Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsem už příliš starý hráč a fantazy u TW mně nebere, rád bych se ještě dožil Medievalu III, nebo Empire II. Rome II je dobrá hra, ale třeba Attila mne vůbec s jeho mechanikami hry, nebere. Možná je to opravdu tím věkem, ale překombinovanost Attily mne spíše odrazovala, stejně jako fantasy, kterou jsem vrátil. Ne tohle prostě není Total War. Nikomu nechci brát jeho nadšení pro to, co mne nebaví, ale jen jsem napsal svůj názor, za novou Británii jsem rád...
  • jindra.veliky
    ja bych bral fantasy zasazeni - hru o truny nebo pan prstenu
  • Khanemis
    Takováto zamyšlení mám vždy rád, takže i ten hanebný zločin Vaškovi prominu:)

    Rozhodně bych také uvítal nějakou změnu a právě jít více do starověku by nebylo úplně od věci, vždy mě to hodně táhlo k těmhle nejstarším dobám, kdy se civilizace teprve formovala. Myslím, že spolu s tím by to chtělo ale i nějakou větší změnu ve formuli Total War, nejen samotnou změnu prostředí. Třeba by vůbec nebyl od věci střihnout si právě nějaké to období úpadku a na to nabalit novou hratelnost. Kromě zmíněného kolapsu doby bronzové by nebylo od věci ani třeba klasické období rozkladu římského impéria. Kdyby se tak hráč namísto vlády nad vzestupujícím národem, který postupně dobíjí celý známý svět, dostal do role jednoho z mnoha kandidátů na nového císaře, který by přitom musel zápasit s náročnými sociálními změnami - vylidňování měst ve prospěch rostoucích hospodářství, vzestup moci velkostatkářů, postupný rozpad mezinárodního obchodu, odtržení východní části říše, stále odvážnější barbarské výpady podporující další paniku mezi obyvatelstvem, zhroucení státní měny atd. To by bylo něco, snažit se udržet poslední výspy civilizace ve světě, který si rozhodl dát od ní pauzu. Prostě pořádné Dark Souls mezi Total Warem.

    Nebo naopak něco úplně jiného, střihnout si třeba nějaké království z hluboké Afriky. Možná by to omezilo rozsah bitev, ale snaha zformovat fungující státní útvar v prostředí, kde skutečnému rozvoji brání přírodní podmínky, kulturní nesoudržnost a nedostatek zdrojů. Nebo třeba po vzoru staré dobré Theocracy si zahrát za nějakou tu latinskoamerickou říši a snažit se ji připravit na nevyhnutelný příchod Evropanů.

    Úžasného potenciálu k prozkoumání nabízí historie stále nepřeberně. Problém je, že série Total War je už dlouho zahrabaná ve své útulné, přesně vymezené škatulce. A holt svěží závan vzduchu nezpůsobí jen naroubování starých mechanik na nové prostředí, ale snaha o to, aby byl zážitek v každém dílu série něčím unikátní. Zrovna v tom Warhammeru se docela snažili udělat věci trochu jinak, ale u skutečné historie se toho z nějakého důvodu stále bojí.
    • Nemuzu si pomoci, ale veci, ktere uvadis, ze bys rad ve hre videl jsou podle me urceny pro uplne jine hry, nez serii TotalWar.
      • Khanemis
        Souhlasím, že se to tak zdát může, ale přesto si myslím, že by to Total War mohl zvládnout, stačilo by se jen více zaměřit na tu strategickou část a chytře ji prohloubit. Spousta z těch prvků, byť zní složitě, by se dle mého názoru dala zapracovat i v poměrně zjednodušené verzi, jež by stále měla velký dopad na hratelnost:)
        Ale uznávám, že sám nejsem zrovna typický hráč TW, protože v nich obvykle taktické bitvy přeskakuji jak to jen jde, a soustředím se jen na tu strategickou část:)
  • Středověký total war jsem pařil hodně dlouho... tehdá na střídačku se skvělým Knights of honor (jesli si ten název pamatuju dobře :)) Obě hry jsem pak vyměnil za Crusader Kings. Ostatní total war hry mě příliš nezaujaly a to především zasazením... natož pak fantasy.
    Ale nadcházející británie, to je jiná. Už mám předobjednáno a těším se tak na mé nejoblíbenější historické období spolu s oblíbeným národem :) Doufám v detailnější propracování a zapracování historických prvků, především na strategické mapě. Ono s tím bojem už netřeba zas tolik pracovat, ten se dá jen dolaďovat.
    Co se týče dalších pokračování, respektive snů... bylo by fajn, kdyby pokračovali (třeba bokem jako nyní s británií) zpracováváním samostatných zemí, či jen částí Evropy. Pochopitelně je jasné kam mířím... takový total war z dob hustiských válek..hm, stavět si vozové hradby, oho :-D Každopádně těch možností, které části Evropy a z které doby zpracovat, je nepočítaně - a pokud se jim bude dařit hru ověnčovat i nějakým tím upozaděným příběhem a dokreslovaním historických faktů a následně to zasazovat do strategických možností - s dobře nastaveným systémem mohou vydat jednu takovou hru za rok :)
  • XorxoxTalarius
    Ja jsem pro prvni svetovou valku, Great War je muj oblibeny mod. A poradna prvni svetova tady jeste nebyla.
  • No jediná TW z prostředí fantasy co bych si rád zahrál je - Lotr bftme, než-li další "hokus pokus" hry, popř- bych uvítal TW Mediaval III a klidně i TW Napoleon war
  • Docela bych uvítal Total War: American Civil War
  • danny_the_hound
    Tiež súhlasím a nápady sa mi celkom pozdávajú, hlavne ranný starovek a Malaz. O tom, že by sa nejaká totalwarovská stratégia mohla odohrávať počas dobývanie Seven Cities Kellanvedom a Tanečníkom som sníval už roky dozadu. Erikson a Esslemont sa hernému spracovaniu Malazu vôbec nebránia, akurát ich vraj ešte nikto neoslovil s dostatočne ambicióznym projektom, ktorému by boli ochotní licenciu predať.
  • Len prosím nie LOTR alebo iné prevarené generické fantasy. Zo sci-fi si viem predstaviť Halo. To je vizuálne hodne nápadité. Ale ako fanúšik by som si želal Stargate.
  • skaven
    Kolo casu, Birthright(raz sa o tom pokusili spravit hru), Malaz, Riftwar saga, Terrarchovia. je toho dost, len nie genericke Lotr, lebo vsetci videli trilogiu("jediny navrat nieje navrat krala, ale jediho") *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit