zavřít
...

Steam zavádí nové zdanění her pro prvních deset zemí - ceny her by to zvýšit nemělo

Zápolení finančních úřadů s velmi obtížně postižitelnou oblastí, jakou je digitální distribuce zboží, pokračuje. Dalším mezníkem v této adaptaci právních rámců jsou změny, které se dotknou Steamu v řadě zemí světa. Už nyní v několika zemích platí, že v ceně je promítnutá daň z přidané hodnoty (VAT),...

Novější 1 2 Starší

 • Jack1947 tiscali.cz
  0 souhlasí, 0 nesouhlasí
  Stejně z toho chtěj víc vytřískat, pak se nemůýou divit že lidi v den vydání nebo i později koupí radši levněji a jinou cestou *7* ( budou to hrát beztak přes ten štým)
  28.2.2017

  reagovat

 • Jejdásek (anonym)
  2 souhlasí, 8 nesouhlasí
  Tak to mě baví vidět, jak rovnostářští češi vřískají na vysoké daně :-).
  26.2.2017

  reagovat

  • Vriskajici rovnostar (inkognito)
   17 souhlasí, 1 nesouhlasí
   Nevim cemu rikas vysoke dane, ale me stat sebere cca 45% z vyplaty jeste nez ke me penize dojdou.
   26.2.2017

   reagovat

   • ks (anonym)
    4 souhlasí, 0 nesouhlasí
    A další kus koláče si stát ukrojí, když si budeš chtít to zbylo po základním zdanění užít (DPH, spotřební daň, silniční daň ...) nebo investovat (majetková daň, daň z výnosů...) a k tomu další formy daně v podobě poplatků (povinné ručení, dálniční známka, komunální odpad...)
    26.2.2017

    reagovat

    • Dan (inkognito)
     3 souhlasí, 0 nesouhlasí
     přesně tak den daňové svobody v ČR začíná až po půl roce to znamená že více jak 50% vám stát sebere z toho co vytvoříte na daních, více jak půl roku pracujeme pro stát teprv pak začneme něco z té práce mít.... zlatej středověk a desátky a jak byli lidi na panstvo naštvaný že jim "za nic" berou pouhých 10%....
     27.2.2017

     reagovat

 • Zetko (anonym)
  16 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Daně obecně jsou naprosto kolosální. Je mi až zle, když si uvědomím, kolik vlastně ze svých penz platím státu. DPH je až neuvěřitelná koncepce. Vemte si, že z každého nákupu, za každého utraceného Eura a Koruny vy zaplatíte státu výpalné. To je až neuvěřitelné!

  ...a pak jdete na úřad a jste tam jen na obtíž. Navíc základní služby, zdravotní péče, údržba silnic atd. jsou placeny z úplně jiných daní.
  25.2.2017

  reagovat

  • haha (anonym)
   19 souhlasí, 1 nesouhlasí
   Stát je nejlepší podnik. Můžeš beztrestně krást, plýtvat, vytvářet si zákony šité tobě na míru, dvojí metry, nemáš zodpovědnost jako běžný smrtelník... ideální.
   25.2.2017

   reagovat

  • Dworkin (inkognito)
   10 souhlasí, 2 nesouhlasí
   Kdybys věděl, kolik platím na daních já, tak by se ti protočily panenky. Ale já to beru tak, že když se mám dobře, tak je OK, abych do společné kasy přisypal víc, než ti, kdo se tak dobře nemají. Na druhou stranu teďka Sobotka přišel s tím návrhem daňové reformy a to teda bych asi radši šel zametat ulice, abych si nepřipadal jako třídní nepřítel.
   26.2.2017

   reagovat

   • Prase (anonym)
    12 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Takhle, já osobně nemam problém s daněma, jako s konceptem. S čim ale problém mam, je že u státu tak nebo onak skončí 60 - 80 % mejch peněz, který se pak použijou na dotace pro nejmenovaný slovenský miliardáře, solárníky, přebujelej fízlí aparát a armádu úředníků, z nichž 3/4 jsou naprosto zbytečný. To vše za situace, kdy mi naši milovaní vůdci čim dál tim víc kecaj do soukromých, osobních, soukromých věcí, do kterejch nemaj co strkat rypák.
    26.2.2017

    reagovat

 • ks (anonym)
  5 souhlasí, 2 nesouhlasí
  Šmankote nepište o tom. Jestli se Bureš doslechne, že někde jsou lidé ochotni platit daň za služby, tak to okamžitě zavede i u nás a přidá také legendární francouzskou daň z práva na život.
  25.2.2017

  reagovat

  • Noxi tiscali.cz
   4 souhlasí, 13 nesouhlasí
   Nemáš na mysli Babiše? Nebo jen další tlučhuba, který to slyšel od nějakých hospodských flákačů a tím prozřel? Takové kydy patří někam na novinky, ne na games.
   26.2.2017

   reagovat

   • Vriskajici rovnostar (inkognito)
    7 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Copak, volils za koblihu?
    26.2.2017

    reagovat

    • Noxi tiscali.cz
     1 souhlasí, 3 nesouhlasí
     Ne, nevolil. Nicméně je hezké vidět, jak má spousta lidí hned jasno, aniž by cokoliv věděli.
     26.2.2017

     reagovat

     • ks (anonym)
      3 souhlasí, 4 nesouhlasí
      Věz, že po světě chodím už nějaký ten pátek a leccos jsem zažil. Stran komunální i státní politiky taky něco vím a znám, včetně nějakých informací zevnitř. A můžu Tě ujistit, že o blaho poddaných tady rozhodně nejde. Kolik je ve vládě předrevolučních členů KSČ a dokonce STB raději nechtěj vědět. Užívej si svou nevědomost a naivitu. Časem bohužel přejde.
      26.2.2017

      reagovat

      • Noxi tiscali.cz
       2 souhlasí, 2 nesouhlasí
       Nejde o nějakou špatnou reakci? Já jen, že jsem žádný názor na dané téma nevyjádřil, ani si nejsem vědom, že bychom se znali, když mě takto poučuješ a považuješ za nevědomého a naivního.
       26.2.2017

      • ks (anonym)
       0 souhlasí, 0 nesouhlasí
       Copak to jsi nebyl ty, kdo mě považuje za tlučhubu, který čerpá informace od hospodských flákačů?
       27.2.2017

 • achasfer4 tiscali.cz
  4 souhlasí, 1 nesouhlasí
  A podle čeho zaplatí DPH? podle země odkud je vydavatel nebo studio nebo nedejbože zákazník (co když si hru koupí na dovolené zrovna když bude v bezcelní zóně....)? Když jsem si kupoval české AVG na faktuře bylo 13%dph ne 21% protože sídlo mají někde na Kypru jak chytré ;)
  25.2.2017 upraveno v 21:16

  reagovat

 • Nox (anonym)
  14 souhlasí, 0 nesouhlasí
  „Doposud se daň z přidané hodnoty, mezinárodně označovaná jako VAT…“ Aleši, VAT není mezinárodní označení, ale pouze anglická zkratka. Stejně jako MWST v němčině či DPH v češtině.
  25.2.2017

  reagovat

 • Arc (inkognito)
  11 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Tady to vypadá, jakoby lidi nevěděli, že v ČR a členských státech EU se dávno VAT platí a myslí si, že se bude platit další daň, LOL.
  25.2.2017

  reagovat

  • ğžfšřthlgmx (inkognito)
   3 souhlasí, 1 nesouhlasí
   Tady taky maj lidi tu drzost nazývat legální aktivity kradenim, lidi jsou občas dost hloupí *5*
   25.2.2017

   reagovat

 • Paladin5552 (anonym)
  12 souhlasí, 7 nesouhlasí
  Na steamu mám cca 300 her a jen malé procento jsem tam opravdu koupil.
  Vždy se to dá nějak obejít.
  25.2.2017

  reagovat

 • i (anonym)
  10 souhlasí, 1 nesouhlasí
  Pak se diví, že to lidé obchází... A vyřeší to další daní *15*

  To je logika jako 1+1=3
  25.2.2017

  reagovat

 • Gordar tiscali.cz
  32 souhlasí, 5 nesouhlasí
  Tak zrovna na G2A se platí VAT už dlouho a ani vybrat zemi mimo EU mi nepomohlo. Nezpracovali mi objednávku a chtěli po mně potvrzení, že sem opravdu mimo EU. Ani VPN nepomohla, zkoumají asi IP adresu i z předchozích návštěv.
  25.2.2017

  reagovat

  • ripper tiscali.cz
   24 souhlasí, 25 nesouhlasí
   Dost mě baví, když někdo nakupuje na zlodějském obchodě a ještě se je snaží přechcat. To už můžeš rovnou pirátit, vývojáři hry z tebe stejně nemají ani korunu, a aspoň nepodporuješ mezinárodní zločinecký byznys (praní peněz z ukradených kreditek).
   25.2.2017

   reagovat

   • Paulcz tiscali.cz
    5 souhlasí, 6 nesouhlasí
    Tohle není problém té platformy, ale prodejce kódů, tj. vývojářů a systému platebních karet, že nedokáží zabránit, aby jim unikli kódy her přes kradené karty. Už jen potvrzování SMS kódem by pomohlo.
    25.2.2017

    reagovat

    • ripper tiscali.cz
     9 souhlasí, 1 nesouhlasí
     Tak třeba jak to zasáhlo české faktorio:
     www.factorio.com/blog...ff-171

     Máš spoustu prodejů, peníze z banky dostáváš samozřejmě se zpozděním až několika týdnů, a když už ti je mají poslat, tak ti je nepošlou, protože řeknou, že to bylo nakoupeno na kradené kreditky. Vývojář nedostal ani korunu, ale na světě jsou tisíce klíčů. Většinou už dávno prodané přes G2A, Kinguin a podobné.
     25.2.2017

     reagovat

     • Paulcz tiscali.cz
      0 souhlasí, 2 nesouhlasí
      To je chyba stránek jako G2A, že platby přes internet jsou příliš benevolentní a banky všude cpou nesmyslné a nebezpečné služby jako Facebook platby ? Zrušíš ty stránky a bude se to prodávat jinde nebo jinak. Nekonečný boj.

      Jestli vývojářům něco pomůže tak to je lepší (bezpečnější) systém plateb a prodeje. Takže to je na bedrech vývojářů, bank a služeb jako Steam.
      26.2.2017

      reagovat

      • ripper tiscali.cz
       5 souhlasí, 1 nesouhlasí
       Nepochopils. Banky ti garantují, že pokud ti někdo ukradne kreditku (fyzicky nebo virtuálně) a provede s ní platbu, tak že ti peníze vrátí. Ty peníze ale nevrací ze svého. Ty peníze bere tomu (nevinnému) obchodníkovi, u kterého byla provedena platba. Takže za to, že tobě někdo ukradl kreditku, platí nějaký obchodník, u kterého zloděj nakoupil. Ten obchodník s tím nemůže nic udělat (kromě toho že zavře krám).

       Takže dokud budou banky postupovat tímto způsobem (garantovat zákazníkům, že transakce provedené zlodějem se ruší), tak se situace nikdo nezlepší. Vůbec to není o zabezpečení - ty transakce byly zcela v pořádku, akorát je provedl někdo jiný (což je ve chvíli provádění platby nezjistitelné). Krást přístupové údaje se budou vždy, to se nikdy nezmění.

       Jedna z mála věcí, co mohou lidi udělat, je nenakupovat na tržištích, kde je téměř jisté, že kupuješ kradené zboží. Pokud se to bude dít ve velké míře, tak řešení bude akorát více a více DRM (případně žádné herní kódy, bundly, tvrdší geografické restrikce, atd). Takže si tím jako zákazníci šijeme bič sami na sebe.

       A máš pravdu, nekonečný boj to je. Ale jde o míru. Pokud se to bude dít v šedé zóně Internetu, kde 99% populace normálně nezavítá, a nakoupí normálně v oficiálním obchodě, tak to problém není. Jakmile ale velká část populace bude na těchto šedých tržištích nakupovat, ačkoliv je zřejmé a známé, že drtivá většina kódů pochází z nelegitimních zdrojů, podporuje to praní špinavých peněz a ruinuje to menší vydavatele, tak to bohužel bude mít škaredé následky.
       26.2.2017

      • Paulcz tiscali.cz
       0 souhlasí, 2 nesouhlasí
       Klasika, chceš řešit následky, ale jestli se tohle má nějak napravit musí se vyřešit příčina. Transakce se zdají v pořádku, protože neexistují ochranná opatření a platby jsou čím dál jednodušší. To je vina bank a společností jako VISA.

       Co se týče obchodů, sami kluci z Factoria píší, že to nakupují boti a že na svých stránkách mají Humble ochranu, která funguje. Takže s tím něco dělat jde. Pokud si to nikdo nekoupí tak to ani nikdo neprodá..

       Tohle je "riziko povolání", stejně jako někdo ukradne věc z obchodu tak se krade virtuálně. Navíc se můžeme bavit o tom jestli je zruinuje 10% falešných prodejů a 12 hodin času týdně, který tomu musí věnovat a nebo vysoké daňové zatížení a šílená byrokracie, která tady panuje (obě dvě věci jsou příčinou šedé ekonomiky).
       26.2.2017

      • ripper tiscali.cz
       2 souhlasí, 3 nesouhlasí
       Tak místo opakování jak na kolovrátku dej názorný příklad, jak by sis ta "opatření" představoval. Rektální sken při každé platbě?

       Právě že ta opatření existují. Banky drží platby dostatečně dlouho, aby se zjistilo, zda nejsou podvodné. Kdyby ta opatření neexistovala, tak vývojář obdrží peníze okamžitě po zaplacení, a nějaké G2A je mu úplně jedno (protože platbu dostal). Naopak by na tom byli biti okradení lidé (což na druhou stranu považuji za více fér než aktuální stav, protože je jejich zodpovědnost, aby si správně nastavili limity operací, případně vícefaktorové autentizace atp. Navíc by to otevřelo nový byznys - pojištění proti krádeži, pro ty technicky méně zdatné).
       26.2.2017

      • Paulcz tiscali.cz
       0 souhlasí, 0 nesouhlasí
       3D secure
       26.2.2017

      • ripper tiscali.cz
       1 souhlasí, 1 nesouhlasí
       3D Secure řeší pár problémů, ale spoustu dalších ne. Pokud ti někdo ukradne přístupové údaje k bankovnictví, tak ti to nepomůže. Pokud máš bankovnictví na telefonu a nainstaluješ si malware, tak ti to nepomůže.

       Samozřejmě je pravda, že placení pouze se znalostí čísla karty a případně CCV kódu je demence, a mělo by se to urychleně zrušit. Ale neeliminuje to krádeže. Ty budou existovat pořád, dokud budeme používat peníze, a čím se posunujeme do digitální ekonomiky, tím snadnější je dělat to v masové míře (stačí jedna kritická zranitelnost v operačním systému, a buch).

       Takže ačkoliv lepší bezpečnostní principy u plateb by pomohly bojovat proti problému, tak stejnou měrou pomůže, když lidi nebudou využívat tržiště, které na kradených platbách stojí.
       27.2.2017

   • Derp (anonym)
    10 souhlasí, 6 nesouhlasí
    To o zlodějském obchodě, z kterého vývojáři nic nemají, jsou nesmysly. Ve hromadné většině případů business G2A je legitimní. Nějak ty klíče vývojáři nakoupit museli.

    A fakt, že se občas objeví nějací podvodníci s nakradenými kreditkami je prostě všeobecný problém všech eshopů.
    25.2.2017

    reagovat

    • ripper tiscali.cz
     6 souhlasí, 6 nesouhlasí
     Neexistuje způsob jak legálně pořídit Steam klíč jinak, než
     1) z levného regionu, kde to vývojáři dotují (protože lepší málo než nic)
     2) krádeží (kradené kreditky)

     Takže když nakupuješ Steam klíč na tržišti (a nikoliv přímo od vývojáře nebo obchodu typu Humble Store), tak pochází z jednoho ze dvou uvedených zdrojů. V případě 1) dostane vývojář pár drobných, v případě 2) naopak peníze ztratí (protože řešení kradených nákupů stojí hodně času, takže ačkoliv by sis mohl myslet že je na nule, tak ve skutečnosti tratí).

     Více např viz:
     www.polygon.com/2015/...-codes

     Byznys G2A a spol je legitmní pouze pokud přeprodáváš fyzická média. Jakmile přeprodáváš kódy, tak legitimní není, protože neexistuje legitimní způsob, jak kódy získat. Buď obcházíš geografické restrikce obchodů a vývojářů, nebo se podílíš na černém trhu. Jedna z mála zbývajících možností je přeprodávat kódy např. z Humble Bundle akcí, což je opět proti pravidlům akce.
     25.2.2017

     reagovat

   • Carnage (inkognito)
    12 souhlasí, 4 nesouhlasí
    Jasně zlodějský obchod, který sponzoruje Blizzcony a E3 akce...tak určitě. Mě se vždycky líbí jak někdo kdo neumí nakoupit levnou hru hned nadává, že to je zlodějský protože je tak hloupej a neumí si asi zažídit paypal.
    25.2.2017

    reagovat

    • GlaDOS tiscali.cz
     3 souhlasí, 2 nesouhlasí
     Je veřejné tajemství, že na G2A se objevují pofidérně získané klíče a nemálo vývojářů už o tom psalo (dokonce i anonymně samotný prodejce, který na kradené karty klíče kupuje). Ty klíče jsou buď přibalené k nějakému hardwaru, zakoupené ve slevě, z nějakého bundlu za dolar, z jiného regionu, získané podvodem od vývojáře, kdy se obchodník tváří jako známý youtuber (nebo se za některého rovnou vydává) a nebo koupené na kradenou kartu.
     26.2.2017

     reagovat

  • Veskoslav tiscali.cz
   6 souhlasí, 2 nesouhlasí
   A proč proboha vybíráš tuto sazbu, kdy existuje něco jako EU Business and Vat registered s 0% sazbou.
   25.2.2017

   reagovat

   • Dan (anonym)
    1 souhlasí, 1 nesouhlasí
    A to funguje jak?
    25.2.2017

    reagovat

   • Derp (anonym)
    5 souhlasí, 2 nesouhlasí
    Nic takového není. V rámci EU jsi povinný platit daň vždy!
    Jedinou vyjímkami jsou věci, které jsou ve veřejném zájmu (školství, zdravotnictví, sociální služby, atd.) a pak když je zboží určeno k exportu mimo EU (v tom případě budeš platit daň dle země příjmu.)
    25.2.2017

    reagovat

    • Veskoslav tiscali.cz
     6 souhlasí, 12 nesouhlasí
     Pokud tuto možnost nabízí G2A, tak existuje, neporušuji tím nic, je to plně v režii obchodníka, jak a kolik zaplatí daň. Nejsem právnická osoba, abych to musel řešit. Pokud jsi "poctivý" blázen, co jde odvést 21% daň navíc u ceny produktu, tak pro Tebe je tam vždycky volba možnosti si zvolit přesně daný stát. To už je ale tvůj problém, ne můj. Státu odevzdávám na dávky jedné cikánské rodiny měsíčně, bohatě stačí....
     25.2.2017

     reagovat

     • Derp (anonym)
      5 souhlasí, 1 nesouhlasí
      Samozřejmě jednou věcí je povinnost tyto daně platit... druhou věcí je to, že obchodník sám nabízí postup, jak DPH obejít. V druhém případě to krácení daně není zločin (pro koncového zákazníka).
      25.2.2017

      reagovat

      • Veskoslav tiscali.cz
       5 souhlasí, 5 nesouhlasí
       Jak říkám, pokud tam ta možnost zmizí, zmizí i atraktivita G2A. Rázem se ceny dostanou mírně pod Steam a to už se mi v 80% případů vyplatí koupit krabička. Neříkám, že je to v pořádku, jenom že ta možnost existuje ze strany obchodníka a člověk nemusí měnit IP nebo se vydávat za Nigerijce:)
       25.2.2017

     • Bob (anonym)
      2 souhlasí, 8 nesouhlasí
      Aha, takze staly zakaznik g2a.
      25.2.2017

      reagovat

      • Veskoslav tiscali.cz
       4 souhlasí, 5 nesouhlasí
       Ano Maxíčku, 5 zakoupených titulů:) + jejich nový měsíční "Humble".
       25.2.2017

      • bobjevul (anonym)
       4 souhlasí, 2 nesouhlasí
       tvl a ty jsi jako co za individium? kdyz je to nekde levneji, proc to kupovat nekde jinde draz? protoze se to tak ma delat nebo co? nebo protze steam je tu jako jedina sluzba?
       26.2.2017

Novější 1 2 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.196.86.89.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.