Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    "Ale kde je nějaká exkluzivita s fantastickým vizuálem, která by novou konzoli prodala? Snad na tomhle Microsoft ještě dokáže zapracovat, protože tuhle obrovskou porci výkonu by byla škoda nedemonstrovat nějakou vymazlenou exkluzivitou."

    Hernímu novináři chybí vymazlené exkluzivity? Nejspíš se do hodnocení moc položil a mimoděk se emocionálně napojil na Microsoft. Exkluzivity mají význam pro výrobce konkrétního hardwaru, hráč (a snad i novinář/recenzent) má největší prospěch ze situace, kdy tituly vychází na co nejvíc platforem a on má možnost si vybrat. Takže žádná škoda, ale naopak díky, Microsofte, že se ti to přes exkluzivity tlačit nedaří.
    • up_er
      Kravina....exklusivity prodávají konzole, vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude.
      • MickeyMutant
        Jsi si jistý, že reaguješ na mě? Protože to, o čem píšeš ty, s tím, o čem píšu já, nijak nesouvisí, a nijak nekoliduje.
      • otevri kalendar a zjistis, ze 21. stoleti uz davno zacalo
    • spatne si ho pochopil. samozrejme to bere z pohledu cloveka co si poridi na hrani xbox one x. pak to naprosto dava smysl.
      • no a ty jsi nepochopil pricinu a dusledek

        konzole nevznikly, aby na ne mohly vychazet exkluzivni tituly
        • ehm pardon, ale konzole ze zacatku meli pouze exkluzivni hry, drive zadny multiplatformy nebyly.
          • A cim to bylo? Exkluzivni architekturou, nebo spise architekturou odlisnou od te na pc. Takze delat port bylo casove/financne narocne. Dnes uz to je otazka kontraktu.
            • bingo
  • A k čemu mi to bude když Microsoft zcela rezignoval na exkluzivní ttituly? Takhle na tom můžu akorát hrát horší verze multiplatformu. Děkuji nechci...
    • Podle mně je strategie MS asi taková
      1. Ví, že pos*ali launch Xbox one X
      2. Poučili se a změnili radikálně strategii
      3. Maximum úsilí dali do hardware
      4. Soustředěním se na zpětnou kompatibilitu se snaží přilákat zpět hráče původního Xboxu a X360, kteří odešli po průšvihu jménem Xbox one, zvýšit herní základnu.
      5. Předěláním byznys modelu (soustředění se na on line mají dostatečný finanční polštář a rezervy.
      6. Teď, když už mají vcelku vyřešený hardware, soustředí se konečně na excluzivky.
    • 99% vychadza na obe platformy, pri exkluzivitach si treba uvedomit, ci to clovek chce hrat.
      • Většina exluzivit na PS4 jsou parádní hry. To hrát opravdu chci. Ostatní si zahraju na PC. To je problém XBoxu, tedy aspoň u nás. V Americe asi moc na PC nehrajou, proto tam XBox bez exkluzivit dává větší smysl než u nás.
        • okej, pises o sebe... kolko ludi, tolko chuti.
  • Podporuje pro UHD disky HDR Dolby Vision nebo jen HDR10?
    • Pouze HDR10.
  • Zdařec, čekal jsem na vhodný článek abych se vás tady mohl zeptat, může někdo i z redakce třeba zareagovat, přeci jenom v tom žijí. Můj dotaz je takový, že uvažuji k XBOXu si koupit PS4 Pro, nicméně na internetu jsem zaznamenal strašení, že v roce 2018 vyjde PS5, osobně si myslím, že tak rok 2020, každopádně vyplatí se koupit ještě dnes PS4 PRO ?

    BTW: Už jsem to tu psal minule OPRAVDU nechápu kdo si může koupit XOX, na moje XO už sedá několik měsíců prach a většinu her co bych si zahrál na konzoli tak hraju přes PC. Můžete se obhajovat Xbox jak chcete ale Microsoft prostě nemá hry... Tohle je namátkou PS: Horizon: Zero Dawn, Spider-Man, The Last of Us, Uncharted, God of War, Detroit: Become Human, Death Stranding, Ghost of Tsushima... a takhle můžu pokračovat donekonečna, jako výkon XOX je hezký ale bez her je k ničemu.
    • ucho
      podle mě PS5 dřív jak v roce 2021 nebude.
    • Záleží na úhlu pohledu, mám doma XOne S a s exkluzivních her: Forza Horizont 2 (preferuji před FH3 kvůli Evropě), Forza Motorsport 6 (na PC není plná verze, až FH7 ale ta je paradoxně v nejlepším případě stejná, možná o chlup horší než FH6) a Gear of Wars 2+3. A pochopitelně NHL 17, tu si na PC prostě nezahraješ. Když k tomu vezmu na XOne S manželka dětem pouští filmy, videa z youtube a z external HDD, plus možnost pohodlně si číst weby v Edge na TV, možnost nahrávat TV pořady přes externí TV Tuner, tak to není tak zlé jako to vypadá. Plus další multimediální možnosti včetně HDR. Navíc, zpětná kompatibilita s mraky X360 hrami, a nově i prvním XBOX je bezva věc pro nostalgické hráče. Ovšem já nemám XOne S na multiplatformní tituly. Na rozdíl od Xone S, XOne X je na multiplatformní tituly jak stavěný. Za 13,5 tisíce máš krásné výkonné a přenosné PC co zvládne 4K a HDR, plus vše ostatní co už umí XOne S. To je skvělá cena. Snadno to přeneseš a kdekoliv připojíš přes HDMI k TV nebo monitoru.
    • moznost ze pristi rok vyjde PS5 tu je, ale to te moc nemusi zajimat protoze nez na ni bude dostatek her vyuzijes PS4 PRO uplne v pohode.
      • ze vyjde, moznost neni. ale ze ji oznami, je mozne.
        • Yep. Nedávno vyšla Pro. Kdyby 2018 udělali PS5, tak by si hodně nakáleli na hlavu. Podle mě realisticky 2020.
          • nikam kalet nemusi, od ty doby, co paystation je jen pc s exotickym operacnim systemem, proste vydaj 5ku, ktera bude diky stejnymu systemu kompatibilni se 4 i 4pro
            • to vubec nemusi tak byt, akorat nova konzole bude pridavat fps nebo detaily ve 4k, vzdyt ps pro 4k ani poradne neumi, upscaluje to z nizsiho rozliseni pokud vim

              vetsine lidi nevadi fhd, ve "filmovych" 30fps jim postaci i ps4

              a protoze sona ma pod palcem na ps vsechno, neni problem aby to otestovali, kdyz nova hra pujde na starsich konzolich, tak to tam budou prodavat, a kdyz to nepujde, tak reknou, sorry jako, ps5 only exclusive
            • Jasně. A PS5kový hry na starý konzoli budeš hrát v 15fps a 720p. :D
    • Pokud bych měl herní PC, tak bych XOX taky nekupoval, mně nahradí herní NTB. V tom nemá konkurenci. Jinak excluzivky os Sony mně prakticky nezajímají- snad až na Ratcheta. Pro mně je důležitý Zaklínač, Minecrsft, Skyrim (kde Sony těžce ztrácí).
    • V Americe je XOX trhák, tam totiž stavění herních pc není až tak populární jak v Evropě.
      • Jack1947
        Protože až moc se to řadí k dostupné "gaučové zábavě" a tam jim peněz není líto dát za takovou blbost.
      • v americe to je trhak protoze murica yeah!
        MS domaci spolecnost, sony cizaci.
        xbox tam byl popularnejsi uz od zacatku.
        nechaji se imho snadneji ovlivnit reklamou/heslama atd. USA! USA! USA!
        a taky ty PC jak zminujes.
        • hmm to iste sa da povedat o Japonskom nacionalizme co sa tyka PS...
  • Rozebrání vnitřností (ENG) https://www.youtube.com/watch?v=Y__r8UjVvzY&t=0s
  • Kdybych už neměl Sko, tak bych po tom určitě sáhnul (třeba někdy později). Za 12 a půl litru to je výborný kup, který nabízí ve své cenové kategorii bezkonkurenční grafiku. Osobně doufám, že MS bude s tímhle mít velký úspěch, nějaké dornovnání prodejů by bylo skvělé.
  • Ako majiteľa Pro ma nový XBOX nezaujíma, predsa len 400€ za nový kus HW nie je malá položka. To s tými exkluzivitami nie je také horúce; totiž, sú exkluzivity ako Until Dawn, ktoré sú takmer must have, a potom sú exkluzivity ako Uncharted alebo Bloodborne, ktoré sú avoid at any cost. Exkluzivity pre PS4 a absencia na XBOX je iba mantra a marketingová kampaň, ktorú možno vytvorili samotní hráči; minimálne ju ochotne udržiavajú pri živote. Moje top hry sú vydané ako na PS4, tak aj na Xbox, takže...
    pokiaľ by som ešte nemal konzolu tejto generácie, bolo by to veľmi tesné.. Za Until Dawn by som dostal Quantum Break... exkluzívne (pecky) hry ako red Dead Redemption 2 a Detroit by boli vážnymi ohnivkami.. ale v tomto momente by som sa rozhodol asi pre XBOX (a časom si našetril aj na Pro :) )
    • Until Dawn musthave, Bloodborne avoid at any cost? Dej si hadr na palici ty homolo.
      • celý môj život spel do tohoto okamihu, aby si mi dal takýto krásny odpis. to bolo must read!
        Stavím veľa peňazí na to, že si nehral obe hry, dokonca že ani nemáš PS4. Dovidenia.
        • OK, tak spal na popel vela peňazí, drotár, protože ho mám a Bloodborne je zatim jediná exkluzivita kromě Persony, která mě bavila. Until Dawn a cca 10 dalších exkluzivit jsem hrál a po chvíli vypnul.

          Zbytek 1P titulů mě buď nezaujal nebo to prostě není můj žánr, zatimco v Personě a Blodboorne mam stovky hodin. Nebejt Bloodborne, tak bych si tu konzoli pravděpodobně nikdy nekoupil, ty peasante.
          • ok, drotar, tak ta uznavam, ze si zmysluplne stravil stovky hodin. Lebo to je zmyslom hry, aby unikol tazkemu zivotu. Lebo to je vrchol herneho dizajnu, aby si po sty krat bezal k bosovi. Na teba mat nikdy nebudem, po asi dvadsiatich hodinach viem, ze to uz nikdy nezapnem. Jedine ze dostanem rakovinu a budem chciet aspon na tyzden vypnut.
            • ste sa nejako opustili...
            • Škoda casu
            • Pocuj, tak ked dostanes tu rakovinu, daj vediet, ako sa ti dari v Bloodbodne - urcite ta vtedy bude zaujimat hranie hier, ty curak.sprosty...jedine, ze by to bola rakovina mozgu, to by si bol v pohode, do 2 dni by "skapala od hladu".
            • Tady někdo dostal poradně přes držku v Bloodborne...
            • Ano, mas pravdu az na jednu vec, teda dve. Bloodborne je genialna hra, pretoze vyzva je tam vytvorena iba mnozstvom HP bossov a staci jedna/dve chyby a u have died. Naopak su uplne zle hry, kde sa niekam posunies, prezijes nejaky pribeh, pripadne sa nieco nove dozvies... mozes za 200+ bloodborne hodin odohrat viacej hier, ostane cas aj na mimokonzolove aktivity. To je proste kardinalne zle. Za smiesnych 20 bubakov v Bloodborne utratis v hre, pardon, hra ti da 200+ hodinovu hratelnost. Nic lepsie nie je. Jedine ze by som hral vsetky souls hry a toto je nadstavovana kasa...nie, co to taram, je to the best a vsetky ostatne hry su hlboko pod nou.
            • Já ti rozumím. Bloodborne se nedá dohrát mačkáním X při quick time eventech. Prostě špatná hra. Vrchol herního designu je u hry usínat a občas zběsile mlátit do jednoho tlačítka jako v minihře prvního Mortal Kombatu. Na to nový xbox opravdu nepotřebuješ.
        • panejo, Until Dawn je interaktivní kravinka, Bloodborne jedna z nejlepších her historie...
          • vieš čo, ani si ich nemusel hrať, úplne ti uznám, že si videl nejaké videá alebo gify + recka k Bloodborne a HLAVNE diskusie. Veľa diskusií.
            • jen mám platinu *15*
      • Slovák no, co bys chtěl...
        • čo by mohol chcieť? Aby som vám vládol...
  • Mam prvni verzi PS4, protoze mela lepsi HW. K tomu ted pridam One X, protoze je to proste masivni skok ve vykonu. Verim, ze hry budou (par, ktere bych si zahral, jsou uz ted a vyuziji mnohem lepsi HW). Navic se mi na XBO zdaji hry levnejsi a muzu mit i normalni media ovladac na BR a DVD
  • Hmm..xbox pomalu umira. tenhle zoufalej pokus neco zachranit stejne nevyjde. Chybi vam dobre exluzivni hry Microsofte, S Forzou a Halo to nezachranite.
    • Klasická mantra SonyUltras...nemá excluzivky. To je tak kddž dojdou argumenty...
    • "xbox pomalu umírá" - to myslíš vážně nebo si ůpnej ps magor? Tohle snad už vážně není možný!!!
      • jasne ze umira...asi tak ako umiera PC uz 20 rokov...
  • Konzole bez her je konzole k howno, když vezmu fakt, že hraním současných multiplatforem člověk může přijít i o nějakou tu mozkovou buňku, tak nechápu, čim MS přemýšlí, stačí se podívat na Switch, ten jim vytřel prdell s xkrát menším výkonem, ale má hry, nemá jich moc ,ale má je peckoidní a exkluzivní. MS s třemi značkami které recyklují deset let a nikoho nezajimájí, může oslovit opravdu jen ty, co mají první Xbox...

    Ta bída Xboxu se ukazuje i v té kampani, oni na nové konzoli prezentují Ark a World of Tanks...
    • Srovnávat handheld s domácí konzoli... fail...
      • fail je považovat switch za handheld *15*
        • Výkon jako handheld = double fail.
    • jamar28
      Microsoft se chystá otevřít nová vývojářská studia a koupit některá zavedená, aby pro něj tvořila exkluzivní obsah. To jen tak pro zajímavost (asi si čtou diskuse na games.cz a berou si zdejší rady k srdci).
      • Jo, chtějí otevřít studia. To je vskutku dobrá zpráva, zítra jdu koupit konzoli.
        • jamar28
          No tak jsem to pochopitelně nemyslel. *1* Jen tak, že si ten problém uvědomují taky a pracují na něm.
      • aha, takze prvni uroda nejdrive tak za tri roky :D
        • Asi tak. Jako v případě vydání PS4.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit