Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KrPa
    davam + za to, ze za to nechteji jako microsoft 30 € za age2 ale jen 15 €

    ja si ze vsech zmen nejvice povsimnul jen tedy HD textur a novych ikon postav, ktere vice odpovidaji SC2, coz je opet vice, nez v age2

    multak nehraji
  • To mi připomíná jak jsem kdysi nainstaloval starou Dune 2000, zázrakem to nějak rozchodil a nutil se, ano nutil se to hrát jenom proto abych si doplnil základní vzdělání... ano rozhraní děs a běs, ale ta hra byla klasika, byla zlomovým titulem, když jsem si ji nemohl zahrát v její éře chtěl jsem aspoň na pár hodin pochopit proč byla tak skvělá...

    Není chyba remasteru že nenabízí moderní prvky, bylo by chybou kdyby je nabízel, pokud vám chybí tak od toho máme přece StarCraft 2ku a co si pamatuji jsou tam SC a SC BW kampaně.
    • Paulcz
      Dune 2, ne 2000..
      • ale dune2 se ovlada fakt blbe
        • Paulcz
          Je tu kompletní remake (např. Dune Legacy), kde se nemusí klikat na každou jednotku zvlášť, jinak to je myslím úplně stejný.
  • restore
    Je mozne to stale hrat cez LAN ?
    • Ano
    • Co je to LAN?
      • Lamas Area Network. Mel by ses tam prihlasit.
  • kdo maže ten jede
  • Genericka 90kova RTS. Za toto chcú peniaze? C&C komunita toto robí zadarmo, a to ta séria ma x dielov.
    • Blue.Shark
      Mám C&C velmi rád, ale Starcraft je totálně jiná liga. Žádný C&C nemá tak odlišné a přitom vybalancované strany konfliktu. Částečně možná za úspěch Starcraftu může poutavý a vážně míněný příběh; v C&C jsem to vnímal vždycky jako nadsázku. No a pak je tu styl hry. C&C jsou klasické strategie, kde až tak nemusíš dbát na mikro (to mi vždycky vyhovovalo víc). Starcraft je ale na mikru založený a v tomhle směru si můžeš s každou jednotkou do sytosti vyhrát. Stačí se podívat na nějaký profesionální zápas...a to je další věc. Kdyby ta hra nebyla tak vyumělkovaná, nikdy se v e-sports nedostane tam, kde v současnosti je.
      • KrPa
        tvrd me, ze duna nema pribeh, kdyz je zalozeny na jedne z nejlepsich scifi serii

        tiberium ma lepsi pribeh nez sc

        ra ma dobry namet ale slaby pribeh

        a zrovna bych rekl, ze wacrafty maji lepsi pribeh nez sc, sc2 je po pribehove casti znacny odpad
        • Blue.Shark
          Jenže to je kombinace více prvků. Duna sice má příběh (jakž takž) založený na super předloze, jenže ten zbytek pokulhává - hra byla nevyvážená, tvůrci se na nějaké úpravy vybodli a teď je prakticky mrtvá. Starcraft narozdíl od Duny pořád žije. Warcraft se dlouhou chvíli držel, ale Blizzard potom taky přestal hru nějak explicitně podporovat, tak postupně odumírala.

          S posuzováním příběhů asi můžeme být opatrní, protože to je hodně individuální. Jak to vidím já: celkově Tiberiové univerzum nehraje na nijak složitý příběh. Pořád je to "jen" konflikt dvou (později tří) stran. Starcraft dává větší důraz na postavy v příběhu, člověka nutí k nim přilnout...a pak s nimi dělá různé psí kusy. Ještě to hezky doplňuje rozdílnost Terranů, Protossů i Zergů, kteří se liší ve všem - od vzhledu po jednání. Od toho se potom odráží jendotlivé kampaně a tam je podle mě ta příběhová síla.
          • KrPa
            az na to, ze cele tiberium universum se toci hlavne kolem kane, sc ma takovy detinsky pribeh, kdy jsou dobraci jen dobri a zlý jen zly, navic castecne vykrada warhamery

            westwood hry jsou fakt mrtve, kdyz studio neexistuje, to nemuzes se sc porovnavat
            • Blue.Shark
              Říkám, je to dost individuální. Že Starcraft vykrádá Warhammer je věc známá a popravdě docela nepodstatná. Blizzard prostě umí svoje příběhy podat dostatečně zajímavě a jednoduše zároveň a hráči na to slyší.

              A pravda, Westwood už je mimo, tak to nejde úplně porovnat.
        • "tigerium"? *1*
    • Tvoje mama je genericka. Komunitni remastery nedosahujou, kvalitou tech od vyrobce.
      • Většinou ne, ale v "poslední době" mne napadá pár titulů, které by se možná i daly zmínit. Otázka je, co vše se dá považovat za remaster, protože v případě Blizzardu by mne hned napadl "jeden" (opět nejistota ve výkladu) příklad.
    • Princip zpracování mlýnských obilných výrobků a dalších surovin na hotový chléb je i přes odlišnost receptur a používaných surovin v podstatě ve všech zemích světa stejný. Obiloviny - především pšenice, žito, ale též oves, ječmen, kukuřice apod. se umelou na mouku o požadovaných parametrech (obsah lepku, obsah popela, granulace apod.). Hotová a odleželá mouka je pak na pekárně spolu s dalšími surovinami, přísadami a ingrediencemi vč. vody vymísena na těsto a toto se po rozdělení, vytvarování, nakynutí a různých povrchových úpravách (vlažení, sypání, zdobení apod.) tepelně zpracuje, jinak řečeno upeče. Zda z tohoto zjednodušeně popsaného, ale ve skutečnosti velmi složitého procesu vzejde chléb šumava, bílý pšeničný chléb (baguettes, ciabatta), celozrnný nebo vícezrnný chléb, mexická tortilla, bagels, německý pumpernickel, skotský bannock, turecký chléb bazlama, indický chléb chapati, chléb pita, barbari, kisra - či jiná národní nebo krajová specialita - to už záleží na zemi, v níž se příslušný chléb vyrábí.
  • Eh... trošku nechápu tah Blizzardu na remaster Starcraftu, když už tu pár let máme Starcraft II, který je víc než solidním nástupcem. Raději ať udělají remaster Diabla 2, jelikož jeho nástupce je do nebe volající zhovadilost.
    • Protože třeba v korei je starcraft 1 pořád populárnější, než starcraft 2. Spousta lidí pořád radši hraje jedničku. Hodně lidí z profi SC1 scény od dvojky odešlo. Blizz asi doufá, že se legendy vrátí.
      • Osobně jsem se u dvojky bavil stejně jako u jedničky. Jestli Blizzard udělá remaster pouze pro Koreu a její e-sport, tak pak je mi jasné, že se třeba takového remasteru na Warcraft nedočkáme nikdy.
        • Vzhledem k tomu, že popularita Starcraftu II jako e-sportu dost klesá, tak se nedivím, že se blizzard snaží udržet tuhle značku. Remaster originálu je celkem logický krok. Bohužel blizzardu jde jen o prachy. Jak by vydělali na remasteru WIII ?
  • Radsi bych byl remasteru W3. Jen se bojim aby nesprasili grafiku jako tady.
    Anebo by mohli udelat rovnou W4, preci jen Starcraftu uz dochazi dech a Blizzardu chybi nejaky vylozeny tahak v e sportu.
  • Paulcz
    V remasteru působí jednotky a budovy jako pěst na oko, to si s tím mohli vyhrát trochu více a dát tam nějaký mezivrstvy mezi barákama a terénem atd. A jinak by asi stačil patch, který by umožnil hrát hru na dnešních rozlišeních a hráč by viděl více dílků mapy.
    • Patch na to, aby původní hra běžela na nových počítačích, vydali. Dokonce ji (celou hru i s datadiskem) dávají komplet zdarma...
      Více z mapy nicméně neuvidíš, protože multiplayer.
      • Protoze multiplayer? Co to je za hloupy argument. Jen nevytahni ten argument ze hraci s vetsim monitorem by meli vyhodu. Jde jen a jen o umele zvysovani naroku na APM a skill. Podtrhuju slovo umele.
        • Spades
          No a lidi chcou ten uměle nasazený strop zachovat. Představ si to.
          • to je nápad. co takhle usporadat na olympiade sprint se svazanyma nohama nebo fotbal se zavazanyma ocima
            • Spades
              sry sem se uklik a misto reagovat jsem dal upravit, odpoved je v poslednim prispevku ode me v tomto vlakne *1*
            • kdo jsou to "oni"? par trotlu co trenuje klikani 16 hodin denne z koreje? nebo ultrapravicovi fanoušci? sr4t na ne
            • P.S.
              navíc vetšina z toho apm jde na správu zdroju a budovani zakladny. Skill lepším hráčum zustane a budou moct investovat svoje apm do mikromanažmentu boju
            • Spades
              Oni jsou ti, kteří budou Blizzardu vydělávat peníze. Ti, pro které Blizzard tu hru dělal.
              Opět jak říkám, je to jen business, buď by Blizzard udělal hru, kterou si sem tam někdo koupí z nostalgie a pak se vrátí k SC2 a pro hráči k SCBW, nebo udělají hru, u které udrží alespoň ty pro hráče.
            • nezdá se mi že když musíš mít v zápase 300 apm a ubrali by rekneme 100 nebo 50, že by se hra "kutálela za tebe" jak ty píšeš
            • Spades
              Správně by to bylo spíš hrát fotbal s míčem, co se kutálí za tebe, nebo sprintovat s koloběžkou. SC bylo nějak těžké, kdyby si ho zjednodušil, tak hráči budou hrát starou verzi, protože nechcou berličky pro soupeře.
              Já to taky neumím hrát, ale tohle chápu.
    • Oni chteji za malo muziky hodne penez a kdyby to byl patch nemohli by calovat 15€
      • 15€ hodne? no nevim
  • "Omezení výběru na dvanáct jednotek do skupiny, špatný pathfinding, nezobrazování úkolů během mise, nemožnost označovat více budov najednou…"

    Nice, stazovat sa prave na veci co zo SC2 urobili kompetitivne absolutne nezaujimavu hru, narozdiel od BW. Vdaka vsetkym hentym srackam mohol mat kazdy druhy masters hrac skoro rovnake macro ako Flash ci Jaedong.

    Jediny dovod preco vobec ten BW remastrovali bol ten, ze cela Korea sa im na SC2 absolutne vykaslala a radsej sledovala 20 rokov staru hru, pretoze sledovat SC2 nie je vobec zaujimave, narozdiel od BW. A prave tie mechaniky ako spatny pathfinding, obmedzene control groupy a omnoho tazsie macro + micro (ziadny smart casting a podobne kraviny) su dovodom preco ti najlepsi dokazu vycnievat nad obycajnymi, coz v SC2 proste neslo.
    • Spades
      jak proboha špatný pathfinding a nezobrazování úkolů v misi kazí kompetitivní hru???
    • Podle mne by se hry meli delat pro hrace, ne pro uzkou skupinu lidi co to trenuje 16 hodin denne jako zamestnani a pro sledovani profi zapasu.
      Proto by jsem na narocich jeste vic ubral a nektere procesy jeste vic zautomatizoval, aby jste, obrazne receno, nemuseli utirat zadek kazdemu SCV.
      Vite co by se stalo pak? Misto nudneho makromanazmentu by profi hraci museli/mohli presunout svoje APM do bitev (vice simultannich utoku najednou, lepsi micro atd.) a zapasy by bylo jeste zajimavejsi sledovat.
      • Jednak se píše "hry by se měly dělat"..
        Pak se podívej na zápasy ve SC2 progamerů, zdá se ti, že tam je málo "micra"??? Pro ty, co hrají MP, tak ví, jak je to velmi těžké a že bitvy progamerů jsou neskutečné...
        Jinak je jasné, že SC2 nikdy nebude mít tolik hráčů jako Dota, LoL, WoT, protože je těžký do něj proniknout, v Čechách MP pořádně skoro nikdo nehraje (s nadsázkou řečeno), za poslední rok jsem hrál snad jen se dvěma lidma z Čech (hraju plat league).
      • A proc by se to nemelo delat pro uzkou skupinu? Kdyz to v korei jede, tak proc to neudelat.
    • To co zmrvilo competetive SC2 bylo LotV, protoze na HotS mete se hrala hra mnohokrat vic nez SC1 (a to i v koreji) az s prichodem nevybalanocvanyho posledniho datadisku se vetsina profesionalnich korejskych hracu zacalo vracet k SC1, ktery melo vzdycky prefektni balanc. Tudiz ty kravinky, ktery zminujes z SC2 rozhodne nezajimavou hru neudalali (teda mozna pro tebe jo ale ne ve velkym meritku)
      • Je to hra delana jen pro profesionaly z Koree nebo I pro normalni hrace?
        /spoiler jen pro koreu a proto se taky na blizzard zlobim, ze kasle na hrace a jde jen po penezich z e sportu.
        • Ja si myslim, ze hlavnim duvodem tohohle remasteru je, aby blizzard nahnal divaky na sledovani turnaju v SC, protoze prece jenom malokdo je jeste dneska ochotnej sledovat klasicky SC I na streamu, protoze to prece jenom uz nevypada tak dobre. Takze spis nez ze by slo o Koreu je, ze blizzardu jde o popualritu jejich turnaju, na kterych uz SC I zase zacina zabirat dominantni postaveni potom co vetsina hracu skoncili s SC II.
          • Ja myslel tu pripominku spis obecne. Treba kdyby oznamili Warcraft 4 ani nevim jestli bych se tesil protoze by zajiste slo jen o dalsi profi klikfest.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit