Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • rhomola
    Výborná recenze, podepíšu v ní každý slovo. Vnímám to naprosto stejně. V sérii TES jedu fest od Morrowindu, který mám dodnes za obrovskej průlom v single D&D hraní a Skyrim je prostě zase vrchol. I na ten šílenej inventář už sem si zvyknul. Prostě u sebe nosím jen to, co potřebuju, a zbytek uklízím do baráku, který šlo získat pěkně záhy a není to žádná přístavní kůča ani ukradená orčí věž ;). Tenhle svět se dá fakt žít a užívat zase o sto procent víc, než tomu bylo v Oblivionu. Taky vás tak sebralo, když vás v řece strhnul proud? :D Zabíjení draků je silně návykové. Jízda na koni skvělá, leveldesign/krajina/dungeony/vodopády famózní.... musím zas loadovat, čus :DDD
    • Zabíjení draků se mne také líbí,hlavně jak zpočátku přelétává jako drak :) No co by měl také dělat když to je drak že? :)
      Co mne trošku vadí jsou ty kostry které se hromadí.Takto jsem měl v té první vesničce 3 kostry naházené různě přes baráky.Vypadalo jako nějaká dračí hrob.Lidem ve vesnici to očividně nevadilo :D
      • rhomola
        Jj, to mi taky trošku kazí dojem, že mrtvoly (nejen dračí) nejdou "dismiss corpse", jak to šlo už i v Morrowindu, ale zatím mi to vyloženě neotravuje.
        • Oprava: Dispose of corpse. *3*
  • i kdyby jsem ty hry nikdy nehral, tak cist clanky na games.cz za to stoji. Diky
  • Tak ono se casto nestava, aby v jeden rok vydali hry Valve, Bethesda novej TES, vysel Deus Ex a Starcraft, nebo neco tak uchvatnyho jako Limbo .. vzpomente na tu bidu (hlavne pro PC hrace) loni. A co nas ted ceka? Behem roku jiste novy COD a AC ( nikdo nezarizne slepici ktera nese :) ) ale nejaka desitka? U Swtor a Diabla tomu moc neverim ( preci jen onlinovky se postupne doladuji a nedostatku byva dost) takze zbyva co... Mass Effect 3 a mozna Thief 4.. Syndicate a Max Paynovy neverim. Mozna nove GTA ?...no nevim, jestli nebudeme na obdobi desitek vzpominat *2*

    (A to jsem si myslel, ze tento rok bude pro me rok hrani Dragon Age2 (jako pred dvema hrani jednicky) *1* *9* )
    • No já nevěřím ani Mass Effect. Už dvojka mi přišla slabší než jednička. Především ještě slabší příběh (který už v jedničce nebyl nic moc), osekání RPG prvků. Trochu nastavovaná kaše. Nevěřím, že by trojka nějak výrazně vybočila. Samozřejmě to bude skvělá hra, ale stovková vážně ne.
      • Mne se mass effect desne libi, ale trochu se za to stydim, protoze tech nedostatku ma opravdu hodne :) . A dvojka zvlast, ten pocit, ze ovladam pulku vesmiru a takovy ty situace , kdy se prostrilim k archandelovi a zjistim, ze je to Garrus a pote se 20 minut prosekavame ven... to jsem zazil malokdy.. jsou to laciny efekty, ale na me v tomto pripade zabraly jak v zadny jiny hre...
        • jenže jsou to situace strašně předvídatelný:) Možná je to dobou, ve které jednotlivé hry vznikly, ale u JAde empire nebo Kotoru byl pro mě ten dějový zvrat váně menším šokem. Člověk sice má tušení, že něco bude jinak, ale nějak pořád neví co. Kdežto u ME 2 prostě člověka okamžitě napadne - hledané postavy nejsou popsané jméem ale přezdívkami....takže se mezi nima určitě budou nacházet postavy z prvního dílu. A pak už se vlastně jenom čeká které...
          Jinak styl vyprávění má ME vybroušený, ale příběh jako takový bohužel ne...
      • Tak tohle vytočí Cahira do 5000 rpm. *1*
        • Cloveka, kteremu se libil Dragon Age 2 vice nez prvni dil, je lepe snad uplne ignorovat.
          DA2 byl tak spatny po vsech strankach, ze jsem nechapal,jak to Bioware dokazali.
          Nejspis za to muze fakt,ze to delali pro konzole, nebo jinak nevim jak si to vystvetlit.
          • Cahir
            Dík. Tak ignoruj, nic proti tomu nemám. *3*
          • on DA2 imho nebyla spatna hra... srovnej to treba s Numenem (sorry blby priklad,ale fakt me jine podprumerne rpg z posledni doby nenapadlo :)) je to porad nadprumer (aspon stylem vypraveni pribehu), bohuzel ochuzeny o veci, ktery pro nekoho nejsou dulezity (viz vyse Cahir :)) ale jinemu prohlubovaly (a prodluzovaly) zazitek ze hry...no a ten TPS look a atmosfera hry to je problem i pro me. To je ta nejvyraznejsi zmena od DA1 (a zas pro nekoho muze byt zmenou pozitivni :) )
        • Cahir
          Ty časy jsou pryč. Teď po přečtení podobných komentářů raději provádím dechová cvičení. *1* Musím holt ten suchý knedlík nějak prosoukat hrdlem a jít se věnovat něčemu smysluplnějšímu. Ne vážně, každý si může myslet, co chce, já reaguju jen tehdy, když ten člověk plácá kraviny, případně dezinformuje.
    • >(A to jsem si myslel, ze tento rok bude pro me rok hrani Dragon Age2 (jako pred dvema hrani jednicky)

      No kámo... to jsi musel být zklamanej.
      • byl :)
        • Já čekám na Dragon Age 3. Po famozní 1 kterou jsem hral s prestávkama skoro celý rok i teď se někdy k ní vrátim tak podle mého 2 nebyla podle mého gusta.
          Takže doufám,že si v Bioware vezmou kritiku k srdci a 3 bude nejlepším dílem série.
          Ale aspoň mám teď náhradu v TES Skyrim 5 která je taky nadmíru výborná hra :)
          Ještě bych němel zapomenou na Risen 2 na který se taky těšim a doufám, že ho nezpackají ale lepší by bylo kdyby se Piraně vrátili ke Gothicu.
          • mne by kompromis mezi 1 a 2 nestacil...takze DA3 moc neverim, ze vrati moznost tvorby lektvaru, vybavovani spolecniku, celkove pomalejsi look hry (i kdyz jen kvuli atmosfere) a zrusi ty repetetivni vlny protivniku...cemu bych veril ze opravi je objevovani mobu ze vzduchu a stereotypnost dungu...a to mi nestaci. ..*9* uvidime
            • Cahir
              Mně přijde obtížnější než jednička. Od roku 97 jsem hrál snad všechna známá rpgéčka a rozhodně se nepovažuji za nenáročného hráče. Oboje jsem dohrál na nightmare a dvojka mi přišla o dost těžší a taktičtější. Větší dynamika nerovná se méně taktizování.

              Že by komplexnost a hloubku rpg hry určoval typ pohledu, oblíkání společníků, míchání lektvarů a animace? To se mi nějak nezdá...

              Mezi námi, takový Witcher 2 byl o dooost přímočařejší hra (v akci) než DA2.
            • min protivniku, to hlavne (dik)... animace - na me proste pusobily smesne a hloupe - mozna by mi jejich dynamika nevadila, kdyby mi to nepripominalo cirkusova vystoupeni akrobatu (v podstate jde o prkotinu, ale mne hru kazi), evidentne se najde nekdo kdo to oceni.. vybavovani spolecniku je takticky a tudiz zdrzovaci prvek, ktery ti nechybi prave proto, ze se ti zamlouvalo to akcnejsi pojeti...At de klidne trojka ve stopach 2, mne to vadit nebude, proste od te hry uz necekam navrat k tem staromiskym, tezkopadnym principum :). je zamirena na jine zakazniky (ale jednicku si po skyrimu, zase protocim :) ) Hral jsem to stylem sama pauza, zadna akce (hard obt.)
            • Cahir
              Je pro mě záhadou, jak může mít vybavování společníků pro někoho tak signifikantní význam. Ale co už. To samé platí pro dělání lektvarů. Navíc se mi líbí, jak je to řešeno ve dvojce - hrdina nemá čas vyrábět limonády, hrdina spíš najde suroviny a nějaká "laboratorní krysa" mu ty lektvary vyrobí. Pomalejší look hry? Jen to ne. Jednička byla svým tempem na můj vkus uchcaný přežitek. Vlny nechat, jen líp vymyslet po technické stránce a snížit počet nepřátel. Stereotyp dungeonů je samozřejmě na prd, s tím by bylo dobré něco udělat (ale to jsem si říkal u každé Bioware hry, páč je to prvek objevující se ve všech). Takže jestli chci kompromis mezi jedničkou a dvojkou? Jo, ale víc by se mi líbilo, kdyby to směřovalo spíše ke dvojce - jen by to mohlo být obsahově nabitější.
  • Tedy po zklamání z Oblivionu jsem původně tu hru nechtěl ani kupovat. Nakonec jsem se rozhodl že ji šanci dám (konec konců i tenm mnou kritizovaný Oblivion mě na nějakou tu stovku hodin zabavil) a zatím (po cca 15 hodinách hraní) nelituji. Desítku bych ji sice nedal protože:

    Soubojový systém mi nevyhovuje (pokud člověk nemá obouruční zbraň nebo štít nedá se krýt). Leváci co používají místo wsad numerickou klávesnici mají smůlu (pokud si jako já nepomohou externí aplikací). Některé textury jsou příšerné. A první drak na mě vybafl na šesté úrovni - to k nim mám cítit respekt? Takový troll mi dal zabrat mnohem víc.

    Inventář je přinejmenším kontroverzní - na jednu stranu se konečně mapa otevře po stisknutí M, inventář po stisknutí I, deník po stisknutí J atd., ale jinak je neskutečně konzoloidní a nekonzistentní (lépe se v něm pohybovat šipkami a natlouct si do hlavy že se u otevřené truhly chová jinak než u obchodníka).

    Ale i přesto to vypadá na skvělou hru protože svět vypadá malebně a do detailu propracovaně - i díky výrazné krajině se od sebe jednotlivé lokace značně liší. Už jsem narazil na řadu míst kde jsem se zastavil a žasl (to se mi u Oblivionu nestalo snad ani jednou). Řada míst je prostě nádherná a mají svou jedinečnou atmosféru. Dialogy doznaly výrazného zlepšení a questy co jsem zatím plnil byly vesměs relativně nápaditě a kvalitně zpravovány.

    Jinými slovy - vše to co mě na Oblivionu štvalo je pryč nebo odkázáno do rozumných mezí. A co mě na něm bavilo je zde ještě lépe propracované. Takže za mě 9/10.
    • Mechwarrior_bw
      čo sa týka drakov určite súhlas - drak je aspoň pre mňa vrcholným predstavitelom príšer v tomto type hier... tvor ktorému sa dokážu postaviť iba najsilnejší bojovníci s dokonalou výbavou a v boji s ním končí každá chyba smrťou. Žial nie je to vôbec vyvážené ... možno to zčasti upraví nejaký mod.

      Inak v Oblivione je dosť miest ktoré stoja za návštevu a hlavne čo sa týka stavieb, interiérov ale aj ruiny a hlavne niektoré miesta v podzemných lokáciách boli doslova vynikajúce.

      http://pluswun.files.wordpress.com/2011/06/oblivion2.jpg
      http://img23.imageshack.us/img23/2760/oblivion201104260103372.jpg
      http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/577/577906/the-elder-scrolls-iv-oblivion-20050107104731339.jpg
      http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/600/600878/the-elder-scrolls-iv-oblivion-20050401022158087.jpg
      http://media.psu.com/media/the-elder-scrolls-iv-oblivion/the-elder-scrolls-iv-oblivion-ss-47.jpg
      • Tak z těch obrázků dovedu jednoznačně identifikovat pouze dvě místa (a z toho jedno jen díky NPC tkerá se na jiném místě nevyskytuje). To o té hře něco říká, ne?
        • Mechwarrior_bw
          sry ale to kolko miest vieš ty identifikovať o hre nehovorí nič...
          • Hovoří to o ní to, že jsou v ní jednotlivé katedrály, ayleidské ruiny a jeskyně podobné jako vejce vejci. Tj. když je člověk vidí poprvé líbí se mu. Když vidí extrémně podobně vypadající místo popadesáté, otráví ho to.

            Nedělám si iluze, že ve Skyrimu není celá řada velice podobných míst - je. Ale pokud bych měl ukázat krásná místa o nichž jsem psal že mi vyrazily dech, každý kdo je navštívil by je okamžitě identifikoval. Nemůžu si pomoct ale kde byl Oblivion generický a nudný je Skyrim o poznání rozmanitější.
            • Mechwarrior_bw
              nemôžem si pomôcť, ja to vnímam opačne, väčšinu záberov čo vidím na internete dokážem identifikovať, generické sú väčšinou iba podzemné lokácie ktoré sa ani inak urobiť nedajú. Ich rozloha je tak obrovská, že keby ich chceli rozmanitejšie z hladiska architektúry tak by sa načisto zbláznili. Napriek tomu je každá podzemná lokácia iná z hladiska návrhu a vždy je v nej niečo čo ju odlíši od ostatných. Ale zrejme je to vec názoru, ja ti ten tvoj brať nemienim.

              mne sa Oblivion páčil, vo svojej dobe to bolo to najlepšie čo bolo na trhu... http://www.youtube.com/watch?v=te0thumSo84&feature=related *5*
  • Herní orgie? - Zaklínač 2 s rozlohou Skyrimu!
    Ale to je jen takový můj sen :)
    • Kdyby nebylo jen zaklínačské povolání... proč ne? :-)
      • Cahir
        Musím ti dát za pravdu. Ač mám Geralta opravdu rád, myslím, že už by mu měli daát pokoj. Vždyť ten dědek se chtěl usadit a v klidu dožít už v pentalogii. *1* Nejdřív ho mučej prvním herním dílem, teď druhým... Ať dokončí co zamýšlí (třeba v datáči) a příště by už mohli nechat hráče vytvořit si vlastní postavu.
        • Já jsem tajně doufal že ve dvojce budeš hrát za někoho jiného a i třeba za toho Vraha co ho v jedničce na konci zabil Geralt ( Příběh, který sice víš jak skončí ale nevíš jaký má průběh může být perfektní inovací)

          Ano Geralt je starý ale horší je že on je celebrita... Koho všeho nezachránil?... S ním už nejde udělat běžný Zaklínačský příběh, kde cestuješ po chudém kraji a řešíš nesvětské otázky chudého obyvatelstva... A to jsem měl vždy rád u povídek ( Na konci světa) - tu neepičnost, pomíjivost, která v Jedničce byla ještě znát (První a Čtvrtá kapitola - Polednice atd). Dvojka je taky parádní ale což ikdyž je tam pořád veliká inspirace Baltevsko- Polským středověkem je to značně přizpůsobeno pro Anglofonní národy :-)
          • Cahir
            Yep, bohužel je. Ty pompézní tvrze a přeplácaný kreatury se spíš hoděj do DnD. Chtělo by to čerstvou krev, nový postavy, případně lepší interakci s těmi starými (naprosto nevyužitý potenciál Filippy Eilhart atd), ale očima jiného Zaklínače. Začátek by mohl třeba vypadat tak, že by ses chystal na zkoušku trav. To by bylo něco...
            • Jak se tomu říkalo Stezka? :-) Jak běhali a trénovali.. Jojo to by bylo fajn
  • Ta hra ma obsah, i kdyz jen tak chodite a nic nedelate. Jestli se to taky tak da rict, ta hra ma dusi, i kdyz treba jen chodite krajinou... Jasne, nic neni dokonaly, ale tady clovek musi smeknout. Sila evoluce.
  • Ryba9
    letos třetí zasloužená desítka :-) 2011 se zapíše do dějin
    • tak schvalne ktery :), za me jen portal 2 a skyrim (deus ex 9.5 :))
      • uncharted 3 ve 3D !!!!
      • Přesně o těch je řeč *4*
  • uzivatel1982
    Nechápu lidi co jen nadaváj, jako že se jich tu pár najde. Mám odehráno něco okolo 20ti h a zatím tomu nemám co vytknout. Už několik let, jsem se se zadnou hrou tak nezzil jako se světem Skyrimu a je to svět ke kterýmu utíkám i v mým AFK životě. Při práci jsem se párkrát přistih jak řeším jakým směrem povedou moje další kroky, co za předmět potřebuju do výbavy, a jaký souhvězdí si rozjedu,...aj vysoce produktivní uvahy. Samozřejmě, že se semtam objeví nějaká chybka, že snad všechny dungeony (ač kazdej s jiným obsahem) maj vesměs stejnou strukturu, že lvl scaling je pořád přitomnej (v mnohem menší míře než v O), že AI semtam nezapracuje nebo, že menu má obcas své chvilky a ze je to celkově vcelku jednoduchý...,ale tohle všechno je přehlušeno vším tím kvuli čemu člověk oželí i nějakou tu hodinku spánku. Stačí poslat první šip do krku nějakýho neštastníka, případně ho odpravit dle vlastních preferencí a nálady, nebo prostě jen chuzí prozkoumávat svět a nechávat se mile překvapit tím co clověk potká, nebo se zaseknout na jedný z mnoha možných činností co přijdou, tak nějak přirozeně, do cesty.., nebo....... Pro mě absolutně jedinečná příležitost jak se vžít a záhrat si svou roly ve fantasy světě. Nejvíc mi chybí to, že nemůžu místo AI pomocníka přibrat do party třeba jen jednoho živýho hráče a kosit bandity společně...,ale to už je spíš přání než výtka a nikdo to ani nesliboval. Jinak souhlasím s 10, což už vyplynulo z postu.
    • hraješ to na konzoli?v tom případě bych chápal že jsi nadšen.To ovládání prostě nepřekousnu....já si jdu pustit wizardry 8.
      • uzivatel1982
        Tak proti wizardry nejde nic rict, ale nerek bych, ze je to prima konkurence. A me se na skyrimu ta akcnost libi. Co se tyce ovladaní, tak mi prijde v mnoha aspektech vytecny. A i na system menu se da vcelku zvyknout, i kdyz to je co se tyce ovladaní nejhorsí cast. Tak ci onak mě to od toho světa "neodpojilo" a to jsem na nejakejch 40ti hodinach. Zatim nemuzu hodnotit hlavní přibehovou linku, protoze na ni vesmes kaslu, ale celkově je to prostě uveritelnej fantasy svet ve kterým si uzivam kazdej dungeon, pevnost, atd.. Coz je podle mě to nejdulezitejsi.
      • Odporúčam 3x ranger, 1x bard zmenený na rangera, 1x gadgeteer zmenený na rangera, 1x bishop. Supersilná parta aj na najvyššiu obtiažnosť. Možno trošku problém so strelivom (keď nemoduješ). *1*
        • jdu to zkusit na jednu postavu *5*
          • Nj, tak potom bishop s iným classom (najlepšie samozrejme fearie ninja, ale ja som k nim mal vždy odpor), ale mne to prišlo strašne zdĺhavé. Síce ťa skoro nikto nemôže zabiť (okrem začiatku, ten je super hustý a keď ti hodí na arnika road 12x modai tak good luck), ale predsa len máš 6x menej damage ako by si mal so 6 člennou partou.
  • takovej hate na parádní hru... pořád tady píšete jak té hře mohl někdo dát 10/10 ale tak podivejte se jaké hodnocení má Skyrim na Metacritics a jaké dal Lukáš (rozdíl - žádný), to by pak většina novinářů byla podle vás magoři ... (no a nebo vy) *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit