Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Možná do pětistovky bych to bral, "rubaček" na PC není nikdy dost. Škoda jen chybějícího coopu a té tragické herní doby, počkám na slevu.
  • Taky budu divnej... Jo je to pitomá rubačka s klišé příběhem, ale je to krása a místama chrochtací krása. Jak se hezky česky říká "guilty pleasure." *4*
    • je to povrchní blbost. Sice jsem to nehrál ale dle videí by to déle jak 10 minut nedokázalo udržet mou pozornost.
      • KIMCID
        troll *7*
        • trpíte trollofobií
  • Nechapu tu velkou kritiku. Ano, je to koridorovka, ovlada se to par tlacitky... ale je to zabavne a dohral jsem to jednim dechem. Vyborna grafika, pribeh je taky dobry (rozhodne ne tak spatny a plytky, jak je popsano v recenzi) a hratelnost je taky fajn. Navic uplny zaver se mi teda libil moc *4* ... proste vyborny herne-filmovy zazitek na par hodin, ktery si hodnoceni 5 fakt nezaslouzi. Za me 8...
    • Tady je vidět, jak moc se liší konzolové hraní od PC (respektive těch starých her, jelikož QTE a skript-fest dávno přešly na PC). Myslím, že nejlépe se skriptováním vypořádalo Valve v Half-Lifech, kde ho využívali, ale nezneužívali. Jasně to definuje gaučové hraní - sednout, klikat a nepřemýšlet. Někdo by řekl, že to není na škodu, vždyť každému co jeho jest, ale pak se nedivte, že moderní člověk hloupne, leniví a tloustne. Tyhle hry jsou prostě jen na efekt. Možná jsem staromódní, ale obsah by měl převyšovat formu.
    • Morraw
      Hra je nanejvýš průměrná. 5/10 je tedy adekvátních. Nedělejme z toho něco co není. V Shadow of Mordor mám 60+ hodin, ptže souboje jsou krásně dynamické. Tady mě nebavily už po dvou hodinách (zpomalovací QTE zničili dynamiku soubojů) a bral jsem je jen jako nutné zlo, aby se mi otevřel další parádní filmeček. Na druhou stranu v co-opu to může být o něco zábavnější.
      • ucho
        tak to jsem zvědav, jak lidi přijmou Kingdom Come, které mají v soubojích taky zpomalovací QTE... ale tam souboje nebudou tak časté.
        • tomocz
          Tohle by Horacio nikdy neřekl!
        • Kingdome Come ma zpomalovaci QTE? Vazne?
          • Precetl jsem si to cele jeste jednou ale fakt jsem tam na nic takoveho nenarazil...
            • ucho
              no dobře, jestli bude i u soubojů s mečem naprostá volnost pohybu, tak už se to těm QTE vzdaluje.
            • To neni otazka. Podivej se na videa kde je videt souboj a uvidis ze muzes chodit.
            • ucho
              no tam je otázka, jak to bude s tím chozením, když už bude probíhat souboj.
            • Nemyslim tolik cut sceny jako to jestli mas ovladani postavy v rukou jestli mi teda rozumis. Kdyz tu postavu normalne ovladam, muzu chodit, krejt, utocit atd. tak to podle me proste neni QTE. To zacina ve chvili kdy mi to ovladani sebere a nevrati mi ho dokud nezmacknu to tlacitko (nebo sekvenci tlacitek) ktery po me hra chce. To nemusi bejt cut scena. Muze to bejt posledni rana bosovi v GoW nebo treba zapichnuti psa kterej se ti zakousne do ruky v CoD. Tak to vidim ja.
            • ucho
              narážel jsem na slovíčka "generally", "most"...

              jinak nejsem jediný, kdo na to má tento pohled:

              "this game seems to clearly have similar systems to QTEs."

              "Well with all these QTE's, I just hope they are so varied and dynamic that we hardly notice they're QTE's."

              ale ano, v konečném důsledku jde tedy pouze o to, jak kdo chápeme QTE :) pokud se budeme držet toho, že QTE probíhá jen v cutscénách, tak tohle QTE není. pokud přistoupíš na to, že když po tobě chce hra, abys rychle něco zmáčkl, jinak je průšvih (a ještě ti ukáže co), tak to specifická varianta QTE je...
          • ucho
            jo. pokud vím, tak na tom vlastně stojí ten soubojovej systém. už to bylo vidět i na některých videích. když je potřeba reagovat, zpomaluje se čas, aby hráč stihl provést výpad správným směrem. to je v podstatě princip QTE... jinak o tom zpomalování času mluvil i Vávra...
            • ucho
              Drasťa: ale kdepak. nejsem to já, kdo bojuje s definicí QTE. žádná přesná definice není. jsou různé varianty. všimni si i používaných slov na té wiki. když se tam do toho začteš pořádně, tak prostě ten souboj jde považovat za jakýsi hybrid QTE...
            • Aha tak jsme doma. Vypada to ze trochu bojujes s definici toho co QTE vubec je. Tim se to vysvetluje.

              Ne fakt QTE neni moment kdy te hra vede za rucicku a ukazuje ti co muzes zmacknout. To je moment kdy ti hra vezme ovladani a pak te nuti zmacknout jenom tu jednu vec aby probehla nejaka akce a tys zase mohl normalne hrat (zabit psa co ho mas zakouslyho do ruky, zabit aliena co ho mas zakouslyho do ruky, popravit bose v GoW apod). I kdyz existuji i hry ktere se skaldaji jenom z QTE momentu.

              http://en.wikipedia.org/wiki/Quick_time_event
            • ucho
              Drasťa: QTE jsou takové momenty, kdy se na obrazovce objeví něco, co máš zmáčknout, a ty to rychle musíš zmáčknout, aby se na základě toho něco stalo. to se doufám shodneme. a vzhledem k tomu, že se u Kingdom Come objevuje na obrazovce, co máš zmáčknout, aby se na základě toho něco stalo, není to podle tebe QTE? to tady jen troluješ nebo jak to mám chápat?
              jediný rozpor vidím v tom, že QTE bere někdo čistě jako interakci v nějaké cutscéně. v takovém případě ano, nejednalo by se o čistokrevné QTE. pokud se ale zobrazuje, že máš v určitý moment něco zmáčknout, aby se něco stalo, tedy tě to ještě takhle vodí za ruku, je to pro mě varianta QTE, i když má hráč volnost v pohybu.
            • Takze vsechny hry kde musis mackat tlacitka pri souboji ve spravny moment jsou QTE?
            • ucho
              Drasťa:
              mrkni se na poslední videoupdate na souboje, na obrazovce problikávají tlačítka s textem
              LB: perfect block
              RT: combo
              RT: riposte

              jiný videa kvůli tobě zkoumat nebudu, ale bylo to i jinde. ještě je tedy možnost, že to nepopisuje to, co máš zmáčknout, ale je to spíš info k vývoji. o tom ale spíš pochybuju, to by si vypisovali někam do konzole

              jen tedy kdybys to nevěděl, tak LB a RT jsou tlačítka na gamepadu...
              ten pohyb, co Vávra popisoval, na těch QTE prostě stojí. máš volný pohyb, máš různé kombinace, kam udeřit, ale souboj víceméně bude probíhat tak, že musíš v určitý moment zmáčknout konkrétní věc, jinak se se zlou potážeš...
              • Reakce na příspěvek:

                Takze vlastne vsechny hry jsou QTE, protoze u vsech musis v urcity moment stisknout konkretni vec. Treba u fps, kdyz mas zamerovaci kriz na nepriteli, musis stiskout strelbu, kdyz to delat nebudes, se zlou se potazes. A neb, jak to dopada, kdyz diletant vyklada o necem, cemu nerozumi.


                Pamatuj si, ze QTE je herni mechanismus, kdy ti hra predklada sekvenci tlacitek a ponybu, ktere musis ve spravnem poradi a neprodlene zopakovat. Kdyz se ti to nepovede, budes celou sekvenci opakovat znova, dokud se ti to nepovede.
            • Ja uz to vidim! Ty trollujes... smarja ze me to nenapadlo hned. Jako bych nic nenapsal :D
            • Ja nepamatuju ze by se to v nejakym videu normalne zobrazovalo "Zmacni X" a po zmacknuti X by se odehrala animace pri ktere by ses jenom koukal jak nekoho popravujes ale treba se pletu. Vzhledem k tomu ze souboje tam maji byt na principu nejaky fyziky tak pochybuju ze by se tam neco takovy vyskytlo.
            • ucho
              Drasťa: no v nějakým videu se tam něco zobrazovalo... takže podle tebe to není QTE? ok :D
            • Princimp QTE je to kdyz se ti na obrazovce objevi "zmackni X" a pokud ho zmacknes pozde nebo ho nezmacknes tak smolik. V Kingdome Come to tak alespon doufam nebude a muzes zmacknout co chces a podle toho bude tvoje postava reagovat. Rict ze je to "v podstate princip QTE" mi prijde trochu uhozeny.
      • Tak já to mám naopak... V Shadow of Mordor mě souboje po chvíli bavit přestali a v Ryse ne. :) Shadow of Mordor je pro mě silně, ale opravdu silně nadhodnocená hra. Sto lidí, sto chutí.
    • Možná je to tím herní filmový jelikož hry si myslím mají být herní herní *3*
      • hry MAJÍ BÝT??? jsou hry jsou různé někdy takové jindy makové (co je třeba herního na kvalitním simulátoru?) hry mají být především ZÁBAVNÉ prostě pro někoho je zábava ovládat letadlo v domácím kokpitu pro jiného dvěma tlačíky v akční hře Hlavní je ať je hra zábavná a né hloupá jedno jakým způsobem! *3*
  • njn grafika.. a dostane to skoro stejne jako Wasteland.. lol
    • Pokud by obě hry byly stejného žánru, tvému "lol" bych se nedivil, takhle se tu ale jen ztrapňuješ. *3*
  • Ač hra nemá zajímavý příběh, grafika je natolik dokonalá, že bych si jí dal klidně ještě jednou. Je to pecka! Někdy jsem měl až pocit, jestli se nedívám na film. Navíc šla hra krásně plynule s maximálními detaily, Crytek umí!!
  • Morraw
    Přídám bod za scénu s vyloděním jako vystřiženou ze Zachraňte vojína Ryana + příběh skoro stejný jako ve filmu Gladiátor a scená v koloseu.
  • KIMCID
    pohodová rubačka na odreagování u mne o bod víc
  • Včera jsem to dohrál a jak se na to všude nadává a dostává to jen špatné hodnocení, tak musím říct, že se mi to moc líbilo... Dohrál jsem to jedním dechem, ve hře nebylo jediné "hluché" místo. Graficky super, hudba parádní a příběh na hru taky ušel. Herní náplň se hodně opakuje, ale prostě i tak to baví. Po dlouhé době hra, kterou jsem dohrál...což se u mě moc často nestává.
    • Ale ne proto že je to dobrá hra ale proto že nevím jak ale přenesl ses přes všechno špatné co ve hře je
      • Protože je zábavná, udržuje si pořád stejné tempo a nepoleví, bavil jsem se celou dobu....scenérie jsou propracované, příběh není totalní nuda, která člověka po chvíli přestane zajímat. Ani jsem se nepokoušel přeskakovat cutscény, bavilo mě to sledovat... A hudba? Parádní... Prostě jsem se bavil a to opravdu nejsem nejmladší hráč...
        • Když tě to tak bavilo, koupil sis tu hru? *3*
          • ja doufam že snad ne
  • Neměl být původně hlavním tahákem této rubačky fakt že se bude ovládat pomocí kinectu?!
    Jenže tato myšlenka postupem času nějak vyšuměla a zůstala jen ta rubačka.
    • jop přesně tak to mělo bejt do teď si pamatuju jak jsem si koupil kvůli týhle hře jinak úplně zbytečněj kinect k X360 ( na kterou to mělo původně vyjít ) a kterej se my pak samozřejmě nepoužitej valel ve skříni.
  • V tomto případě tentokráte bohužel neplatí, po druhé a lépe. Tedy po druhé a hůře. Grafika není všechno to já řikám pořád. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit