Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mě se líbí to první video v recenzi (2:13min). Mám z něho zimomravky *1*
  • Morderon
    Vůbec jsem to od skyrimu nečekal ale pro mě jednoznačně hra roku!
    • No já teda Skyrim ještě nehrál ale pro mě je zatim jednoznačně hra roku Portal 2.
      • Portal 2 byl příliš krátký.

        A osobně jsme z něj neměl ten "wow pocit" jako třeba u Skyward Swordu nebo Dark Souls. Ale každýho z nás asi chytne něco jinýho.
        • pokud se porad bude trvat na tech wow! pocitech, tak se nesmime divit, ze nejuspesnejsi jsou CoDy apod.. to je proste skoda...nic proti efektum, ale rozhodne bych tim nepomeroval kvalitu hry..uz jen proto, ze wow efekt zakonite nemuze trvat dlouho :)
          • Kámo to všude kde ctes wow tak si myslíš, že se jedná o wowko ? :D
            Ty už to nehul :D
            • jediný kdo pomyslel na wowko jsi ty :D
          • Hmm, špatně jsem to pojmenoval. Nemyslel jsem jako wow efekt jako z CoDu.

            Tak řekněme, že styl, humor a gameplay atd. v Portalu 2 mi prostě nepřišly tak skvělé jako většině.

            Dobré ano, jistě, ale ne na hru roku.
      • Portal 2 byla úžasná hra... pro mě osobně skvělé cca 4 hodiny zábavy. Naprosto skvělé... víc takových her.

        Skyrim je ale 50-200 (v závislosti na tom jak moc budeš chtít) hodin neméně kvalitní zábavy.

        Tohle se nedá srovnávat. Já pevně věřim, že by neurazilo ani tvůrce Portalu, kdyby titul nej hry roku dostal Skyrim.
        • Podívej hra roku by podle mě měla být o kvalitě a ne o kvantitě. Rozuměj kýbl švestkovejch knedlíků nemůže přece být vrchol gastronomie jenom protože toho je toho 10kg.
          • JohnyTheZik
            Kdyz jsou obe hry stejne kvalitni, tak pak rozhoduje kvantita.. A kdyz ta hra ma 4 levely, tak je fajn, ze je super kvalitni, ale chyby tam ta moznost, kde ji otestovat (trebas alien swarm, co nas neskutecne bavilo, ale bylo toho malo a ty user created mapy nas moc nenadchly)..
            • Nechce se mi věřit, že by byl Skyrim celkově kvalitnější než Portal 2.
        • tohle taky nechapu , proc tam nevrazili o 20 levelu vic..sice by tim trochu rozmelnili pribeh, ale zas by to za den nebylo dohrany... hm..takze urcite i u me vede skyr. presto, ze portalu bych vytknul jen delku hraci doby
          • Klidně tam mohla být krátká story a tuna volných levelů nez jakéhokoliv příběhu. To by taky helplo.
  • pamatuju když oblivion dostal 9, takže chápu, že když to lehce vylepšili, takže to dostane 10
    to nic ale nemění na faktu, že já osobně tyhle hry považuju za nudnej odpad
  • Trol.diskuzni
    Tak... A teď mi, kolegové a kolegyně, bez okolků sdělte, zda-li jste čekali od maestra Grygara jiné hodnocení než 10? No přiznejte barvu... *5*

    Můžete mě nenávidět, můžete mě odsuzovat, ale tahleta recenze byla nad slunce jasná už před čtvrt rokem, kdy maestro zcela nekriticky pasoval Deux Ex do role nadpozemsky nadpozemské hry, přestože se jedná o naprosto tuctovou záležitost s divnou grafikou a přiblblým příběhem.

    Skyrim jsem nehrál a ani nebudu - Danu Vávrovi věřím více, než diletantovi Grygarovi.

    Prostě Grygar si jede ty svoje "stálice" a není mu to ani za mák blbé... TRAPNÉ A PŘEDVÍDATELNÉ, pane Grygare! *11*

    A ještě něco: Gothic I by nepřekonalo ani TES X: Dragon Racing *5*
    • keigi
      Koukat u recenze na hodnocení a ne na text a podle toho soudit hru a recenzenta, zvláště pokud obojí člověk evidentně nenávidí, je rovněž TRAPNÉ A DILETANSKÉ, pane Trolle. *12*
      • Trol.diskuzni
        To není pravda, že ho nenávidím... Dokud nesázel 10ky do každé své recenze (případně si na recenze nevybíral pouze "svoje" hry), bylo vše v pořádku. Jak jsem psal výše - jako komentátora herního dění jej mám rád a jeho láska k hudbě též hraje v jeho prospěch...

        Jedna věc je přerozdělovat v rámci redakce hry k recenzi lidem, kteří se vyznají... Neméně důležitá je však i jistota kritického pohledu, která u pana Grygara v poslední době klesá prudce k nule.
    • Nechci se nikoho dotkout ale tento komentář mi přímo mluví z duše.
    • Jo ještě se zeptám.

      Vyjadřoval se už někde Dan Vávra na téma Skyrim?
      Nechce se mi hledat...

      Edit: Aha, už to mám... Twitter.
    • Kámo to jsou kontroverzní slova.

      Je pravda, že Lukáš několikrát zmiňoval, že RPG-FPS na styl Deus Ex jsou pro něj královský žánr... jestli to hrálo roli v hodnocení DE:HR? No asi ano...

      Ale není 10 jako 10. U Skyrimu bych řekl, že je to taková ta desítka, kdy hra tak exceluje v jednom, dvouch ohledech, že chybky jinde se prominou. A Skyrim exceluje atmosférou a světem.

      No a nakonec recenzenti jsou různí... zkus si najít texty a videa Jima Sterlinga... ten se s ničím nesere.
    • Mopped
      Tak je jasné, že Grygara nemáš rád, ale ochudit se k vůli tomu o pěknou hru. Není to škoda?
      • Trol.diskuzni
        Já ho mám rád jako komentátora herního dění... Ale jako recenzent působí naprosto diletantsky a jede si svoji "intelektuální" linii, kdy mu stačí naservírovat nějaký úplně přiblblý příběh, ze kterého si on udělá kovbojku a připadá mu to hrozně pronikavé a duši osvěžující... *7* Prostě nezná míru... Buď 10 a nebo 5, nic pod tím ani mezitím.
        • Mopped
          A mě se jeho recenze v Levelu hodně líbily. To až poslední dobou tady, je to hodně přitažené za vlasy.
  • Mopped
    Přijde mi docela divné, že v tak rozsáhlé hře, máte po deseti hodinách hraní na kontě 4 mrtvé draky, vlastního koně, vlastní plně vybavený dům, jste zemanem s vlastním zbrojnošem, po 3 úkolech je tu možnost stát se vlkodlakem atd.
    Na grafiku sere pes, ale těšil jsem se, jak se tam budu plahočit jako nuzák, obracet každou korunu a krčit se před kdejakým potkanem a ono nic. Místo toho jsem hybrid, co umí kouzlit, střílet z luku, sekat mečem, sekat sekerou a odemykám zámky jak starý kasař.
    Jinak výsledné hodnocení bylo jasné předem, někdy mi připadá, že pan Grygar ztrácí soudnost, ale jde samozřejmě o jeho názor na hru.
    • janchor
      Hodnocení jsem řešil do poslední chvíle, ale OK, příště se přeptám tady, když to za mě víte předem. Ušetří nám to spoustu času!
      • tohle zpusobuje to cislo na konci (vlastne na zacatku :)). Kdyby tam nebylo, tak tady mas pochvalny ohlasy na (imho skvele) napsanou recenzi ... (zas to cislo vygeneruje 100 prispevku v diskuzi behem 30 minut.. :))
      • Mopped
        Mě se neptej, to musíš vědět sám, jestli si to ta hra zaslouží a obhájit to v recenzi. Ale souhlasím lepší by bylo napsat, že jsem to tušil.
        Nakonec, jak už jsem psal několikrát, na tom čísle nezáleží, důležitý je text.
    • O jaké obtížnosti mluvíš? Mě to tedy na mastera příjde jako hodně uspokojující výzva. Skoro bych se to nebál přirovnat k takovýmu Hard i druhýho Zaklínače.
      • Mopped
        Neříkám, že je hra nějak lehká, jde o to, že po pár hodinách hraní, ze mě udělala hrdinu a majitele domu. Počítal jsem s tím, že si takové věci budu muset zasloužit a získám je později ve hře, ne po splnění pár úkolů hlavní linie.
        • Tak, hrdinu z tebe zatím beztak dělaj jen tak na oko, a vlastní barák kdovíjaký výhody tež nemá. Až si tam nastěhuješ nějakou ženu, tak to s těma bonusama začne být docela zajímavý, ale stejně to furt bude hodně vedlejší. Já už nahrál 60 hodin a můžu ti s klidem říct, že ta hra je těžší a těžší. Nic se neboj, ona si ty nároky začne klást brzy. ;)
          • Mopped
            Měla by začít, protože mě to docela přestává bavit. Možná jen moje chyba, ale musím se do toho fakt nutit.
  • My jsme se dočkali?? *8* *7* *3*
    Samozřejmě krásná hra, všem alespoň trochu RPG pozitivním hráčům doporučuji, každej si tam najde něco ze svého =)
    I kdyby jste jen měli vařit nebo sekat dříví =P
    • Polena jdou sekat? Ještě jsem nezkoušel, ale borec co si ve vesnici vychutnával špalek se sekyrou vypadal setsakramentsky super a realisticky :)) Zatím jsem jen rozpůlil na pile kmen, a našel jsem i klasickou ocasku, tyhle detaily mě na ty hře práve hrozně bavěj.
  • Cahir
    Mám za sebou asi 5 hodin a rozhodl jsem se, že se podělím o svoje dojmy. Zatím jsem nadšen, stále opojen wow efektem, běžným to jevem ve hrách od Bethesdy. O to strmější pak bývá pád a ten v Oblivionu a Falloutu 3 byl opravdu bolestivý. Tady se však ne a ne dostavit, zatím mě to opravdu baví!

    Tak nejprve něco k audiovizuálu. V množině přirozených, celých čísel nejlépe vystihuje Skyrim 0. Prostě průměr, neurazí ani nenadchne. Textury, stíny, světelné efekty atd. - to vše jsem viděl už na mnohem vyšší úrovni a to i u her několik let starých. Přesto se mi celkový vizuál zamlouvá mnohem více než tomu bylo u Oblivionu. Jak je to možné, ptáte se? Oblivon byl na svou dobu sice hezká , zato však generická, nezajímavá a bezduchá nuda. U Skyrimu je vidět preciznost a velká míra detailu. Ta krajina má prostě duši, je třeba to vidět v pohybu. Animace prošli oproti předchozímu dílu velkou proměnou, což znamená, že jsou konečně alespoň průměrné. Zásadní jsou ale dvě věci; pryč jsou časy krasobruslení a co je zásadnější, konečně je možné hrát z pohledu třetí osoby! Zvuky normálka, hudba výborná! Jeremyho Soula mám rád, ale tady se překonal, řekl bych. Úvodní znělka mě sice nechává chladným (když já si moc nepotrpím na chorály), ale melodie při samotném hraní se mi opravdu líbí a skvěle sedí do nálady pochmurného severu.

    Pro mou osobu jsou však nejdůležitější způsob vyprávění, příběh, frakce, dialogy a questy. Je zatím příliš brzy tohle hodnotit, ale z toho mála, co jsem viděl: dialogy se nezdají být tak mimózní, jako je u u Bethesdy běžné - jsou celkem přirozené, logika nehapruje (až na popravu na začátku), questy celkém nápadité a méně trapné (celkově se mi zdá, že se hraje na vážnější, dospělejší strunu, což oceňuju, jelikož humor Bethesdě nikdy nešel).

    S jistotou už však můžu tvrdit, že ta hra má konečně atmosféru! Má to podobný feeling jako Morrowind a na rozdíl od bezpohlavního Oblivionu se konečně zase těším, co pro mého Norda přinese prozkoumávání dalších koutů světa. Specializuju se na obouruč (zastávám názor, že čím větší bicepsy a meč, tím lepčí) a držím se hesla, jež pronesl klasik: "Nemám rád kouzla." Tak hurá do boje za svobodu, je potřeba vyhnat du císařskou špínu z naší domoviny! Dám vědět, kdyby mé vlastenecké nadšení začalo klesat v souladu se snižující se kvalitou hry. Přijít to může, ještě se uvidí.

    PS: 10 bych nedal ani náhodou. Už kvůli tomu naprosto průměrnému technickému zpracování a z normálu (konečně alespoň normální!) nijak nevybočujícímu univerzu.
    EDIT: Jo a ještě bych měl něco napsat k obtížnosti. Hraju na maximální obtížnost a je to teda zatím dost jednoduchý. Prachy se sehnat daj a potvory, pokud nejsem výrazně přečíslen, se taky moc nechytaj. bojím se, že mechaniky půjdou do prd*le stejně jako u Falloutu 3, v němž bylo jednoduché stát se bohem oplývajícím veškerými vlastnostmi a perky. Uvidímě dál.
  • 10/10 - ono je to těžké. Ale hodnocení nikdy nemůže být z principu objektivní. Mám zatim ve Skyrimu cca 6-7 hodin. Vidim zde spoustu, spoustu chyb... nedodělků. Neoslovila mě grafika (nízké rozlišení textur). Většinou hra lítá okolo 60FPS ale často přijde moment, kdy jede 6fps bez jakékoliv zjevné příčiny a najednou zase jede 60FPS. A těch věcí, které mi vadí je spousta.

    ALE... co znamená těch 10/10. Jestli je to ukazatel hry, tak pokud by Skyrim dostal 9/10, musel by třeba Portal 2 (který mám moc rád) dostat tak 2/10. Skyrim je v celku prostě úžasné dílo s neskutečně šíleným poměrem ceny / hodnoty a zábavy. Něco takového je prostě událost. Pokud reálně vezmete hodnotu Skyrimu a porovnáte jí třeba s hodnotou MW3 (proti kterému nic nemám a taky si ho zahraju... jednou) tak je to až komicky vtipné. MW3 budu mít dohrané za nějakejch 5 možná 6 hodin a za měsíc si už ani nebudu pamatovat o čem ta hra byla. Děj Daggerfallu i Areny si pamatuju do dneška... a budu i Skyrim.

    Proto si při současné metodice myslim, že 10/10 je naopak známka velmi přísná. Optikou toho, že 10/10 měl třeba i skvělej Portal 2 a hry jako MW si odnášejí 8/10, by spíš Skyrim měl mít tak 16/10. A také myslím, že 10/10 si zasloužili všechny předchozí díly. A to včetně naprosto zabugovaného Daggerfallu... protože ten poměr hodnoty je prostě s porovnáním s konkurenčníma hrama až směšně obrovskej.

    Díky, že se dneska dělají ještě takovéhle hry...
    • Mluvíš mi z duše. Ono je jednodušší udělat vynikající, ale krátkou hru, např Uncharted. Hra je skvělá, vyleděná do naprostých detailů, ale to v koridoru není zdaleka takový problém jako v open world rpg. Podle mě by trvanlivost hry měla být jednou z výsledných známek vedle audiovizuálního zpracování, příběhu, hratelnosti, atd...
  • asi najlepsia RPG co som kedy hral, skoda tych zopar nedostatkov
  • Amylee.Anderson
    Recenze by měl začít psát Vávra, bylo by tam vždy odpovídající hodnocení.... Podle mě je prostě 10 posvátná známka.
    • Trol.diskuzni
      Přesně tak! Je to k smíchu, jak z nás dělají hlupáky... To už je snad dvacátá hra během posledních dvou měsíců, co dostala 10!

      Ale redaktoři samozřejmě budou tvrdit, že se hry s blížícím se koncem světa začínají záhadně lepšit... *5*
      • *1* pěkne ty *1*
      • Cahir
        Konec světa? *1*
    • ten zas dava hodnoceni 9 vecem jako AC2 apod. to si nevyberes...
      • stratego
        jen pro ujasneni, ty by si dal AC2 vic nebo min :)
        • to bylo jen takovy trolovani, vlastne bych recenzi od Vavry taky rad cetl. AC 2 bych dal 8 za ten trochu na hlavu postaveny (a dost casto hodne nelogicky) pribeh. Skyrimu bych dal taky 8 za to ne idealni ovladani na klavesnici a mysi..slabsi uvod atd... Presto je to podle me hra roku(Skyrim) .. no :)
          • Tak já nevím, pokud 10 nemá dostat už ani Skyrim tak si nedovedu představit jaká jiná hra, v době stárnoucích konzolí se nemůžeme upírat k nějaké obrovské technologické multiplatformní novince která by vyrazila dech například grafikou a vysloužila by si i díky tomu 10, minimálně do příchodu příští generace konzolí s ničím novým vývojáři přijít nemůžou, tak proč to nevyšperkovat a nevybrousit tak jak se to povedlo ve Skyrimu ?
            • to Jen: Chlape pravdu diz
            • kdyz ja myslim, ze albion je proste lepsi hra a system shock taky. O konzolich nic nevim, a grafika mi dech nevyrazi. Pro me je po tech 20ti hodinach Skyrim hra roku, ciselne zatim za (8) mody to muzou dotahnout...
        • Pokud jinak tak určitě míň ;)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit