Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hehe co furt s těmi Lakedaimonskými máte ? :D Byli tam i jiné silné města.Třeba i ty Théby několikrát porazily Spartu. Škoda ,že hra nebude začínat o něco dřív :-( Někdy bych si chtěl zahrát za Magna Graecia v Itálii a zničit Řím *16*
    • rancor1223
      Sparta je typická svými falangami. Falangu samozřejmě používal kde kdo v té době, ale Sparta je přinejmenším díky bitvě u Thermopyl (a stejnojmenému filmu) mnohem populárnější.
      • PreidaQ
        Promiň, ale makedonská falanga je IMHO o dost slavnější než ta spartská. Přece jen s tím narozdíl od Sparty dokázali dobýt většinu známého světa.
        • rancor1223
          Mluvím ze znalostí středoškolského dějepisu. Nikdy nám neříkali o tom, že by Makedonie používala falangy. Ty jsou vždy spojovány jen s původními řeckými státy (Makedonci jejich kulturu pouze převzali, ne?). A byť Alexandr Veliký (Makedonský) je rozhodně známější než Sparta, na Makedonii si vzpomene málokdo.
          • Magister_Peditum
            Jen další důkaz, jak je dějepis na ZŠ a SŠ o ničem. Falanga patří k Makedoncům stejně jako vozová hradba k Husitům. *1*
            • rancor1223
              O tom žádná, všechno se bere buď hrozně povrchně (starověk, středověk) nebo naopak, nesmyslně do hloubky (novověk, současnost).
            • Veskoslav
              Si nějak ani moc neuvědomuji, že by někdo před Makedonci ji využil a tolik proslavil.
          • Tleskam pred vasi logikou, tedy sparta dostala s falangou na budku u thermopyl, a tim ji proslavila. Zatimco Makedonie se svoji falangou, (notne vylepsenou, oproti sparte, ktera pouzivala naprosto standardni falangu) nekolikrat dobyla recko, a jednou pul sveta, ale kvuli tomu po makedonii nikdo ani nestekne...
            • Veskoslav
              Ono skutečně stát Makedonie byla až za Filipa II, otcec Alexandra, to máš pravdu. Spíše jsem myslel nadvládu na bojišti, kdy Makedonci sloužili spíše vojskům městských států Řecka než sobě samým.
            • Falangu jako bojovou taktiku používali už Sumerové, všechny řecké státy, používali ji i Římané než zavedli pružnější formace a začali sami v boji využívat slabin falangy. V ruzných obměnách přervala až do středověku...
            • Magister_Peditum
              Veskoslav: To je nesmysl. V Řecku se nikdy žádná centrální vláda neustanovila, proto Makedonie nemohla být pod jeho nadvládou (byla jeho součástí, ale stejně jako nelze o Athénách nebo Spartě mluvit, že byly pod nadvládou Řecka, tak to nejde říkat ani o Makedonii). Naopak Filipu II. se jako prvnímu podařilo Řecko skutečně sjednotit a tudíž lze souhlasit jen s tím, že Řecko bylo pod nadvládou Makedonie, ale už ne opak.
            • Veskoslav
              Makedonie byla pod nadvládou Řecka celých 300 let, Řecko pod nadvládou Makedonie ani ne 50 let.
            • a jde nam o známost nebo o přesnost?
            • rancor1223
              Já pouze konstatuji co nás učili. To že máte pravdu nepopírám. A podobné znalosti jako já bude mít většina lidí, z toho vyplývá, že Sparta je obecně známější.
  • http://www.youtube.com/watch?v=VWUT2XDJXAU dalsie germanske kmene :)))
  • Estophelen
    "S mečem je prý potkáte málokdy" (na obrázku má každý bojovník meč)
    • presně první věc to mě trkla když jsem to četl :D
    • tak toto je asi zrovna to málokdy :D
  • nějako mě neštimuje, ještě by měli přijít 2 důležité frakce - Egypťane a nějaký druh asijských nomádů - Hunové,tataři?

    byl byl ale rovněž rád za frakci jeruzalemských, perských nebo někoho z oblasti hispánie

    prosím prosím SEGA! :)
    • Veskoslav
      Hunové se objevili v Evropě až na konci 2. století a jejich expanze do Evropy je až ke konci 4. století. Efypťané jako samostatný národ neexistoval, patřil pod Řím. Záleží kdy se to bued odehrávat. Z Hispánie máš Kartágo. Jeruzalém byly roztříštěné kmenové uspořádaní, Persie byla v úpadku po prohraných válkách z Řeckem.
      • Magister_Peditum
        Egypt byl v době začátku Rome TW rozhodně nezávislou a navíc jednou z nejsilnějších frakcí ve Středomoří.
      • V době kdy začíná hra Egypt určitě pod Řím nepatříl, byl dobyt Alexandrem kolem roku 330 př. n. l., spolu s dalším územím, poté Alexandrově smrti se jeho říše rozpadla. Hra začně na 99 % kolem roku 270 př. n. l.
      • opět, kde bereš pochody o nesamostatnosti egypta pod ptolemaiovci

        hispánie rozhodně NENÍ kartágo, jako kdyby si řekl, řím je thrákie, ano v hispánie byla POZDĚJI jejich částečná kolonie

        hunové byly příklad východních barbarů stejně jako svébové germánských

        když se koukneš na mapku tak nemáš sjednocenou gálii a přesto jí zastupuje frakce, proč by nemohlo něco podobného bejt u Jeruzalémských??

        u persie záleží kam až bude sahat mapa a kam odbobí
        • Boom
          No já nevím časové rozpětí, kdy se hra bude odehrávat. Kartágo bylo původně v Hispánii, druhé bylo postaveno v Severní Africe ne? Jo, ale Hunové přišli do Evropy až kolem 2. století, Svébově už tu byli. A s tím Jeruzalémem máš pravdu, ale jako hlavní národ bych to nebrala.
          • Magister_Peditum
            Je to přesně opačně. Kartágo leží původně v severní Africe a teprve po první punské válce dobylo i část Španělska, kde založilo Nové Kartágo. Jeruzalém v době začátku Rome TW byl pod nadvládou buď Ptolemájovců nebo Seleukovců, teď si nejsem jistej.
            • Veskoslav
              Pravda, v 9. století př. n. l. jej v Sev. Africe založili Féničané, k úpadku dochází v 1. století př. n. l. po prohraných válkách.
          • s tím etablováním kolonie souhlasím a asi moje chyba, že jsem to neupřesnil, měl jsem ovšem na mysli Iberijce nebo možná Baskyty - rozhodně zajímavý národ přeživající do dnešních dob.
            ovšem kartágo bylo taky jenom kolonií feničanů ;)

            u východních kmenu by to šlo udělat pokud by byla dostatečně rozlehlá mapa a jejich expanze by byla podmíněna určitýma komplikacema při rozvoji (silní sousedé k poražení - trvalo by dlouho, než by získali na síle) ale jsem si vědom, že možnost jak ji popisuju je spíše pro hardcore hráče *13*
            • Veskoslav
              No asi jo:-D Ale spíše problém vidím i ve složení armády. Převážně jezdecká *1*
            • město = shromaždiště u táboráku *8* - dobytí = uhašení ohně *1*
            • Veskoslav
              No docela se do toho "zamotáváme":) No problém u Hunů a spol bych viděl v dobývání "měst" oni žádné neměli či "města" ve smyslu Říma či Kartága neměli.
      • A jeje ale v tom případě neexistovalo podle tvé logiky ani Kartágo že?
        • Veskoslav
          Říkám, že záleží v jaké době se to bude odehrávat....
  • Veskoslav
    Zlatý čas strategií nám nastává:) Nový Starcraft, nový Rome Total war:)
    • zlatý čas strategií byl někdy kolem přelomu tisíciletí... pár megatitulů dnes nic nezachrání
    • Už od Shoguna 2
    • rancor1223
      Možná i Planetary Annihilation by stálo za zmínku *3*.
      • Veskoslav
        Na ten jsem úplně zapomněl:)
  • "S mečem je prý potkáte málokdy, protože jejich hlavní zbraní jsou oštěpy a kopí."

    Na screenu maji vsichni mece *1*
    • a navíc mi připadá většina těch mečů na screenu spíš keltskýho stylu :)
    • Overwatch
      Přesně to jsem si říkal taky :). Nevím, proč teda vývojáři neudělali radši screen, kde by měli ta kopí...
      • Možná to jsou rodové meče náčelníků, ale v tom případě jich je na tom obrázku nějak moc :). Nebo prostě chtějí zamachrovat no, po páte medovině (tedy pár litrů) se každý Germán vytahuje :).
    • Záloha, kdyby se oštěpy zlomily :D.
  • Rozhodně zatím nejsympatičtější barbarská frakce. Ale pořád doufám v Egypt.
    • Veskoslav
      Egypt v té době byl součást římské říše.
      • Magister_Peditum
        Seknul si se o dobré 2 století. *15*
      • Tak to je opravdu velký blábol velkého spamera. Když už jsi tak velký fanda této hry zjisti si něco o té době.Opravdu Egypt nebyl v období punských válek pod Římskou republikou do toho měl ještě dost daleko.
      • a na to si přišel jako kde? a kde si zjistil v jakém roku se bude začínat

        podle tvé logicky by tam prakticky nemohla bejt žádná frakce, ani kartágo, kdy punské války byly dřív než do egypta přišel první ozbrojený říman
        • Vše nemusí být nutně realné, ale to časové rozpětí bude téměř totožné, už se o tom zmiňovali.
      • Pravda, jenže hra se má odehrávat v přibližně stejné době jako první RTW, bez Egypta by to bylo divné, asi jako Medieval bez Francie nebo Anglie.
      • Né to nebyl.
  • Menttor
    Tak tohle je frakce podle mého gusta :-). Ještě by to chtělo tu Spartu (jestli ji už teda neoznámili)...
    • rancor1223
      Sparta (tedy Greek cities, jak se jmenovali v Rome) ještě nebyla. Buď si ji nechávají na konec, nebo mě velice zklamou.
  • Barbarians 2 Total War..
  • walltar
    Konečně barbaři podle mého gusta ...
    • rancor1223
      Normálně mám raději civilizovanější frakce, ale tihle barbaři mě zaujali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit