Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak je to vůbec se statistikama lidí, kteří si počkají na hru ve slevě? Nebo prostě těch kteří to koupí po půl roce nebo po roce? Proč je furt hlavní počet prodaných kusů za 24hod, když třeba ten F2P model vynese podobné zisky za rok nebo tak nějak (tip). A to budou fakt tak šťastní, když jejich F2P hru bude hrát 1/10 lidí než jejich AAA včetně pirátů? Zisky, tady to jde vidět fakt krásně podle mě. Taky to že jim nejde o to, jak kvalitní jejich hra je, ale kolik na ní vydělají... kéž by je F2P hry odnesly ze scény pryč.
    Tak schválně, co budou vydávat a jak se o to budou starat, ale nevím jestli pro firmu, která dělá AAA hry na "kvantitu" bude dobrým krokem F2P model o který se musí (budou) starat jak sami básní. To zas bude stupidních "vychytávek" k nákupu, třeba se dočkáme naopak nových věcí a lepších transakčních systémů hej? Jak je to vlastně s jejich tech./zákazn. podporou?
  • Robotron3
    To je hezké, jak máme obrovský vzestup free2play her, ale která free2play hra vlastně stojí za to hrát? Nějaký nápad? Je vůbec taková?
    • Tribes Ascend
    • TF2 ?
    • LOTRO. Star Trek Online.
    • Vegen
      Blacklight Retribution neni k zahození
    • League of Legends. Jediný dobrý F2P model a kvalitní hra. Podobné to asi bude i u DOTA2, kterou hraju a je taky super. Zbytek jsou srač*y na které se F2P model vůbec nehodí, nebo ho autoři neumějí implementovat.
      • Team Fortess 2 ma este napada
      • exmaxx
        Mě by spíš zajímalo, jak jsou schopné F2P hry dlouhodobě přežít, pokud nenabízí i P2W. Pokud totiž nenabízí P2W, tak stojí pouze na tom, že lidi hra baví a utrácí za různé nepotřebné věci. Ale kolik takových kupujících je? Dost?

        Anebo mi něco uniká. (F2P jsem zatím nehrál ani jednu, tak fakt nevím.)
        • vzhledem k tomu, že je 11mega aktivních hráčů, tak se jich asi najde dost, co dají za nějaké ty skiny několik euro měsíčně a RIOT rozhodně nevypadá, že by se jim nedařilo :)
  • Whoossain
    Ubisoft (a pochopitelně i další studia) by se hlavně měl zamyslet nad tím, co vůbec vydává a jak to vypadá, když se to dostane ke koncovému uživateli. Příkladem šlendriánu a drzosti budiž třeba GR:FS, který byl po vydání fakticky nehratelný, neboť nešel ani ovládat, o dalších chybách ani nemluvě (chybné rozlišení, špatné popisky funkčních kláves atd.). Za to chcete platit? Kdyby mě to nestálo 5€, ale těch 50, tak bych si to vyčítal ještě teď!
    • A největší sprostost je a bude optimalizace,protože tohle slovo v Ubisoftu asi neznají!Vydají update kterej to má opravit a přítom neopraví skoro nic a hra jede jen o trochu lépe.
      Měli by se to naučit např. u nového Max payna nebo třeba u Battlefieldu 3.Ubishit *11* *11*
  • Prosím skrytá entita... netrestaj ma. X_x
  • Jdu si udělat popcorn. To zase bude jednou boží diskuse. *5*
  • Zničte ho, Čeští PC hráči!

    PC REVOLUCE!
    • Za stroje! ZA LID!
      • Za SWtOR! Za Diablo 3! Za více chleba k snídani!
  • To by mě fakt zajímalo, kde zas vycucal ty čísla. A mele nesmysly, vývoj normálních her není o nic dražší, co se týká distribuce. Stejně tenhle model moc dlouho nejspíš nevydrží a za chvíli to bude to pravé P2W.
    • Vegen
      Doporučuji vyzkoušet tyto hry a zjistit jak to je. Pokud vydají kvalitní F2P, tak se nemusí uchýlit k P2W.
      • To jistě ne, ale dřív nebo později jim prostě dojdou zajímavé oblečení, peti a bůhvíco ještě. Pak dojde na placení za urychlení postupu (např. xp). A pak na placení za vybavení/možnosti.
        • Vegen
          Zrychlení XP už v dnešní době nepovažuji za takový luxus. To má i GW 2 (aspoň v betě jsem tam tu položku našel)
          • No, a to je taky hrůza snad, ne? :D
  • Ja som tú sra*ku nepirátil a ani nekupoval, teraz som si rozchodil na W7 Vampire: Redemption, som vo Viedni a mám 12 hod, to tú vašu AAA src. by som mal prejdenú 2x
  • zasrani PC pirati, jsou vsudeeee a herni studia vydavajici zrecyklovane hry o 106 nevydelavaji tolik, ne proto ze je ta hra nudna, stereotypni a jednoducha, ale protoze PIRATI!
    Posledni dobou uz ani ty hry nema cenu stahovat, skoda mista nekolika gb na disku... na zabaveni bohate staci OpenTTD (opensource budovaci strategie), Wolfenstein: Enemy territory na MP FPS (freeware, ne F2P ani "pay to win") a Trackmania Nations pro zavodni choutky (free verze staci, trati je vytvoreno neuveritelne mnozstvi)...
    • Menorri
      Taky tě miluju *14* *14* *14* *14*
    • No, tak ty tvoje hry pokrývají dost malé množství možností. A upřímně, placení hernímu studiu mi vůbec nevadí, pokud ta hra za to stojí.
      • To ano, ale kolik her stalo za koupi v poslednich letech a to tak, aby ta cena odpovidala kvalite hry / casu stravenemu u ni? Nedavno me napriklad prekvapila Arma 2 - Operation Arrowhead - expanze, ktera v dobe vydani stala 1k CZK, tedy jako nova hra a dala se dohrat za 4 hodiny...
        • hlavne, ze za kvalitu her muzou pirati, pobavil si :D
        • exmaxx
          Za plnou cenu maloktera. Ale kdyz si tu hru clovek koupi za par mesicu z druhe ruky, tak uz se to da (X360), nebo na Steamu v akci (PC).
        • V posledních letech není moc konkrétní. Jestli v posledních třeba pěti, tak dost. V posledních dvou to je tak 4-8 her, podle chuti. Samozřejmě tipuju, nemám na data moc dobrou paměť :)
  • ja vlastne ani neviem, ci by mi pripadne zrutenie trhu s hrami prekazalo... uprimne, kolko poriadnych hier v poslednej dobe vypustili so-called AAA studia? ked porozmyslam za seba, najviac sa mi tento rok zatial pacilo Gemini Rue a indies by urcite pri kolapse klasickeho trhu nezanikli... kazdopadne, je to len utopia a budeme vidiet stale viac F2P online hluposti pre decka, ktore maju kopu casu na hranie...
    • walltar
      Já bych osobně byl pro zhroucení klasického trhu ... třeba by to pomohlo indie hrám, stejně kvůli ničemu jinému už dneska ani nemá cenu vlastnit PC .... těch pár nehratelných konzolových potrů by mě určitě nechybělo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit