Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Poznámka ke smysluplnosti definice hodnotící škály:

    "8 - Výborná
    Do této kategorie patří po všech směrech kvalitní tituly, které nemají ambice posouvat hranice možného a nepřináší žádná překvapení. Jsou však řemeslně skvěle zpracované, neobsahují žádné zásadní chyby a skvěle pobaví."


    Unrest je, jak jsem z recenze pochopil, zvlášť v jednom konkrétním směru kvalitní titul, který má ambice posunout hranice možného a přináší v rámci žánru určitá překvapení. Je však řemeslně chabě zpracován a obsahuje podstatné chyby. Jeho cílem není skvěle pobavit, ale spíš donutit k zamyšlení :-P
    • nejlepší komentář za poslední měsíc.. srdečně jsem se smál 9 vteřin.
  • Jack1947
    Opět ta situace, vidím hezkej obrázek na hlavní stránce rozkliknu a ehm... kromně 8/10 vidím to co jsem vidět zase nechtěl.

    Pak jak se nedá "nadávat" na ty indie když už jsou rozlezlý všude, to snad je nějaká páka na zvýšení návštěvnosti Podotýkám ale že to tak nevidím jen já, chápu že nic moc nevychází atp tak aspon nemistifikujte uživatele. Achjo, z těch indieovek už pomalu začnu být takhle i sprostý. (občas hodtě obrázek takovej jak ta hra vypadá ne screen z hlavní obrazovky) at se zas a znovu nenachytám.
    Nic popudivého jen, tohle se mi tak moc nelíbí.

    Opět pro blbečky dodám (už po kolikáté) že proti indie hrám nic nemám naopak ale prostě nejen že jich je celkem dost... a tak. (mínusujte, jak je libo)
    • N7N7
      Zajímavé je, že kdybych něco takového napsal já, tak už mi tady nadáváš do blbců. Jacku, Jacku... v tobě se ani prase nevyzná. *7*

      Mimochodem, v galerii obrázků je ta nejzákeřnější reklama, s jakou jsem se kdy na seriózním webu setkal. Silně mi to připomíná praktiky podvodných webů s vyskakujícími reklamami. Milé Games.cz!
      • Jack1947
        Narozdíl od tebe, to nepodávám cíleně hejtovně a vůbec co bych se vybavoval... lituji tě že nepoužíváš Ad block. Tot vše.
    • Při čtení krvácí oči, dělej s tou češtinou něco...Mimochodem vždy se "láká" na něco, co není. Od toho je to reklama. A pokud je toto obrazovka ze hry, tak to není ani "trestné".
    • N0isy
      Nejdřív, co bych chtěl říci je, že tvůj pravopis je otřesný. Nedá se na to koukat a už vůbec ne číst.

      Jinak bohužel s tebou musím souhlasit. Podle obrázku jsem si myslel, že jde o něco úplně jiného a ehjle.
      • Thorar
        Přečti si jeho čtenářský recenze, to je teprve něco. Jen pro silné žaludky.
        • Jack1947
          Neskutečné jak moc některým lidem leží můj pravopis v žaludku... zdravím tě thorare, jak se máš? *3*
  • Vypada to jak flash hra. Aj tie su krajsie
  • N7N7
    Robotron3: Já zase pamatuju časy, kdy jsme si s kámošem kupovali hry na disketě. Na té disketě byl nalepený nádherný obrázek a my si tajně přáli, aby ta hra vypadala stejně jako na tom obrázku. Realita byla samozřejmě jiná a hra vypadala mnohdy velmi nevábně. Ale i tak vypadala nejlépe jak mohla - jak jí to tehdejší hardware dovolil.
    Doba šla dál a postupem času začaly hry vypadat opravdu krásně - tak jako na tom obrázku z diskety. A bylo to super. *4*
    Jenže doba šla ještě dál a hry vypadají zase jako tenkrát na začátku.
    A co dalo kdysi fůru práce a zaměstnalo celé studio, to dnes udělá jeden člověk v garáži, nabalí na to nějaký dojemný příběh, nazve to pixel-art a jde svůj "celoživotní splněný sen" prodávat na Steam za symbolických 20€. *5*
    • Cítím s tebou. Jednou se snad dočkáš doby, kdy budou herní weby plné QTE koridorů v realistické grafice a vše bude mít 10/10, protože už to dál nepůjde vylepšovat, leda tak vzít pistoli a jít střílet do ulic for real. Jo, to bude ráj. Přeju ti to.

      Jinak si měl pobavil s těma 20E za symbolický pixel art zatímco velcí vydavatelé přehrabují $ lopatou z toho, jak si mainstreamové ovečky nechají kálet do úst stále to samé lejno každý rok dokola, jen o něco více vyleštěné.
    • Robotron3
      Velké hry se už nedělají, že jsem si nevšiml?
      • N7N7
        Ano, dělají. Většinou třetí, čtvrté... desáté pokračování. Dřív jsem otevřel Level, Score, Doupě nebo GameStar a ty časopisy byly plné velkých her. A minimálně tři z nich s hodnocením nad 80% každý měsíc. Člověk to nestíhal hrát. Dnes otevřu časopis a 90% recenzí jsou indie.
        • Jack1947
          To mi připomělo tzv. Nejambicioznější hry které nás čekají tento měsíc... (z BW je to "konkurence" takže bez linku)..
    • No a ? Někdo tě nutí to kupovat ?
      • N7N7
        Trochu nudný a otřepaný rádoby argument, nemyslíš?
        • Taky zrovna nemusím pixel art, ale psát pod každou diskuzi tyhle bláboly je otřepaný, nemyslíš ?
          • pixel art a jiné indie graficky stylizované hry co se ti tak nelíbí.
        • nepřipustil sis, že na něm něco bude?
  • Indie hra z prostředí Indie. Něco na tom bude. :-)
    • yo dawg... XD
  • existují i indie hry, které dokazují, že i minimalistická grafika může být krásná, jako třeba mark of the ninja, ale tohle je hnus, který na pohled působí kýčovitě herní mechanismy můžou být fajn, ale hra musí mít líbivou grafiku, je jedno, jestli je 2d/3d jak je stylizovaná, ale když to vypadá jak obrazy z blešáku u kolbenky, které může koupit jenom někdo, kdo absolutně nerozumí umění nebo to má jako dárek pro tchýni. Každá hra nemusí vypadat jako baldurs gate, ale když chtějí tohle zaplatit, at to radši vydají jako freeware s reklamou na mobily/tablety, 15 dolarů ani omylem. Fandím některým indie projektům, ale lidem, co to berou vážně a hru po řemeslné stránce doladí, uvidíme jak dopadne wasteland 2, který sice bude stát víc, ale aspon to bude znát na kvalitě. V podstatě i Call of Juarez Gunslinger je indie hra - zatím nejlepší co jsem hrál sekundovaná mark of the ninja
    • Na tablety/mobily to nevyslo pretoze sa to zaplatilo. Inak by to asi ani nevzniko. Tak kde je problem... Hry ktore si vymenoval su produkcne v uplne inej dimenzii.
    • Robotron3
      To je fakt smutný, že jediný co lidi dnes dokáží hodnotit jsou obrázky a grafika. (snad ne všichni...)
      • u textové adventury neceknu ani slovo proti grafice, já hrál hry i na osmibytech, hrál jsem a líbily se mi might & magic 8, které byly ve své době technicky zastaralé, přesto vypadaly dobře, hodnotím grafiku ne podle počtu polyglonů ale podle jiných měřítek, jestli tohle nepovažuješ za kýč, tak nechci vidět, co máš na zdi, ale tipuju to spíš na plakáty z her než obrazy
        • Robotron3
          A co takhle hodnotit především dobrou hru, když dobrá je? A grafice pak něco odpustit, protože hra má jiné kvality? Ne?
          • ne, hru hodnotím jako celek a protože nejsem slepý a nehraju haptické hry nebo předčítané textové adventury tak je pro mě a pro každého normálního a neslepého člověka grafika velice podstatnou částí hry a naprosto mě nezajímá o co jsem přišel s dwarf fortress, protože i ta "nejhezčí" grafická nadstavba mi příjde hnusná, to radši zůstanu u dungeon keepera 1, little big adventure má lepší grafiku než grafické nadstavby DF i U
            • Jack1947
              Na tom něco bude, páč tohle bych asi ani netahal... (bez urážky).
            • *unrest, zatracený touchpad. Nejsem graphic whore, ale nejsem ani cheap whore, někdy mi příjde, že lidi tyhle hry hrají jen proto, aby byli "in" hra jde udělat hezky i za malý peníz, hry kupuju, ale i kdych warezil, tak tohle bych považoval za plýtvání místa na hdd, svojí výplatou radši podpořím jiné tituly
  • Staticky ten vizuál působí moc hezky, ale jakmile se to začalo hýbat, přešla mě chuť. Škoda.
  • Robotron3
    Jack1947: Pamatuju na časy před internetem, herních časopisů jako Excalibur, kde k recenzím kolikrát nedali skoro ani jeden jedinej screen ze samotný hry, a jak jsme z toho byli nadšený! Dnešní omladině je zatěžko si přečíst text recenze a rozkliknout obrázky ze hry a už se rozčilují, že obrázek na titulce není z hratelné části. To je prostě rozmazlenost *3*
    • Jack1947
      O to přeci nejde, jen se mi to nelíbí tohle jednání... (připadá mi že už jen kvůli tomuhle obrázku by nato kikly jen trotlíci co hejtjou indie ale normální uživatelé ne tzv -umělé navýšení návštěvnosti...). Třeba se pletu ale je tu jedno velké ale ale...
      • Robotron3
        Dávat na titulky pěkný obrázky co zaujmou je přece uplně běžný jednání. Nebo ty bys to dělal obráceně? *3*
        • Jack1947
          No, nevím je to takové néé moc koretkní ani čestné jednání ve skutečnosti to je 2D pixelárna tak proč si zbytečně sr*t takzvaně do h*by že.

          To je fuk no... zbytečná debata a ty si zastánce Indieovek takže uplně od věci navíc.
          • Robotron3
            Nejsem. Já jsem zastánce kvalitních her *3*
            • Si na něj nezvyk? Nejspíš nějaký genetický pokus o to, naučit opici psát.
            • Robotron3
              Reaguješ na mě a pak napíšeš, že semnou nechceš bavit, protože ti připadám arogantní a takoví lidé se ti hnusí, ale jinak proti mě nic nemáš. Úžasný, to mě dostalo a myslim to upřímně. *15*
            • Jack1947
              Nechci se s tebou něčem bavit už z principu, viděl jsem už několik diskuzí a tam si se choval celkem arogantně a takový lidé se mi moc nelíbí až bych řekl že spíše hnusí. Nerad se dohaduji, taky bych nechtěl mít zase ban, (nedoporučuji).

              Ano, je to promně dezinformace, prostě to není moc férové ale co už dneska není férové nic. Nechme to tak. (pokud vím tak proti tobě asi nic nemám).
  • Ahoj, suhlasim s Jackom. Je fajn, ze existuje tolko Indie hier, ale trend poslednych mesiacov a rokov, ked zas a znova vidim nejaku "strasne originalnu alternativnu pecku" s grafikou z 80 rokov ze dostava vysoke cisla v hodnoteni... myslim ze to totalne deformuje hodnotiaci system. Ano, grafika nie je na prvom mieste, ale netvarme sa zase, ze pacmanovi by sme dnes dali 10/10. Technologicky vyvoj uplne ignorovat nemozeme. Uz aj na Steame je z toho pekny chaos, najst tam novu ackovu hru je pomaly problem, hlavne ze tam je milarda variacii na Zeldu a Commandera Keena. Indie je fajn, ale nerobme z Indie mainstream... potom aj v Leveli vypisujete clanky o tom, ake je to zle, ze podivne mobile a tablet hry pomaly vytlacaju normalnu AAA produkciu. No lebo kazdy sa chce prizivit na uspechu par Indie titulov ktore stali za to, myslim ze to zacal World of Goo.
    • Vzhledem k tomu, že tady nerecenzujou každou indie kravinu a vzhledem k tomu, že Unrest podle recenze vypadá zajímavě, tak nechápu o čem to tady mluvíš. Buší ti žilka na hlavě, že ta hra dostala stejně jako tvoje oblíbená AAA? Nebo máš problém s tím, že se do hodnocení nezapočítává grafika? Celkem povrchní přístup.
      • mne sa skor zda ze zilka busi tebe *1* problem mam s tym, ze Indie uz prilis akceptujeme ako standardne hry...pritom nimi nie su. Je rozdiel ci hras Assassins creed 4, Starcraft 2 alebo Unrest. Je fajn ze to je zabavne...ale vyzera to ako spred 10 rokov. Je to zabava? Ano. Vyzera to hnusne? Ano. Ok, 6/10. Pokial tie hodnotenia nebudu aspon trochu objektivne tak su zavadzajuce, najma pre casual hracov. Potom ich uplne vynechajme a nechajme ako hodnotenie len slovny verdikt.
        • Jo tak Indie hry nejsou standartni hry? A odkdy? Co je to STANDARTNI hra? Tos zas napsal blabol, co?
        • Slovní verdikt v recenzi? Rozdíl mezi Unrest a Starcraft 2? Pokud hodnotíš knihu podle obalu, tak určitě.

          Možná bysme mohli do hodnocení započítávat i počet polygonů a budget.
    • Jack1947
      Díky za souhlas... *4*
  • frag.ment
    To si někdo dovolí vydat v roce 2014 takovou grafickou srajdu? Jako hratelnost může být dobrá, ale ta grafika je fakt otřes.
    • Jak vidíš, tak dovolí. Kromě toho tohle mi opravdu nepřijde jako zatím nejhorší grafický výkon roku 2014.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit