Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Recenzent dostal od matky pres drzku za prvni cigaro, tak se potreboval nad necim vyhonit, nebo jak se da zmastit takovy blabol :D Kamera, stiny, ovladani, grafika, boze, to je presne to, o cem ta hra je a proc ji lide budou kupovat. Jiste mu tam chybel i zamerovaci kriz a nejaky prestrelky, tak jak kaze moderni design "konkurence"...
  • Nehrál jsem ani ICO, ani Shadow of the Colossus (ale plánuju si je ještě pořídit a zkusit) a i když jsem vývoj hry nijak nesledoval, nakonec jsem si o TLG zjistil dost informací na to, aby mě zaujala a já si pořídil CE. Jsem přesvědčen, že ten zážitek za to bude stát i přesto, že není všechno dopilovaný. Příběhovky hlavního hrdiny s "wingmanem" (jako např. The Last of Us nebo blahé paměti Prince of Persia) jsou moje krevní skupina. *4*
  • Som posledny, co by recenzie na games nejak obhajoval, ale v tomto pripade by som upriamil pozornost na fakt, ze Polygon - ktory kazdej hre, ktora co i len zavana umenim a nepodporuje rasove/genderove stereotypy flaka bez problemov 9-ky a 10-ky - dal Guardianovi "len" 7.5. Myslim, ze tato veta z tej recenzie hovori za vse:

    "In its best moments, The Last Guardian pulls off feats that could only be done on modern hardware; at its weakest, it's not just "like a PlayStation 2 game," but like a particularly rough, unpolished PlayStation 2 game, one that recalls the legacy of its forebears, but can't quite recreate it."

    Takze vo vysledku je hodnotenie dane cisto subjektivne tym, ako velmi cloveka hra uhranie na to, aby objektivne nedostatky dokazal prekusnut.
    • V zájmu objektivity namátkou pár dalších hodnocení:
      When the journey comes to an end, you’ll find yourself in shock, emotionally-drained, and appreciative The Last Guardian stayed in development this long and still made it to release. The entire game’s pace is perfect. The difficulty and challenge is high, and completely reliant on how observant and explorative the player is. Every section of the game is stunningly gorgeous – a real work of art. The gameplay is pure perfection (aside for some clunky controls). -PSLifestyle
      In its finished form, the game tells a story with uncompromising vision and engrossing emotional heft. The resulting experience comes off as delicately prepared, and the mythical nature of the game’s development only enhances the fantastical tale at its core. Imagining the missteps the game could have taken if released in an unpolished rush is easy, but bickering about the build-up to The Last Guardian’s release will be long outlived by its success as an emotionally evocative masterpiece in the annals of modern gaming.
      -Daily Dot
      Because I was so emotionally invested in the game, I started to lose time while I was playing it. I don’t think it’s an overly long game, but I do think that its length will be wholly dependent on how good you are at understanding its logic and puzzles. It wouldn’t matter if it was over in an hour, though. The game is deep, meaningful, and powerful. It’s reflective, different, and beautiful. It may well end up being more divisive than Ueda’s previous masterpieces, but that doesn’t mean it’s not a masterpiece, from one of the industry’s true auteurs. Play this game. Even if you hate it, it’s going to broaden your horizons around what games are truly capable of.
      -Digitally Downloaded
      Here is an exquisite gem, the brightest in Ueda’s enviable clutch.
      -Guardian
      Like the bond that grows between you and the beast, the farther you get, the more memorable and dramatic it all becomes. The Last Guardian isn’t a perfect game, but it’s a mesmerizing adventure that we’ll never forget.
      -Easy Allies
      • Femto
        Je blbost vytahovat jak pozitivní recenze či negativní. Tohle je hra pro určité publikum a ne každý z toho bude nadšený a i já to v té hře vidím, že to není pro každého. Dle mého ale fanda SotC, ICO, Journey apod. her bude nadšen jako já. Hráči klasických mainstremovek jako jsou právě Uncharted, Zakllínač, Tomb Raider by asi měli jít o dům dál, to je pravda. Já obecně jsem rád, že je trošku retro a cíli to na fandy SotC a ne na současné hráče Zaklínače, Uncharted. Což jsou v základě dobré hry, ale jsou opravdu pro ty nejširší masy...
        • Tak třeba u mě jsi úplně vedle. Mám rád TR, Uncharted, Limba, Prince of Persia, ori and the blind forest, brothers a tale of two sons, a nadchla mě i taková věc jako Lifeless Planet, MouseCraft nebo Max Brotherhood. Jestli někdo škatulkuje svět na buď Mainstream nebo být jen out, tak je mi líto že je tak omezený a jednoduchý. Každý z těch dvou světů umí přijít s něčím fajn. Pokud má hra skvělý příběh, nejde jen o bezhlavé střílení, má pěkné exteriéry, na konci tě donutí chvíli přemýšlet či dojmout a ještě lépe je v češtině, má u mě dobrý předpoklad aby uspěla. A je mi vážně jedno, že se nějakýmu kritikovi amatérovi, kterýmu se zrovna nepovedla ranní masturbace, nelíbí. *12*
          • Femto
            Je spoustu jako ty, to samozřejmě. Já mám taky moc rád Prince of Persia. Warrior Within je moje velice oblíbená hra. Většina her co jsi vypsal, je dobrá. Ale když to vezmu v globále, tak prostě typický hráč CoD či Rise of Tomb Raider tohle prostě neskousne a není to pro něho a já to nemyslím nějak zle. Ta recenze je mi svědkem *3* Ono si stačí pustit FC a uvidíš ignoraci této hry a i FF XV. Ten přistup je tady nastaven strašně. Jediný P.Poláček má přehled v oblasti japonských her a to je bohužel šéfredaktor, zbytek nemá moc kapacity na to recenzovat tyhle tituly a to dlouhodobě. Pořád tu není recenze např. na Xenoblade, DLC k Bloodborne, výborné DLC k The Evil Within apod.
      • V zájmu objektivity bys nám to mohl i přeložit.
  • Recenze nereprezentuje názor většiny kritiků. Na metacritic má hra znamenitých 83% a dostala řadu hodnocení 10/10 (např. Guardian, Time, Hardcore Gamer, Daily Dot a další).

    Just sayin...
    • Hodnocení hlavních dílů Call of Duty na Metacritic nikdy nekleslo pod 78/100.

      Just sayin...
      • Ja s hodnocenim souhlasim. Hry to jsou ok, pro me jako hrace, ktery ma par hodin mesicne, to je dobrej zazitek. Co posledni dobou nemam cas hraj jsou 100+ hodinovy hry. Protoze je to tolikrat natazeny vedlejsima(ne moc smysluplnyma) ukolama, ktery jsou vesmes dones, zabij, prines a koncej prevazne jak predpokladam. Zpracovani CoD je vic fimovy s nejakym zvratem a pribehem sice beckoviho filmu a to me bavi vic. Ma to proste spad. Witchery, fallouti, elder scrollsy a podobny ho nemaj.
        • Klidně si to užívej, já ti to neberu, ale hodnocení absolutně neodpovídají kvalitě designu a obsahu, které ty hry nabízí. Jsou to formálně primitivní a lineární deriváty na vypnutí mozku a pár hodin jednoduché zábavy. To je jak kdyby každý díl Transformers dostával od kritiky 80% hodnocení.
      • Predator2
        Protože jsou to dobré hry, nadprůměrné, u kterých je vidět, že u nich autoři odvedli kus práce.
  • ááá volejnik nedostal zaplaceno, to vis, to nejsou ty shitky od ubi ea atd, kterejm dá 9-10/10 a je to vsechno super. Pro mě je tenhle pán nejhorší z celý redakce a to je co rict, kdyz je to typek co má v 75% chybu uz v nadpisu.
    • "kdyz je TU typek co má v 75% chybu uz v nadpisu."
      • Hra se zkrátka nepovedla, místo brekotu v diskusi bude lepši se s tim smířit
        • Na 10 let vývoje se nakonec povedla, ale tohle hodnocení je jak šité horkou jehlou. Jako většina na metacritic, kde jedni dávají 10/10 a jiní 0/10 - v obou případech se vlastně nedozvíme proč. Jestli za to může exkluzivita nebo prostě jen autor neměl tolik času si udělat obrázek. Dle mého názoru si The Last Guardian ani nezaslouží hodnocení na procentuálním nebo číselném základě. Když něco vyvíjím 10 let, tak musím dělat spousty změn, spousty ústupků nebo si prostě přiznat, že už je ten správný čas. Možná před 5 lety by dopadla lépe, dlouhý vývoj neznamená, že bude hra lepší. Tohle není whiskey, tohle je jako nechat zmrzlinu na slunci.
          • Jo zmrzlina na slunci to je presne vono. Mužem se tvarit jak je to RETRO a IN ale je to proste zastarala hra, par inťoušu se pritom asi udela...ale je to v prvnim rade TOVAR panove a jako takovy je už po zaruce a pachne !!
            • No jo, hmmkajicim a hikajicim milovnikum topinkovaču zle prodat cokoli... *1*
            • stejně jak ty
  • Zatim odehrano dve hodiny a za me 10/10
    • Zatim jsem videl dva trailery a za me taky 10/10. je to asi tak stejne relevantni. *5*
    • doufám, že ti, co s tebou nesouhasí tu hru také hráli.
  • Typicka Sony vyhajpovanina. 9 let cekani na naprosty prumer, jako uz tolikrat. Cekam na cenu okolo 400, vic za to nedam. *1*
    • Pro mě hra roku, nemůžu se od toho otrhnout. Dle mého nádhera, tu recenzi musel psát snad pod vlivem.
      • když je to pro tebe hra roku, můžeš prosím napsat svojí krátkou recenzi jak je to s těmi patchi, fps a kamerou? Většina tu jen kritizuje a nikdo není schopný říct jestli patche něco řeší. Díky.
        • FPS problémy jen když je hodně vegetace, ale nějak mě z hraní nevyrušuje(hraji na klasické PS4). Já ti neřeknu jaké to bylo před patchem(ta kamera), hraji rovnou s ním, ale že by mě to nějak omezovalo? Ano, není to nejlepší kamera, ale zvykneš si :)
          • Díky za odpovědi. Tak tady se v recenzích kritizovala kamera snad u všech Tomb Raiderů a mě se to hrálo v pohodě. Takže věřím že u Last Guardian to nebude tak žhavý.
        • Ronox
          Kamera po 1.02 nemá takový dojezd a rozhodně doporučuju u ní ještě malinko zvětšit rychlost v nastavení. Propady na Pro nejsou vůbec, na původní PS4 už údajně minimální podle redditu. Jen větší lokace mají ještě trochu problémy při přechodu z jedné do druhé, jinak by se to nemělo stávat už skoro vůbec. Např. Colossus byl na tom podle mého mnohem hůře.
      • Tak 100 lidi, 100 chuti. Pro nekoho, kdo hre odpusti vse, to muze byt hra roku. Poetiku to urcite ma. ale ostani to tak videt nemusi. Obecne hru dobre hodnoti jen hraci ICO a SOTC a reklamni letaky v podobe Official Playstation magazinu. *5*
        • Prvně si to zahraj, pak mudruj trotle. Nevím, proč diskutuješ o něčem, o čem nic nevíš. Všechny pozitivní recenze jsou k ničemu, jenom Olejník se svou břečkou alias recenzí má pravdu. LOL
          *7* *15*
          • Koukam argumenty dosly, tak nastoupily radoby urazky *5* Typicky fanatik, ktery nedokaze ustat psychicky jiny nazor. Zahraju si to az ja budu chtit a ja za plnou cenu nedodelanou hru se spatnym ovladanim a padajicim frameratem ke 20 fps nechci. Velmi kvalitni recenze je napriklad od Jima Sterlinga a ma hodne podobny nazor jako Olejnik. http://www.thejimquisition.com/the-last-guardian-review/
            • ID: Nadavajici zoufale luze ze 4. cenove davam jen minuska, protoze diskuze je zbytecna. Pa *5* Po leceni to zkus znovu a lepe.
            • A co vlastně říkáš na 5/10 od JS na Dishonored 2? Taky souhlasíš? Žádné nadávky, jenom konstatovaní faktu. Jsi jen tupá a dosti omezená ovce, co si dělá názor na základě recenzí, které nejsou pozitivní. Prostě sám sebe omezuješ hlupáku. Na tebe bych mohl použít celou plejádu nadávek, jelikož jsi typická herní existence. Nehrál jsi nic, zajímá tě jen FPS, nějaká špatná kamera a bez jakékoliv znalosti jsi hru rovnou odsoudil. V podstatě tomu nedáš ani šanci a už máš předsudky kvůli maličkostem, které vlastně v globále ani hru nějak neovlivňují. Nezasloužíš si nic jiného než je pohrdání.
  • 20fps a to se to nestydí prodávat? ubohost, radsi ty konzole uz vyhodte na smetiste dejin a diky lacinejsim hram si poridte poradne herni PC
    • Protože PC je známý pro dobře optimalizovaný hry...bože ty si ale kus de.ila :D .
    • k čemu ti je nabušené PC, když hry, které chceš hrát jsou jen na PS4. Kdyby Uncharted, Last of Us, nebo Last Guardian vyšlo na PC, tak bych si konzoli nikdy v životě nekoupil.
      • mam takovejch her ze nevim kdy je mam hrat a to dalsi hromadu musim ignorovat protoze na to proste neni cas a hry typu bezim sotva 20fps bych dal na ignore list jako prvni! zivot je kratkej a promrhat ho u smiry nechci *3*
        • Njn, ale na konzolích je furt herní sucho, z čehož možná prýští i komplexy a frustrace některých jejich majitelů, zvlášt pokud jde o děti co ještě nemajì v životě o věcech jasno, viz tato diskuse níže
  • Jestli se zohlednuje pri recenzi delka vyvoje a odklady, tak to si pockam na recenzi Kingdom Come :-D
    • Pouze výsledná kvalita
      • tak to určitě
    • Pouze vyýsledná kvalita
    • star citizen tady nejspíš dostane 0, ovšem nutno podotknout že zasloužene
      • 0? a za čo? ak všetko spravia tak kludne moze byť 10/10
      • star citizen je vyvoji par let, koukni jak dlouho trvaly gtačka nebo podobny jiny velky hry, ignorante
  • Klasické games.cz. Počkat si na to jak hra dopadne v zahraničních recenzích a jak ji hodnotí uživatelé a pak ji napálit úplně opačné hodnocení, aby šli co nejvíce proti proudu a byli "děsně cool" *11*
    • Spíš bych řekl, že to bývá většinou přesně naopak. Tahle recenze si podle mě zaslouží pochvalu. Bylo by fajn, kdyby se stalo standardem, že si člověk může přečíst několik profi recenzí s výrazně jinými hodnoceními, aby si vybral, co je pro něj ve hře podstatné. Třeba by to ušetřilo dlouhé nenávistné diskuze o kvalitách Skyrimu, The Last of us apod. :-)
    • Když by dali stejný hodnocení jak zahraniční weby, napíšeš, že jen počkají na zahraniční weby a hodnocení zkopírují. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit