), to chce buď pořádnou odvahu, nebo naivitu. Ale řikám, v podstatě mě těší, že někdo do tohohle jde u nové značky (byť zrovna Destiny mě moc nezajímá), ale pokud to nevyjde a z Destiny zůstane jen velká komerční díra, tak máme s novýma značkama zas na nějakou dobu utrum.
        • C-BEAM
          budú musieť predať minimálne 15+ miliónov aby boli na nule, čiže polovicu z toho čo GTA. Reálne to rozhodne je, stali sa aj väčšie zázraky i keď moc ich nebolo.

          Mňa len mrzí to koľko kvalitných hier by sa dalo za 500 mega urobiť a namiesto toho skončia v reklame ktorá nás bude na internete otravovať na každom kroku.
          • Vy se porad drzite toho "kolik toho proda" jenze pravda je ta, ze ta hra muze byt klidne ztratova pokud na jejim zaklade vybudujete "brand" to je dalsi trh knih, komixu, tricek, nebo pivnich tacku.
            • x_ander
              No upřímně pochybuju, že merchandising zisky u takové hry nějak vytrhne. Triček nebo komiksů se prodá "pár" a v zisku za hru samotnou se to úplně ztratí. Tohle není nějaký animák pro děcka, kde všechny ty hrnečky a plyšáci a podobné hovadiny vydělají víc než samotný film.
  • 500 mega a nakoniec to bude velke sklamanie:D
    • JJ, už to chce další Tortanic.
  • Veskoslav
    A z toho 400 miliónů marketing....By mě opravdu zajímalo, co na tom stojí 500 miliónů. Když se podívám, jak vypoadají a co mají umět Star Citizen či Elite, tak tahle hra mi přijde jako hodně velký tunel na utopení peněz. Navíc nevíte někdo, jak je to se zvukovou stránkou? Takový SW TOR má kompletní dabing.
    • SC a Elite jsou crowdfundingový hry, takže tam ten rozpočet má úplně jinou váhu. Vše jde do vývoje hry. Obě hry jsou plnohodnotný AAA (technologie), akorát nejsou omezeni (gameplay) kravaťáky ze zhora a nemusí dělat kompromisy pro oslovení casual publika. Primárním cílem tady není maximalizovat zisk jako u Blizzardu nebo Activisionu. U her typu Destiny většinu peněz spolkne marketing a distribuce.
      • To je sice pravda, ale SC vybral nejakych 30 mega ? To jako opravdu nalejou prez 95% financi jen do marketingu ? Proste mi to pripada ze vydavatel utraci penize, aby te presvecil neco koupit misto toho, aby to neco stalo za tu koupi.
    • XorxoxTalarius
      A priom SWTOR stal "jenom" 200 milionu dolar a zaplatil se teprve minuli rok.
  • spoock
    no, stejně si to asi pořídím, mám rád coop hry, uvidíme co přinese beta
  • Problém je, že počet pracovníků a rozpočet je to nejzajímavější na téhle hře. Jinak to vypadá jak Borderlands bez humoru.
    • Lawliet
      Na ty prachy, co to má stát, mě ta hra nechává podezřele chladným. Přijde mi to trochu jako mišmaš Borderlands a ME mulťáku, kde od BL tomu chybí psycha a midgeti a od ME univerzum.
      • Destiny není ničím zajímavá hra a podle mě to bude komerční úspěch jak je u přehypovaný her zvykem, ale herně to bude nuda a jak tady říkáte nade mnou, bude to kopie Borderlands a ME mulťáku, ale bez jejich kouzla.
        • Já bych řek, že problém Destiny je(pro vývojáře, ne pro nás hráče), že to právě moc přehypovaný neni. Třeba o Watch Dogs čteš furt a diskuze jsou celkem živé, Destiny nikoho moc nezajímá protože působí celkem genericky a nudně. Moc na jiný herní stránky nechodim, takže to může bejt jinak, ale tady na games.cz mi přijde že o tu hru nikdo moc zájem nemá.
          • Na zajímavou hru můžou udělat jeden pořádný trailer a lidi si ho budou pamatovat, ale z nudné hry musí chrlit jedno video za druhým abys nezapomněl, že ta hra vůbec existuje. Activision to určitě ještě rozjede před vydáním, ale na nějaký velký komerční nebo kritický úspěch bych to neviděl.
          • jeden z problemu bude,ze nevychazi na pc,tim odstrihli polovinu lidi,ktery by o hre alespon debatovali,kdyz uz ne hrali...
            • Tím máš na mysli tu polovinu, která by si jen stěžovala a nadávala na kvalitu grafiky? Ale máš pravdu. Activision mohli ušetřit 400 melounů. Stačilo hru slíbit na pc a čachrovat s kvalitou videí se záběry ze hry. *1*
            • To jsem ani nepostřeh, že to nebude na pc, tím pádem můj zájem upadá úplně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit