Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • F2P incoming.
  • Nebudu řešit recenzi - díky za ní. Drda umí psát pěkně. Samozřejmě nesouhlasím s hodnocením, ale to je fuk.

    Jediná věci, co chci řešit je směšný loot.

    ESO: 1 gold, občas náhodně spadne nějaká věc (třeba z vlka magická hůl, což je parádní a přesné, protože vlci u sebe nosí magické hole). Dobrý je loot z truhel - tohle měli více rozpracovat.

    LOTRO: Zabiju vlka - spadnou většinou 2 až 3 věci. Něco pro crafting, něco pro vendora, něco pro tzv. tasky (tj. tu věc mohu dát nějakému NPC a to mi za to dá expy + zvýší případně reputaci v nějaké frakci, krajině). Zabiju třeba banditu. Spadne klasický loot na tasky, na prodej vendorovi, nezřídka spadne recept na crafting, někdy i věci na craft obecně (bandita mívá u sebe třeba nějaký drahokam, nějaké svitky pro scholara atd.). Co více, z mobů obecně může spadnout věci, které jsou nesmírně vzácné a drahé, takže každý loot dává hráči šanci dostat něco zajímavého, potřebného, vzácného, užitečného. Ne 1 gold jako v tak drahém super mega novém MMO.

    LOTRO je mnohem menší hra co do rozpočtu a hráčské komunity. Je to trpaslík proti ESO. Tímto jen dokládám, jak moc nepovedené ESO je v některých svých aspektech.A zrovna v lootu a zrovna u TES hry, kde byl loot vždy důležitý a docela zábavný a kdy shromažďování věcí bylo jednou z mých oblíbených činností? OMG. 5/10
    • Zetko a jeho LOTROvske fanboyovstvi. STAHP please!
      • Myslím si, že si LOTRO nehrál. Kromě toho, porovnávám ESO - tj. rádoby MMO s MMO, které já hraju.
    • V LOTRU padalo tolik hovadin z mobu,ze to bylo hodne otravne. V ESU padaji normalni itemy a je pri trose stesti se muzete dockat i rare lootu(i kdyz ty tvrdis ze zadny nepada-to neni pravda). Nevim proc te tak rozciluje 1-5 zlataku v lootu,kdyz v zrovna v LOTRU ti vypadnou nepouzitelne 1-3 nesmysly,ktere musis prodat aby jsi mel penize. Nebo ti z trola vypadne 158 stribrnych. To ti prijde normalni? (kdyz uz se ohanis tim LOTREM) V ESU prodavas itemy a fakt ze nepada trash loot povazuji naopak za velke,opravdu velke plus tehle hry.

      Loot z truhel- s tim s tebou souhlasim. Ze zacatku je to zabavne,ale casem chybi nejaky ten moment prekvapeni. Chybi tam nejaky zajimavy loot jako recepty,rare recepty(casem treba housing itemy),nebo proc tam treba neni aspon mala sance na racial motifs? Proc tam nemuzou byt treba vetsi mnozstvi crafting surovin? Moznosti je hodne.

      btw LOTRO byla druha ve sve dobe v Evrope druha nehranejsi hra po WoW,tak z ni nedelej nejakeho trpaslika.
      • Looty v ESO jsou na tom asi tak, že to co padá z mobů, si v 99-ti procentech případech ukraftíš tím, že "trash" hodíš na deconstruct a urobíš si sám. Nebudu ti nadávat do fanboyů, ale lidi jako ty by si měli uvědomit, že volnost rozvoje postavy ve skillech a craftu v singlovkách TES měla své opodstatnění, protože tvořila charakter hry. Přenesení tohoto modelu do MMORPG, tedy ESO, jen zabíjí podstatu mulitplayeru a roleplayingu jako takového, protože to zabíjí socializaci.
        Pokud všichni umí všechno (a v ESO už tak tomu je ve většine top level playerů), tak se totálně vytrácí obchod, komunikace mezi hráči je jen na bázi 1 zone-chatu(trade guildy rozebírat radši ani nebudu).
        Proč si jako myslíš, že všechny ostatní MMORPG (ty, který sem hrál já, a bylo jich už asi 5), mají omezený počet craftskillů na 2, výjimečně na 3 ? Jediný, na co v ESO potřebuješ "kámoše", je deconstruct glyphů. A schválně nebudu říkat, že dýk a ostatních, protože já jsem třeba nejel tailoring a ve finále bez jedinýho utracenýho skillpointu do tailoringu jsem měl tenhle craft na stejné úrovni(asi 45 tailoring lvl jako VR6) jen tím, že jsem pravidelně batoh neprodal u vendora, ale hodil na deconstruct. Peněz mi líto nebylo, bo od 40. levelu jsem měl vždy 75k+, který sem neměl za co utratit (občas jsem utratil 2k za nějakej covenant part a tím jsem se zase mohl vykašlat na celej Blacksmithing, bo jsem si jen vylepšíl dmg zbraně nebo armor o 2-3 procenta upgradem na lepší "barvu" - a to je zase na další téma. Takhle prostě se můžu zamotat do kterékoliv oblasti ESO a najdu na tom obrovské nevýhody, nedodělky a zprasky, kterých se vývojáři v jiným MMOčkách vyvarovali.
        • Sak to neni MMO ale singl, to je treba si uvedomit. On by technicky nevadil ten volnej vyvoj. Kdybys tomu nastavil nejakej cap. Jenze to by vedlo k tomu, ze by spousta hracu mela postavu ktera umi vsechno ... a nic poradne.
      • Mně příjde loot v LOTRO zajímavý + loot v LOTRO prošel změnami. Nevím tedy, kdy si to hrál naposledy, ale mně kolikrát spadnou opravdu zajímavé použitelné věci.

        Tvůj odpor k trash lootu chápu. Řada hráčů to nemá rádo - já to rád mám. V LOTRO k tomuhle přibyly nové funkce, kdy trash loot už tolik nepřekáží a kdy je použitelný (právě na ty tasky například).

        Já LOTRO považuju komunitou a týmem vývojářů za malé MMO. Jistě se mohu plést. Podle mě to není příliš hrané MMO, což je škoda, protože má něco do sebe. Jen ten rozjezd je fakt pomalý a řadu hráčů odradí.

        Já bych u ESO chtěl loot jako ve Skyrimu, případně předchozích moderních dílech.
      • ved prave , z banditov nie je problem aj celkom dobry set dropnut ..
    • V diskuzi o recenzi Anry Joea někdo psal, že špatný loot z nestvůr je formou ochrany proti botům, kteří farmí moby pořád dokola.

      Je to možné vysvětlení "špatného" lootu? O botech nevím nic, tak to nedokážu posoudit.
      • To je podle mě blbost, ačkoli se samozřejmě mohu plést. Měl jsem tu představu, že proti botům se MMO chrání jinak. Každopádně mi příjde škoda přespříliš zjednodušit loot jen kvůli možnosti, že bude někdo podvádět pomocí botů.
        • Mrveni her ve jmenu "ochran" je typickym projevem neschopnosti autoru ... proste klasika.
      • ESO nema spatny loot. Jen nema tolik odpadu v lootu jako jine hry.
        Angry Joe a jeho video je snuska nesmyslu od cloveka ktery hru hral tak 2 hodinky a divim se ze ho porad nekdo cituje.
        • Dole píšeš, že vyvracíš nesmysly, lži, nebo co. Jen pro tvou informaci, v ESO je třeba 100 itemů na provisioning (cooking), kterýžto stacky se ti ze začátku nevejdou do banky/batohu a díky chybějící aukci jako dopad na 90 procent končí. Viz. například stránka: http://tamrieljournal.com/eso-provisioning-ingredients/ - ZLATÝ!! collections v GW2. O craftingu bych se musel rozepsat více, což neudělám, protože by mi tu lidi nadávali za wall of text *1*
          Jinými slovy: to, že někdo přesune loot z mobů do košů na prádlo, neznamená, že v hře odpad není - tohle je totiž ještě horší. Vlci prostě nenosí v kožichu peníze nebo magický hole a pokud si chceš zabíjením vlků vydělat nějaký peníze, tak má dropnout kůži, která sice nemusí být použitelná na craft, ale vykoupí ji od tebe nějaký merchant ve městě, co z nich děla třeba deky a přikrývky. To RPG za zkratkou MMO není totiž pro srandu králíků.
          • Hele ale vsimi si, ze tyhle kraviny jsou v naprosty vetsine games ... z vlka ti vypadne platova zbroj .. mec ... a hromadka penez. Asi se tim vlci bezne zivej ...

            Taky bych cekal nejakou dospelou gamesku, kde zvire muzu stahnout a nemusim se to nejdriv naucit, ale kdyz to neumim, tak vetsinu veci znicim/znehodnotim ... presto ziskam pocitam nejakou kuzi, zuby, drapy ... vnitrnosti ... a ty lze nejak pouzit/zpracovat/... a neni to jen trash na naplneni inventare.

            A kdyz pudu lovit neco vzacnyho ... tak si sebou musim vzit schopnyho lovce, kterej ty veci umi stahnout a neznici je ... trebas draci srdce ... ze kteryho mi pak alchymista za nejaky $$$ vyrobi cojavim lektvar ... nebo draci supiny na brneni ...

            Aukce ve hre bejt nemusi ... teda ne v podobe klikani v tabulkach, ale melo by to byt poreseno v podobe trzist ... s tim, ze samo ve vsi prodas za min nez ve mestech ... a ve mestech sezenes vzacenjsi ingredience/komponenty ... a idealne jeste poreseny tak ... ze "slzy ledu" jsou k mani jen daleko v horach na severu ... "onivy pisek" prozmenu v jiznich poustich => mas duvod nekam cestovat, logicky ty veci muzou byt nekde zcela bezny a temer bezcenny a jinde velice vzacny a tudiz drahy.
        • Angry joe všechno, co tam uvedl, dokládal videem. Jasně ukázal stav hry. Je mi jasný, že jako věřící člověk (věřící v ESO a jeho dokonalou podstatu) názor nezměníš, takže tě ani nebudu přesvědčovat o opaku. Když se ti hra líbí, klidně si jí hraj. Podle mě nemáš vkus, ale to je jen můj názor.
          • To si delas srandu nebo se snazis dobrovolne spadat do kategorie hloupych trollu?
            Ja uz ani nemam silu abych nekomu neco vyvracel.
            Pokazde kdyz nejakou lez nebo hloupost zkusim vyvratit,jedine ceho se dockam je,ze jsem nazvan "fanboyem".
            To jen doklada jak uboha je dneska herni scena.
            • Mně nevadí, když se někomu líbí hry. Ovšem nedovedu pochopit, že někdo brání opravdu špatné věci ve hře. Od tebe jsem četl pouze obranu ESO a i věcí zcela negativních v ESO. Já tuhle nekritičnost nedovedu pochopit. Ty většinou napíšeš, když někdo popíše negativní věc ve hře, že to tak není, že to nehrál apod. Jenže u několika věcí si to napsal i tehdy, kdy já ze zkušenosti věděl, že ta negativní věc ve hře prostě je. Tak co si mám myslet? Nebo si někde kritizoval něco z ESO a já to přehlédl? Protože FAKTEM je, že ta hra má opravdu daleko k dokonalosti, dokonce i daleko k nadprůměrnosti.
            • Hodne uboha, kdyz musi kazdou beckovou hru fanboyovat do nebes a nalhavat si jak je dobra a nejsou tam bugy. *3*
        • Huhi a jeho kydy jsou snuska nesmyslu od fanboje, co si nikdy nepripusti ze jeho hra ma nejaky nedostatky. *14*
          • *6* nuda. Porad dokola omilate jednu vetu. Pouzijte google a zkuste si pomoci prekladace slozit i nejakou jinou.
            • Ty jsi dneska jedl vtipnou kasi, ze? Ale porad zadny argument, snaz se vic.
            • Ono se da proti hlouposti nejak argumentovat? Ale jsem rad ze jsi me poslechl a vygooglil jsi si dalsi vetu aby jsi vubec mohl odpovedet. Mozna ti ted stouplo iq o 0.0000001 *7*

              Ale vis co,dam ti sanci,protoze je zrovna v hokeji prestavka. Kdyz najdes jeden jediny muj prispevek kde chvalim(doufam ze to slovo dokazes pochopit) ESO( a ne jen nejake jednotlive prvky), uznam ze jsem fanaticky fanousek teto hry.
            • Argument nula, hlavne ze sis klikl na nelibi. *4*
  • Slabá recenze člověka s dvěma osobnostma.

    Pane Drdo, máte osobnost, máte tzv. koule a mohl byste být nejosobitější recenzent v ČR. Jenže jakmile začnete psát, stane se z toho člověka, který je podle mě zajímavý, správně ostrý, vtipný a hodně osobitý nudný pisálek, který sice umí napsat kvalitní řemeslně dobře odvedený text, ale který zcela popře svou dobře ostrou osobnost. Jaká škoda. Chtěl bych tu vidět někoho, kdo umí i ostře psát a nebát se hru smést ze stolu třeba i s nulou.

    Doporučuju recenzi Angry Joa: https://www.youtube.com/watch?v=Ov3B26h12C4

    Neříkám, že má 100 % pravdu, ale jeho recenze mi příjde zatím ta nejvíce odpovídající.
    • Dildo_Vagins
      Angry Joe dal PvP 7/10 a celkově 5/10, tah hra si ale zaslouží mnohem horší hodnocení....
      • AnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoeAnrgyjoe. Ty vole zalez Vaginsi prosim...
        • Dildo_Vagins
          Ty jsi nějakej rettardovanej ne ? Napsal jsem AngryJoe, jenom proto, že ho zmínil někdo jiný v komentáři na který jsem reagoval. Takže se hoď do klidu Danečku....
        • A ze vas porad bavi ty vole hejtovat :D demence fakt :D Trollda porad to same dokola tlacahm who the hell cares?
          • Ty se zjevně staráš. *1* *3*
    • správne ostry je poláček
      • Já jsem fanboy Poláčka. Pro mě dokonalý člověk. *4*
  • TESO se mělo poměřovat s dvěma typy her: TES hrami a top MMO hrami. Když je poměříte, dle mého skromného názoru je TESO určitě horší než Skyrim, Oblivion a Morrowind (kor když máte možnost tyhle hry volně modifikovat a ještě zlepšovat) a je horší než top MMO - pro mě tím top je WoW, Guild Wars 2, TSW a LOTRO + Age of Conan (chápu, že to posledně jmenované pro mnohé top není a objektivně to top MMO asi není, ale já tahle MMO řadím k těm nejlepším).

    Ale nevadí, vzniká řada dalších zajímavých MMO. Nakonec si vybere skoro každý.

    btw, pojďte si zahrát LOTRO! *3*
    • Mně se Conan líbil ze všech MMO nejvíc, protože to není dětinská omalovánka, ale krásně propracovaný fantasy svět. A herní systém po všech těch patchích a updatech je podle mě taky super.

      TSW jsem zkoušel, ale nepochopil jsem vývoj postavy - i když jsem se to snažil nastudovat.

      Od TESO jsem si sliboval právě tu trochu dospělejší grafiku, než má 90% MMO. S koupí pořád váhám.
  • mužete si tam koupit i vlastní dum?
    • Housing je potvrzeny. Otazkou je kdy.
    • Není to jedno? To je přece to poslední, co od MMORPG chtít ne? :-) Hlavně ať ujde příběh, ujdou questy, je dobrej chat a lidi, ať není bojování o mačkání dvou kláves a už to jede. V domě si přece nehraješ. Dům je v takových hrách naprd. Hlavně ať to má hratelnost a trochu příběh, kterej tě alespoň z povinnosti žene za novým levelem nejen kvůli tomu levelu samotnému :-D
      • Pro mě je dům důležitý a stejně tak pro mnoho fanoušků TES série.

        Do MMO by šel dům zakomponovat tak, aby měl i vliv na hraní obecně. Např. hráč by si mohl stavět svůj dům a tato činnost by třeba zvyšovala některé hráčovy vlastnosti - např. morálku apod. Já v LOTRO dům používám hodně a hodně se scházíme u guild (kinship) domu, kde spolu hrajeme, děláme role play atd.

        Problém TESO mj. je, že autoři si přesně řekli, co je naprostou nutností a co ne a do hry dali jen tu naprostou nutnost a zbytek ne. Proto hra působí osekaně.
        • imo problém je v tom že si vubec nic nerekli, proste to maji na haku a nebo to delaji blbci nebo to udelali tak že naprogramovali nejakej generator (blbe), pak odešli na víkend a když se vratili ten generator jim cely tes udelal sam. to je vubec problem bethesdy že tam moc nepremyšlejí nad konceptem a her a logikou.
          treba ted mam nainstalovanej skyrim a sem tam to zkouším hrát. vlezu do dungeonu, na začatku par bnanditu, pak skeletoni a pak znovu banditi. tak mi rekni jak tak ti banditi co byli hluboko v tom dungeonu vlezli, nebo jak vychazeji ven, aniž by se posekali s temi skeletony uprostred. je to jen priklad jak je v hrach od bethesdy všechno na hlavu. pak jde ovšem veškery roleplay a dobry pocit z hry stranou.
          • Ti banditi tam kolikrát příjdou dříve a až poté se objeví kostlivci. Vzpomínám si na několik míst, kde jsem našel i deník nebo vkaz, kde se psalo o problému banditů, kteří se nemohli dostat zpět právě kvůli náhlému objevení se nemrtvých, falmerů apod.
            • nevim a pak žijí ze zásob a čekají na smrt místo aby se pokusili probojovat ven? navic když jsou v početní presile. jinak vždycky se dá najít nejaka logicka berlička jak to vysvetlit. treba jak se ptali blizzardu proč zergove ve vesmiru mavaji kridly když je tam vakuum a oni jim rekli že si prdí pod kridla.
      • co jsem četl hodne lidi to hraje jako solo, tak proč ne. mohly by tam byt treba takove minihry že jako boháč by sis koupil veliky dum (koupe by mohla byt vazana nejen na penize ale taky na nejaky achivment) a tam by sis mohl najmout jine hráče aby ti treba uklizeli za mensí financni obnos a pod.
        skratka takova blbost ale to k TES patri
    • Bohužel zatím ne...
  • Doporučení pro redakci. Mezi zakázaná slova přidejte následující: "fanboy, troll, hardcore, casual, hater". Děkuji mnohokrát. Už se mi z toho newspeaku dělá vyrážka.

    EDIT: když už jsem tady, nemá někdo z vás přehled o nějakém zajímavém funkčním shardu pro UO, na kterém dnes stojí za to hrát? Ať už český anebo zahraniční.
    • Endor.cz - nejlepší shard pro UO už mnoho a mnoho let
    • Tak s tou UO by me to taky zajimalo. Jedine ceskej co me napada tak endor.cz. Jinak paradni videjko noveho dungu na endoru. https://www.youtube.com/watch?v=FiEbLVdeSRE
  • Dildo_Vagins
    Nejlepší je že v každym emzákovy najdete 1 gold a v dropu z bose najdete 2 goldy, pak si chcete koupit koně a chtěj za něj 17k goldů....
    • Později ve hře se dostává za splněný quest kolem 500g a od mobů ve hře také padají slušné věci, které se dají slušně zpeněžit. Také je dobré obchodovat s ostatními hráči.
    • to neni zadny problem, na lvl 20 mas 50k goldu
    • to sice jo ale je to fakt detail a neni to tak zly jak to vypada, ja mel v bete 1k gold asi na 10lvl a to sem hodne utracel za rozsireni invu a skladu v bance atd... na kone vydelas za par tejdnu hrani, ale i driv, kdyz po tom pudes...

      Nevidim problem v tom, ze ve hre, kerou bys mel hrat minimalne hooodne mesicu spis roky, si na hodne dobrou vec vydelavas tejdny,,,, zas tak causual fakt nejsem. Ty problemy hry sou uplne nekde jinde,,
      • Ne, problém je v tom, že ten loot je naprosto generický - tedy zcela neuvěitelný, špatný a hloupý. Pokud to nechápeš, je to fakt zlý. Z mobů by nemělo dokola padat pořád to samý. Generičnost lootu se kritizuje snad všude, kde jsou trochu relevantní recenze. *3*
        • o tom tahle část diskuse ale vubec nebyla... my se bavime o tom, ze kun stojí 17k a je/není tezky na nej vydelat, pokud tohle nacvhápeš, je to ale opravdu zlý :X O generičnosti a uvěřitelnosti lootu se bavit nebudu, protoze sem hrál betu jen s dvouma postavama do 10lvl, takže k tomu - narozdíl od tebe s namaxovanejma 4 postavama - nemám nic relevantního co bych dodal
          • Podle mě je příspěvek Bilba dvojsmyslný - totiž že z bosse ti padne 2g a kůň stojí 17k. Nepoměr cen je jedna z dalších věcí - najdeš fialovou hlavu z železa, prodáš za 30 a najdeš bílej klacek bez magických schopností a vendor vykoupí za 50 - to je druhý význam jeho sdělení a tedy něco jiného než to, že můžeš mít na 1. levelu 10k nebo 100k. Zase se tu poněkolikáté odkážů na GW2, kde tyhle věci a ekonomika i z aukcema mi přijdou jako vybalancovaný. Ne, že někdo najde nějakej design kus papíru na 1. lvlu a prodá ho 2 tisíce.
  • Sragora - přesně jak jsem předvidal, zatímco do mě sili zfanatizovani priznivci infantilniho loru tes.
    • gratuluju hovňousi, jsi opravdu šikula, napiš číslo uctu, za tohle ti proste nějaká vejplata náleží, a ne že ne
  • No popravdě si teda myslim že Angry Joe to zrecenzoval daleko lépe a i jeho ohodnocení sedí víc... A to sice 5/10....
    • restore
      Joe a jeho recezia je uplne top :D
  • To jste teprve teď vydali recenzi na T.E.S.O. Velmi rychlá reakce :D Ta hra vyšla 4.4. 2014, no alespoň jste to stihli letos.
    • Janun
      Tohle snad ani nemá smysl komentovat, protože tahle osoba by stejně nepochopila proč tomu tak je. Ale alespoň sem se zasmál jeho hlouposti. :-)
      • kennyB
        Asi čekal, že recenze bude týden před oficiálním vydáním hry *1*
        • spis cekal, ze kdyz uz to trvalo skoro dva mesice, tak ze games prijde s nejakou hloubkovou recenzi a ono se z toho nakonec vylouplo drdo-genericke neco, co by sedelo temer na kazdou onlinovku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit