Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • conflig
    Skvělá recenze *1* Hodně jsem se pobavil 9/10
  • Recenze pc verze s ukázkami z konzolové*1*. Samozřejmě pc verze je o několik levelů dále co se týká grafiky. Jinak se nová Lara hodně povedla, slušná herní doba, nadprůměrný příběh, hratelnost, grafika. Říkejte si co chcete, ale za mě se jedná o jeden z nejlepších dílů celé série takže min 9/10.
    • kubi-wan
      Měl sis zapnout větší kvalitu videa *1*
    • janchor
      Záběry jsou pořízené z PC verze s grafikou nastavenou na max (s výjimkou vypnutého TressFX).
    • ucho
      takže když si hru na PC pustíš s gamepadem, stává se z ní konzolová verze? revoluční myšlenka... :) na to jsi přišel sám?
      • Souhlas, to musí být sám Sherlock Holmes.
  • mondzi
    juuu, tak to je jedna z najlepsich Lukasovych videorecenzii :)
    • Khanemis
      Tak s tím musím naprosto souhlasit.
      Videorecenze je skvělá. Celkem dobře a nezaujatě rozebírá hru a Lukášův smysl pro humor se zde zase krásně utrhl ze řetězu:) Kvůli takovým recenzím stojí za to přetrpět i zase příběh o chudáku Kratovi, kterého bohové přinutili zničit vše co miloval...
      • ....nezaujatě rozebírá hru ??? O hre samotnej je tam fakt more informácií *1* A to slovo nezaujetě ? Tak také tu na Games nemajú v slovníku *4* A mimochodom...je to aj tak idea, človek nedokáže byť nezaujatý...
        • Tak sem nechodievaj ked tu je setko napi*cu. Uplakane decko.
  • Khanemis
    Já nevím, ale ten nový Tomb Raider je mi svým podáním krajně nesympatický. Jednak mi přijde, že se strašně poplatně veze právě na vlně pseudorealismu, kdy všichni hrdinové musí být děsně uvěřitelní a slabí, aby byl vidět jejich vývoj. Chápu, že původní Lara byla až komiksově stylizovaná postava bez velké hloubky a to taky není úplně košer, ale zase dělat z ní věčně padající a fňukající lolitku mi přijde jako druhý extrém. Chtělo by to zlatou střední cestu. Navíc toto podání ještě zvýrazňuje v současnosti velmi častý nepoměr mezi animačkami a skutečným herním obsahem, kdy hráč musí všechno vždycky co nejlépe vyřešit, postřílet, přeskákat, přeprat a podobně, aby se pak dostal k animačce, kde z jeho postavy udělají autoři oběť (střih, postavu někdo omráčí/ střih, postava někam spadne/ střih, postavě ukradnou ve vteřině věc, po které se hráč pachtil půl hry - ano, dívám se na tebe assassine) a hráč s tím nemůže vůbec nic udělat, protože je to prostě dané.

    Navíc se mi opravdu moc nelíbí v novém Tomb Raideru autorský téměř saďárna vůči hlavní hrdince. Nemůžu mluvit za ostatní, ale mě zrovna nebere dívat se, jak se mladá holka pořád potácí zakrvavená od hlavy až k patě a každou chvilku ji někdo rozsekává na kousky. Škoda, že s ní na ostrově není starý dobrý Duke:D

    Jinak hratelností samotnou působí nový Tomb Raider celkem fajnově. Přijde mi to trochu jako takový mix Unchartered a posledního Far Cry. I grafiku musím pochválit, je velmi dobrá, působí přirozeně, žádné přepálené efekty.

    pozn. mimo - Proč je tu proboha zakázané použít slovo odvozované od jména Markýze de Sade? Zajímalo by mě, co je na tom tak pohoršujícího, že se nedá použít v diskuzi...
    • Já jsem tam třeba vůbec nepochopil to sbíraní rostlinek. Přijde mě to, že za vyvojařema přišel nějaky uberrmanager a řekl: "Far cry 3 má dobré prodeje a sbírají se tam rostlinky, tak tam taky honem nějaké narychlo rozmístěte. To je jedno, že tam budou k ničemu."
    • smajdal
      Co je zlatá střední cesta? Právě že tento TR jde střední cestou, i když ne zlatou. To znamená, že na jednu stranu reaguje na bolest fňukáním, což i tak je poznat, že její práh bolesti je od reality hodně vzdálen, ale po většinu hry její zranění na pohybové vlastnosti vliv mít nebude. Já tam extrém nevidím, protože si ten skutečný dokážu představit. Navíc pseudorealismus ve hrách je dle mého poplatnější a dává větší smysl než třeba ve filmech (nový Batmani).
      • Khanemis
        Ze začátku jsem mluvil pouze o příběhu hry, hratelnost jsem do toho zamíchal až potom:) Zlatou cestu myslím někde právě mezi extrémy roztřesené snadno zranitelné postavy a neprůstřelného poloboha (třeba právě ve stylu starého Dukea). Protože i když, jak správně říkáš je to proti realitě stále ještě celkem nadsazené (mimo jiné i proto, že by brzy Lara skončila díky infekci s gangrénu nebo jiným svinstvem), tak pořád se ta hra snaží až moc hráče fackovat faktem, že hlavní hrdinka je obyčejný člověk. Na to přeci není třeba až tak okatě upozorňovat. Jde mi tak spíše o samotnou formu toho podání než o obsah.

        A je taky pravda, že tahle, podle mě modní, vlna přichází do her především z televize.
  • v TR je tolik hekání, jak u ženské tenisové čtyřhry *2*
    • Jen oproti čtyřhře to Lara odheká sama *1*
  • no recenze super...

    k číselnému hodnocení : no všem se zavděčit nejde osobně mám nejradši prastarý typ hodnocení kdy se ohodnotila grafika, zvuk,příběh, hratelnost atd. zvlášť a pak se mě líbilo porovnání v rámci žánru. Příklad: lepší než: assasin creed 3 horší než : "uncharted"...ale už vidim ty "flejmy" na chatu pak... jak si někdo dovolil říct, že TR je lepší než assasin :D
    • když jsem to psal ještě sem neviděl ten joke s těma vlasama nakonec moc mě to pobavilo :-D a můžu říct že triss fx(nebo jak se to jmenuje) mě přišlo spíš jako pěst na oko když se Lara vykoupe v blátě a vlásky má jak z reklamy na šampón.
    • noo .. súhlasím..to je dobré riešenie *2*
      • jo a jak si psal níže něco o obrácené ztraně mince to by mělo také smysl pokud by na hru byl v redakci různý názor. V nejmenovaném časopise byli třeba hodnocení kolikrát 3..
  • Jak můžeš řííct že příběh je blbost??? o.O to je to nejdůležitější na hře.... OH GOD.... WHY -_-
    • že je najdôležitejší a že je to blbosť , to sa vôbec nevylučuje *3*
    • Myslim, ze to recenzent myslel ironicky...
  • další skvělá videorecenze :D
  • pobavilo :D davam 20/10 xD
  • firebug
    Děkuji Lukáši. Fakt super videorecenze, která je vtipná, s nadhledem a jejímž prostřednictvím jsi dal (alespoň virtuálně) pěstí lidem, probouzejícím se kvůli čísílku u recenze s křikem ze spaní. :-)
    Pro lidi cítící se mým textem výše uraženi: Nikdo vám neubírá vaše právo diskutovat nad recenzí, ale zkuste se prosím příště zamyslet nad formou. Napsat s čím konkrétně u recenze nesouhlasíte a naopak vyzdvihnout, čím jste byly nadšeni, by bylo mnohem prospěšněší, než plácat, že ta hra si zaslouží tohle číslo, protoža ta poslední hra dostala tamto číslo a tohle je minimálně o 2 čísla lepší...
    • smajdal
      Já jsem tam právě ten vtip a nadhled příliš neviděl, přišlo mi to příliš nucené a na hraně...a to na úkor alespoň základní informativnosti. Samotná recenze i číslo za ní spíš vyplynulo z toho, že to Bacha prostě moc nebavilo a postavil se k tomu jako rutinér. Stejně tak hráči, kteří hrají hry, jako by jedli rohlíky, tak je to asi nijak nenadchne (a proto pak hledaj důvody proč tomu tak je a často je pak staví do pozice objektivních důvodů...což je jako máchat rudým praporem před fandou TR)
      • pravda pravdúca
    • OK .. kvůli neschopnosti na kritiku přiměřene reflektovat, a chaotické stupnici hodnocení navrhuji ...
      1. "obrácená strana mince" to by mohlo pomoci...
      2. na místo těch číselných hodnocení ... jen verdikt prosím *3*
      • ucho
        1. přijde mi zbytečné sem dávat recenzi někoho, kdo by hru hodnotil 2-3/10 a byla tak vidět ta obrácená strana mince. ta hra si tak nízké hodnocení nezaslouží...
        2. čti si jen verdikt a číslo ignoruj. games.cz musí mít číselné hodnocení, když je hodnocení započítáváno do metascore. přemýšlej, prosím.
        • premýšľam...premýšľam...premýšľam.... Musí tu byť ..hej? Tak ten hodnotiaci systém prečo neprehodnotia, keď tu viditeľne nefunguje? Apropo: keď tu musí byť, tak je asi dôležitý, že? Keď už musím tak infantilne....

          PS:...inak, teba inšpiroval Horatio Caine? Lebo aj on má pocit, že nie sú veci čo by nevedel. Radšej si pusti Won't Get Fooled Again a ešte raz poriadne si prečítaj to, o čom tu ta kritika pojednáva.
          • Jednoduchá logika , nesúhlasím s tým = nefunguje to *1*
          • x_ander
            Já myslím, že hodnotící systém funguje docela dobře. To, že se nelíbí tobě, je tvoje věc.
            • firebug ... len tak pre "opáčko" ... ja som sem sto krát písal, že mi je jedno či bude mať Tomb Raider aj 5/10 ... ide mi len o systém hodnotenia...
              Ak bude mať napr. hra Limbo of the Lost 2/10 môže mať TR 6/10 ...ale ak má Limbo of the Lost 6/10 tak Tomb Raider nemôže mať 7/10 !!! Lebo tieto hry sú kvalitou a spracovaním na míle od seba...Chápeš? A to s tou kvalitou nieje len môj názor *7*
            • firebug
              Smajdal: Nevím do jaké míry je hodnocení čtenářů relevantní, páč nemám po ruce statistiky (kolik lidí četlo recenzi, kolik lidí to hodnotilo atp.). Velkou váhu tomuto hodnocení ale nepřisuzuji, protože si myslím, že k hodnocení hry vyprovokuje čtenáře v mnoha přípádech až právě číslo u psané recenze a jejich nesouhlas s ním. Já chodím na games už nějakej ten rok a hodnotil jsem tak 2-3 hry...
              Souhlasím tak s tebou pouze s tím, že HC hráči by neměli potřebu svou nespokojenost s čísílkem u recenze ventilovat, protože oni snad vědí, že na to číslo sere pes.
              Nechci ale generalizovat. Vycházím pouze z vlastních zkušeností, takže to, co píši, ber s nadhledem...
            • smajdal
              Firebug: nebylo by jich víc, absolutně ne...vždyť je u recenzentů i hráčů TR v průměru hodnocen o dva řády výš než 7...a ačkoliv čtenáři games.cz, jakožto oldschool hc hipstero hráči Army1,2,3,4,5 by možná mohli trochu frflat nad tím, že už na začátku hry Lara nevykrvácela, tak si myslím, že by neměli až takovou potřebu svou nespokojenost ventilovat...
            • firebug
              Aris: Není to jen jeho názor, ale jsem přesvědčen že i stovek jiných. Psal jsem ti to už dříve, ale pro opáčko... Čtenost recenzí velkých her je určitě dost velká, z toho si v komentářích neustále stěžuje tak 5-10 lidí. Nespokojení lidé jdou zkrátka nejvíce slyšet/vidět, to ovšem neznamená, že je jích většina...
              Kdyby například TR dostal 9/10 začne si stěžovat jiné spektrum lidí a kdybych třeba i já patřil k těm, kteří koukají pouze na číslo a text okolo jim je u zádele, tak bych si také stěžoval, páč TR si v mých očích devítku nezaslouží ani omylem. Troufám si dokonce tvrdit, že těch lidí by bylo více, než stěžovatelů součastných, protože střízlivý přístup k hodnocení může být jeden s faktorů, proč mají čtenáři GAMES.cz rádi a proto jsem také pravidelně chodí.
            • ucho
              no jo, ale Arisův názor je přeci jediný správný...
            • x_ander
              No a jsme u toho. Je tady můj názor, ty máš opačný názor... a přece nelze říct, který je lepší nebo horší. Prostě to jsou dva různé názory. A stejně to tak je i s názorem na hru :)
            • OK ... je to Tvoj názor a rešpektujem ho... Ale ja myslím, že stopercentný nie je *3*
    • x_ander
      U těch lidí je problém v tom, že číslo je to jediné, co jim na recenzi vadí :) Ani bych se nedivil, kdyby spousta těch, co tady řvou, jak je sedmička nefér, tu původní recenzi ani nečetla. To máš pak těžko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit